Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po malutku zaczynam się pakować i przewozić rzeczy, pokoje gotowe, panowie będą robić łazienkę i kuchnię. A znalazł się drugi kupiec. Mam nadzieję, że to już ten, bo długów powstało trochę.

Kochani powiedzcie mi skąd macie internet w domu.

Neostrada czy coś innego?

Bo chciałabym mieć kontakt ze światem po przeprowadzce. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł

Aleście popisali :-?

Byłem u Baru fajowa i przebojowa kobieta podziwiam ją. Jej domek bardzo milutki i urz adzony z gustem. kostak całkiem całkiem ale tak jak powiedziąłem ocenić będzie można dopiero po odwilży i popuszczeniu gruntów. Fajnie jest poznawać ludzi z którymi gada się tylko na forum - okazują się zazwyczj jeszcze "fajowsi" niż na necie.

Stej tez okazji pragnę przypomniec o jakimś spotkaniu podkarpackich forumiaków. Poznałem jedną z pociech Basi w rzeczywistości jest jeszcze śliczniejsza - zresztą ma po kim odziedziczać urodę :wink:

Skąd wziąć net na wsi ??? Aneta z radiówki Anetko z radiówki. Na wsiach np takich jak moja Nowy Borek jest siec radiowa którą tam ktoś zarządza polecam poytać sąsiadów. Neostrada jak dla mnie to czyste zdzierstwo. W sieciach radiowych można już miec 256 kb za 30 zł na miesiąc bez ograniczeń. Tak więc pytaj o radiówki. W okolicach Rzeszowa polecam http://www.intertele.pl lub mail [email protected] dobra siec wg mnie.

U mnie nowość Prosze Państwa Mam okienak - narazie na parterze ale już są - ponoć śliczne. Jak zdąrzę jeszcze dziś to wstawię na swoją www.

WIdac postępy :lol: i to mienia cieszy :)

Idą święta tak więc piszcie za jaka tęsknicie potrawą ja za "moczką" śląskim specjałem - jak będziecie chcieli to Wam powiem co to jest :)

Już teraz wszystkim życze Wesolutkich, cieplutkich, milutkich świąt - zapomnijcie na chwile o budowch kredytach wykonawcach - dajcie na luz - ja tak zrobię :)

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru pytanie za 1000 pkt - wspominałas mi że ktos z forum planował murowana kuchnię ???

Czy dobrze pamietam że był to januszek ????

Jeżeli tak to januszek pochwal sie technologia i czy wykonałes już to cudo. Jak opracowałeś technologię montażu zawiasa - bo fronty planuję miec z MDF-u.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko można też spróbować łączyć się za pomocą GSM/GPRS

takie małe cóś wkładane do laptopka i masz dostęp tam gdzie chcesz... :wink:

Sebo

Kuchnię murowaną chciało mieć nas dwoje ja i Anika

ale wyszło z tego że żadne z nas nie ma. Anika kupiła klasyczne meble

a ja jeszcze nie zrobiłem głównie z powodu tego, co nas blokuje :wink:

nie mniej jednak ja należę do tych co nie rezygnują

technologia nie jest taka jak sobie wyobrażasz to są normalne meble z płyty OSB oklejone płytkami, dlatego też jest do czego przykręcić zawiasy drzwiczek..

a podglądnąłem tę technologię u włochów. oni preferują takie meble.

jak znajdę czas to zapewne się zabiorę za robotę tego, ale na razie mebelki muszą poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dziś rocznica stanu wojennego

wtedy ... w tym dniu

syn kończył 10 lat. Po osłupiającej pustce w mediach i wysłuchaniu kilku retransmisji wystapienia Generała wyszedłem z synem na sanki. Było mroźno i pusto.

Przyjechano po mnie z pracy. Musiałem pojechać.

Wracałem wieczorem. Tak się złożyo, ze kolega oddał mi troche pustych słoików po przetworach. (Takie to były czasy).

Wracałem z tymi słoikami przez centrum Wrocławia. Pobrzękiwały. W przejściu podziemnym na ul. Świdnickiej wyskoczyło z ciemnego kąta dwóch żołnierzy. Stanąłem.

"Masz pan kieliszki?" zapytał jeden.

"Nie, to słoiki".

"Moze nam pan dać jeden? Nie ma sie z czego napić."

Dałem. Rozeszliśmy się. Legitymowania nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze stanu wojennego pamietam tylko tyle ze mama biegła po mleko dal maleńkiej siostrzyczki z wielkim strachem a mi utkwiło w pamieci tylko cisza i pustak w czasie oczekiwania na TELERANEK

A teraz do sedna PROBLEMU

 

Jezusmatkoswietamarioswietyjozefie KATASTROFA !!!!

 

Wczoraj sie okazłao po przemyśliwaniach że nie wyjde ze schodami. Obecne moje schody byłs schodami na strych (czytaj słoma siano) wysokośc 30cm szerokośc stopnia 15. chciałem je wydłuzyć ale krucafuks nie wejde wtedy do piwnicy. Zoastąły wymyslone zabiegi z pokoju (miąłbyc mój zrbi sie teraz z niego ogólno dostepny salon Akwarium i komputerek) betonowe odpadaja nie mam tego gdzie poopierac. Padło na drewniane 15 stopni wys 17,5 głebokośc stopnia 27cm. Kure dajcie jakies TANI!!! namiar na stolarza coby zrobił mi te schody w rozsadnej cenie - nie muszą byc Debowe. ktos może się orientuje ILE to mie skubnąc może. 3000- 4000 to by było super. Acha balustrad nie planuję bo bedom ściany - tak więc jakis pochwyt se zrobie szerokośc biegów 80cm szerzej nie bedzie. Pomózcie :(

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Ja dalej bez netu, tak więc i radiówka nie jest bez wad :evil: :-?. Na gościnnych występach jezdem.

Aneta! Co z tym strusiem? Bo ja nawet nie mam jak sprawdzićo czym pisałaś...

Jeszcze trochę to popełnię mord na panu od wiejskiego internetu, jak bez renc obu dwu się czuję :roll: .

Brzoza!

Ze wstydem przyznaję, że to nie była wina pełni... To był ciąg dalszy Barbary :oops:.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz do sedna PROBLEMU

... KATASTROFA !!!!

Zabrzmiało to bardzo groźnie, ale widze, że masz rozwiązanie a problem w zasadzie sprowadza sie do znalezienia stolarza :)

Niestety ja nie mogę takowego Ci wskazać. O ile pamiętam Baru pisała i pokazywała swoje drewniane schody. Chyba jeszcze kilka osób z grupy.

Dziwię się trochę, ze nikt nie odzywa się w tej materii.

Czyżby znowu spadała aktywność w zakresie pisania? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem maciejon że zabrzmialo to bardzo groźnie - po czasie okazuje sie że trzeba tylko "stolarza" ale znów wyskoczyły nieliczone koszty :-?.

Dostałem porade od RS-a żeby może zainwestowąc w gotowe schody krecone systemu atrium http://www.nomi.com.pl/produkt.php?idpr=40313. jako iz w Rzeszowie juz prawie zlikwidowali NOMI tak więc między świętami chyba podskocze do Tarnowa. Do tego czasu zapytam jeszcze w innych miejscach. Pomysł podoba mi sie a może i cena bedzie jako tako przystepna.

Choc nie ukrywam że martwi mnie ta "niepisalnośc" choc paru da się wytłumaczyć Baru - narzeka na ten 'wiejski net" a pozatym świeta ida i wszyscy w szale zakupowym :)

Tak czy inaczej czekam na Wasze namiary moich schodów.

Maciejon jsk u Ciebie z pracami z tego co sobie kojarze jeszcze nie mieszkasz - na jakim jestes teraz etapie???

Ja dzis zaczynam układać sufity - tak więc życzcie mi szczęcia - Mają byc esyfloresy - zarządzenie Min Fin - żony:)

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Brzozunia wielkie.

Dzieki wielkie za namiar pogadam z nim niech mi wyceni mniej więcej - jak bedzie oszłamiająco drogo - bede starał sie załatwic materiał i złapac kontakt z twoim kuzynem - zawsze to lepiej dac zarobic jakiemus znajomemu a i mozna miec deczko taniej.

Ale sprawe rozgryzam i dzieki wielkie Kochani za wyciągan pomocne dłonie. mam już mniej- więcej widełki w jakich to sie powinno wyrobic. jak bedą konkrety jakies jasne dam znac .

Na razie jeszcze raz dzięki zarówno Rs-owi jak i Brzozie. narazie technologia która podrzucił RS jest prawie zbadana cenowo -teraz bede gryzł technologie drewno-stolarz made in Brzoza 8) :lol:

Pozdrawim

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Maciejon to przedświąteczna gorączka sprawia że tak mało piszemy (a przy najmniej u mnie)

Pracy dużo, spraw związanych z domem jeszcze więcej, i ciągłe pakowanie,

Ponoć wczoraj na Radzie uchwalili przesunięcie przyłączenie Zwięczycy o rok :evil: A ja głupia ciągle miałam nadzieję że będę w mieście.

A tak, to w tym roku zmiana papierów - bo zmiana miejsca zamieszkania a za rok znowu zmiana bo będzie Rzeszów. :evil:

Sebo8877 jeśli chcesz to mogę dać jeszcze namiar na pana który robi u mnie schody. Ponoć do najtańszych nie należy, ale robi dobrze.

Mnie będą kosztować ponad 9 000 (obłożenie schodów betonowych dębem i barierka drewniana + 3 schody do pokoju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS: Znalazłem Twoją Zwięczycę na mapie :D. Rzeczywiście blisko do Rzeszowa. Nie mniej zmiana dokumentów jest uciążliwa. Przerabiałem to w tym roku, po zmianie stałego adresu zamieszkania na inną dzielnicę. Mam wszystkie dokumenty nowe ale ile było biegania. Poza tym w wielu miejscach trzeba było zgłosić nowy adres czy nowe dokumenty tożsamosci (np. w bankach). Zrobiłem długą listę tego co trzeba było załatwić i trzymam ją, bo przyda się za kilka miesięcy :)

 

A na grupie prawdę pisząc nie jest najpuściej. Bywało gorzej :)

 

Czy Święta spedzisz już "na nowym" czy dopiero Nowy Rok?

 

sebo8877: Pytasz co na mojej budowie.

Otóż ostatnim osiągnięciem było postawienie słupa telefonicznego. Na działce :-?

Oto on :)

http://www.maciejon.republika.pl/images/Slup.jpg

A tak poważniej, ustalono mi warunki podłączenia telefonu. Słup miał stanąć na zewnątrz ogrodzenia. Zgody nie wyraził Powiatowy Zarzad Dróg i JA (;)) zgodziłem sie na postawienie go na naszej działce. Kabel już jest wprowadzony do domu. Wystarczy podłaczyć, podpisac umowe i rozmawiać no i surfować (Neostrada).

 

Poza tym na budowie lekka zimowa drzemka. Od stycznia ruszamy w glazurami, gresami, ... Duzo zależy od tego jak mroźna będzie zima. Jest możliwośc palenia w kominku ale nie mamy DGP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maciejon no czeszę się ze prace postępują - Słup słupem co na Twoim to na Twoim ale TPSA - tak mnię jakos nie może przekonac - jakoś kojarzą mi się ze ZDZIERCAMI. Z ich usługami bywa róznie najdroższy Net na świece SZOK Monopolista tak ma. wolę jakoś korzystac wolniej (radio) lub bezkablowo (GSM) jeszcze parę miesiący i upowszechni sie UMTS wtedy TPSA albo da taniej albo padnie :)

Ale słupa Ci gratuluję a życze Ci łagodnej zimy - mi tez taka by odpowiadała :lol:

AnetaS wrzuć mi namiar na tego stolarza - choć nie ukrywam że kwota powyżej 4500 za 15 trepów po zabiegu szer 80cm mnię przerasta i rozsądkowo i finasowo :-?

Najważniejsze że mam namiary które mi przesłaliście - dziękuję Wszystkim.

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...