Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

AnetaS: Dziekuję za miłe słowo. Robienie zdjec przy tak dużym mrozie ma swój urok :)

 

A odnośnie wykuszu. Mam takowy. Ma nawet 5 a nie 3 ścian. Karnisz będzie na trzech. Bądzie metalowy, mosiężny, łaczony specjalnymi kolankami o kącie 135 stopni. (Sa takie jako standard).

Bedzie to w sumie jedna rura tylko "zagięta" w dwóch miejsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A odnośnie wykuszu. Mam takowy. Ma nawet 5 a nie 3 ścian. Karnisz będzie na trzech. Bądzie metalowy, mosiężny, łaczony specjalnymi kolankami o kącie 135 stopni. (Sa takie jako standard).

Bedzie to w sumie jedna rura tylko "zagięta" w dwóch miejsach.

 

Dzięki!

 

Ja właśnie o czymś podobnym myślę, tylko że chcę z drewna i 2 rurki. Jedna na firankę i druga na zasłonę. Mój stolarz powiedział że musi się przespać z tym tematem, bo do końca nie wie jak to zrobić aby miało "ręce i nogi"

Zastanawia się jak wykonać łączenia w załamaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie, :p

mroz trzyma, snieg pada, zima w pelni, kulig w planie czy moze Wam byc jeszcze lepiej ?

Baru przykro mi z powodu ospy i cierpienia Twoich dzieci :cry: , nie znam rowniez nikogo kto ma zbiorniczek do autobusu :wink:

 

Maciejon ladna zima w Lubaczowie, na Podkarpaciu, w Polsce !

dadne wnetrza, plytki i kominek

 

Anika znowu z nami !!!

 

bylem w Polsce zeby pozalatwiac pietrzace sie sprawy, i dalem do zrobienia drugi garaz wraz z miejscem na traktorek do trawnika oraz osobne pomieszczenie na pare innych rzeczy

posze o opinie na temat tego budynku, jak bedzie sie on prezentowal, jak bedze on pasowal do otoczenia i jak bedzie on funkcjonylny,

budynek bedzie mial dach czterospadowy, kryty dachowka taka jak dach domu,

budyne 12 na 6 metrow

odleglosc od domu bedzie 5 m. (czy nie za malo)

od granicy dzialki 3 m.

jedynka to okno od zachodu

dwojka to drzwi do drugiego pomieszczenia

trojka to drzwi na traktorek (drugie drzwi lub brama z drzwiami do garazu)

czworka okno (na poludnie)

piatka to brama garazowa

garaz bedzie zachodzic na domek tak jak widac

projekt ten narysowalem przed chwila (poniewaz prawdziwy projekt jest dopiero zlecony) i zfotografowalem zeby Wam pokazac

wlasnie zuwazylem blad w swoim projekcie

na dlugosci budynku tam grzie jest 6 m. ma byc oczywiscie 9 m.

wlasnie 9 m. to moze za duzo na auto wieksze BUS i traktorek moze wystarczylo by 8 m. lub 7 m.

 

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/EE/F5/66/80/5F/2C/11/D9/A8/D3/1F/F9/D5/2F/35/73/10/98AEE7E08B8D11DAB759B8EFD52F3573.jpg

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/EE/F5/66/80/5F/2C/11/D9/A8/D3/1F/F9/D5/2F/35/73/10/9CB79EE08B8D11DAB6B1BBA9D52F3573.jpg

 

http://www.magix-photos.com/mediapool/EE/F5/66/80/5F/2C/11/D9/A8/D3/1F/F9/D5/2F/35/73/10/BE717910397711DAA2D25CFCD52F3573.jpg

 

pozdrawiam i dziekuje :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Postów powyżej nie czytałam, bo nie mam teraz czasu. Chcę tylko donieść, że dzisiaj zobaczyłam za oknem -28 (kto da więcej??) a teraz idę podjąć próbę odpalenia autobusu.

PS. Donoszę że zbiornik już zakupiłam - na allegro, dzisiaj albo jutro powinien przyjechać do mnie.

PS.2 Małż właśnie rozmraża suszarką zamarznięty zamek w drzwiach wejściowych :lol:

Ehhh zimaaa!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę tylko donieść, że dzisiaj zobaczyłam za oknem -28 (kto da więcej??)
Tylko -26.

Ale samochód odpaliłem :)

 

Gregor 456: Domek jak z bajki. Coraz piękniejszy :)

Pytasz o uwagi do nowego budynku. Oto one:

1. Bryłą będzie pasował.

2. Odległośc od domu (5 m) trochę mała.

3. Zastanawia mnie jednoczesna potrzeba dwóch drzwi we większym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kochani

Gregor 456 mam spora wyobraznię ale tych jedynek dwójek i trójek nie widze na swoim kopiuterze :wink: Co do dług 9 m mysle że i może troche za duzo - ten traktorek zawsze przeciez możesz postawic w poprzek garażu. Wydaje mi sie że wymiary 7 x 6 ??? taki wystarczy ci garaz a te pomieszczenie dołóz wg uznania. Ja zrobiłbym takie cos. Co do odlegóści od domu to jestem pewien że te 5m spokojnie ci wystarczy i nic niczego nie bedzie zasłaniało.

 

AnetaS powodzenia z karniszami, co do zdjęć to rzeczywiście sprawa dośc trudna ale zawsze możesz nam pkazać jakies szczegółyy np łazienke czy kuchnie jak wymyslilas i jak urządziłaś

 

Maciejon jak już powatarzałem kilkukrtnie - twój domek jest piekny i powtórze to po raz wtóry - dom jest cudny :wink: Podkarpacka Zima naprawde jest cudowna.

 

januszek fajnie ze jesteś - co do intensywności paleniea - nie przejmuj sie ponoć przyszłoroczna zima ma byc łagodniejsza. Mam nadzieję ze będziesz zagladał ciagle i czesto.

 

brzoza porządny pies kośc mu sie należy, całe szczęscie że operator zdąrzył .... odjechac bo jeszcze by mu się oberwało od podwórkowego straznika. Nie rezygnuj z oczka - wierzę że znajdziesz jeszcze miejsce na jego lokalizację :wink:

 

Anika cudownie że ktos teskni za nami (także za mną :wink: ) mam nadzieję ze będziesz częsciej pogaduchy z nami uprawiała. ale masz fajnie - roczek na swoim :oops: tez bym tak chciał. Zmiany zmiany zawsze sa potrzebne tak więc nie rezygnuj z dobrych pomysłow. Co do narybku - to może przyszłą wiosną bedę mógł sie zgósić ???

 

Brzoza, Wojtek Tymowicz mam nadzieje ze powoli sie przekonam do rzeszowskiego żuzla - mam nadzieje że po sezonie 2006 bede mógł zasiąść w Rzeszowie na meczu RKM RYbnik - Marma folie Rzeszów i zastanowić sie komu kibicować :wink:

 

DaKar miło wiedziec ze jestes z sierpnia dodatkowo tego pamiętnego 77 roku - powiem Ci w tajemnicy że ten nasz rocznik cos w sobie ma wiekszość moich znajomych albo sie buduje, albo remontuje albo juz mieszka - tak więc chciałbym wlac w Ciebie optymizm i wiarę w to że wszystko sie uda i wszystko wyjdzie tak jak planujesz - jestes przecież LWEM z 77 roku :wink:

 

Wojciech Tymowicz pozwolę sobie skorzystać z Twojej pomocy w lecie - wtedy własnie planuje montaz mojej kotłowni. Mam nadzieję że wspomorzesz krajanina (w prawdze z eksportu - ale zawsze kerajanina przez zasiedzenie).

 

Co do temp rano na Krakowskiej w Rzeszowie przyłozyło -27C (mój term samochodowy) - auto odpaliło :)

 

Pozdrawiam wszystkich cieplo i gorąco.

 

P.S. RS jak u ciebie z zimą odsnieżyli Cię - mnie tak - (nawet pod sam dom :)

I na końcu walnę małą prywatę (mam nadzieję że mi ją wybaczycie) - pilnie poszukiję pracy dla mojej żony - ekonomia finanse i marketing - jeżeli moze ktos pomóc - jedyną rzeczą jaka mogę mu zaoferowac jest wdzięczność.

 

Pozdrawiam serdecznie

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-27 *C na polu

w mieszkaniu +20 ...

 

no to chyba nie będę umieszczać zdjęć w internecie, choć miałam takie zapędy.

najbardziej forumowiczki wystraszyła informacja - po tym jak jedna pani napisała na forum, ze ją okradli ...

nastapiła seria skojarzeń ...

ze moze złodzieje czytaja forum muratora ... :o

jak czytaja ... to maja namiar na najbogatszych forumowiczów -

i ze znaja rozkład domu ... sledzac "galerie domów"

czytajac "psycholog dyzurny" poznaja tez tryb zycia domowników ... itd

nastapiła panika ... a kilka pań usuneło albumy ... :-?

mysle ze ta psychoza strachu minie za jakis czas ...

a wszystko wróci do normy ...

 

Anetko - mój pomysł na karnisz w wykuszu - to porowadnica koluszek plastyczna ... dajaca sie formowac w łuk

moze to byc np. rura pcw gieta na gorąco umocowana w toczonych drewnianych uchwytach

lub prowadnica z napietych drutów osłonieta deska maskujaca

 

Maćku - zarówno elewacja w zimowej szacie - jak i wnetrza - piekne

Grześ - Twój dom prezentuje sie uroczo od strony szosy

ale zeby budynek gospodarczy go nie "przytłaczał" długością ja skróciłbym garaz

nie znam kwot podatku od 1m2 garazu ... zna ktos ? ale coś mi sie wydaje ze sa wieksze niz od budynku mieszkalnego ...

Januszku ... to wychodzenie po drzewo na pole fajnie hartuje ... chyba jednak przesadziłem z tym wyskakiwaniem w pantoflach i teraz dzwoni mi w uchu .. zgadnijcie w którym ... :wink:

Sebo ... moze teraz zamiast oczka wykluje sie pomysł z mała fontanna ... :)bo stojaca woda przywodzi mi na mysl komary ...

 

a wczoraj - mimo mrozu rzeszowska filcharmonia pękała w szwach ... wystapił Studencki Zespół Pieśni i Tańca "Połoniny"

zaczał polonezem ... a konczył sztajerkiem

"Hulom jo se, hulom, póki swojej ni mom,

jak swoja dostane, huloć poprzestane ..."

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaKar miło wiedziec ze jestes z sierpnia dodatkowo tego pamiętnego 77 roku - powiem Ci w tajemnicy że ten nasz rocznik cos w sobie ma wiekszość moich znajomych albo sie buduje, albo remontuje albo juz mieszka - tak więc chciałbym wlac w Ciebie optymizm i wiarę w to że wszystko sie uda i wszystko wyjdzie tak jak planujesz - jestes przecież LWEM z 77 roku :wink:

 

:lol: nie Lwem, nie Lwem. Właśnie że Panną :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaKar a juz myślałem żeś Lwica noo :oops: :p

 

RS - nic się nie przejmuj samochód wtocz w cieplejsze miejsce - naładuj akumulator i zrobii ...iiiii a potem łiii łiiiii i wrrrummm. Mój tak rano dzis palił łiii, łiiii i wrr wrr wruuum :)

Szkoda mi Twoich gałek ocznych zamarźnięcie musiało wprowadzić znaczne wyostrzenie wzroku :wink: :lol: ale ogólnie tto niezazdroszcze ci ziiimmaaaa na przyystannkuuu.

Mam nadzieje że przysżłej zimy jakby co to wykręcisz mój numer i zabiorę cie do pracy - przecierz codziennie bede śmigał przez Twoje miasteczko - przy założeniu że moja padlina zapali :) :p

 

brzoza a i fonntanna nie uchroni cie przed komarami - ale jest jedna rada na nie naturalny wróg - nietoperz lub jaskółki :) :p tylko skąd je wziąc tak na zawołanie.

 

RS brzoza jest duzy cień nadzieji że bede miał na moim polu sasiada (kuzynka mojej żony) może bedzie się budowała - klan Borkowski powoli zaczyna przybierac na wadze. Na wiosne nieopodal mnie budowe zaczyna tesciu - juz wystawił sie w zasięgu mojego wzroku lekarz ze Świętochłowic - notabebe kariochirurg rzeszowkiego oddziału. Planowana w moim sasiedztwie jest stadnina koni - tak więc Panowie zaczyna się robić ciasno :wink: Co robic ???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, wrr jakie zimno u mnie wczoraj wieczorem było - 25 stopni, na szczescie nie musze wychodzic z domu:), a samochod mezowi odpalil, bo stal w garazu:)

Gegor 456

ja mam taki sam garaz zobacz zdjecia w moim albumie tylko troche mniejszy tzn jest 9m na 6m, tez 3m od działki sasiada, od domu nie pamietam wiem ze dalismy mało chyba tez 5m ale wystarczajaco teraz widze i podnieslismy wejscie do garazu tzn chodzi o to zeby wjechał wyzszy samochod( w planie byl nizszy), tez dach czterospadowy ja dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[To bedą widoki...
Niezupełnie :)

A tak poważniej, trochę o tym co pisał Brzoza, AnetaS i chyba jeszcze ktoś, czyli o publikowaniui zdjeć.

Otóż my zdecydowaliśmy, ze nie będziemy publikować zdjeć z naszych wnętrz. Nie będziemy umieszczać ich na naszej stronie. Jeżli byłas na niej dzisiaj, to mogłaś zauważyć, ze już teraz nie ma trzech zdjeć które pokazałem na grupie.

Grupa to blizsza sercu kategoria ludzi niż przypadkowi oglądacze z działu "Galeria zdjec domów forumowiczów". Jakieś zdjęcia będątutaj , ale do pewnego momentu. Brzmi to surowo, ale to szczere :)

 

Zasadniczym powodem naszej decyzji o niepokazywaniu zdjęć wnętrz nie jest obawa przed włamaniem lecz niechęć do publikowania bądź co badź kawałka prywatności czy nawet intymności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon ja Ci się w sumie nie dziwię, złodziei nie brakuje :evil: A mi nawet do głowy wcześnij nie przyszło, że ktoś może tak wykorzystywać zdjęcia :evil: :evil: Teraz, jak poczytałam to wszystko to sama chyba bym nie pokazała wnętrza.

Ale pomarzyć sobie można.... Tym bardziej, że Twój domek na prawdę piękny..

Napisz chociaż potem, że masz ładnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Otóż my zdecydowaliśmy, ze nie będziemy publikować zdjeć z naszych wnętrz. Jakieś zdjęcia będą tutaj , ale do pewnego momentu. Brzmi to surowo, ale to szczere :)

 

Zasadniczym powodem naszej decyzji o niepokazywaniu zdjęć wnętrz nie jest obawa przed włamaniem lecz niechęć do publikowania bądź co badź kawałka prywatności czy nawet intymności :)

 

Właśnie. Długo zastanawiałam się, czy publikować zdjęcia ze swojej budowy. Najpierw zrezygnowałam, ponieważ na każdym, nadającym się do publikacji, jest jakaś część mojej Rodzinki. A później, dokładnie tak, jak Ty Maćku, stwierdziłam, że pokazując wnętrza na Forum, wpuszczam wszystkich do domu. A ja chcę wpuszczać tylko tych, których ja wybieram. Rany! ale to zabrzmiało :D

Zresztą, już się sparzyłam, pokazując zdjęcia komuś, kto tylko skrytykował moją robotę: tu źle, tam niedobrze, a tam niedoróbka...

I, mimo swiadomości mojej i mojego domu niedoskonałości, przykro mi się zrobiło. A tam, przykro - cholernie przykro. I to tylko upewniło mnie w słuszności mojej decyzji. Nie zrozumcie mnie źle: nie chodzi mi li tylko o pochwały, ale przecież zawsze znajdzie się coś, o czym można dobre słowo powiedzieć. Szczególnie, jeśli mówimy i marzeniach i ich spełnieniu. Tym bardziej, że sama teraz zmieniam to i owo, bo teraz podoba mi się coś innego, albo widzę niedoróbki. Zaraz się zakałapućkam w tym wszystkim :p

 

Baru: ja! ja dam więcej. O 3.00 - 29,8, o 5.00. - 30,2, o 7.00 - 30. I obie psice w domu. Obie próbujące wleźć do mnie, do łózka i Klarę, stałego jego mieszkańca, próbującą je powstrzymać. Minio z godnością wyniósł się do Bryśki na kanapę :p

 

sebo8877: a zgłaszaj się, nie ma sprawy :D a tak w ogóle, to ja też Lew tylko Anika38XX

 

Grzesiu, podrukuję sobie Twój projekt i poczytam, bo na szybciutko, to trudno coś powiedziec.

 

RS: myśmy odpalili, ale silnik całą drogę się ksztusił. Diesel :evil: Ja rozumiem, zima jest, bo taka szerokość geograficzna. Ale po diabła takie mrozy??? I sniegi??? Szczególnie, kiedy się pracuje? Zima jest fajna, kiedy ogląda się ją przez okno. Ewentualnie można korzystać z jej dobrodziejstw rekreacyjnie.

 

A ja ogrzewam Elizę gazem. Czasem zapalam w kominku (nastrój sobie robię :wink: ), ale generalnie leci gaz. Na razie, od początku sezonu grzewczego, zapłaciliśmy 260 zł, ale w lutym bedzie kolejny rachunek. I chyba będzie ciut (sic!) większy :-? Za to zapas drewna mam i mam i mam. Lubię kominek, ale zupełnie nie umiem w nim palić. Kiedy zapalam, w domu jest za gorąco. Szczególnie w salonie i u dzieci.

 

Koniec przerwy higienicznej. Mam nadzieję, że znowu to ja skończę sprawozdanie, a nie sprawozdanie mnie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...