Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich serdecznie,

 

Czyli: MACIEJON, BRZOZA, GREGOR 456, BARU, ANETAS, DAKAR, BETI, SEBO8877, KUBOLOTEK, ANIKA, RS, MAJKA.

Czytam ze zima daje w kosc co niektorym ale to wszystko hartuje :roll:

Wiem ze cos niedobrego przytrafilo sie jednemu z wyzej wymienionych "pdkarpacian" to przykre, ale cos sie zaradzi... :wink:

Ja pracuje usilnie nad nowa strona internetowa na ktora juz dzis wszystkich serdecznie zapraszam: http://republika.pl/siedlisko2005/

Sa tam wreszcie naprawde duze zdjecia wiec Maciejon mozesz wreszcie zobaczyc troche wiecej detali

Strona ma troche bledow :oops: za ktore przepraszam ale wciaz ja udoskonalam.

Pozdrawiam, i do nastepnego "postu"

 

MonteChristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- naszej drogi nie ma na wykazie odśnieżania

 

Jedną sprawą jest umieszczenie ulicy na wykazie (jeśli nie jest wyasfaltowana - mogą odmówić - u mnie tak było),

ale każdą ulicę która należy do miasta/gminy mają obowiązek odśnieżać "interwencyjnie" - u mnie tak jest - dzwonię od urzędu miasta, zgłazam i przyjeżdżają. Za pierwszym razem jak marudzili, powiedziałam, że mam chorą, starszą matkę - i nie chcę być w ich skórze, jak pogotowie ratunkowe się do niej nie dostanie na czas. Poskutkowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonteChristo: Jak zacząłem oglądać Twoje zdjęcia to nie mogłem skończyć - dużo tego i fajnie sie ogląda. Widać na nich ogrom przedsięwzięcia, starannie dobrane materiały i dużą kulturę techniczną wykonawstwa. A sama okolica i działka - po prostu urokliwe :)

 

Brzoza: Wracaj szybko do zdrowia :)

 

Majka: Właściwie to szkoda, ze taka zasłużona Forumowiczka nie z podkarpacia. Ale Małopolska to blisko nas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam prośbę, może ktoś mi pomoże. W tamtym roku miałem kryty dach blachodachówką i wydawało się że jest ok, ale niestety nie jest tej zimy mam pełno śniegu na strychu. Zawiewa wokół kominów i w innych miejscach a najgorsze to że nad lukarną a tam się nie dostane, gdyż strop mam wylewany.

Nie mam pojęcia jak, albo czym uszczelniać te dziury.

 

Moi fachowcy tak spaprali robote że szok.

Przestrzegam przed fachowcami z Jeżowego firma nazywa się DachKol.

 

Jeszcze jedna sprawa poszukuje dobrych tynkarzy w rozsądnej cenie może ktoś ma jakieś namiary i doświadczenia.

Pozdrawia.

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi fachowcy tak spaprali robote że szok.

Przestrzegam przed fachowcami z Jeżowego firma nazywa się DachKol.

 

Ja też miałam firmę do krycia dachu z Jeżowego, tylko troszke inaczej się nazywała - Dachstyl

I zrobili dobrze, przy jednym kominie była nieszczelność, ale zaraz po interwencji telefonicznej przyjechali i poprawili. I teraz jest wszyskto w porządku.

 

A co do tynków to miałam robione tradycyjne cementowo-wapienne wykonane przez murarzy którzy stawiali mi dom, a później zacierane gładzią gipsową przez panów z wykończeniówki i mam wrażenie że jedna robota była dwa razy robiona. Więc do tego etapu nie podaję namiarów.

 

Brzoza życzę ci dużo zdrowia.

 

MonteChristo a mi to najbardziej podobał się nieproszony gość. Choć reszta również ujmująca.

 

Jak się dowiedziałam co się stało to aż mi nogi podcięło. Strasznie mi przykro. I jeśli jestem w stanie jakoś pomóc to pomogę.

 

Baru ja mam podobnie z drogą, tzn działkę mam oddaloną od drogi o jakieś 80 m. Dojazdem jest pas ziemi o szerokości 3m, której właścicielem jest osoba prywatna, ja również pozostawiam 3 m od granicy jako dojazd do pozostałych działek położonych za mną. Służebność przejazdu mamy wpisaną w KW. Nikt nikomu za to nie płaci.

Jak trzeba było utwardzić, sama musiałam sobie zorganizować transport gruzu i rozprowadzenie go, jak śnieg pada sama się martwię czy wyjadę, naszczęście zima mnie oszczędza i jak do dzisiaj jest spokojnie.

 

Anika jak tam przeprowadzka, mogę odwiedzić w nowym miejscu? :wink:

Ja wiem co to znaczy przeprowadzka służbowa. Przeżyłam to w 2003 r. Po wszystkich pokojach szukałam moich papierów. Bo panowie jedno pudło tu zostawili inne gdzie indziej. Panowie z mojego działu ograniczyli się tylko do ustawienia szaf i biurek na swoje miejsce, i było "a ty Anetka zajmij się resztą" No i siedziałam i układam papiery w szafach, a później tylko się pytali "Anetka a gdzie jest protokół taki a taki", " a nie widziałaś czasem mapy.." itd. :evil: Nigdy więcej przeprowadzki służbowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon: dzieki wielkie za docenienie przedsiewziecia. Musze wyznac ze to bardzo wiele lat ciezkiej wspolnej naszej pracy, tzn. mojej i zony. A szczegolnie dachowka kosztowala nas mase zdrowia bo nikt nie chcial sie za to wziasc i wszyscy tylko mowili: "... ta panie, cos pan to kupil? co pan chcesz kosciol budowac? jeszcze zielona? a czego zielona?..." tego typu teksty...

Ale musze powiedziec ze twoj dom tez robi ogromne wrazenie, a twojej okolicy tez nic nie brakuje i dzialke masz chyba wieksza niz nasza no i masz gdzie poplywac!

Jedno pytanie jak u Ciebie z mediami? czy mozesz napisac jakie posiadasz? chyba ze to tajemnica i jezeli tak to uszanuje i nie bede "namolny" :)

 

Brzoza: nie znam detali ale wracaj do zdrowia bo wiosna tuz tuz

 

AnetaS: wiedzialem ze zwierzatko sie spodoba ale jakbys uslyszala i zobaczyla jak sie "zlosci" gdy sie za blisko podchodzi to "ciary przechodza po plecach" decybeli tez w pluckach nie brakowalo - no coz w koncu sie domyslila (lasica) ze my nie chcemy dziczyzny na obiad a tylko pomoc wydostac sie z "zakleszczenia"

 

WojciechB: przykro ze nie moge ci nikogo polecic ale u mnie Mnicha i Mniszke" kladli ludzie z Nowego Sacza "spece" tylko od ceramiki. A co do tynkowania to mamy to daleko przed soba... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonteChristo: Nasza działka ma "tylko" 35 arów. Twoja jednak większa i to sporo ;). Co do mediów to mamy wszystko, łacznie z kanalizacją burzową (deszczową). (Dokładniej - to prawie wszystko, bo brakuje telewizji kablowej ;) )

 

wojciechb: U mnie maszynowe tynki gipsowe kładała jakaś ekipa z Rzeszowa. Płaciłem 20 zł/m2 (materiał i robocizna). 400m2 zrobili w tydzień (tylko ściany). Z jakości byłem bardzo zadowolony a teraz napiszę "jestem zadowolony". Jest w tym jednak i moja wina.

Zaplanowaliśmy ościeżnice w drzwiach wewnętrznych na szerokosc muru. W związku z tym powiedziałem im, by nie tynkowali tej części, którą przykryje oscieżnica. W konsekwencji na rogach przejśc przez ściany nie dawali kątowników. Wszytko wydawało się ok.

Teraz, mierząc grubość ścian dla wykonania ościeżnic okazało sie, że są róznice w grubości rzędu 0.5 cm. Gdybym polecił tynkowanie wszystkiego czyli z kątownikami, byłoby ok.

 

Jeżeli byłbyś zainteresowany ta ekipą - napisz. Zdobędę kontakt (ma go mój generalny wykonawca) i prześlę Ci na priv'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani informuję skrzetnie że skończyłem sufity - zostało mi jeszcze zaszpachlować łaczenia - oraz zaślepić obniżenia i włozyć lampeczki.

Teraz przychodzi czas na schody - dziś zwożę materiał znaczy sie stal :)

W sobotę spawam - i pytanie do WAS Czy gdzieś w rzeszowie ktos zna wypożyczalnię sprżetu - gdzie mógłbym wypożyczyc spawarke na 220 lub jeszcze lepiej MIGOMAT na 220 - jezeli macie jakiś wiesci pomożcie.

 

Witam Cie serdecznie wojciechb - co do ekipy to mogę Ci polecic jedna ale musisz rzucić ile masz tych tynkow i kiedy mialoby to byc. najlepiej walnij info na priv-a. Ekipa 2-3 osobowa z przybyszówki - Co do cen to napewno się dogadasz. Solidni i warci polecenia.

 

MonteChristo jestem pod wrażeniem twojej stonki- cholerny swiat nie mogę jakośsię zabrac za aktualizacje mojej :wink:

 

Pozdrowionka

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Postanowiłem wkońcu i ja przypomnieć o swoim istnieniu :)

Wprawdzie jestem prawie na bieżąco co dzieje się w Grupie bo czytam Was w miarę możliwości.

Brzoza wracaj szybko do zdrowia. Sebo8877 ma rację. Grzaniec jest dobry na wszystko :)

Coś złego przytrafiło się RSowi :cry: Wprawdzie nie wiem co się stało ale jeśli tylko mógłbym w czymś pomóc... W każdym razie trzymam kciuki.

Nie piszę często bo za bardzo nie ma o czym. Życie szybko się toczy. Trochę nas zasypało ale nie mogę narzekać na zimę bo póki co dojeżdżamy do domu. Baru ja się umówiłem prywatnie na odśnieżanie z moim sąsiadem :)

Cały czas powolutku w wolnych chwilach wykańczam łazienkę na poddaszu. A że nie mam tych chwil za dużo wszystko idzie bardzo wolno.

Maciejon, monteChristo jestem pod wrażeniem Waszych domów :o

Sebo przypomniałeś mi czasy mojej budowy :) Zwłaszcza przed przeprowadzką kiedy podobnie jak Ty siedziałem do północy na budowie :) Teraz nie mam już takiego zapału :oops:

Wojciechb u mnie też trochę nawiewa śniegu ale pod gąsiory. Na szczęście nie są to duże ilości i nic się nie dzieje. Wołaj gości co robili i niech poprawiają. Moich tynkarzy raczej nie polecę bo poza tym, że zrobili tanio to więcej pozytywów o ich robocie nie można wymienić :evil: Ale u kumpla robili super goście. Jak chcesz to zdobędę namiar i Ci podam na priw.

Majka jutro będę w Krakowie.

 

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich:), powiedzcie mi kiedy wkoncu przyjdzie wiosna juz sie nie moge doczekac zeby cos zrobic w domku, maja przyjsc tynkowac jak sie tylko ociepli, ale juz bylam na ogledzinach i znalazlam grzejniki(24zl za zeberko-chyba tanszych nie ma)aluminiowo krzemowe oczywiscie cena taka jesli wezme na firme ale da sie zrobic, a i kupujemy tez juz piec bedzie to sas tez na firme bo wyjdzie taniej, a wogole to pojawil sie problem bo che wanne 135/135 mniej wiecej taka

http://img147.imageshack.us/img147/760/naroznexwn01300212001pd7qp.jpg

ale jak ja mam ja wniesc do lazienki na poddasze? jak mam wejscie prostoz metr i w lewo po katem i co mam teraz zrobic?

http://img106.imageshack.us/img106/2854/laz2rz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ja mam ja wniesc do lazienki na poddasze? jak mam wejscie prostoz metr i w lewo po katem i co mam teraz zrobic?
A gdyby postawić wannę pionowo (oczywiście bez osłon i nóg), po przekątnej. Zmierz w tej pozycji ile miejsca zajmuje wytłoczenie. Po zdjeciu skrzydła drzwi do łazienki wniesienie wanny wygląda realnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

 

podłączam się do prośby wojciechb w sprawie dobrej ekipy do tynków.

 

Mam zamiar w większości pomieszczeń położyć tynki gipsowe maszynowo a w łazienkach, garażu i kotłowni tynki tradycyjne. Mam już namiary na ekipę gdzieś z okolic Przemyśla, robiła na naszym terenie w ubiegłym roku, ale chciałbym poznać też innych wykonawców a co za tym idzie także ich ceny.

 

maciejon jeśli możesz podeślij mi te namiary na priv`a.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...