Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jadę koło 14 na targi i jeż nie mogę się doczekać, wydrukowałam sobie kilka razy jakie są mi potrzebne okna, biorę projekt i do dzieła :)

Chyba nie usiedzę na miejscu ratunku :roll:

a co to będzie jak zaczną murować ściany, chyba zwariuje ze szczęścia :)

a czy ktoś dziś się wybiera ?? na targi czy wszyscy na weekendzie jadą

takie wstępnie mam zapotrzebowanie na okna, trochę pozmieniałam jak mąż zobaczy to nie wiem czy będzie zadowolony :wink:

Okna

 

Balkonowe pojedyncze x 4

2000 x 900

 

Balkonowe podwójne x1

2000 x 1800

 

Balkonowe potrójne x1

2200 x 2700

 

Okno x1

1500 x 1800

 

Okno x2

1500 x 1500

 

Okno x2

1500 x 800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko zalecam to:

 

NA BIEGUNKĘ SĄ SPOSOBY

 

By zapobiec odwodnieniu organizmu, popijaj przegotowaną wodę lub herbaty (najlepiej ziołowe, np. z rumianku, mięty). Nie pij zaś soków owocowych, ponieważ zawierają cukry, które mogą pogorszyć twój stan przez fermentację w jelitach.

Jako lek pierwszej pomocy sprawdza się Smecta. 1-2 saszetki rozpuść w wodzie i pij 3 razy dziennie.

Możesz zażyć węgiel leczniczy w dużych ilościach: 10-12 tabletek rozpuść w 1/2 szklanki wody i wypij, a potem, do ustąpienia objawów, co 4 godziny wypijaj jeszcze po 6 rozpuszczonych tabletek.

Możesz też zażyć tzw. lek zapierający, np. Laremid (początkowo tabletki w dawce 4 mg, potem 2 mg po każdym płynnym stolcu), Imodium (początkowo 2, potem 1 kapsułkę po każdym płynnym stolcu).

Bardzo ważna jest również dieta. Pierwszy dzień - tylko picie, drugi dzień - suchary, trzeci dzień - kleik ryżowy lub grysik, kolejne dni - włączanie normalnych produktów, ale lekkostrawnych.

Jeśli biegunka ma cięższy przebieg, towarzyszą jej gorączka i wymioty, możesz zażyć np. Nifuroksazyd. Jednak generalnie jest to wskazanie do jak najszybszej wizyty u lekarza.

Gdy masz biegunkę z krwią lub mimo domowego leczenia trwa ona dłużej niż 3 dni, idź do lekarza!

 

POMOCNICY Z OGRÓDKA

 

Herbatki oraz napary z niektórych ziół mogą wesprzeć leczenie zastosowane przy zatruciu pokarmowym.

 

Napar z mięty. Działa odkażająco, przeciw- zapalnie, ściągająco.

Łyżkę ziela mięty zalej 2 szklankami wody o temperaturze pokojowej. Ogrzewaj pod przykryciem przez 20 minut, ale nie dopuszczaj do wrzenia. Przecedź. Pij gorący napar (po 2-3 łyżki stołowe) od 3 do 6 razy dziennie.

Napar z szałwii. Łagodzi stany zapalne przewodu pokarmowego, działa odkażająco i ściągająco na śluzówkę jelit.

Łyżkę ziela szałwii zalej 2 szklankami wody o temperaturze pokojowej. Mieszając, ogrzewaj pod przykryciem przez 30 minut. Nie dopuszczaj do wrzenia. Przecedź. Pij 4-5 łyżek ciepłego naparu od 5 do 8 razy dziennie.

Wywar z owoców czarnej jagody. Działa ściągająco i odkażająco w stanach zapalnych jelit, łagodzi biegunki.

Łyżkę suszonych lub starannie umytych świeżych (albo mrożonych) jagód zalej szklanką ciepłej wody i gotuj przez 5-7 minut. Przecedź. Pij gorący wywar od 2 do 3 razy dziennie, po pół szklanki.

 

To co wygrubione obowiązkowo

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć RS co u Ciebie nowego???

Kurcze mialem wpaśc do ciebie z tym z czym mialem wpaśc i wpaść nie moge chyba spale się ze wstydu :oops: Cholernie brakuje mi czasu, juz nie bedę obiecywał tylko przyjade. Ale się wstydze jasny gwint :oops:

 

Co do sierpnia to masz racje mozna zrobic go nawet w grudniu :) :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...