Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Maciejon:

 

Oglądam twój domek i bardzo się żonie podoba jego kolorystyka no i oczywiście cały domek ogród i ogrodzenie.

 

Ja mam pytanko, co do ogrodzenia – też chcę mieć elektrykę w słupie ogrodzenia tylko jak najpierw skrzynka a później obudować - czy zostawiać wnękę a tam jakoś elektrycy się podłączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój stan się poprawił tzn o ok. godz. 14 nie biegam już do toalnety, coś bym zjadła, ale boję się powtórki. Ogólnie jest dużo lepiej.

Dziękuje wszystkim za rady.

 

Witaj RS miło widzieć Twoje posty

 

Mimo że prawie cały dzień w domu to i tak nerwowy. Postanowiłam zadzwonić do gościa od moich drzwi zewnętrznych. I mi ręce opadły.

Umieściłam taki post w Wymianie doświadczeń - szukam dobrych okien

 

" Co prawda jest to temat o oknach, ale może jareko i inni eksperci coś mi podpowiedzą.

Mam problem z drzwiami wejściowymi. http://www.dako.com.pl/images/drzwi/eva12szyba.jpg w kolorze złotego dębu, ale to chyba nie ma znaczenia, wykonane z PCV.

Zakupione zostały w listopadzie 2004 zamontowane przez odpowiedni serwis w maju 2005. Jesienią 2005 r. nastąpiło ich wypaczenie zrobiły się takie łukowate tzn. dół i góra od strony klamki odstawały i ciężko było je zamykać. Mają jeden zamek + drugi jako blokada. Zamek dawało się zamknąć tylko na raz a blokady wcale, zgłosiłam to. Przyjechał serwis. Dwaj młodzi panowie. Rozkręcili drzwi wstawili do środka po stronie zamka jakąś stalkę od góry do dołu. I zostawili środkowy profil taki wybrzuszony. Powiedziałam, że nie pozwolę sobie na takie kpiny i kazałam im wpisać w protokół, że wsadzili profil wykrzywiony. Byli chamscy i prosto w oczy śmiali się. "Przecież to się Pani samo wyprostuje." Pytam, kiedy a oni "no może za tydzień, miesiąc a może za dwa" a ja się pytam a może jak gwarancja się skończy?

Po około miesiącu przyjechali spowrotem i wymienili to wypełnienie i pojechali.

Wprowadziłam się do domu w grudniu zeszłego roku i jak nastały mrozy w styczniu, to w górnym i dolnym rogu od strony klamki miałam mróz na uszczelkach i oczywiście wiało. Zrobiłam zdjęcia tego. Zgłosiłam, że nadal drzwi są niesprawne. Oczywiście jak były mrozy nie przyjechali, bo za zimną. Jak przyjechali pokręcili się i na zawiasach poregulowali cosik i mówią, że jest dobrze. W protokole kazałam zaznaczyć, że żądam wymiany całych drzwi. Mieli dać znać do tygodnia czasu. Nie było żadnego odzewu. Wydzwaniam do gościa, który jest przedstawicielem i pytam czy coś wie . On twierdzi, że fabryka uważa, że moje drzwi są dobre i nie ważne czego żąda klient. Czy tak naprawdę jest? Według mnie ostatnim razem nic nie zrobili tylko pokręcili się.

Co mogę zrobić, gdzie się udać?

Proszę pomóżcie.

I przepraszam, że aż tak się rozpisałam,"

 

może Wy również coś poradzicie, bo mi chodzi po głowie Inspekcja Handlowa" :evil: ,ale może są jeszcze inne wyjścia.

Drzwi kosztowały mnie coś ponad 3 000 zł, może zbyt tanie i dlatego są do d....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta S moja mam ma podobny problem zakupila tez kiedys(tzn chyba jakies 3 lata temu) 2 drzwi drewnianych kosztowaly ja 4 tys. jedne tez nie mało i zobacz co sie z nimi stało tej zimy:

http://img320.imageshack.us/img320/213/181db.jpg

http://img324.imageshack.us/img324/5061/1121nm.jpg

i to nie pierwszy raz tamtej zimy tez tak bylo tylko w tym roku wieksze mrozy i snieg mielismy w domu takie szpary,i dmucha przez nie jak... tez dzwonimy do nich juz... ohoho ,raz przyjechali wymienili jakas uszczelke i dalej to samo, bo dodam ze jeszcze nie moglismy wogole otworzyc drzwi wychodzilismy przez okno(ale numer)a wogole to chyba nam nie przysluguje gwarancja bo to mialy byc inne drzwi ale tak je zrobili ze ich mam niewziela i w zamian zgodzila sie te kupic (spuscili jej cene- to teraz ma)takze jak widzisz mamy podobne przezycia, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko, co do ogrodzenia – też chcę mieć elektrykę w słupie ogrodzenia tylko jak najpierw skrzynka a później obudować - czy zostawiać wnękę a tam jakoś elektrycy się podłączą.
Najlepiej uzgodnij z elektrykami jaka ma być skrzynka i wmuruj (osadź) ją w trakcie budowy słupa. Ze skrzynki, z tylnej dolnej jej częsci, wyprowadzona jest pionowo w dół do poziomu ok 60 poniżej gruntu, gruba karbowana rura Arot'a (ok. 80-100 mm średnicy). Tą rurą wprowadzony jest kabel zasilający i drugi ze skrzynki do domu. Ze skrzynki wyprowadzony jest też bednarką uziom. Nie pamiętam czy biegnie on w rurze Arota czy obok niej.

 

U mnie tak się złożyło, ze skrzynka była wmurowywana w tym samym dniu w którym wykonywano przyłącz.

I dziękuje za miłe slowa pod adresem naszej budowy (już prawie domu) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam na targach i prawdę mówiąc troszku się zawiodłam, jakoś w tamtym roku wydaje mi się że było więcej stoisk które mnie interesowały,

dałam tylko do wyceny okna w siedmiu firmach,

pooglądałam blachy na 2 stoiskach,

a mój mąż przegadał godzine z jakimś facetem od pieców na eko groszek i juz jest pewien że kupujemy piec z podajnikiem za ponad 6tyś :o ale kiedy to będzie i za co ten piec kupimy to nie mam pojęcia :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz mieć za ciepło w przedsionku i para wodna zamarza. Wyłącz ogrzewanie
Raczej nie. Szron pojawia sie na najzimniejszych miejscach. Oprócz zlikwidowania nieszczelności (co oczywiste) nalezy brac pod uwagę tj. eliminować źródło wilgoci w domu.

 

Poza tym, co widać na drugim zdjęciu Kubolatka szron jest na obwiedniach elementów. Wygląda to na przemarzanie drzwi w tych miejscach. Jeżeli wiatrołap/holl beda wystaczająco ciepłe szronu nie będzie, najwyżej krople rosy.

Zaznaczam, że teraz pisze o szronie z przemarzania a nie o nieszczelnościach między skrzydłem a ościeżnicą.

Tutaj przede wszystkim trzeba usunać nieszczelności.

 

Reasumując: nie wyłączać ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Aneta i Kubolotek - napiszcie jakie to firmy montuja takie "idealne drzwi" - będziemy je omijali- takich powinno sie piętnować - wypalać słowo niesolidna firma na czole :)

 

Byłem na targach i "kupiłem blachodachówkie" :wink:

Decyzja zapadła - http://www.blachotrapez.com.pl/blacha_dachowkowa.htm

Diament 35 - kolor miedź rustykalna mat - cena 20,00 brutto + położenie (ceny dekarza jeszcze nie znam) szczegóły ostateczne w tym tygodniu się rozwiążą - gwarancja 10 lat na wszystko - rdzeń powłoka.

Co do targów to trochę się zawiodłem - zabrakło całkowice - oczyszczalni ścieków, sanitarki a kotłów do ogrzewania było pare - ale to to chyba trzeba będzie się wybrac na jakies wodno-kanalizacyjne.

 

RS- obiecałem Ci że coś Ci przywioze a jak dupa zawsze zapomne :oops: CO do okresu popostnego to chyba rzecz normalna że trzebabędzie odreagować :)

 

Chłopaki co do orzechów - to na spirytusiku jednak najlepsze sa na brzuszek - ale powiem Wam mojego ojca ten brzuszek boli chyba cały czas - jak sprawi sobie taką naleweczke - jakoś dziwnym trafem coraz bardziej Ci ona przeźroczysta :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga44 ile poczebujesz tego kabla??? - zajrzyj do hurtowni Ampli na przemysłowej - mają dobre ceny - ale czynne tylko do 16:00

Podejrzewam że chodzi ci o kabel siłowy co??? Napisz coś więcej o tym kablu

 

Dzięki Sebo zajrzę tam jak najszybciej. Tak chodzi mi o kabel siłowy, podejrzewam jednak, że cena dalej będzie za wysoka :( .

A co do długości im dłuższy tym lepszy :wink: .

 

 

Brzoza niestety kilka metrów tego kabelka to trochę mało.

 

Jak można ten kabel później wykorzystać? :roll:

 

Mam jednak pytanie bo mąż po konsultacjach z kolegą zaproponował nam kupienie skrzynki, która docelowo może zostać przeznaczona na zasilanie ogrodu czy jakiegoś tam stawiku i umieszczona na zewnątrz budynku. Do tej skrzynki będzie doprowadzony prąd od sąsiada. Kabel trzeba by było i tak kupić. Skrzynka ta będzie mieć kilka gniazd i zabezpieczenie bezpiecznikami, więc jak coś tam się spitoli to wysadzi bezpieczniki u nas, a nie w skrzynce u sąsiada.

 

Byłam także na Targach. Beti dzięki za cynk w sprawie wejściówki w Nowinach. :p

Również nie byłam w pełni szczęśliwa - myślałam, że pozałatwiam sobie wiele spraw i uzyskam kilka ważnych informacji. Niestety zawiodłam się. :-?

 

To do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko ... jestem zaskoczony tym, ze drzwi plastikowe sie wypaczają ...

słyszałem o zimowej skruczliwości okien z PCW, z firmy która produkowała tanie okna ...

Twoje drzwi wypaczyły sie po lecie ... podejrzewam ze profile stalowe były słabe, a drzwi narazone na bezpośrednie promieniowanie i nagrzewanie słonca ...

nie wiem gdzie najskuteczniej je reklamowac ... mi przychodzi do głowy Federacja Praw Konsumenta ...

 

Sebo - ciesze sie ze udało Ci sie spora transakcje sfinalizowac na targach, cena na blache wydaje sie byc bardzo korzystna ...

 

Aga - ja miałem dwa odcinki

- długi - zrobiłem "na stałe" - zakopałem w ziemi płytko - zeby nie zwijac i nie było go łatwo ukrasc - ten w wiekszości pozostał juz w ziemi ...

kiedys go zbadaja archeolodzy ....

- krótki - zwijany i chowany każdorazowo - ten mi pozostał

 

Ty mozesz zrobic podobnie jak ja ...

kupic 4 przewody - luzem - 2,5 mm2

kupic kawał rury karbowanej - inaczej nazywanej "peszlem"

włozyc przewody w rure i zakopac płytko ...na głebokość "sztycha" czyli 20 cm

po skończonej budowie - 2 przewody wyciagasz a 2 zostawiasz

do tych zostawionych mozesz podłaczyć lampe z czujką ruchu

kosiarke

pompe na wode itp

tak wiec - nie koniecznie kabel

moze wystarcza Ci 4 przewody ...

 

szkoda ze o skrzynce nie mówiłaś wczesniej

wyrzuciłem jesienią ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta S moja mam ma podobny problem zakupila tez kiedys(tzn chyba jakies 3 lata temu) 2 drzwi drewnianych kosztowaly ja 4 tys. jedne tez nie mało i zobacz co sie z nimi stało tej zimy:

 

Czy mozesz powiedziec co to za firma sprzedala Ci te drzwi i co to za producent, bo jezeli to wina producenta to trzeba przestrzec wszystkich przed podobnym zakupem

http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_20_2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze federacja to ostateczność niestety mam doświadczenie w tym temacie...ale mozna spróbować najpierw załatwić biegłego sądowego itd...

przynieść do federacji opinię, zapłacić ??? darowiznę :wink:

a wracająć do slicznych drzwi oszronionych cy jest tam wiatrołap??

moze konstrukcja domu nie pozwala na skuteczne zatrzymywanie ciepła

bo przez same drzwi to tyle ciepła nie ucieknie a skoro tam jest grzejnik??

targi jak zwykle coraz uboższe, nie ma się czego spodziewać społeczeństwo też nie za bogate..

 

Pozdrowionka Cieplutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro porozmawiam z moim byłym szefem. Jest biegłym sądowy (budownictwo) może mi coś poradzi.

 

Kubolotek :o

a ja myślałam że moje są złe. U mnie lód był tylko, albo aż w górnym i dolnym rogu drzwi od strony klamki, w przedsionku mam grzejnik i temperatura jest w miarę. Ale wydaje mi się że takie sytuacje nie powinny mieć miejsca. Będę nadal je reklamować.

 

A jeśli chodzi o targi, to po waszych wypowiedziach wcale nie jest mi żal, że nie mogłam na nie pojechać.

Również odnoszę wrażenie, że z roku na rok jest coraz gorzej.

 

Jutro mój wielki dzień, trochę się denerwuję. Pierwsza przymiarka do czwartego etatu i chyba tego najważniejszego w mim życiu. Cały czas sobie powtarzam "Będzie dobrze, dasz radę". I tak musi być. :p

 

I jeszcze jutro ma dzwonić kierownik serwisu od tych moich drzwi. Ciekawe co powie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rano ... budzi mnie spiew ...

odwracam sie na drugi bok i mysle ... halucynacje :-?

po godzinie nie daje mi to spokoju ... ten spiew

wychodze na pole ... zeby sprawdzic

- 6*C ...trzyma mrozik

a na jabłoni - szpak ...

i spiewa ...

 

wiosna ? czy on jakis szalony ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo8877

powiedz coś więcej o tej blasze, dlaczego akurat na tą blachę się zdecydowałeś, jaki kolor wybrałeś, czy to mat ?

Bo cena jest bardzo atrakcyjna

 

Juz Ci odpowiadam Betinko :)

Sprawa jest prosta - rzeczowo, normalnie bez przechwalania się, porozmawiałem z przedstawicielem producenta - Diament 35 kolor złoty metalic mat. Gwarancja 10 lat na rdzeń i powloke - powłoka pural.

grubośc blachy 0.6mm - na przetłoczeniach 0.5mm.

Walcowana na gorąco i malowana na goraco po walcowaniu.

Zdecydowałem się na ta firme - gadałem jeszcze z planja i rautarukki - ceny tych dwóch ponad 30 zł i to po ostrych dopominaniach się o cene wręcz proszeniu.

Bo oni muszą zobaczyć dach, bo oni nie maja cennika, a oni nie udzielaja oferty targoej sa tu tylko żeby się pokaząc - za przeproszeniem wkurwiło mnie takie szarogęszenie się (wychodzą z założenia że ja ta blache potrzebuje i tak i tak bede musiał przyjśc do nich a ja im na to w nosie Was mam)

Z blachotrapezem tak jak Ci napisałem rzeczowo, konkretnie. Maja swoje sprawdzone firmy układajace blache 6-8 osobowe - oferuja wszysko pozatym - folię wstepnego krycia - w kolorze dachu będę miał także parapety oraz rynny wszystko w tej samej kolorystyce z tej samej blachy i na wszystko 10 lat gwarancji

Zapytasz dlaczego tylko 10 - słowa przedstawiceila są takie inni daja i 20 i 30 lat ale weź potem wyegzekwuj ta gwarancje - widzialem kartę gwarancyjna - prosta bez haczykow bez ale - 10 lat i koniec- jezeli dekarze spierdolili dach i porysowali Ci np pokrycie to sory blachotrapez ich rekomenduje a oni sie podpisuja na Twojej gwarancji.

Nie lubię matactwa i owijania w ciuciuruciu - polski producent - zachodnia teechnologia -wybrałem takie rozwiązanie w przypadku okien - sie sprawdziło mam nadzieje że i nie zawiode sie na dachu.

Co do ceny dokladnie 20,20 brutto za 1m2 pokrycia brutto czyli tego co widac na dachu (czyli nie wyrolują Cie na zakładach) Dach 160m2 - blachy potrzeba powiedzmy 170m2 ale ty płacisz 160x20,20 + położenie oczywiście z dekarzami bede gadał po obmiarze obmiar ma przyjechac w środe.

Co do ceny wracając to cena oczywiscie specjalnie targowa - blacha cennikowo kosztje cos koło 29,80 brutto - czyli wychodzi jakies 32%. mam nadzieje ze w ostatecznych pertraktacjach cos jeszcze z nich zedre :wink:

 

Sie rozpisałem nooo - mam nadzieję że Ci przybliżyłem troche tę blachę

 

Acha tu jeszcze trochę z grupy na temat tej blachy - chyba warto

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=31303&highlight=blachotrapez

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...