Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Są, są, ja widziałam wczoraj :wink:

 

Szalone albo po żubrze

no prosze ... Ty tez widziałas ... czyli jeszcze mnie słuch ani wzrok nie myli ...

jesli szpakom w te sniezyce - jakie dzis przechodza - chciało sie tu z Afryki fatygowac ... to albo

rózowo tam nie mają ...

albo jest kolejka po samiczki ... i szpak który zajmie lepsza budke ma ładniejsza samiczka ...

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jutro idę z małżem moim zorientować się w BPh o kredyty. Co prawda jeszcze nie mamy pozwolenia na budowę, ale zorientować się można.

My próbowaliśmy w BPHu. Ale pomimo, że mamy u nich ror-a od ponad 6 lat, pomimo, że mieliśmy tam również kredyt na mieszkanie i oczywiście żadnych "ale" w temacie spłat - chcieli od nas taką masę papierów, że szok :o. Zebraliśmy, donieśliśmy - proszę czekać - trzy tygodnie na rozpatrzenie wniosku. Jak już upłynęło te 3 tyg. jadę do banku, a tam ziutek siedzący za biurkiem (ostałam się do niego oczywiście w kolejce) mówi mi, że brakuje jeszcze następnych papierków!! Zatelepało mną i pytam uprzejmie dlaczego pan nie zadzwonił i nas nie poinformował, że bank jeszcze czegoś żąda? A pan mi na to: eeee... noo... przecież pani mówię teraz!

Mało mnie nie "szczyściło" :-? na miejscu. Kazałam se dać te wszystkie papiery i powiedziałam, że mam gdzieś ich zachcianki i ich kredyt.

Poszliśmy do Multibanku, złożyliśmy o połowę mniej dokumentów - mimo, że nie klienci - to było gdzieś w pierwszej dekadzie grudnia. Jeszcze przed ŚBN zadzwonił do nad miły pan i poinformował, że kredyt mamy przyznany, musimy jeszcze dostarczyć polisę na "ubezpieczenie domu w budowie od ognia i innych zdarzeń losowych" i mogą nam przelać pierwszą transzę kredytu. W pierwszych dniach stycznia mieliśmy kasę...

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań kredytowych

PS. Kredycik ofkors w szwajcarach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Kredycik ofkors w szwajcarach...

 

OFKORS :wink:

W końcu to najpierw idziemy do PKO BP, bo tam mąż ma konto no i tam pracuje w kredytach moja znajoma, to nam normalnie powie, jak jest. Mam nadzieję.

My na razie się orientujemy "na rynku", w sumie to czytałam juz tyle o kredytach i tu na forum też a i tak wiem coraz mniej :cry: Wszystko chyba zależy od konkretnego klienta.

No i zastanawiamy się, czy ruszyć "własnymi środkami" ile się da, a potem starać się o kredyt, czy brać teraz kredyt, coby znowu coś nie wymyślili z tymi walutowymi.

 

Może coś doradzicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, te szłowe drzwi mojej mamy kupowane były chyba w drewpolu na sieminskiego w rzeszowie, koszmar z nimi zreszta to widac, Sebo8877 jesli chodzi o okna to dzieki:) zdecydowałam sie wkoncu tak jak ty na pamo-plast, dzis przyjedzdzaja wymierzyc okna, jutro jade podpisac umowe:), a drzwi zewnetrzne tez u nich zamawiam, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubolotek fajnie masz - ciesze się ze moglem Ci pomóc - ja kolejna partie okien wraz z drzwiami zamawiam jak sie ociepli - narazie jutro walcze z gościami od blachodachówki (przyjeżdzaja na pomiar). Jakie zamówiłas drzwi jezeli możesz zdradzic ile Ci dali rabata??? na rejtana zamawialas czy n aprzemysłowej czy bezpośrednio w Ustrzykach???

Dzis Bank - DOM BANK - juz mie sie rence pocom ze strachu czy dajom mi ten kredyt czy nie :-? A ż se ortografii zapomnialem ze strachu :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Chyba mi post 'wcieno' :lol:

Zaczynamy budowe w tym roku i czytanie tych wszystkich

rzeczy o oknach, drzwiach, blachodachowce jest u nas na tzw czasie :lol:

 

Co do Pamo-Plastu to polecam ta firme osobiscie, mam zamontowane

okna tej firmy w mieszkaniu juz 3 lata i jest OK

 

Pozdrawiam serdecznie, mr_kuba2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu to samo :cry:

 

Prawdopodobnie zablokowalem konto :)

 

No nic mam nadzieje, ze sie juz to nie powtorzy :)

 

Pozdrawiam serdecznie jeszcze raz dawniej mr_kuba2 a teraz "bez dwa" :)

 

mr_kuba ;)

 

P.S - Z okazji dnia kobiet życzę Wam wszystkim szampańskiego nastroju

i wieczoru przy świecach z jeszcze trzeźwym facetem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gorąco

 

Na samym początku składam życzenia wszystkim Kobietom - forumowiczkom oraz żonom - forumowiczów z okazji starego dobrego

Święta Kobiet , kiedy to wszyscy Panowie są raz do roku wycałowani.

Życzę Wam, aby zawsze na waszych twarzach gościł uśmiech anielski

i radość w waszych sercach z tego, że takie istoty jak my - samce

was podziwiamy i uwielbiamy nie zawsze głośno ale jednak.

Życzę wam również aby pomimo wszystkich trudności wasze budowy

rosły i piękniały a tym co już mieszkają aby w domu zawsze było

to co każdy dom winien mieć czyli ciepło, klimat i duszę.

 

Dla wszyskich Pań moc buziaków w przypadku chęci ich odbioru do realizacji w terminie późniejszym indywidualnie ale na pewno haha.

 

Ja sam za godzinkę biorę kwiatki i ruszam po rodzinie cobym do wieczora wrócił.

 

Pozdrawiam również wszystkich - nie obchodzących tego świeta

i przepraszam, że tak mało jestem , ale niestety mało czasu troszkę

mam bo ostatnio dopinałem taki mały domek 1200 m2 z basenem

i nawet parę nocek musiałem zarwać, aby wszystko przygotować,

ale teraz po podpisaniu umowy to mam zadowolenie bo pięknie

to wszystko wygląda od strony technicznej.

Poza tym teraz jest okres zmiany cenników i wprowadzania nowych

modeli urządzeń a najbardziej robi się zamieszanie z wprowadzeniem

Dyrektywy Naszej Kochanej Unii Europejskiej wprowadzającej zasady

energooszczędności budynków - oj będzie się działo.

 

Tak ja też pamiętam klimat tego spotkania w Polonii było zajefajnie.

 

Gdybym był w czymś potrzebny to służę pomocą - można mnie gnębić

choć z tym czasem mam kruchawo, ale może jakoś będzie.

 

Jeszcze raz Was pozdrawiam i znikam - do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności na forum w zwiazku ze zminą planów z budowlanych na zakupowe (nieruchomości).

DaKar co do kredytu; brałem w BPH bo dostałem najlepsze warunki. Mam od lat 10 konto w PKO BP ale bank jest niereformowalny i niezbyt elastyczny. Ostre negocjacje w BPH dały nam to czego oczekiwaliśmy. Jeżeli Cię to interesuje i chcesz wziąć kredyt w BPH to mogę pomóc zbić prowizję o 0,5% od tego co wynegocjujesz sam (szczegóły na priv).

Do kupujących okna; mam w Krośnie zaprzyjaźnionego pracownika firmy ROMPLAST producenta okien. Robią okna na profilach ROPLASTO i okuciach WING HAUS. Mogę podać namiary telefoniczne. Ostre negocjacje mogą dać dobre ceny bo na rynku okien zastój ogromny.

Pozdrawiam wszystkich gorąco a Panie przede wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaKar co do kredytu; brałem w BPH bo dostałem najlepsze warunki. Mam od lat 10 konto w PKO BP ale bank jest niereformowalny i niezbyt elastyczny. Ostre negocjacje w BPH dały nam to czego oczekiwaliśmy. Jeżeli Cię to interesuje i chcesz wziąć kredyt w BPH to mogę pomóc zbić prowizję o 0,5% od tego co wynegocjujesz sam (szczegóły na priv).

 

Co do nieelastyczności PKO BP to się zgodzę (raczej nie ma mowy o negocjacjach :lol: )ale nawet wczoraj po rozmowie ze znajomą z kredytów jesteśmy TROSZEŃKĘ podbudowani, symulacja nam wyszła taka,że wyżyjemy ale zawsze warto szukać lepszych warunków. Na razie czekamy na pozwolenie i wtedy się zdecydujemy.. Ale dzięki za informację, a bierzesz w złotych, jak można wiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nieelastyczności PKO BP to się zgodzę (raczej nie ma mowy o negocjacjach :lol: )ale nawet wczoraj po rozmowie ze znajomą z kredytów jesteśmy TROSZEŃKĘ podbudowani, symulacja nam wyszła taka,że wyżyjemy ale zawsze warto szukać lepszych warunków. Na razie czekamy na pozwolenie i wtedy się zdecydujemy.. Ale dzięki za informację, a bierzesz w złotych, jak można wiedziec?

Ja wziąłem w CHF już i to sporo bo 122000 franków bez wkładu własnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...