Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

brzoza czy korzystasz z programu, który proponowałem kilka postów wyżej?

Tam podatek VAT do zwrotu wylicza się automatycznie w poz. 46 formularza VZM-1. Po zsumowaniu kwot z kolumn 5 i 6 załącznika VZM-1/A

 

Ale teraz do rzeczy.

Załącznik VZM-1/A.

Wyjaśniam: w kolumnie 4 (Kwota brutto wydatku uprawniającego do zwrotu) wpisujemy wartość towarów od których możemy odliczyć VAT z faktury zakupu,

w kolumnie 5 (poz. 14) kwotę podatku VAT w przypadku inwestycji podlegającej pozwoleniu na budowę

a w kolumnie 6 (poz. 15) kwotę podatku VAT w przypadku inwestycji niewymagającej pozwolenia na budowę.

Kolumny 5 i 6 sumuje się w polach 185 i 186.

Suma tych pól jest mnożona przez 68,18% i przenoszona do poz. 46 formularza VZM-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza czy korzystasz z programu, który proponowałem kilka postów wyżej?

Tam podatek VAT do zwrotu wylicza się automatycznie w poz. 46 formularza VZM-1. Po zsumowaniu kwot z kolumn 5 i 6 załącznika VZM-1/A

tigermoth - korzystałem ....

ale nie potrafiłem tego zapisac ....

:( :( :(

buuuu

 

Ale teraz do rzeczy.

Załącznik VZM-1/A.

Wyjaśniam: w kolumnie 4 (Kwota brutto wydatku uprawniającego do zwrotu) wpisujemy wartość towarów od których możemy odliczyć VAT z faktury zakupu,

w kolumnie 5 (poz. 14) kwotę podatku VAT w przypadku inwestycji podlegającej pozwoleniu na budowę

a w kolumnie 6 (poz. 15) kwotę podatku VAT w przypadku inwestycji niewymagającej pozwolenia na budowę.

Kolumny 5 i 6 sumuje się w polach 185 i 186.

do tego momentu domyslałem sie, ze robie OK

wolałem sie jednak upewnic ...

 

Suma tych pól jest mnożona przez 68,18% i przenoszona do poz. 46 formularza VZM-1

tylko brakło mi tego ostatniego elementu

myslałem ze program dalej będzie mnie "prowadził za raczke jak małego dzidziusia" - tak jak było przy PIT ach

gdzie nie pozwolono mi np. prosto obliczyc podatku od dwojga /razem rozliczjących sie/

 

tylko kołowano mnie w taki sposób

najpierw "kwote podziel przez 2"

za chwile "oblicz podatek"

a za moment znów "pomnóz kwote przez 2"

czyli zdaje sie celowo robono mi wode z mózgu ....

a tu nagle odwrotnie ...

nie ma rubryczki ... "pomnóż przez 0,6918 " ... a pełna wolnośc :p

"sam sobie wykoncypuj ze trzeba w którymś miejscu przemnożyc" :wink:

i tego sie własnie po skarbówce nie spodziewałem ...ze dała az taki luz człowiekowi ... :wink:

chyba teraz przejde na inny program sumujacy autmatycznie ...

ale na wszelki wypadek porosze jeszcze o instrukcje "jak sie robi w tym progrmie "zapisz..." :D

i

przepraszam ze Cię zameczam

 

pozdrówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten program jest taki inteligentny (jak skarbówka :D ) że sam zapisuje cały otworzony zestaw.

Jeśli chcesz coś w nim później dopisać to musisz dać "Otwórz istniejący zestaw".

 

Korzystałem już z trzech programów do wypełniania tych formularzy ale ten jest najlepszy. Sam sumuje, oblicza kwotę zwrotu, wypełnia dane identyfikacyjne.

Jednego czego mi brakuje to kontroli czy kwota VAT (z poz. 185 i 186) to na pewno 22% z Kwoty brutto wydatku uprawniającego do zwrotu (z poz. 184). Ale może to i dobrze bo ze względu na zaokrąglenia pokazywałoby że jest błąd.

 

O.K. już się nie wymądrzam. Sam nie jestem omnibusem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co?? Tak czytam o tych PIT-ach i mi się humor psuje. Trza by się zabrać, ale ochota marniutkaaaaa...

PIT y dawniej / te z wieloma odliczeniami/ dawały popalic

teraz PIT y to małe małe piwo przy VAT ach :(

VAT -niby prosty ... ale to zmudnie przepisywanie pozycji ...

trzeba miec benedyktynska cierpliwosc ...

i sokoli wzrok ...

po odrzuceniu dziesiatek pozycji /które sie "nie naleza"/ - i tak mi sie uzbierało blisko 250 poz ...

 

a snieg sobie sypie i sypie ... taaaa :-?

 

p.s. a program od tigermotha jest spoko ...tylko ja sie nim nie umiałem posługiwac, na poczatku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez mierzi Vat a dodatkowo od wczoraj mam wszystko w DU..PIE - nie przyznali mi kredytu bo uznali że za mała kwota i za ta kwote nie zdołam zrobic remontu do wprowadzenia sie.

Tylko te durne pały nie wiedza że do tej pory walczyłem sam na tej zas...ranej budowie i dalej bede na niej walczył (jak mi przejdzie) i kosztorys który im wykonałem jest wyliczony co do zlotówki - oczywiście bez pracy firm jakis ogolnie z kosmosu - ja to robie własnymi ręcami - a te oszołomy z Banku tego nie moga zrozumiec - i mam du..pe prawie umoczona - blacha zamówiona - dekarze umowieni a kasa gdzies niewiadomo gdzie :)

 

Pozdrawiam Was serdecznie pomimo swojej ogromnej irytacji

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez mierzi Vat a dodatkowo od wczoraj mam wszystko w DU..PIE - nie przyznali mi kredytu bo uznali że za mała kwota i za ta kwote nie zdołam zrobic remontu do wprowadzenia sie.

Sebo8877

No wiesz, rzeczywiście durne pały.

My też zaczynamy się rozpatrywać za kredytami powplutku. To przynajmniej wiem ,gdzie nie składać

 

Baru aMultibank gdzie jest w Rzeszowie ? Bo nie wiem :oops: A jest w ogóle ? I mają tam dobre warunki?

Sama nie wiem, o co pytać, czego szukać. Tym bardziej że nie znam się na tych wszystkich Liborach, procentach, prowizjach.., mnie interesuje ile wyniesie rata :evil:

Na razie byliśmy tylko w PKO Bp, może skorzystać z eexpandera ??? nie wiem juz nic.

Dół mnie dopadł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - Baru ma racje ...próbuj dalej

kosztorys do banku robi sie jednak inaczej ... oni sa nauczeni operowac duzymi kwotami ...

korzystasz z tej informacji

"Na podstawie art.3b ust.4 ustawy z dnia 30 listopada 1995 r. o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1115, z 2004 r. Nr 213, poz. 2157 oraz z 2005 r. Nr 94, poz. 786) ogłasza się, że cena 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za IV kwartał 2005 r. wyniosła 2388 zł...

http://www.stat.gov.pl/komunikaty/komunikat.php?id=73&lang=pl

i podstawiasz te dane w prosty kosztorys

np: masz przykładowo /strzelam/120 m2 pow uzytkowej x 2388zł/m2 = 286 560 PLN to wartośc Twojego domu

 

a poźniej dzielisz dom na czynniki

fudament to np 3 % wartości domu

sciany to 7% wartości

instalacja c.o. to np 4 %

woda 1 %

okna 5 %

stropy 3 %

itd itd

tak szatkujesz zeby 100 % domu podzielic na składniki pierwsze :)

i wykazujesz co jest zrobione /fundament, sciany, stropy dach.../

a co pozostało do zrobienia / c. o., malowanie, schody, czesc stolarki, posadzki itd / wykazujesz w % i w kwotach

wychodza wtedy całkiem spore sumki ...:D

to sie nazywa kosztorys uproszczony i sa do tego gotowce, które tylko sie "podrasowuje" /np inne % dla parterówki a inne dla piętrówki/

tak sporzadzony kosztorys - musi Ci chwycic !

nie odpuszczaj !

 

:wink:

p.s.

oglądałem Twoje sufity ...

masz za wa li ste !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kochani z apowstrzymanie mnie na duchu

 

Baru w MultiBanku odpadam bo moja umowa o pracę jest do lipca - oczywiście z przedlużką na nastepny okres - ale tego w większości banków nie przeskocze

 

Mam jedna sporo dobrych informacji - Z pomoca przyszedł mi mój bank w którym mam konto PKOBP - byłem- jest spora szansa na to ze jednak się uda na całkiem dobrych warunkach (kredyt hipoteczny - konsolidacyjny) 2,9% w szwajacarach. W przyszłym tygodniu się wyjasni - ale urocza Pani zapewniała mnie że dla stąłego klienta ich Banku i dla pracownika jednej z najlepszych firm budowlanych na rynku szanse są prawie 100% już jej w tym głowa - W dzisiejszej rozmowie użyłem 1500% mojego wdzieku osobistego (o ile taki mam :)) Zacząłem wierzyć że będzie dobrze

 

Brzoza dzieki za słowa uznania - własnie zaślepiamy sufity - kocie oczka juz świeća - teraz to dopiero jest nastrój - kwestia kosztorysów o jakich mówisz ma sens - ale mój kredyt jest śmieszny bo 55 000 a banki mają to do siebie że biorąc kredyt na remont musisz się wprowadzic na 100% a nie na 70%.

 

W PKOBP sporo załatwiliśmy i ustaliliśmy co i jak po cichu tak więc jestem mądrzejszy o coponiektóre sprawy

 

Dzięki że jestescie ze mna

 

Mam Was ochotę ucałowąc - ale togo narazie robił nie będę w stosunku do brzozy - tak więc Baru i Dakar buziaczki gorace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Sąsiedzi !!! :D

Chociaz na forum jestem od jakiegoś czasu, to klub odkryłam dopiero wczoraj... :o Zamierzam budowac w tym roku, może na wakacjach zaczniemy.Jestem własnie na etapie wyboru projektu i mam najnormalniej w świecie dość!!! :evil: Jakis czas temu szukaliśmy domu o powierzchni netto 200m2, w tej chwili obnizyliśmy loty i napewno powierzchnia podłóg naszego domu nie może przekroczyć 170 m2.Bardzo was prosze o uwagi na temat projektu, który nam sie spodobał, szkoda tylko, że nigdzie w pobliżu takiego nie znaleźliśmy. Co o nim sądzicie? Oto On.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Agnieszka,

lepiej późno niż wcale. :p

a co do Twojego projekciku to powiem tak:

kuchnia, jadalnia i salon prawie identyczne ustawienie jak u mnie, lubię otwarte i to bardzo sobie chwalę.

pokoje poddaszu (2) mają tylko okna dachowe, zimą będzie zalegał na nich śnieg, latem lubię spać przy otwartym oknie, a jak zacznie padać deszcz?? :-?

Ja u siebie również mam okna dachowe ale oprócz nich są jeszcze zwykłe okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...