Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No u mnie nareszcie jakis postep...

Przyjechala ekipa i koncza juz ukladac kanaly nadmuchowe do przyszlego ogrzewania

i jak na nie patrze, to juz mi cieplej...

 

http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_2_81.gif

 

Postaram sie wkrotce zamiescic nowe zdjecia na mojej stronie, obrazujace postep tych prac wiec najprawdopodobniej bedziecie je tam mogli obejrzec w Sobote

 

Pozdrawiam

 

MonteChristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witaj AAgnieszk@

a gdzie te piekne Bieszczedy ? okolice Leska ?

projekt masz OK ...

ja tak samo jak AnetaS mam uwagi co do okien dachowych ... zimą

MonteChristo - ogladałem wczesniejsze zdjecia - pałac robi wrazenie ...

z niecierpliwościa czekam na wnetrza

 

onegdaj januszek zastanawiał sie czy będziemy iśc przed Wielkanocą z koszykami i jajami do swiecenia ...a przed nami będą torowac nam droge ... pługi wirnikowe ...

łza sie w oku kreci ...ale

cos w tym jest ...

 

dzis ide lepic bałwana !

 

:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa Sanok :D

ładne miasto !

Agnieszko ... ten dach to duzy element dekoracyjny

ale latem silniej sie nagrzewa od scian ... i tam -latem w słoneczne dni z reguły o 3-4 *C wiecej ... mimo izolacji

lukarny mam u siebie ... i wiem, ze ... to tez nie jest ideał ...

veluxy tez ideałem nie sa ... jak napada sniegu ... ciemno

chcesz zrzucicic snieg ... wpada do srodka ...

zawsze jest cos za cos ...

jako zaleta - dom ma bardzo ładna bryłe ... w Twoim terenie powinien pasowac "jak ulał"

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!! http://www.archon.com.pl/index.php?act=32&lang=pl&sid=m400b96380ccd9 oraz http://archi-projekt.com.pl/ramka.php?i=projekty nr. APS 148

te dwa projekty wchodza w grę... no właśnie, który ładniejszy, bardziej funkcjonalny o koszty nie pytam, bo pewne jest,że APS 148 droższy w realizacji.Czekam na wasze dalsze spostrzeżenia.... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj AAgnieszk@

 

jednak nie będzie Ślężana w Sanoku?

 

AnetaS, brzoza czy na Waszych oknach dachowych zalega śnieg?

 

Ja mam cztery dachowce, dom w stanie surowym otwartym ale śnieg na oknach dachowych nie zalega.

Albo jest zwiewany przez wiatr albo topnieje od słońca i zjeżdża z dachu. Może to zależy od kąta dachu - ja mam ponad 40 stopni. Może też od ustawienia do słoneczka.

Też obawiałem się że będzie w domu ciemno ale ta zima przekonała mnie, że tak nie jest pomimo zabitych deskami dodatkowych drzwi balkonowych.

A jeśli będzie dom ogrzewany to śnieg na oknach napewno stopnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS, brzoza czy na Waszych oknach dachowych zalega śnieg?

 

Tak,

Dach dwuspadowy o nachyleniu połaci 37 stopni.

Wewnątrz domu temperatura 21 stopni.

 

Oczywiście nie był cały czas, wiatr trochę zwiał, słoneczko roztopiło itd, ale były też okresy czasu, że śnieg zalegał.

 

Agnieszka jeśli miałabym wybierać wybrałabym APS148, ale zastanawia mnie w nim wysokość garażu. Posadzka jest na równi z podłogą częśći mieszkalnej, wychodząc po schodach na poddasze jest wejście na strych (pomieszczenie nad garażem) jest ono o jakieś 85 cm niżej od podłogi poddasza, czyli garaż jest niższy o tyle od części mieszkalnej. Coś mi tu nie pasuje.

Może dzisiaj jestem trochę przemęczona i to dlatego. :wink:

 

Sanok piękne miasto,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!! Niestety Ślężan, choć bardzo piękny i zachwycił nas na dłuuuugo :p , to jednak z żalem musielismy z niego zrezygnować z względu na jego zbyt dużą powierzchnię .... Szukamy czegoś mniejszego, z dachem czterospadowym, garazem, najlepiej by choc troche przypominał Ślężana :p

Czekam na Wasze uwagi odnośnie tych dwóch projektów, który lepszy i czy różnica w kosztach budowy jest znaczna? Dzieki za wypowiedzi na temat okien dachowych, troche mnie to uspokoiło, w winorośli kąt nachylenia dachu wynosi 42 stopnie więc nie byłoby tak żle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

bardzo marnie idzie mi załatwianie przyłącza w ZE, wszystko tak długo trwa. A to nie ma pozwolenia na budowę trafo, a to przetarg nie ogłoszony, to znowu nie ma zgody Starostwa na wejście w teren z rozbudową sieci. Mam już dość Rzeszowskiego Zakładu Energetycznego. Może to i lepiej że chcą go połączyć z Lublinem, nauczyliby ich roboty może?

 

Zastanawiam się jaką moc przyłączeniową potrzebuję w budynku.

W warunkach przyłączenia miałem 7 kW z zabezpieczeniem 25A. Elektrycy, którzy robili mi instalację w domu proponują zakupić 9 kW z zabezpieczeniem 32A.

 

Jak macie Wy w swoich domkach?

 

A wiosny jak nie było tak nie ma.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach przyłączenia miałem 7 kW z zabezpieczeniem 25A. Elektrycy, którzy robili mi instalację w domu proponują zakupić 9 kW z zabezpieczeniem 32A.

 

Jak macie Wy w swoich domkach?

 

A wiosny jak nie było tak nie ma.........

tigermoth mam podobnie jak Sebo...

posłuchałem podpowiedzi "mojego" elektryka - wystapiłem o 6,5 kW mocy ...

elektryk, który mi robił instalacje, nawet sie nie zastnawiał tylko wysłał mnie do sklepu po 32 A bezpieczniki i takie założył przed licznikiem ...

a panowie z posterunku energetycznego powiedzieli o nim tak... "to bardzo przewidujacy człowiek ... przeciez nie będziemy sie pi ... lic z przyjazdami jak gościowi /czyli mnie/ będzie słabsze wy ... lac co chwila ..."

AAgnieszk@ - ten w winorosli ma kuchnie o powierzchni 8,3 m2 ...

...i to bez spizarki http://www.archon.com.pl/bin_/projekty/11017438706fa51d15cfd1e613b4d91103ca96e300 - w kuchni brak jednej sciany i dwa okna - brak miejsca na szafki ... spróbuj mentalnie poukładac to co masz teraz w kuchni w tych przyszłych szafkach ...

zlewozmywak pod oknem to (dla mnie) pomyłka ...

wg mnie taka kuchnia to gniot ...

w jadalni "na siłe upchnieto 7 osób przy jednym stole ... to równiez gniot

ten "148" ma pomieszczenia lepiej dopracowane ...

natomiast jesli mam byc szczery ... to ja ... pierwsze dopasowuje dom do terenu /pochyłość czy równina/,do stron swiata i drogi, a dopiero później patrze na wnetrza ... a na koncu widze elewacje ...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAgnieszka,

 

zdecydowanie APS 148 jeśli już. W winorośli wszystko jest za małe, przynajmniej na poziomie parteru! Klaustrofobii można dostać od samego patrzenia. Porównaj sobie każde pomieszczenie po kolei: salon, kuchnia, hol, wc - winorośl przypomina mi moje mieszkanie w bloku (parter), z tym że kuchnię i łązienkę mam większą. Toż w holu dwie osoby się nie zmieszczą jak drzwi do wiatrołapu otworzysz !

Jeżeli dom ma być przedsięwzięciem życia to powinno się mieć do swojego wyboru przekonanie a na koniec odczuwać satysfakcję. Nie widziałem tego ślężana czy jak mu tam, ale czy warto tak szybko rezygnować z marzeń ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza tak z czystej ciekawości dlaczego zlewozmywak pod oknem to pomyłka, pytam bo w moim projekcie tak jest :wink:

z kilku powodów

- pod oknem powinien byc grzejnik (oczywiscie inaczej jest jesli jest podłogówka w kuchni) ciepłe powietrze z grzejnika w zetknieciu z zimnym z okna, lepiej cyrkuluje i okno nie zaparowuje

- garaca woda z kranu powoduje zaparowanie szyb w tak ulokowanym oknie

- poziom zlewu i poziom parapetu to mniej wiecej ta sama wysokość (80 - 85 cm)

jesli zamontujesz _Beti_ wylewke na zlewie - to żeby otworzyc okno i nie kolidowało ono z wylewka - musi byc podniesione o ok 20 cm w góre

na ogół takie jedno okno jest wtedy nizsze i niekoniecznie zdobi elewacje ... w tym projekcie wyglada ze i inne okna sa albo podniesione ... albo celowo wprowadzono te skrzynki z kwiatami zeby poziom osadzenia okien zatuszowac http://www.archon.com.pl/bin_/projekty/11022472947fed853ea29187736c89441421f97601

- otwieranie takiego - okna zastawionego zlewozmywakiem, jest kłopotliwsze niz innych okien

- takie okno jest często chlapane tłuszczem z mytych naczyn - jego mycie ... dostep to znów niedogodnosc

- kwestia parapetu ... w innych oknach moga byc parapety drewniane ...moga byc wysuniete ... a ten ...

byc moze trzeba bedzie go zrobic inny niz pozostałe ...

takie gnioty jak zlewozmywak pod oknem czy wysokie wąskie niewygodne schody projektuje sie tam gdzie ceny parcel pod budowe sa cholernie wysokie

czyli w Londynie czy Nowym Jorku

przenoszenie wzorów amerykanskich czy brytyjskich do Polski nie zawsze ma sens ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRZOZA - dziekuje za uznanie i ciesze sie ze nasz domek Cie sie podoba, jest jednak niemal pewne ze w tym roku nie bedzie jeszcze prac wykanczajacych - tzn. takich bardzo widocznych.

Bede jednak zamieszczal nowe zdjecia w miare postepu prac...

 

AAgnieszk@ - witam serdecznie w podkarpackiej grupie i od razu zdecydowanie polecam APS148 - jest z klasa i nie zastanawiaj sie nad innymi. Nie bede sie tu rozwlekal dlaczego po prostu zaufaj mojemu "smakowi" (i w tym miejscu zrobilem sie czerwony...)

 

http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_2_55.gif

 

_Beti_ - daj wreszcie poogladac projekcik twojego domku bo na razie to widze tylko bardzo fajna dzialeczke i fundamenty...

 

http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_2_20.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zamontujesz _Beti_ wylewke na zlewie - to żeby otworzyc okno i nie kolidowało ono z wylewka - musi byc podniesione o ok 20 cm w góre

na ogół takie jedno okno jest wtedy nizsze i niekoniecznie zdobi elewacje ... w tym projekcie wyglada ze i inne okna sa albo podniesione ... albo celowo wprowadzono te skrzynki z kwiatami zeby poziom osadzenia okien zatuszowac

 

Ja mam zlewozmywak pod oknem, i tu niestety Brzoza ma rację.

Wszystko jest pięknie i ładnie tylko kupując kranik nie popatrzyłam dobrze na jego wysokość i teraz nie dam rady otworzyć całkowicie okna. Otwiera się ono jednak na tyle, że mogę okno spokojnie umyć. Jest jeszcze w kuchni jedno okno, które otwiera się bez przeszkód.

Ale są również plusy takiego ustawienia. Myjąc naczynia nie patrzysz w ścianę tylko na piękny krajobraz. I szczerze mówiąc następnym razem nie zrezygnowałabym z okna i nie wyobrażam sobie innego miejsca dla zlewozmywaka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonteChriste dzięki za powitanie i radę....jeszcze ciągle wertuje coraz to nowsze projekty, jeszcze troszkę i decyzja zapadnie... 8)

 

 

Brzoza i Jonasz dziekuje za ocenę tych projektów, wszystkie opinie biore pod uwagę, choc APS 148 podoba mi się, to jednak nie może być to "ślepe zauroczenie" - trzeba zasięgnąć rady bardziej doświadczonych w temacie.

 

Mam propozycję, podajcie linki do Waszych projektów, może znajde coś dla siebie...ogólne wymagania to: powierzchnia netto nie powinna przekraczać 190 m2, dach najlepiej czterospadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...