Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Brzoza tak z czystej ciekawości dlaczego zlewozmywak pod oknem to pomyłka, pytam bo w moim projekcie tak jest :wink:

z kilku powodów ...

 

W Stanach podchodzę do zlewu, który jest umieszczony pod oknem, tylko po to aby włożyć do niego kieliszek od wina i popatrzeć co się dzieje na mojej cichutkiej amerykańskiej uliczce. Abstrakcją jest dla mnie to co piszesz o chlapaniu okna płynami, parowaniem okna od wody itd., chciałem zauważyć, że w dzisiejszych czasach bardzo popularne są urządzenia nazywane zmywarkami, które eliminują w/w mankamenty w 100% !!

Pozdrowionka, mr_kuba

 

P.S. Witam AAgnieszk@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czikita - co do emblematu - bo tak to się zwie to osadzasz go w profilu zaraz obok czatu masz przycisk profil w górnej prawej części ekranu

Na samym dole mas zmożliwośc podłaczenia emblematu (musi istnieć gdzies w sieci- np. na Twojej www - i nie może miec więcej niż 80x80 pikseli) wtedy ukaże się zdjęcie obrazek pod twoim nickiem

 

A co do pieca na ekogroszek daj se spokój chyba że masz sporo kasiory zastanów się raczej nad piecem na drewno i wegiel dzialający na zasadzie zagazowywania i odgazowywania paliwa ktorym palisz.

Np pilski FEX czy czeski atmos to dopiero jest rewelacja :)

 

A kotownia fajne pomieszczenie -i browarka mozna wciągnąc i odstresowac sie od zony jak na cieie warczy i wyżyc się na rabaniu drzewa - a na ekogroszku jak sie wyżyjesz :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr_ kuba dzieki za powitanie! Na jakim etapie przygody z budowaniem jesteś?

 

Im bliżej końcowego etapu załatwiania dokumentów tym bardziej zastanawiam się nad sensownością całej inwestycji ;)

 

Pozwolenie na budowę 'mam mieć' do końca kwietnia, a potem 'sie zobaczy' ;)

 

A Ty Aga w jakiej okolicy zamierzasz postawić chałupkę ?

 

Postrofionka ;) , mr_kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonteChristo

to link do mojego projektu

http://www.inwestprojekt.com.pl/projekty/proj_w-0904.html

dom mi się bardzo podoba ale jeśli chodzi o sam projekt to niestety jest do du..y ogólnie chyba projekty inwestprojektu są bardzo słabe z wieloma pomyłkami, więc odradzam.

 

Widzę że co do zlewozmywaka pod oknem są podzielone opinie :wink:

 

Dziś mój mąż z teściem byli w lesie wycieli resztkę drzew i poobcinali gałęzie w sobotę będzie wyciąganie drzew i zawiezienie go do tartaku, więc wreszcie coś się dzieje 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - trzymam kciuki za pomyslny werdykt

mr_kuba - pewno przejaskrawiam z chlapaniem po szybie, firance czy storach, moze z i zaparowaniem okna,

moze AAgnieszk@" będzie miec zmywarke i podłogowke - załóżmy ...

ale

pewne rzeczy są kanonem dla projektanta

tak jak

nie powinien krokwią wjeżdżać w komin ...

nie powinien instalacji elektrycznej prowadzic po kominie ...

nie powinien projektowac drzwi do kotłowni otwierających sie do srodka ...

to równiez

nie powinien na trasie otwierania sie okna projektowac kranu ...

 

fajnie masz jak płuczesz tylko kieliszek ...:)

 

czikita, nie interesowałem sie do tej pory węglem groszkiem ...sam pale czym popadnie ... :-?

widziałem tylko ze na placu składowym wegla postawili goscia z widłami ... i przesiewa ... znaczy - zapotrzbowanie na groszek istnieje ...

 

 

AAgnieszk@" kupiłem projekt inwestprojektu ... dosc popularny w mojej okolicy ...

o powierzchni użytkowej ... 108.40 m2

dach ma czterospadowy ... ale spady nie w te strone, w którą Ty lubisz ...:-?

http://www.inwestprojekt.com.pl/projekty/_boki/w-0202-b2.gif

rzut parteru wygladał w pierwszej wersji tak:

http://www.inwestprojekt.com.pl/projekty/_plany/w-0202-1.jpg

ja wywaliłem graz ... a Ty jak chcesz ? garaz gdzie ma byc w budynku ... czy obok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr_kuba moje budowanie mam nadzieje rozpocznie się na wakacjach, choć zakup działki mam jeszcze przed sobą, z tym, że posiada ona aktualny pl.zagospod.przestrzennego....mamy nadzieje, że już za ok. miesiąc będziemy jej szczęśliwymi posiadaczami :D .

A jak było u Ciebie, czy długo załatwiałes tą cała papierologię i gdzie dokładnie budujesz? Jaki masz projekt, podaj link...

 

brzoza zaplanowałam sobie, że garaż powinien być w bryle, lub ładnie do niej przylegać...natomiast dach ..no cóż lubię takie dworkowe lub takie jak w aps 148 z tym, że dwie boczne lukarny zlikwidowałabym.

Na jakim etapie budowy jesteś, a może juz mieszkasz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis miałem okazje obejrzec "Twoje"okolice mogłem porównac nowobudowane dachy dwuspadowe i dachy czterospadowe ...

te czterospadowce od razu rzucaja sie w oko ... prezentuja sie wspaniale ...

brzoza ...

Na jakim etapie budowy jesteś, a może juz mieszkasz? :D

mieszkam .. mieszkam ... od 1 sierpnia ub. roku, przeprowadzałem sie w pamietne upały ...(tak mnie wygrzało wtedy ... ze mam zapasy do dzis ...) :wink:

a teraz ? teraz mam jak " u Pana Boga za piecem" ... miodzio jest ... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti Twój projekt jest ok - jak dla mnie zielony dach odpada :Co z blachodachówką - pytałas mnie kiedyc co i jak??

 

Matko moja na gwoździach w mojej sprawie siedze do piątku - ale chyba kasiora będzie :)

 

Brzoza dzieki za kciuki :p

 

Czikita co z ta twoją kotłownią - piec sie dobiera do możliwości finansowych (opal) oraz Mocy (zapotrzebowanie na ciepło) a nie do wielkości kotłowni :wink: U nas za ekogroszek wypalcisz na tą zime która będzie podejrzewam ze w granicach 600 zł za tonę :o :o :o

Za 600 masz 5 mp dobrego bieszczdzkiego drewna z przywozem na miejsce :wink: W tym roku węgiel chodził tu po 420 - 480 na następną zimę pojdzie na 530 - 550 na Bank.

Na ślasku ten sam wegiel kosztuje ten co tu 420 - na ślasku 320:)

Kto ma tira ????

jestem w stanie załatwic kazą ilość

Czikita jezeli masz dostęp do transportu po dobrej cenie zwykły groszek na kopalni był do dostania w tej zimie za 280 żł - ale luzem :)

Wynajęcie transportu na ślask to koszmar (cena kosmos) dlatego ten węgiel tyle tu kosztuje - wyjściem jest wzięcie wagonu kilku wagonów - to zaczyna się wtedy oplacać - ale trza miec wejscie na składzie PKP - żeby z koleji im nie płacić chorendalnych haraczy :)

Tak więc tak czy inaczej czikita sooory musisz liczyć sie ze sporą kasa - Na dom ocieplony rzędu 200m2 powierzchni całkowitej liczyć trzeba 6 ton węgla - kasa robi wrażenie. Dodatkowo groszek groszkowi nierówny - najlepszy jest z juliana a ten w tym roku chodził po 500

Dobra dość marudzenia mojego o weglu - ale czikita przemyśl sprawe jeszcze raz powaznie.

 

AAgnieszka a archipelag przegladałaś - tesciowie wybierali cos z tej firmy - ponoc wg nich najfajniejsze te projekty cokolwiek znaczy slowo najfajniejsze

 

Wszystkich pozdrawiam i tym co 3maja kciuki za werdykt - dziękuję

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, a powiedzcie mi ile się czeka na warunki zabudowy. My złożyliśmy 16 grudnia a tu cisza i cisza.

Trzeba było im dostrczyć do WZ umów z energetyką i gazownictwem, mają już chyba wszystko i nic nie rusza.

:evil: :evil: :evil:

jeżeli w grudniu złożone to na realia Rzeszowskie będzie tak na kwiecień-maj.

Zadzwoń do urzędu i zapytaj się na jakim etapie są. Czy jest już napisany projekt warunków zabudowy, a jeśli tak to czy poszedł już do uzgodnień (w tym momencie powinnaś dostać powiadomienie o wysłaniu pism).

Jak się dowiesz na jakim są etapie to postaramy się okrelić ile jeszcze czasu może im zejść. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo8877

z balcodachówką na razie dałam sobie spokój bo może przywiezie mi ją znajomy prosto z huty Florian po niższej cenie i podobno że grupszą ale wszystko wyjdzie w praniu, jak to nie wypaliło wtedy będę się martwić i szukać.

Teraz mam problem z wyborem Tartaku bo drzewa wycięte w sobotę je wyciągamy z lasu a tartak i transport nadal nie wybrany, może macie jakieś sugestie

Na razie mam jedną ofertę

60zł tniecie kubika drewna na dach

30zł na deski

20 zł przywóz od kubika

Czy to są dobre ceny ???

Na 12 jadę z mężem po asygnatę więc może jeszcze pojedziemy do jakiś tartaków po drodze

A las mam z Czarnej, zna ktoś te okolice??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do urzędu i zapytaj się na jakim etapie są. Czy jest już napisany projekt warunków zabudowy, a jeśli tak to czy poszedł już do uzgodnień (w tym momencie powinnaś dostać powiadomienie o wysłaniu pism).

Jak się dowiesz na jakim są etapie to postaramy się okrelić ile jeszcze czasu może im zejść. :wink:

 

Nie dostaliśmy takiego pisma. Gdy się pytałam pana pd budownictwa, to mi mówi, że pisze decyzje. To było ze 2 tyg temu.

Na moje oko, czeka na flaszkę :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...