Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Brzoza a propos tych chłopków co znosili wegiel do piwnicy - jezeli był to węgiel we workach lub załatwiany bez papieru to na 99% jest to węgiel od tzw na śląsku troli czyli zbieraczy którzy zasuwaja po chałdach i zbierają wegiel z tychżechałd. Najczęsciej ma on juz dośc znacznie obniżona wartość kaloryczna - jest poprostu zlezany a i w ich dostawach (tańszych nawet o 30-40%) jest do 20% kamienia - bo świezuteńki łupek jest łudząco podobny do węgla. dlatego od gości którzy maja orientacyjne źródlo pochodzenia to bym węgla nie kupowal - jeżeli zakupili go na kopalni (a nie ukradli) maja WZ czy tez najwyklejszy rachunek z kasy fiskalnej. Ważne tez jest żeby jak chcesz wegiel z Marcela był węglem z Marcela a nie np Piasta czy Brzesz gdzie węgiel jest bardzo zasiarczony i posiada do 30% kwarcu co objawia się ładymi wylewkami żelazowymi w piecyku :)

Jak będziesz chętny na wegiel to najllepiej zgadamy się w kilkoro i zamówimy całego tira tak z 40 ton - wtedy może uda się załatwic mi wegiel po cenie wagonowej - ale trza wymyślic jak to sensownie rozdzielić pomiędzy zamawiających żeby nikt nie był pokrzywdzony

 

 

Czikita nie chcę Cię straszyć ale w piecy na ekogroszek jestes skazany tylko na ekogroszek i uzalezniony niejednokrotnie od cen powiedziąłbym dumpingowych - co może stac sie efektem przeklinania tej decyzji do końca zycia.

Wydaje mi się ze podejscie do kotłowni 2-4 razy na dobę nie jest jakimś strasznym wyżeczeniem - instalują np zb. akumulacyjny masz mozliwośc zejścia do kotłowni powiedzmy 2 x na dobę. Przy ekogroszku tez musisz zasuwac do kotłowni co 2 dni żeby dosypac węgiel - wybrac popiól - odblokowac podajnik :( co przy złej frakcji groszku staje sie regułą)

A co do brudności to i w tym wypadku i wtym musisz sie troszku usmarowac :) i usmierdziec :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

AAgnieszk@

 

Szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi z tymi ramami stalowymi.

My mamy zmieniany projekt stropu poddasza. W oryginalnym projekcie jest lekki drewniany strop ( jak w wiekszości domów)

 

Biorąc pod uwage nasza sytuacje na podmokłej działce chcielismy zrobic betonowy strop na poddaszu. Widac go na zdjeciu pod drewnem

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed4cpebnipppoust.html

 

 

Przeprojektowaliśmy wiec cały strop i jakies ramy stalowe nie wchodza w gre u nas.

 

No chyba że nie wiem wszystkiego.

 

Czy ty masz projekt aps 148??

 

 

 

sebo8877

 

 

Zdecydowalismy sie na piec z zasobnmikiem gdyż zmusza nas do tego nie lenic\stwo tylko sytuacja w jakiej mieszkjamy. Oboje pracujemy.

 

Ja czyli Czikita ( a jestem kobitką!! :wink: ) pracuje 8 godzin. Wychodzimy z domu o 7 -dmej i przychodzimy na 16-stą. Gorzej z moim mężem. Z uwagi na to że ma swoją działalnośc nie ma go w domu w zasadzie 3/4 dnia. I jak mi sie wydaje nie zmieni sie to przez najbliszy czas. Zostane wiec sama z dzieciakiem w domu i sama sie wszytskim zajmowac. nie uśmiecha się nam przychodzić do zimnego domu i szybko biec do kotłowni podłożyc do pieca. Zanim sie dom nagrzeje mąż pójdzie do pracy i znowu bede sama. A za kilka godzin znowu to samo.

Wydaje mie sie że w takiej sytuacji ten zasobnik troche nam życie ułatwi.

I te dwa dni nie bedzie tragedią.

 

Sa chyba piece na miał z zasobnikiem .

Ten ekogroszek to narazie tylko projekt.

 

EE... Dostaje juz jobla.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubulotek

 

 

Miales kiedys problem z wstawieniem emblematu. Ja mam to samo. Niby robie wszystko jak w instrukcji a pojawia mi sie hasło " adres emblematu jest nieprawidłowy" ]

 

 

O co dokładnie chodzi. Obrazek mam zmiejszony. Rozdzielczość 80*52 . rozmiar 2 kb.

 

wstawiam adres z mojej strony

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/tk24g6nnulr73xds.html

 

I mam to głupie hasło ze adres jest nieprawidłowy.

 

Boże o co im chodzi?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo musze pogadac na temat tego wegla z sasiadem ...

 

wegiel na samochodzie był luzem

samochód to nie tir a skrzyniowy z długą paką mogł miec na mój gust ładowności miedzy 15 - 20 ton

kolor wegla to nie był błyszczacy łupek, a matowy przypruszony jak sadza :(

dobrze ze zwóciłeś uwage ze by sprawdzic pochodzenie z fakturką czy KP

ale na razie - chyba do lata - odpuszaczam temat węgla z prozaicznych powodów ... :-?

Czikita tu masz adres swojego obrazka http://images1.fotosik.pl/40/tk24g6nnulr73xds.jpg

wpisujesz go w profilu bez dodawania i powinien sie wyswietlac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee ... tam, wysoki owszem jestem ... ale wielki :oops: ale dzięki - czikita :lol:

aby wkleic zdjecie musisz miec jego adres

klikasz na zdjecie prawym przyciskiem myszki

i masz własciwosci

a we własciwosciach jest adres zdjecia, który Ci podałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czikita bardzo Cie przepraszam za pomylke teraz wiem że jestes kobietą

w związku z powyższym gorace http://kartki.bizland.pl/images/image-d963bc3605ac80f61e4438ba9ff1f88a-001.jpg z przeprosinami

 

Co do mojej sytuacji chcialoby sie krzyknąć YES YES YES jest http://www.krakow.pl/turystyka/html/praktyczne/02.jpg wstępnie na wtorek umówieni jestesmy na podpisanie umowy :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaKar, zadzwoń do gościa ponownie i zapytaj czy już napisał, jeżeli powie, że pisze to niech się określi ile jeszcze mu zejdzie.

Jeżeli powie, że będzie gotowe np. na poniedziałek to w poniedziałek dzwonić i pytać czy jest już napisane i czy zostało wysłane do uzgodnień itd. Ja bym flaszki nie dawała.

.

 

Ja też nie daję. Właśnie wczoraj (intuicja) przyszło pismo,że przedłużają wydanie decyzji do 30 kwietnia :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czikita

Właśnie oglądnęłam Twój dom jest naprawdę bardzo łady, gratuluje a co do komentarzy to musisz je dopiero utworzyć bo w dzienniku wypowiada się tylko autor 8)

Ale jak dla mnie dom świetny my także będziemy mieć stropy lane, ile wasz wyszła robocizna tego cuda ? z czego budujecie? i czy dobrze widzę macie dość wysoko wylane fundamenty tak jak u mnie :( dużo ziemi będzie nam trzeba na obsypanie tego :-?

A w mielcu bywam do ZE :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dzisiaj u nas ruch ... :roll:

jak w ulu :D :lol:

Sebo - super wiadomość !!

gorsza od DaKar ...:( ale sie prosze nie załamywac

widocznie urzednik stosuje teraz próbe nerwów

a na polu wreszcie słoneczko !!!

faaaajno jeeest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_beti_

 

Już dołożyłam komentarze.

dziękuje za dobre słowo

 

A propo fundamentów to faktycznie mamy wysoko. Same ławy były kompane na 60 cm

A to wszystko że teren tam jest podmokły. Na głębokości 40 cm pojawia sie woda. Także nici z piwnic i lekkich stropów na naszej ulicy.

 

na nasypanie sporej ilości ziemi też jesteśmy psychicznie przygotowani.

 

Ci sąsiedzi którzy tak zrobili dom teraz przeklinają te pomysły żeby taniej wybudowac. Sciany na poddaszu pękają nawet w domach 10-letnich. Po prostu dom chodzi jak chce. Ten strop troszke amortyzuje osiadanie domu i nie ma problemu z pękającymi sciankami gipsowymi.

 

Troche wiecej zaplacilismy za ten strop na tym etapie gdyz z materiałami i robocizna wyszło 7tys. wiecej

 

beton, drut, szalunki, robocizna, itp zrobiło kwote 7 00 zł.

do tego dochodzi jeszcze niedługo ocieplenie styropianem 10cm wszystkich skosów i na to mała wylewka 5 cm.

 

Co to jest że w Mielcu bywasz do ZE zakład energetyczny? Gdzie dokładnie masz tą budowe?

 

 

 

 

 

Liczyliśmy że powinno za całośc ok 10 000 - 11 500 zł wiecej

 

Ale teraz przy wykańczaniu nie bedziemy miec już nic poza tynkiem . Żadnych płyt gipsowych, wełny itp.

 

w ogólnym rachunku dużo wiecej nie wychodzi za betonowy strop. Może jakies 5 000 zł. ale efekt jest o niebo lepszy niż zwykły lekki strop.

 

Ale każdy robi tak jakie ma warunki na działce. Wiadomo na stabilnej i suychej działce nie potrzebny mi strop betonowy. No chyba że może pod dachówke.

 

Różne opinie słyszałam na ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czikita ja ogólnie staram Cie się odwieźć od zasobnika podajnika czy czegos takiego - chciałbym Cie odwieść od pieca na paliwo stąłe - jednopaliwowego !!!!

Uzależnianie się od jednego rodzaju paliwa to straszny błąd. w naszym terenie to ja bym sie jeżeli juz chodzi Ci o paliwo stałe- masz kasiore to bym sę zastanowił nad owsem - Mam gdzies w domu producent apolskiego palnika za około 6000 zł brutto - do tego piec wielopaliwowy i w razie czego demontujesz palnik na owies - i palisz co masz w piwnicy nawet nieznośnego meza :wink:

 

Zastanów się nad takim rozwiązaniem - WIELOPALIWOWOŚĆ!!!

 

Sebo8877

 

P.S. A dziekowac na forum nie ma za co - jestesmy po to by sobie pomagac bezinteresownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeszcze jedno pytanie. Czy kolor, który wybrałaś z testera Greinplasta odpowiada temu co potem wyszło na ścianie? Jakie masz wrażenie całości? Powinno się brać ton niżej od wybranego koloru czy ten odcień, który się podoba.

 

Mnie sie podoba F1921, ale boję sie, że na całości wyjdzie za ciemny.

 

W momencie kiedy wybierałam kolor, wykonawca mówił aby wziąć ciut jaśniejszy od tego który mi się podoba. Na dużych powierzchniach kolor sprawia wrażenie ciemniejszego. Jak wybrałam nie już sama nie wiem, ale efekt mam ten co chciałam. :wink:

Sprawdzę to.

 

Ja też nie daję. Właśnie wczoraj (intuicja) przyszło pismo,że przedłużają wydanie decyzji do 30 kwietnia.

jak to przedłużają wydanie decyzji do 30 kwietnia z jakiego powodu.

Nie rozumiem tego, na jakiej podstawie to robią?

Dakar na priva wysyłam namiary do siebie, jeśli chcesz porozmawiać to skontaktuj się ze mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie czikita, justyna99, AAgnieszk@, nodi, Jonasz i oczywiście starzy bywalcy!!! :p

 

Tępo naszego Forum jest podziwiające :wink: , WIOSNA IDZIE!!!!

ludzie tak jak i niedźwiadki wybudzają się ze snu .... :lol:

Szkoda tylko, że tak nie będzie zawsze - za miesiąc ruszą budowy i pewnie nie będzie Wam się chciało tak często pisać :cry:

 

Czekam i ja w gotowości ....

 

_Beti_ - czym będziesz pokrywać dach?

 

Powiedzcie mi, kto umie zaglądać w przyszłość :o czy ceny materiałów budowlanych pójdą w górę? Kupować większość teraz czy czekać?

Wiem, że cena stali rośnie :evil: , ale mam nadzieję, że nie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...