Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

AGA44

na 100% blachodachówką ale co do firmy nie jestem pewna chyba z FLORIANA ale u mnie w okolicy dużo biorą z Brateksu czy cos w tym rodzaju np. w Świlczy jak się jedzie z Rzeszowa na Kraków.

Szczerze mówiąc z blachą będziemy mieć chyba największy problem bo chcemy aby była dobrze wytłoczona i dość gruba nie chcemy na pewno 5 czy 5,5 więc blacha będzie u nas chyba największym wydatkiem oczywiście oprócz betonu bo jak sobie przeliczamy ile nam kubików pójdzie to głowa boli :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zapodajcie mi kochani jakies sprawdzone namiary na ekipe tynkująca agregatem - tynki gipsowe - ma być odpowiedni stosunek jakosci do ceny :) - Muszem się z nimi umowic na majowy jakis termin :)

 

Beti co do blachodachówki - balexmetal wprowadził w listopadzie nowe tłoczenie bardzo wysokie - na dachu wyglada to identycznie jak dachówka - kosztuje też fajnie cos koło 30 zł :(

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti wracając jeszcze do blachodachówki - wysoki profil to nie wszystko dużo wazniejszy jest kąt nachylenia. Dla blachodachówki nie moze on byc mniejszy niż 30 stopni a raczej nie zaleca się. a wysokośc profila - przełamania to sprawa czysto estetyczna bo najrozsadniejszą sztywność (jeżeli o to chodzi) daje wysokośc 25-35 mm

 

Pozdrawiam

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a u mnie nareszcie cos drgnelo na budowie i powolutku zaczeli klasc instalacje do odkurzacza centralnego.

http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_20_3.gif

 

Fajna sprawa, niewielki wydatek a wszyscy co to-to maja to bardzo chwala

Czy ktorys z forumowiczow ma zamontowane to urzadzenie?

Jezeli tak to napiszcie cos...

Juz zamiescilem na naszej stronie kilka fotek z wykonanych prac, zapraszam

i pozdrawiam wszystkich

 

MonteChristo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo tych rur MonteChristo ...

u Ciebie to sie sprawdzi - masz duzy dom ... i pewno sporo podłóg bedzie w drzewie

u mnie to nie ma nawet jak sie rozpędzic ze zmiotka i szufelka ...poza tym mam posadzki które super sciera sie na mokro - dlatego nie montowałem centralnego odkurzacza

widze na zdjeciach, ze łasice Ci w drzwiach zakleszczyło ... w mieszkaniu ... ktos zbyt szybko drzwi zamknał i cholerka ... nie zdązyła ... ? :-? :-?

a u mnie bocian sie pojawił ... krązy i krąży ...

zeby nie wykrążył .... :-?

ale sa i optymistyczne akcenty temperatura ostro wali w góre ...juz jest + 8*C i zaczał sie halny ...

znaczy ... idzie wiosna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralnego odkurzacza nie ma.

Odkurza się tylko w dwóch pokojach (dywany) a poza tym ściera się na mokro. :wink:

 

Jak już bociany są to znaczy że wiosna jest.

 

Dwa dni temu patrzę przez okno a tu siedzi lisek. Jaki piękny. Pies sąsiada szczekał na niego, a on nic, siedzi sobie spokojnie i patrzy na kurki. Nie boi się ptasiej grypki. :wink: Otworzyłam drzwi balkonowe aby zrobić mu zdjęcie, odwrócił się w moim kierunku i uciekł :(

Nie chciał pozować do zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie wczesniej mieszkałem - mieszkała nieopodal rodzinka lisia ...

lisy zadomowiły sie w nieczynnym kanale centralnego ogrzewania

młode liski były prawie oswojone ... przychodziły na resztki z grilla ... na rzut kiełbaska z lekkim wymachem :)

niestety ... zbyt polubiły kurki ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak..tak, może wiosna nareszcie rzeczywiście

 

Wystawiłam w sobotę skrzynki z tulipanami (tzn cebulkami) na taras. Całą zimę stały w garażu i mam nadzieję, że ruszą do góry.

Jak nie to będzie mi bardzo przykro :lol:

 

Ślicznie jest

 

Anetko Miałam się dziś odezwać, ale mam w pracy kołomyje i nie dam rady. Kurcze, z jednej strony czas ucieka a papiery stoją i szlag człowieka trafia,a z drugiej nie chcę tu robić awantury bo pracuję "w środowisku". Sama nie wiem...

Na razie na działeczce posadzimy jakieś zarośla, bo to można bez pozwolenia a sąsiada będziemy mieć takiego że mnie :evil: i trzeba go zasłonić. Tzn my się musimy osłonić ;)))

 

Jak macie jakieś sprawdzone ładne bujne zarośla to możecie polecać ;))

zwł te bujne :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło rany, ło rany!!

Tydzień mnie nie było (nooo, może troszkę dłużej) a tu tyyyle nowych twarzy!! Witam wszystkich serdecznie! I mam dziwne wrażenie, że pcia piękna zaczyna nam zdecydowanie przeważać na forum podkarpackim :lol: Baby górą!!!

Przyznaję bez bicia, że nie przeczytałam wszystkiego co jest przed moim postem, ale zauważyłam pytanie dot. Greinplastu. My mamy tynk akrylowy 4111 . A jak wygląda - można obejrzeć poniżej.

Byłam sobie na nartach z małżem moim osobistym, dzieci zostały z babcią i dziadziem. Ehhh.. wybyczyłam się... pojeździłam jak człowiek na trasach troszkę dłuższych niż 700m. Żeby te górki troszkę bliżej były...

To na razie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru - ale Ci zazdroszczę!!!

Przyznaj się bez bicia gdzie to się włóczyłaś po naszej stronie, czy ....?

 

Wiosna przyszła - już za moment ziemia obeschnie i czeba ruszać zbudową.

Ludziska zaczynam wpadać w panikę :o czy dam radę.

Zaczynam się gubić co najpierw załatwiać i z kim najpierw rozmawiać.

Boję się, że to zadanie mnie przerośnie. Qurczę jak tak dalej będzie to pewnie zgłoszę się do psychologa dyżurnego :lol: .

 

Pozdrowienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga 44, baru,

 

 

Miło mi Was poznac i ciesze sie że ostatnio dołaczyłam do waszego Klubu. :lol: :lol:

 

Aga44 nie wpadaj w panike. :o

 

Baru.

 

Mamy tą samą pasje. My też jeździmy na nartach choć w tym sezonie było cieniutko, NIe było czasu - mąz nawet w niedziele pracował nie mówiąc o sobotach. Masz śliczne kolory na domku. Bedziemy miec podobne.

:wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich wiosennie

 

Że to już prawdziwa wiosna to poznać wszędzie i tak :

 

- po forum bo straszny na nim ruch dużo nowych twarzy, które wszystkie witam serdecznie choć ich nie znam, ale także starzy bywalcy

się budzą i dają znaki życia

- to co najbardziej lubię żużlowe maszyny już brzęczą to najpiękniejszy

dźwięk i zapach na wiosnę od ponad 20 lat mojego życia.

- i na budowach duży ruch ludziska podnoszą się z marazmu z pięknymi

pomysłami.

 

BARU - cieszę się bardzo że w naszej grupie ludziska się sportują, bo ja sam całą zimkę latam za piłką na hali z kadrą nauczycielską uniwersytetu

i ostro profesorków po nogach kopię haha.

Niestety narty nie są moją ulubioną dyscypliną bo zawsze były piłka i użel i tak niech zostanie.

 

BRZOZA - już sezon tuż tuż i znowu przez pół roku będzie się kręcić wszystko w lewo jak na dobrej karuzeli.

 

CZIKITA - nie znamy się osobiście, ale ze względów ,że zawodowo zajmuję się sprawami grzewczymi to zerkałem na dyskusję związaną

z twoim zainteresowaniem kotłem na eko-groszek.

Ja nie będę chciał Cię odwlekać absolutnie od podjęcia decyzji o zakupie takiego kotła ponieważ jak każde rozwiazanie techniczne ma tyle samo za jak i przeciw ale postaram Ci krótko opisać tak bardziej przystępnie na ile to się da.

Nie będę wnikał w sprawy dostępczości paliwa o którym już chyba wszystko wiesz ale musisz wiedzieć takię rzeczy jak;

- taki kocioł posiada dużą ilość wody na sobie rzędu około 80 litrów

w zależności od producenta podaję dane tych kotłów które znam dobrze

bo je mam w swojej ofercie tj. czeskiego Viadrusa.

- temperatura na kotle minimalna, aby działało tak jak powinno to działac

ma być minimum zalecana około 65 stopni a powrót w granicach 55-60.

- taki kocioł wg. przepisów jako stałopalny musi pracować w systemie

otwartym z odpowiednimi zabezpieczeniami.

- słabe punkty takich kotłów poza automatyką jak wspomniał Brzoza, ale to słaby punkt każdego kotła to również ślimak, i jego silnik.

 

Wszystkie te rzeczy mają wpływ na wykonanie montażu takiego kotła,

a po tym jego odpowiedniego użytkowania i koszty z tym związane.

 

Jeśli jednak o tym wszystkim wiesz to teraz troszkę o pluskach:

- na pewno jest to rozwiązanie bliższe dyrektywie energetycznej obowiązującej od stycznia 2006 również w Polsce odnośnie ekologii m.in.

kocioł Viadrus np. posiada znak bezpieczeństwa ekologicznego i bardzo dużo idzie go do skandynawii bo tam jest tani i dobry u nas z tą taniością

troszkę gorzej.

- czas pracy od załadunku do załadunku jest oczywiście znacznie dłuższy niż u tradycyjnych kotłów węglowych i trochę czyściej jest.

- jeżeli kocioł ma dobrą automatykę to można nim sterować przygotowanie ciepłej wody i sterowanie z termostatu pokojowego.

 

No to tyle tych mądrości mam nadzieję że coś Ci to pomoże jeśli mógłbym być Ci bardziej pomocny to ja teraz raz na tydzień jestem w okolicach Mielca bo tam prowadzę budowę dużego domu z basenem i instalacjami to można mnie pry okazji " wykorzystać ".

Moja wizyta najbliższa jest w środę 29. - gdybyś chciała to można mnie ściągnąć na telefonie ( 603) 67-40-50 - nie ma problemu.

 

Pozdrawiam Was wszystkich i może jakiś plenerek rodzinny by zaplanował z rodzinkami.

Na razie żegnam wszystkich i gonię dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...