Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Beti!

Cosik mi się kołacze, że były to kwoty podobne do tych, które wymienił Tigermoth. Raz tylko zabuliliśmy więcej, bo gościowi siadł wyłącznik jakiś tam i trzeba było wymienić. Nie mówiliśmy, że i bez nas mógł by go szlag trafić tylko dostał kasy tyle, ile chciał.

Ale teraz nam sie za to odpłaca - to ten, co sobie śniegu na "swoim" brzegu nie życzył :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w grupie ozywienie wiosenne ... Baru wróciła z nartostad włoskich

wpadaja miłe forumowiczki z innych grup, dawno nie pisał Wojtek Tymowicz ... ale jak napisał to sporo i zaraz az w duszy zagrało ...no i dołaczaja kolejni ...

 

no to jeszcze nie tak źle z tymi opłatami, mąż coś jednak mówił o liczniku

_Beti - legalizowany licznik kosztuje ok 30 zł ... to nie majatek - a bedzie jasna sytuacja

pytasz jak to było z pradem u innych .... ja "załatwiałem" prąd inaczej ...

napisałem podanie do ZE ze chce na działce produkowac pustaki ....

do celu budowy ... do podania ustosunkowano sie przychylnie i dostałem pozwolenie na wydłuzenie lini, postawienie słupa i zamontowania skrzynki, nie było wtedy tak rozbudowanej biurokracji jak dzis ... zycie było prostsze ... elektryk taki temat jak wydłuzenie linii z postawieniem słupa robił w 2 popołudnia ...na "fuche", wykonawce mogłem sobie wybierac jakiego mi pasowało bo ja mu płaciłem do reki ...

teraz przetarg... narzucają takiego elektryka który z nawału zlecen nie moze sie wyrobic albo nie wyrabia sie celowo ... daja elektrykowi 180 dni ... a jak sie komu spieszy ... to trzeba dac w łapke ...

- to co najbardziej lubię żużlowe maszyny już brzęczą to najpiękniejszy dźwięk i zapach na wiosnę od ponad 20 lat mojego życia.

- i na budowach duży ruch ludziska podnoszą się z marazmu z pięknymi

pomysłami ...

maszyny juz odpalone i karuzela zaczyna sie kręcic ...

Wojtek to umie rozbudzic marzenia ....

taaaa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie tylko ja mam problem z prądem.

 

Beti- do Gminy wyslij męża. Może on użyje swojego wdzięku i coś przyspieszy.

Niestety urzędniczki mojej Gminy nie są czułe ani na moje wdzięki :x , ani na mojego męża.

Na warunki zabudowy dotyczące budowy czekałam 6 m-cy :evil: , a teraz czekam już 4 miesiąc na warunki dotyczące celu publicznego :evil: :evil: - bo pod to podlega właśnie budowa sieci energetycznej.

I na nic zdały się prośby i groźby. Nie ma tu zastosowania to co pisała andrea_l ponieważ urzędy wprawdzie dotyczy bezwłoczne załatwienie sparwy (do 1 m-ca), ale w ciągu tego 1 m-ca zdążą napisać, że zostało wszczęte postępowanie dotyczące dane celu i termin jest już zachowany. Reszta zależy od innych - od urbanistów, od poczty, od sąsiadów itp.

 

Trzymam zatem kciuki zarówno za szybkie załatwienie prądu dla Ciebie, tigermoth'a jak i za siebie. :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zasuwam na śłask - muzyka dla moich uszu i duszy - zas se trocha pogodom s mojimi kamratami po naszymu :)

Wracam w poniedziałek kochani - Mam nadzieje ze przestanie padac -sa pieniążki na inwestycje natomiast niemoge dojechać z materialem - czy ktos może zaczarowac ta pogodę ????

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od Ciebie dwie dobre wiadomości ... jedna zła ...

ode mnie tylko zła bo ten deszcz robi partyzancka robota ... :evil: :evil: :evil:

czeka mnie przeprofilowanie drogi

zrobiłem Sebo droge tak ___________________

 

a trzeba bedzie zrobic jak radzisz ....

. ______/ \_______

/.............................\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza u mnie też nie dość że rozmieklo to wychratało przepust na 70 cm - woda potrafi wiele. Ale pismo juz posżło do gminy - bo to na drodze gminnej by zajęli sie naprawą.

 

Jak ja kocham traktory :)

W poniedziałek ciągalismy sie z sąsiadem nawzajem - nasze osobówki dosłownie wpadały w ziemię. O 16 stałem na trawniku a o 20 auto już pod wlasnym ciężarem wpadlo po osie. Najpierw targaliśmy toyote corollle sasiada potem moją renię - traktor fajna rzecz chyba se kupię :)

 

Fajnie mam co nie ????

 

Tak więc Brzoza nie martw się niektórzy maja jeszcze gorzej :)

 

A co do drogi to pamietajcie NIGDY PLASKO !!!

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie i nowych i starych Forumowiczów.

Nie wszystko mi się udało przeczytać ale tak pobieżnie jestem w temacie co się w Grupie dzieje :)

Dyskutowaliście o wylewaniu skosów na poddaszu. Ja tak nie zrobiłem ale w sumie żałuję bo na początku byłem zdecydowany na takie rozwiązanie. Jak wysunąłem taki temat na Muratorze (beton na poddaszu) to mnie prawie wyśmiali bo prawie nikt tak wtedy nie robił chociaż w naszym regionie było to popularne. Nie żebym narzekał ale teraz jak widzę to wylanie betonowych skosów i stropu z betonu na poddaszu jest tańsze niż zrobienie tego z GK. Zaletą było niewątpliwie to, że rozłożyły się trochę koszty budowy. Podczas budowy ekipa, która mi murowała cały dom chciała mi wykonać taki strop wraz z ociepleniem styropianem i na to wylewkę za mniejsz pieniądze niż zapłaciłem za ocieplenie wełną i ułożenie płyt GK na stelażu. Początkowo myślałem, że zrobię to sam ale nie znalazłem nikogo chętnego do pomocy a i czasu nie było za wiele i wziąłem ekipę. Przy stropie betonowym na pewno dom jest lepiej zabezpieczony p. pożarowo no i poddasze jest lepiej wyciszone co jest ważne zwłaszcza jak się ma dom pokryty blachą.

justyna pytała o Greinplasta. też mam zrobiony dom ich systemem. Tylko przed tynkowaniem pożyczyłem od nich kilka próbek formatu A4 i to przykładałem do ściany domu. Tak wybrałem kolor :)

Pojawi się kolejne dzieciątko forumowe :D Nie jest to ostanie ;)

Nie wiem które to już jest ale moje chyba wszystkie się kwalifikują do tego miana :)

Baru fajnie masz ......... mi to się tylko 2 razy udało pojeździć na nartach w tym sezonie i to oczywiście na tych krótszych stokach.

Sebo, Brzoza to ja tradycyjnie o tej porze roku tonę w błocie. Nie dość, że nie mam kostki to jeszcze droga dojazdowa..... Nie mogę zgłosić do gminy bo to jest nasza wspólna droga z sąsiadem. A że mieszkam przy niej na razie tylko ja to i moje zmartwienie :( A teraz to najbardziej cierpi moja żona bo ja ostatnio dużo sę włóczę i właściwie tylko w weekendy się trochę potaplam w tym błocku. Ale jak co roku obeschnie i będzie dobrze :p

Jeszcze raz pozdrawiam i życzę uporania się z wszystkimi problemami z Warunkami, prądem itp. Niestety tak jest w naszym kraju ale zapewniam, że wszystko jest do przejścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg!!

A kij tam z drogą - wszyscy - nooo, prawie wszyscy mamy Camel Trophy jak to określiła NatkaB w swoim wątku.

Moje gratulacjeeeee!!!! Brawo, brawo, brawo!!!! Przybywa nam tych malutkich forumiątek, przybywa. No i dobrze, życzę zdrowego dzieciaczka.

A z drogą mamy podobnie - z ostatniego odcinka korzystamy tylko my, ale tragedia jest - za każdym razem, kiedy wyjeżdżam albo wracam klepię zdrowaśki, żeby przejechać. Renówkę se umyłam w poniedziałek - takie piękne słoneczko było - no i po co?? - to było tak zwane pytanie retoryczne :roll:

Pozdrawiam wszystkich zabłoconych

I niezabłoconych też :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ten deszcz?, a tak było dzis ładnie, a jutro znow ma lac, co troszke wyschnie to juz bajoro, nawet moje gumiaki ostatnio sie topiły i nie mogłam wyciagnac nogi:) ja niewim jak wjada do mnie w sobote, maja wkoncu przyjsc tynkowac, a jesli chodzi o prad to nie pamietam ile czekalam, ale 27 marca byl przetarg i w przyszlym tygodniu maja przyjsc podlaczyc , hurra! bedziemy miec swoj prad

greg gratuluje , ja tez jeszcze w tym roku bede miec małe "forumiatko", pozdrawiam wszystkich

sebo 8877 odpoczywaj i wracaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do błota wczoraj o 20 przyjechała pierwsza partia drzewa na więźbę i desek, chcieliśmy to rozładować "za stodołom" :D ale niestety ciągnik z wozem pełnym drewna ugrzązł na całego przyjechał sąsiad i próbował nas wyciągnąć z opałów ale dał rade wyciągnąć tylko ciągnik, więc dość daleko trzeba było nosić te deski w deszczu, a wóz dopiero ruszył po rozładowaniu :( więc dziś nie popełniliśmy tego błędu i wóz czeka do jutra bo mężczyźni wrócili dopiero o 21

więc nie ma jak błotko :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

 

 

Stoje przed kolejnym probleme odnośnie okien. Sposród wielu ofert na okna pcv wybraliśmy wstepnie firme VIDOK z Rzeszowa.

 

Dostaliśmy całkiem przyzwoita oferte na komplet okien do całego domu.

 

 

mam pytanie : Czy jest ktoś na Podkarpackim forum kto używa tych okien od jakiegos czasu? jak sie sprawdzają ?

 

I co wiecie na ich temat?

 

 

Prosze o pomoc bo musze dziś lub jutro sie zdecydować.

 

 

:cry: :cry: :lol: :lol: :cry: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grześ !

GRATULACJE !!! :D

fajno ze sie odezwałes - pozdrowienia dla Stokrotki

widac z postów, ze dla wiekszosci z nas bolączka sa drogi ... :(

a'propos błota to w radio własnie podawali jak radza sobie na podkarpaciu

w jakies wsi kłada na drogi maty z wierzby energetycznej ...

ta wierzba wypuszcza korzonki i wrasta sie w droge

jeździ sie po niej miekko i elastycznie

tylko droge trzeba co jakis czas kosic ...

pomysł ciekawy bo wierzba jednoczesnie do wzrostu wykorzystuje mase wody i tym sposobem osusza zabagnione miejsca

 

kto z mieszkajacych (lub jeszcze nie mieszkajacych) sie orientuje

czy nowowybudowany dom trzeba naniesc w ksiegach katastralnych ...

co jest ewentualnie podstawą do naniesienia

jak wyglada sprawa podatku za dom nowowybudowany ? czy informacje przekazuje PINB czy samemu zgłasza sie w gminie ?

 

 

czikita ...o Vidoku wiem niestety niewiele ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...