Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie!

 

Jeszcze troszeczkę i... dołączę do grona budujących, tylko muszę wygrac przetarg na jedną z działek. Mam jednak dylemacik na która się uprzeć :roll: . Do wyboru mam trzy podobnej wielkości, z wjazdem od północy, ale...1. dojazd po ślicznym błotku, narożna

2.sąsiedztwo bloków, od strony wjazdu

3. z dużymi topolami (5 sztuk)

 

No i którą Kochani doradzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupe ,

w tym roku chcemy zaczac budowe na obrzezach Rzeszowa .

Mam wiec do Was pytanie :

czy mozecie mi podac namiary na jakies sprawdzone , dobre ekipy?

a pytanie numer dwa :czy macie jakies doswiadczenia z betonem komorkowym z Kolbuszowej , tym do murowania na zaprawe cem.-wap.?

Z góry dziekuje ,

juzek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAgnieszk@ mój typ to działka nr 3

topole wytniesz a dzieki temu bedziesz miała deski na budowe (super na rusztowania ) a konary - darmowy opał ...

a na miejsce topol posadzisz brzozy ...:wink:

a serio - to trudno radzic na podstawie tak skromnego opisu ...

lecz dla mnie najmniejszy problem to topole

w tej chwili jest akceptacja na ich usuwanie i zastepowanie ich innymi - mniejszymi drzewami

 

witaj juzek !

nie mam namiarów na sprawdzone ekipy...

natomiast beton komórkowy na zaprawe, jest OK, budowałem z niego

łatwy w obróbce, szybki w budowaniu, przyjemny w eksploatacji

 

nie wiem czy słyszeliscie nowine ...

u nas były drozsze nosniki energi niz w Warszawie i wiekszej czesci Polski ... gaz, ropa ... ale to ma sie niedługo zmienic ...

uczeni mysleli ...mysleli ... az wymyslili, ze nie musimy od dzis juz ich wysyłac "w Polske" ... wiec energia u nas bedzie za symboliczne ceny...

podkarpacka ropa, gaz i prad zostanie od dzis u nas ... a gaz i ropa z Rosji popłynie do Warszawy ... a nie odwrotnie jak było do tej pory ...

było do tej pory CZTERY WIELKIE REFORMY

a ta ... ma byc PIĄTA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza z miłą chęcią posadzę śliczne brzozy :wink: , ale pewnie wcześniej spytam czy napewno dostane pozwolenie na ich wycięcie, bo choć to działka budowlana i zakupiona od gminy, to nigdy nic nie wiadomo.

juz sama mam wątpiwości czy kupowac którąś z brzegu, czy lepsze są te w środku osiedla,,, ale na te trzeba by było jeszcze poczekać :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza z miłą chęcią posadzę śliczne brzozy :wink: ...

to bardzo miłe ... AAgnieszk@" :D

przy wyborze działek kieruj sie wieksza iloscia aspektów niz podałas w tych trzech przypadkach

wazna wyposazenie w media: gaz, telefon, prąd itd

odległośc do przystanku, sklepu, szkoły, przedszkola, placu zabaw, lasu czy parku

sasiedztwo, widoki z okna ...

 

zamknij oczy i spróbuj z kazdej z tych działek "pospacerowac" w okolicy ..

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Selim!!

Witamy u nas.

Niestety Ci nie pomogę, ze wstydem przyznaję, że w Ustrzykach byłam ze 3-4 razy w życiu :oops:

 

Przyszedł mi rachunek za gaz :evil: :-? 912PLN-ów :x. To jest za 2,5 miesiąca czyli wtedy jak przyszły te największe mrozy i zaczęliśmy grzać centralnym. Mój małż mówi, że to jeszcze mieści się w granicach tolerancji, bo w końcu to pierwszy naprawdę grzany sezon w domu. Poprzednią zimę tylko w kominku palone było i to nie na okrągło.

Czy u was też słoneczko tak pięknie świeci? Błotko wysycha...

Ehhh... jeszcze chwila i Sebastian będzie musiał główkować, jak się wywiązać ze złożonej oferty :lol: 8)

Miłej niedzieli wszystkim życzę!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Selimm, miło, że nas odwiedziłeś,

a też byłam tylko kilka razy w Ustrzykach Górnych i to przeważnie służbowo, więc zbyt wiele nie mam do powiedzenia. Ale życzę miłego wypoczynku.

 

U mnie błotko już przysycha, ale jest już za późno, mama zdążyła złamać nogę :cry:

 

Agnieszka, ciężko wybrać działkę na podstawie tak wyczerpujących podpowiedzi. Działkę nr 2 wykreśliłabym, nie chciałabym w sąsiedztwie mieć blokowiska.

 

Witaj juzek napisz coś więcej o swoim przedsięwzięciu, jakby co to mogę podać namiar na ekipę murarzy. Życzę powodzenia.

 

Baru te 912 zł to wcale nie jest dużo, ja przez dwa miesiące (styczeń -luty) zapłaciłam 1588 zł, tylko że w kominku nie grzałam ino samym gazem. :wink:

 

A tak poza tym DZIEŃ DOBRY Wszystkim, nowy tydzień się zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !

 

I wreszcie jest - słońce oczywiście - przyda się tym wszystkim którzy na razie brali kpiele błotne w drodze do swoich domów - teraz w sam raz

przed świętami samooczyszczenie i będzie dobrze.

 

SELIMM - Jeżeli chodzi o teren gdzie się wybierasz tj. Ustrzyki Górne to jak najbardziej popieram wybór - Bieszczady tak głębokie to najlepsze miejsce na wypoczynek i jak tam naprawdę nie byłeś to będziesz zadowolony. ja tam jeżdzę już dobrych kilka lat i prywatnie i zawodowo i

jeszcze wszędzie nie byłem .

Prwdziwe Bieszczady zaczynają się dopiero za Ustrzykami Dolnymi bo Sanok czy Solina , Polańczyk itp. to folklorystyczne miejsca dla tych co lubią się dusić a dla tych co lubią dzikość serca to tylko tam gdzie jedziesz.

Jeśli chodzi o to co można zobaczyć to napewno musisz wyskoczyć na Tarnicę tylko jak będzie ładna pogoda kilka dni przed to możesz podjechać do Wołosatego i dać sobie w zadek ostrym podejściem na Tarnicę ale jak będzie taka średnia pogoda to lepiej ciąć od Ustrzyk połoninami.

Radzę Ci też za Lutowiskami skręcić w lewo na Muczne i zobaczyć gdzie nasz towarzysz górnik Edward odpoczywał a potem pojechać do Tanawy i po pięknych bezdożach bieszczadzkich dotrzeć do polnego parkingu i na piechotkę jakieś 3 km przyciąć do Beniowej wioski której nie ma i został tylko ukraiński cmentarz a można jeszcze dalej do Sianek, ale to jeszcze + jakieś 4 km samotnego raczej marszu.

Poza tym polecam Wetlina i wodospad tamtejszy oraz jeszcze dużo miejsc ale brak tuszu w komputerze nie daje mi haha pisać.

Gdyby były potrzebne jakieś namiary do pokładowego GPS to daj znać.

 

Pozdrawiam wszystkich i spadam do działań zawodowych czyli zaspokajania pierwotnej potrzeby człowieka tzn. robienia ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru te 912 zł to wcale nie jest dużo, ja przez dwa miesiące (styczeń -luty) zapłaciłam 1588 zł, tylko że w kominku nie grzałam ino samym gazem. :wink:

Aneta!

W tym czasie - czyli przez te 2,5 miesiąca w kominku paliłam może ze 3-4 razy, tak więc można przyjąć, że ciepełko dawało przez cały czas centralne. Czyli (niegramatyczna jestem 8) ) wychodzi na to, że tojednak dobre osiągnięcie.

Współczuję Twojej mamie - będzie uziemiona na trochę.

Ja również witam wszystkich w nowym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem -Wróciłem akumulatory naladowalem !!!

 

Baru - co do struganki materiał deficytowy - szczegółowego rozrachowania - dla siebie nie mogę zalatwić - MASAKRA !!!

 

Czikita- co do Vidoku dobry bo robi na Vece - ale sa także producenci nie odbiegający jakością a mający naprawde dobrą cene!!!

 

Brzoza, Wojtek - za niedługo jeździmy only w lewo :)

 

Kubolotek - dzieki za życzenia odpoczynku spełniły sie :)

 

Juzek, michał - namiar wysyła na priv

 

Tak samo jak Was denerwuje mnie błoto - ale zaczyna obsychac :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo8877

 

 

Jak narazie Vidok dał mi najlepsza cene za zestaw okien do mojego domu.

 

Z bonifikata za jednorazową wpłate wyszło 11500 zł

 

14 okien w tym 4 balkonowe różnej wielkosci.

 

Kolor orzech jednostronny ze złotymi szprosami .

 

 

 

Bylam w trzech innych liczacych sie firmach i tam dawali 13500 zł, a nawet 16 000 zł

 

 

Jutro podpisujemy umowe i wykladamy kase na stół. Montaz zastrzegliśmy sobie pod koniec kwietnia

 

 

narazie jeswtesmy zadowoleni z ceny. A co do okien to zobaczymy wkrótce.

 

 

Pozdrawiam !!!

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie daję. Właśnie wczoraj (intuicja) przyszło pismo,że przedłużają wydanie decyzji do 30 kwietnia :cry:

 

Już wiem o co w tym chodzi. Dziś mnie przeszkolili :p i jestem ciut mądrzejsza. :oops:

Zgodnie z KPA w sprawach szczególnie skomplikowanych urząd ma czas 2 miesiące na załatwienie sprawy. Do tego czasu nie wlicza się terminów przewidzianych w przepisach prawa na dokonane określonych czynności , czyli np. z uzupełnieniem czegoś przez inwestora, uzgodnienia w innych urzędach itd. Jeżeli urząd nie jest w stanie dotrzymać tego terminu powinien powiadomić strony pisemnie podając przyczynę zwłoki i wskazać nowy termin załatwienia sprawy. I to właśnie zrobił urząd w stosunku do Ciebie. :wink:

Chylę czoła przed Andreą, miałaś rację, co do terminu.

 

Dakar nie przejmuj się będzie dobrze.

 

Michał witaj w grupie.

 

Ludzie poradźcie mi co robić, wróble robią gniazdo w elewacji, :evil: wyskubują wełnę. :cry: Może kotka powinnam sobie kupić?

Jak to dzisiaj zobaczyłam to mi ręce opadły. :o :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...