Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sebo8877 dzieki za namiary .

 

My bubujemy sie w szeregówce - skrajny segment ,budowa zaczeta jakies 10 lat temu ( przykryta piwnica) . chcemy z żona jak najszybciej skonczyc ale nie wiem czy nie za ambitne plany mamy(skonczyc w tym roku).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anetko - nie zazdroszczę Ci tych wróbli :( w którym miejsdcu robią Ci te gniazda ???

Jak wyskubują Ci welne ???

Jeżeli pod gąsiorami lub na zakończeniu dachu to najlepiej w te miejsca włożyć watę szklaną (takie igły) - u mojej babci poskutkowało dały se spokój :p

 

Juzek - optymizmu ani ambicji jeszcze nikt nikomu nie zabronił - 3mam kciuki - Ja tez chce skończyć w tym roku !!

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru - co do struganki materiał deficytowy - szczegółowego rozrachowania - dla siebie nie mogę zalatwić - MASAKRA !!!

Sebastian!!

Chłopie! Nie załamuj mnie!! A ja już się tak cieszyłam, że w końcu będziemy przejeżdżać nie po błocie (gdzie te wywrotki z kamieniami i gruzem, które nawieźliśmy juz wcześniej na drogę??). Nie strasz, tylko myśl, myśl 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaiste toż to i prawda :oops:

Służe zatem poraa jak to zrobić raz a dobrze :lol:

Baru nie przejmuj się - czeka cie

1. korytowanie

2. geowłoknina

3. piasek -10cm

4. tłuczęń kliniec -15 cm

5 pospołka 10 cm

6. kolor wierzchniej warstwy grys czerwony, lupek co se zarzyczysz 3 cm

I droga do końca zycia i o jeden dzien dłużej

 

1m2 takiej drogi powinien zmiescic się w cenie 30 zł bez papieru - z papierem jakieś max 40 zł.

Pytanie tylko czy tych m2 nie jest za dużo na twój budzet, ale zawsze możesz zrobić 2 pasy po 1,3m a środek traweczka ??

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Wybij se z głowy młoteczkiem (może być i 5kg-mowy :D) jakieś korytownie! Taż pod tą warstwą błocka jest z pół metra gruzu i to w niektórych miejscach tak konkretnego, że trza by to kilofem drzeć! A tym bardziej geowłókninę i nawożenie piasku.

Drogi jest jakieś 120-130m o szerokości ok.3,5m. Tak więc trudno się mówi i jeździ się po błocku. Nie jestem Rockefeller czy jak tam się go pisze :lol:. Na razie muszę przekonać małża do stworzenia wiaty koło garażu na drewno do kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru - jeżeli masz błoto na tej drodze to niewazne co tam teraz wysypiesz destrukt, tłuczeń piach , gruz czy diamenty to błoto będzie tam nadal.

Czy aby ta droga nie jest ____ tak ???

 

Woda z niej spływa czy jak??

 

Wiate se postaw drzewo najtaniejsze u czarnika :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko - nie zazdroszczę Ci tych wróbli :( w którym miejsdcu robią Ci te gniazda ???

Jak wyskubują Ci welne ???

Jeżeli pod gąsiorami lub na zakończeniu dachu to najlepiej w te miejsca włożyć watę szklaną (takie igły) - u mojej babci poskutkowało dały se spokój :p

 

Jest to nad płatwią kalenicową.

W tym tygodniu ma przyjechać pan który robił elewację, może coś zaradzimy.

 

AnonimGall niestety nie znam, ogród jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnonimGall poszło na PRIV

No to chyna Anetko masz problem z głowy :)

Beti - najlepszym rozwiązaniem jest okąpać to drewno - ale problem będziesz miala z wanną - długa musi być.

Ja robiłem inaczej - juz na dachu bo tak musiałem robić (dach juz stał jak kupiłem) robiłem natrysk tym http://www.selena.pl/index.php?app=1&did=27&pid=2 wieźba pod dachem była suchuteńka jak pieprz i chłonęła natryska jak gąbka. Natrysk robiłem 4 razy :p

5 kg wiadero starcza na 25 litórw roztworu - wiaderko kosztuje 35 zł w RCMB. Ten tytan jest zarówno ogniochronny i grzybo, plesnio bakterio i owado-bójczy.

jest jeszcze sporo róznej chemii np Boramon - ale ten jest tylko od grzybów i plęsni i odwadów - ale nie ma ognia

Masz sporo tej więxby tak więc zalecam rozejrzeć sie za Fobosem M-4 - najlepszy z najlepszych wg mnie :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robiliśmy tez fabosem. Na nasze drewno króre możesz zobaczyc w dzienniku budowy poszło 2 opakowania po 5 litrów koncentratu. Zostało na łaty nawet. Ale niepamietram ile kosztowało. Na pewno nie wyszło dużo !!

 

Były inne jesszcze w ofercie ale pan z obsługi bardzo nam to polecał. Zapłaciliśmy trosze wiecej ale nie tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czikita - zycze zebys była zadowolona z okien !

DaKar - no to wymyslili z tym geologiem ...:(

onegdaj to było prostsze - w wykopie kier. bud. stwieradzał czy grunt spełnia wymagania normy

ale nawet jak spełniał ... to prawie rutynowo robiło sie zbrojenie ław ...

teraz bedzie raczej odwrotnie

kase na zbrojenie "połknie" geolog ... i bedzie pisał

"grunt spełnia wymagania normy" - zbrojenia nie trzeba ...

wolałem realna stal w fundamencie - zamiast pieczatki i parafki najbardziej nawet uczonego geologa ... :-?

Anetko - walczyłem z kawkami w kominie ... na kawki wystarczył strach na wróble ...

z wróblami nie mam doświadczenia ... :-?

Baru obawiam sie ze na nasze drogi podczas pory deszczowej to tylko łapcie z łyka sie nadaja - takie jak zakładaja ludzie zyjacy na bagnach ...

AnonimGall witaj

nie znam niestety nikogo od koncepcji ... podobno był w Muratorze jakis program do projektowania ogrodu na CD ... kilka osób sie nim zachwycało

_Beti_ - więźbe na zewnatrz impregnowałem olejem

wewnatrz srodkiem kompleksowym (na ogien, robale, grzyb) - o nazwie soltox

ale na forum sa receptury na samoroby do impregnacji - o wiele tansze,

jesli masz dojscie do kupna siarczanu miedzi ... to srodek mozna wymłodzic ...

Sebo - qurde ... juz niedługo "only w lewo ", a tu błoto i snieg ...

na szczescie mamy jednego zuzlowca z Rosji ... czarnym koniem na takie warunki moze byc Karpow ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaKar - no to wymyslili z tym geologiem ...:(

onegdaj to było prostsze - w wykopie kier. bud. stwieradzał czy grunt spełnia wymagania normy

ale nawet jak spełniał ... to prawie rutynowo robiło sie zbrojenie ław ...

teraz bedzie raczej odwrotnie

kase na zbrojenie "połknie" geolog ... i bedzie pisał

"grunt spełnia wymagania normy" - zbrojenia nie trzeba ...

wolałem realna stal w fundamencie - zamiast pieczatki i parafki najbardziej nawet uczonego geologa ... :-?

 

No, a wiesz przecież że tu "po sąsiedzku" prawie ze popękały domy bo usuneła się ziemia.

Tak że strach jest, kurcze, dzięki, wybudowac dom - trach, po jednej zimie+roztopy nie ma domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie ... DaKar - bodajze w 1976 r ..."Panorama" - śląska zamiesciła artykuł - "Domy jadą" ... spory materiał ... o naszym terenie

u nas pod warstwa ziemi jest w wielu miejscach półka skalna ... jesli ziemia namoknie to po tej połce zjeżdża jak po lodowisku ...

zjechały wtedy odcinki szos ... domy sie przepoławiały ... najczesciej od domu "odjeżdżał jednak ganek ... bo brakowało zbrojenia ław

od tego czasu u nas ludzie zbroja bez geologa ...

lecz w miedzyczasie namnożyło sie tez róznej masci urzedników

a oni maja rozrodzczośc jak króliki ... :-?

i teraz generuja kolejną rzesze urzedników - geologów ...

smutne to ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebo8877

 

 

Ja jestem urzednikiem i nie mam lekko.

Gdyby nie mąż i jego dzialalnosc to bym, nie miala nawet zdolnosci kredytowej (moze na kredyt 50 000zł/25lat )

 

Szaraki w urzedach maja jak wszedzie. Naprawde.

Gorzej z "górą". Trzeba zaczac admoinistarcje kroic na samej gorze czyli juz w sejmie. Tam by bylo najwiecej odpadów.

 

A na samym dole to juz duzo nie nakroisz.

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...