Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

To i ja się pochwalę. W końcu dojechał do nas spych i pozbyliśmy sie tych gór ziemi za domem. Tak się wydawało, że jest tego straszna ilość, a po pracowitej wizycie spycha - okazało się, że jeszcze z kilka wywrotek by wsiąknęło.

Tak więc dzisiaj pracowicie spędziłam dzionek, grabiąc ową rozwaloną i zbronowaną ziemię. Łapki boooląąąą :cry: a jeszcze dziś do pracy buuuuuuuu :( .

I tak jak Aneta zastanawiam się co posadzić, żeby się Nadii zbytnio nie spodobało i nie okazała gorliwego zainteresowania jak to coś wygląda pod ziemią.

A oprócz tego teść spryskał mi pozostałą trawkę jakimś świństwem na mlecze i mam nadzieję, że nie zdążą zakwitnąć mi w tym roku te zółte wredniachy.

No to do miłego.

PS. Dwa lata temu 1 maja odbyła się majówka u RS-a, pamiętacie "staruszkowie" :p? Może by tak znowu podumać o jakimś spotkanku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

AnetaSpodono ma byc ochlodzenie akurat na niedziele a deszczu narazie to i u mnie nie bylo a tak go zapowiadaja, a wogole to moglby mi podlac trawke:), a wogole to skad ty bierzesz ta ziemie? ja chcialam 1 samochod zeby sobie podrownac i powiedziano mi ze nigdzie teraz nie ma ziemi, skad ja bierzesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na onecie podają że padać ma poniedziałek i wtorek, ale do tego czasu to może się jeszcze wszystko zmienić.

 

Ziemię ponoć mam z Przybyszówki i jest to ziemia zbierana do 1 m głębokości, jeśli chcesz to mogę Ci podać nr telefonu do Pana który wozi mi ziemię. Zamawiałam ją w połowie marca, ale wcześniej ze względu na pogodę nie było możliwości wybrania i przywiezienia. Płacę 100 za jeden kurs tzn ok 9 m3 ziemi.

 

Teraz szukam kogoś od ogrodzenia. Zadzwoniłam do Pana który robił mi balustrady na balkonach, ale on niestety ma termin dopiero na koniec sierpnia i muszę szukać dalej :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam wszem i wobec ..... :D fundamenty skończone!!!

Obsypane ziemią i zasypane piachem - 13 kamazów weszło do środka, a 2 wysypane na terenie czekają do wykorzystania.

 

Teraz czekam, aż mury będą się piąć do góry, ale to dopiero pod koniec przyszłego tygodnia :(.

 

Dla zainteresowanych można zobaczyć moje postepy na budowie tutaj! :p

 

Bardzo proszę o uwagi - jeżeli coś jest źle zrobione - może da się coś jeszcze naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja muszę swoje ambitne plany nieco zweryfikować. ;)

Nie jestem w stanie zrobić stanu surowego zamkniętego w tym roku. Procedury urzędowe trawają i trwają. :( Urzędy urzędami ale i inne prace idą ociążale! Np. koszenie działki. Chciałem dać 100zł miejscowym rolnikom za skoszenie "kosą" rotacyjną 14a i nie było chętnych!!! To jeden sadzi ziemniaki, drugi ma uszkodzoną kosiarkę, trzeci na kacu. Szok!

Jutro miałem przewozić na działkę płyty betonowe aby zrobić drogę to znowu jest zakaz jazdy dla ciężarówek powyżej 12 ton! Dobrze się zaczyna... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pedzelito - Dowiedz się w najbliższym kółku rolniczym. Ja też myślałam, że u ukolicznych sąsiadów da się załatwić, ale zrezygnowałam i zamówiłam w Przybyszówce. Bez problemu przyjechali i zrobli. Ceny za koszenie nie powiem, bo za 32a chyba w 2004 r. - kosiarka rotacyjna, orka i bronowanie zapłaciłam 350,00.

 

GRUPO gdzie jesteś??? Cisza jak makiem zasiał. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie meteorolodzy przestrzelili z zapowiedziami deszczu ... padał ale nie u nas ...

w Toruniu popadało równo i wczoraj zdecydowano sie rozegrac pojedynek po wahaniach ... Marma popłyneła z Adriana , ciułając jedynie 31 punktów i tracąc Holte w wypadku ...

nie idzie nam na wyjazach ... oj nie idzie :-?

cieszą Wasze postepy na budowach - kochani

choc nie u kazdego idzie tak jakby sie wymarzyło

mi przed długim weekendem udało mi sie pooddychac tatrzanskim powietrzem, pospacerowac wzdłuz Krupówek, pokosztowac oscypek

wpaśc na chwile na Słowacje na knedliczki

tak wiec przy pieknej pogodzie miałem wczesniejsza "majówke"

 

Pedzelito sezon sianokosów jeszcze sie nie zaczał

Aga - fundament wydaje mi sie perfekcyjny :D

 

czeka mnie przeglad kosza w studni ... a tak mi sie nie chceee :(

a tu ...

wiosna w pełni http://img149.imageshack.us/img149/2346/kotyy0pn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym predzej melduję chudziaki w piwnicy wylane - kuchnia z jadalnią ma juz wylewkę (taka na 110%) - łapy bola jak cholera ale przemy do przudu jest nas dwóch jak by się któś pytał :)

 

Wczoraj odwiedził mnie RS na włościach - słuchajcie żyje i ma sie dobrze - teraz trzeba mu czasu i cierpliwości.

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który projekt domu wybrać ? proszę o pomoc

-http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&sid=m3f019b46c4aac

 

czy

-http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bachus/default.asp?id=233

 

czy"

-http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=463

 

Prszę o opinię na temat tych projektów :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie bo nie wiem co robić. :-? :roll:

 

Murarze chcą robić zaprawę z plastyfikatorami zamiast wapna, chcąc upewnić się czy to dobre rozwiązanie zapytałam się kierownika. Twierdzi on, że nie jest to dobre rozwiązanie i stosuje się je tylko wtedy gdy czas i pogoda goni.

 

I co plastyfikatory kupione, a ja nie wiem jakie mają wady?

 

Druga sprawa to izolacja pozioma na ścianie fundamentowej. Kupiłam folię firmy Gutta (podobna do Dorkena), ale czytając różne opinie na formum waham się czy nie kupić i położyć papę. Murarze twierdzą, że papa ma to do siebie, że po jakimś czasie kruszeje i nie będzie można jej dobrze połączyć z izolacją na podłodze, natomiast folię stosuje się teraz bo zachowuje swoje właściowści.

 

Jakie są wasze opinie w tym temacie? Prosze napiszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.projektydomow.pl/index.php?act=32&sid=m3f019b46c4aac

http://www.domywstylu.pl/projekty/jednorodzinne_z_uzytkowym_poddaszem/bachus/default.asp?id=233

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=463

oliwierz tych trzech domkow najbardziej wpadl mi w oko ten pierwszy"dom w macierzankach", z zewnatrz bardzo fajny i w srodku bardzo funkcjonalny, w wewnatrz inny od wszystkich, dzieki tym schodom skosnym na srodku, fajnie polaczona kuchnia z salonem i jadalnia,na poddaszu kazdy pokoj z garderoba i nawet przy lazience pralnia, jak dla mnie bradzo fajny projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani pomóżcie bo nie wiem co robić. :-? :roll:

 

Murarze chcą robić zaprawę z plastyfikatorami zamiast wapna, chcąc upewnić się czy to dobre rozwiązanie zapytałam się kierownika. Twierdzi on, że nie jest to dobre rozwiązanie i stosuje się je tylko wtedy gdy czas i pogoda goni.

 

I co plastyfikatory kupione, a ja nie wiem jakie mają wady?

 

Aga - przy scianie jednowarstwowej lub trzywarstwowej zgadzam sie z Twoim kierownikiem, zaprawa z wapnem jest "cieplejsza" lub inaczej mówiąc - lepiej izoluje sciane

w przypadku dwuwarstwowej mozna stosowac dowolne rozwiazanie - czyli ekonomika mówi, zeby tansze ... z plastyfikatorem - bo głowna role izolacji sciany stanowi styropian czy wełna

ja biore pod uwage jeszcze inny aspekt - mikroklimat domu

uwazam ze dom z ceramiki i na zaprawie cementowej bedzie domem solidniejszym

ale

a dom z betonu komórkowego na zaprawie wapiennej bedzie miał lepszy mikroklimat ...

 

Druga sprawa to izolacja pozioma na ścianie fundamentowej. Kupiłam folię firmy Gutta (podobna do Dorkena), ale czytając różne opinie na formum waham się czy nie kupić i położyć papę. Murarze twierdzą, że papa ma to do siebie, że po jakimś czasie kruszeje i nie będzie można jej dobrze połączyć z izolacją na podłodze, natomiast folię stosuje się teraz bo zachowuje swoje właściowści.

 

Jakie są wasze opinie w tym temacie? Prosze napiszcie.

Aga, w drugim wypadku to juz wyglada na wrózenie z fusów ...

solidniej - bo grubsza warstwa - wygląda mi 2 x papa na lepiku ...

ale kto z nas to stwierdzi co będzie za ix lat ... :-? czy wygra folia czy wygra papa zdecyduja potomni ...

fundamenty szacuje sie na jakies 700 lat

sciany na jakies 200 - 300 lat ...

instalacje na 20 - 30 lat ...

murarze mówia prawdopodobnie na podstawie własnych doswiadczeń

ze trudno dawniej było połaczyc pape produkowana w latach Gomółki czy Gierka (marnej jakości z minimalna warstwka lepiku (bez warstwy samoprzylepnej), nie majac palnika gazowego ... tylko zapałki i gazete ...

papa lepikowa ma to do siebie ze lepik na zimnie twardnieje i kruszeje a pod wpływem gorąca - mieknie i robi sie znów lepki... jak nie ma czym podgrzec ... albo nie chce sie brudzic lepikiem ... to jest trudno zrobic połaczenie pap dobrze :-?

zapytaj ich zatem jak połacza dobrze folie - tę z fundamentu z tą z posadzki ... jesli Cię przekonaja ze lepiej ... to OK ... stosuj folie

ale czy na izolacje posadzek zrezygnujesz wówczas równiez z papy ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki brzoza za odzew. Na Ciebie zawsze można liczyć. :p

 

Forumowicze jesteście dla mnie jak GURU do spraw budownictwa. Znacie nasze realia podkarpackie i szczerze możecie doradzić.

 

Czy w sprawie plastyfikatorów wadą jest tylko to, że mikroklimat jest gorszy czy są jeszcze inne wady tych domieszek.

Chodzi mi przedewszystkim o trwałość, żeby nie okazało się że za klika lat zaprawa pomiędzy pustakiami będzie się kruszyć i odpadać.

Chciałam dodać, że ściany są dwuwarstwowe Max 29 i styropian 12, a tynki w domu planowane są cementowo-wapienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga - miło, ze moja argumentacja czasem sie przydaje

posłuze sie innym przykładem

wapno jest znane od setek lat ... cement zaczeto stosowac o wiele poźniej

plastyfikatory to nowy wynalazek

do tej pory konserwatorzy zabytków nie pozwalali do tynków budynków zabytkowych (muzeów, kościołów) dodawac cementu ani plastyfikatorów lecz piasek, wapno i kazeine w postaci białek jajek lub padliny zwierzat ...

okazuje sie bowiem ze tynki na wapnie sa słabsze ... ale elastyczne i

nie odparzaja ... a te na cemencie mocne ... ale nie wytrzymuja naprężeń ... odparzaja odrywając czesto wraz z soba kawałki sciany ...

cos jak z piwem ... to dobre na starej recepturze - niemieckie mozna produkowac wyłacznie z 3 składników wody, jeczmienia i chmielu

te popularne maja przerózne substancje zapachowe, koloryzujace, produkuje sie je szybko i sa tansze

dobry chleb upieczesz wyłacznie na zakwasie ... bez drożdzy i polepszaczy ale to receptura pracochłonna

na codzien - je sie ten tanszy ... szybciej produkowany

 

taniej i szybciej jest z plastyfikatorem ...

przy dwuwarstwowej scianie z maxa i styropianu zdecydowałbym sie - tak jak TY - na plastyfikator

 

serdeczne życzenia dla RS'a, któremu życze duuzo słońca i wiatru w zagle

i dla Gregora456 - Grześ wróc i pisz swoje kapitalnie optymistyczne posty ... mi ich brak

 

Sebo dzis jedziemy w Lesznie ... i az mi cierpnie skóra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza, jestem, mam narazie nieco malo czasu, ale zawsze cos napisze (optymistycznego) :-) moze niedlugo naprawde super optymistycznego,

bylem w Rzeszowie ale nikogo nie udalo mi sie odwiedzic, nie zdazylem zamowic pieca centralnego i marmuru pod kominek, ale za to bede mial parkiety, drzwi, schody i kaloryfery za 8 tys. (duzo )

 

Aga widze ze nie dosc ze budujesz taki sam domek, to jeszcze z takich samych scian i ocieplenia i tynki, fajnie

no to na jesien odwiedziny u Was :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...