Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Agnieszka!

No to gratuluję udanego zakupu.

Ale co do projektu, a raczej zmian jakie chcesz nanieść... WC w miejscu spiżarki? Dobrze zrozumiałam? Czyli wszyscy będą ci łazic po kuchni, żeby sie dostać do kibelka? Czy wejście zrobisz od ganku, na którym w zimie jest zawsze zimno? Poza tym dom bez spiżarki?? Nie da rady wg mnie. Ja w projekcie nie miałam i dlatego okroiłam pokój, w którym teraz klepię i dzięki temu mam spiżarkę - małą bo małą ale mam.

Dlaczego chcesz przenieść górną łazienkę? Za mała jest wg Ciebie?

A tak w zasadzie ile sztuk będzie zamieszkiwać domek? Bo jedna łazienka na dom to za mało, pomyśl o prysznicu na dole. Jak ktoś u was zostanie na noc to będzie dymał na górę, żeby się wykąpać? Powiekszenie salonu - jestem za, bo 23m to mało. Ścianka kolankowa wg mnie zbyt niska - przez to "tracisz" kawał pokojów.

A dach dosyć "porąbany" :oops: czyli drogi po prostu, do tego okna dachowe - to dodatkowe koszty.

No dobra, już przestaję się czepiać.

Tak czy owak to Ty będziesz mieszkać w tym domu i to Tobie ma się on podobać.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

AAgnieszk@ - domek mi sie bardzo podoba :) . Rzeczywiście musisz coś wykombinować z łazienkami - jak dla mnie są trochę za małe. Jednak spiżarnia przy kuchni jest bardzo potrzebna.

Ja jeszcze nie wybudowałam i lepiej żeby doradzili Ci, którzy już mieszkają w domkach. :lol:

 

U mnie zaczeło się murowanie. :p

Położyłam 2x folię zamiast papy na fundamentach, tak doradzili murzarze i zatwierdził to kierownik budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Aneta ta ziemia to może ode mnie ;) Trochę przekopałem swoją działkę w ubiegłym tygodniu i wywiozłem z 5 przyczep.

Zgłaszałaś gdzieś (lub masz taki zamiar) budowę ogrodzenia?

Też się przymierzam w końcu aby to zrobić.

Macie może jakiś namiar na kogoś kto by zrobił ogrodzenie? Zwykłe z siatki, murek gotowy.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru masz racje, dobrze miec spiżarkę, zwłaszcza, gdy nie ma piwnicy, ale przy metrażu nieprzekraczającym 180m pow.netto trudno o takie luksusy. Wc przenoszę do spiżarki, bo ta jest większa i zmieścimy kabinę, wejście byłoby oczywiście z holu (narysowana szafa wnękowa).

Na górze łazienka trochę mała i wymysliłam zamiane z pokojem, bo w sumie jest nas 4 osoby i pomieścimy się spokojnie... :D Projektu jeszcze nie kupiłam, wybieram już rok i zauwazyłam, że nie mam zastrzeżeń jednynie do większych metrażowo, mniejsze domki ... no cóż coś za coś! :wink:

 

AGA44 cieszę się, że domek podoba Ci się, lubię własnie takie bryły, górę podniesiemy i zadbamy o to by proporcje domu nie straciły na urodzie. U Ciebie murowanie... czyli jeszcze troche i zobaczysz swój wymarzony domek nie tylko na papierze.. kiedy my ruszymy z budową? :cry: Nie wiem czy w tym roku uda się zadaszyć, fakt, że działka ma ważny plan i formalności mniej ale jednak.. adaptacja projektu, przyłącza...

 

Sebo8877 nadmiar gotówki :lol: , :lol: , :lol: dobrze by było, ale zaczełam znów grać w totolotka... :D Dach jest czterospadowy, ale wydaje sie, że dość prosty, bo garaż w bryle, "jedynie" dwie lukarny.

 

Trudne wybory przede mną, a myślalam, że wybór projektu to już tylko przyjemność..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka wybór projektu to dopiero poczatek :wink:

 

Jeszcze się bedziesz dziwic że budowanie nie jest takie proste - wiele razy powiesz sobie ja to wszystko pier.....

Ale dla całoklształtu warto warto nieśc ze sobą bagaz wyżeczeń i żlości podczas budowy - potem satysfakcja jest ponadczasowa. Ja powoli zaczynam finiszowąć i wiem co pisże :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Aneta ta ziemia to może ode mnie ;) Trochę przekopałem swoją działkę w ubiegłym tygodniu i wywiozłem z 5 przyczep.

Zgłaszałaś gdzieś (lub masz taki zamiar) budowę ogrodzenia?

Też się przymierzam w końcu aby to zrobić.

Macie może jakiś namiar na kogoś kto by zrobił ogrodzenie? Zwykłe z siatki, murek gotowy.

hej

 

Witam

nie zgłaszałam nigdzie.

Moje ogrodzenie nie będzie wyższe od przepisowego 2,20

i nie jest od strony drogi, torów, czy innych miejsc publicznych, ze wszystkich stron mam działki będące własnością osób prywatnych, a tym samym nie podlega żadnemu zgłoszeniu :p

A jeśli nawet by wymagało to i tak było wrysowane w projekcie zagospodarowania działki, więc pozwolenie na nie dostałam wraz z pozwoleniem na budowę domu.

 

Agnieszka życzę owocnych poszukiwań projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru masz racje, dobrze miec spiżarkę, zwłaszcza, gdy nie ma piwnicy, ale przy metrażu nieprzekraczającym 180m pow.netto trudno o takie luksusy.

Nie zgadzam się - my mamy pow. zytkową 159m kw

Dach jest czterospadowy, ale wydaje sie, że dość prosty, bo garaż w bryle, "jedynie" dwie lukarny.

Wydaje Ci sie dość prosty, ale sama zobaczysz. Zależy czym masz zamiar kryć - jezeli dachówka to i więźba droższa, dachówka za m kw nie najgorzej wychodzi, ale wszelkie pierdółki wykończeniowe są jak wir w portfelu.

Jak Ci cię będzie chciało luknij na nasz dom - dach najprostszy z możliwych. Zgadnij, ile kosztował? Więźba, blachodachówka (rauttaruuki w promocyjnej cenie :wink: ), rynny i właz na dach plus robocizna.

Ściankę kolankową podniosłam o jeden pustak i wysokośc wieńca - ma w tej chwili 125cm.

Sebastian!

To "niebawem" parapetówka bedzie! Oczywiście grupa podkarpackich budowlańców w ogólesię nie wprasza :lol: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszk@!

Tak sobie jeszcze patrzę na ten Twój projekt...

Jeżeli chcesz przenosić górną łazienkę, to może pomyśl o umieszczeniu jej nad kuchnią. Wtedy będziesz miała i pion wodny i kanalizację razem do kupy a nie jakieś wygibasy rurkowe.

Pomieszczenie 6 i tak Ci sie powiększy, bo chcesz przesuwać ściany na dole.

Zaczęłam wczoraj kosić i miałam nadzieję, że dzisiaj skończę, a tu d... zbita :evil: Czy ktos zamawiał deszcz?!?! A jeżeli tak to dlaczego bez uzgodnienia z innymi użytkownikami forum?? :lol: :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru Toz to oczywiste ze grupa się nie wprasza na wyganianie diabła :wink: Jakże mozna byłoby inaczej się wprowadzic bez Was miom drodzy. Oczywiście trudno będzie zaprosić wszystkich i wszystkich przyjąć ale Ci najbliżsi mojemu sercu mam nadzieję ze nie odrzuca mojego zaproszenia. tak więc spraw co do parapetówy jest nadomiar banalnie prosta :)

 

AAgnieszk@ nie przesadzaj z ta modrością :wink: ale co do dachu to bede się upierał i podpisywął dwoma "rencami" pod tym co pisze Baru. Naprawdę z troską o twoje nerwy i kieszeń weźcie pod uwage skromniejszy daszek :)

 

Gregor 456 ja także czekam na wycenęmojej instalacji napewno opierac się będzie na bocznozasilachy dwupłytowych purmo albo kermi - co do cen to napisze jak dostanę - mój insztalator twierdzi że taniej nie znajde - zobaczymy.

 

Brzoza wczoraj dotarł do mnie FEX 30 bestia zaparkowął juz w kotłowni- prezentuję się okazale- wszczyscy co go oglądali zastanawiali się czemu to to takie inne nie będzie widac tu ognia !!! a wentylator to masz za piecem a nie przed :o :o :o Się ludziska dziwowali że to taki jakiś nienormalny ten piec :lol: ZObaczymy co drzemie w jego możliwościach. Mam nadzieję że twoja nieobecnośc nie jest pokierowana przegranymi MARMY :o :o :o

 

Rododendron kóry przyniósł RS podczas 1 wizyty u mnie przyjął się i zaczyna zzasuwac w górę. Dzięki RS za taki podarek ucieszyłes nim szalenie moja żonkę - Wiem ze to czytasz - napisz coś od czasu do czasu.

 

No to tyle nowości z mojego placu boju. Pozdrawiam wszystkich cieplo i gorąco.

Za 30 dni mundial !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ;))

 

U nas cd papierologii: mamy już poprawione WZ, warunki od geodety, teraz będziemy toczyć bój o pozwolenie na budowę.

 

Agnieszko, każdy projekt to indywidualny wybór (my szukaliśmy i szukaliśmy chyba z pół roku), i chociaż jeszcze nie zaczęłam budowy to myślę tak jak Sebo i Baru - taki dach pochłonie dużo kosztów. Co do spiżarni to też się zgodzę z Baru, na takim metrażu powinna być. W naszym projekcie nie ma ale on ma 118 m, a w 180 - wymagałabym już spiżarnię.

 

W ogóle to dziś się podlizuję do Baru - bo dopiero dziś :oops: :oops: :oops: obejrzałam zdjęcia.

Baru - ślicznie, cudnie ;))) My MYŚLIMY o podobnej kolorystyce dachu i elewacji ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałam "najskromniejszy" daszek czterospadowy (garaż w bryle) a tu proszę... przytłaczajace koszty :-? , czy dach dwuspadowy z dwiema lukarnami wyjdzie duzo taniej? Jeżdżę po okolicznych budowach znajomych i wygląda na to, że taki domek(140 m.pow.użtkowej) powinnam postawić w stanie surowym otwartym (bez okien) do 100 tys. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszkaco do dachu to moge cos powiedziez, moj dom łacznie z garazem wyniosł 30tys.mater.+robocizna, szok takze ostrzegam przed duzymi dachami,

 

A musze sie pochwalic ze mamy juz bramy garazowe, zdjecia wkleje jak odzyskam aparat, zrobili mi dzis szpalety wokol okien i kolega robi mi w pokoju polki w plyt g-k :) oj i jeszcze trawka juz prawie wszedzie urosla:)pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam slowa Brzozy, na grzejniki stalowe mozna dostad nawet ponad 40 % upustu a na grzejniki aluminiowe duzo mniej

 

wlasnie chce kupic piec Viessmann Vitodens 200 i chyba 24 Kw ( domek z garazem 164 m ) z czujnikiem temperatury pokojowy, zasobnik 120 l. pod spod komplet za 7750, czy to jest dobra cena ?

i czy potrzebuje pogodowke, ponoc nie poniewaz czujnik pokojowy i zawory na grzejnikach beda regulowac temperature

:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ostatni dzien pracy - jutro wyjazd na

 

II WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ o PUCHAR DYREKTORA DYWIZJI BUDOWNICTWA DROGOWO - MOSTOWEGO

 

Mam nadzieje że wrócimy do domu z tarcza a nie na niej - ale jak to bedzie wygladało zdam relację po powrocie.

 

A grac będziemy tu http://www.halapilkarska.pl/?sport

 

Już smaruje nóżki - bedą bolały zapewne :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...