Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziekuje Wam serdecznie za mile gratulacje i pozdrowienia, cieszymy sie bardzo, bardzo mocno, chcemy oczywiscie jak najszybciej wrocic do Polski, lecz jeszcze troche musze spedzic tu nocy i dni :wink:

baby planuje przyjsc na swiat 17 stycznia, tak mowi lekarz

DaKar rowniez gratuluje ile zostalo Twojemu dzidziusiowi do przyjscia na swiat ?

pozdrowionka od Ali i ode mnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Forumowicze z grupy

 

Na wstępie gratulacje dla Gregora

 

Też chciałbym się z Wami podzielić kiedyś taką informacją.

 

 

Na razie podzielę się postępami na budowie:

1. woda płynie pod ciśnieniem z zaworu w kotłowni - znaczy przyłącz wodociągowy zrobiony,

2. umowa na przyłącz energetyczny podpisana, RZE ma mnie podłączyć do 4 miesięcy, skrzynkę licznikową stawiają na własny koszt, ja mam tylko pociągnąć kabel do skrzynki w granicy działki (już to zrobiłem),

3. umowa na przyłącz gazowy podpisana (koszt 2 600 zł), termin 6 miesięcy,

4. instalacje wod-kan w środku zrobione,

5. tynki wewnętrzne zaczęli w środę, dzisiaj już widać efekty,

6. ekipa od c.o. , gazu wewnątrz, zestawu solarnego - termin uzgodniony - wchodzi po tynkach,

7. ekipa do wylewek zamówiona, pozostaje mi kupić materiał, rozłożyć papę, folię, styropian, jeszcze raz folię i do dzieła.

 

 

Zapomniałem jeszcze o tym że okna i drzwi balkonowe wstawione. Drewno, rodzimy Pamoplast.

 

 

pozdrówka z jesiennych Bieszczad

 

P.S.

 

postaram się dołożyć jakieś zdjęcia jeśli tylko będzie trochę słońca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru patrzyłam wczoraj za wami, ale was nie widziałam. Chyba was nie było, albo już ślepa jestem. :oops: :wink:

Ja wczoraj obchodziłam dzień dziecka z moimi laskami przecież!! A tata znowu na wyjeździe więc stwierdziłam, że zrobię sobie wagary. Ale w niedzielę będziemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!!

 

Pogoda do bani :cry: , ale upracie chcę skończyć układanie stropu. Gruszka oczywiście na razie nie wjedzie (bo wszędzie wielkie błoto) :evil: :evil: , ale .... chcę przynajmniej to zakończyć.

 

Założyłam wątek w "Wymianie doświadczeń" właśnie związany ze stropem i prosiłabym Was o opinie. :p

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=72707

 

Pozdrawiam serdecznie

Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru patrzyłam wczoraj za wami, ale was nie widziałam. Chyba was nie było, albo już ślepa jestem. :oops: :wink:

Ja wczoraj obchodziłam dzień dziecka z moimi laskami przecież!! A tata znowu na wyjeździe więc stwierdziłam, że zrobię sobie wagary. Ale w niedzielę będziemy!

To i tak się nie zobaczymy bo ja mam soboty :cry: , ale dzisiaj zrobiłam sobie wolne. Coś nie bardzo się czułam i to mokro. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tigermoth - gratuluje postępów ! ... zdjęcia mile widziane

Aga Manuela jest jednym z najlepiej sprzedających sie projektów ...

Ku naszemu zdziwieniu zauważylismy, że 2 ulice dalej stoi dom taki, jak nasz. Nikt nie wie, jak mogliśmy to pominąć). Wykumaliśmy więc właścicieli, bo przecież wejść trzeba, mimo że wpakowaliśmy się już do 3 Manuelek w okolicy i doskonale wiemy jak to "na żywca" wygląda. Idziemy, a tam sława sław ( w okolicy) w dziedzinie "dachowców" rozlicza się z inwestorem. No więc gadu gadu ( oczywiście po rozliczeniach i grzecznoścoiwych...czy można...?) a ten dachowiec mówi tak:" pani, ja tych manuelów w tym roku pińć robiłem. Za darmo te projekty rozdają, czy co, że tak wiara powariowała?". Wkurzyłam się chwilowo, bo myślałam, że taki wyjątkowy ten nasz domek i zapytałam: panie, gdzie te domy. Nie dał się zagiąć. Niestety. Wniosek nasuwa sie sam, Manueli jak... pieprzu. Pociesz myśl, że skoro tylu ludzi ją buduje, tzn że my TEŻ mamy dobry gust.

Pozdrawiam

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=202826&highlight=#202826

 

ale kosztownym

... Co do projektu Manuela, przeraża mnie koszt dachu i rozwiązanie schodów...
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=342591&highlight=projekt+manuela#342591

...Nasza Manuela wyrosła w okolicach Częstochowy i nie jest jedyna- osobiście widziałam już 6 :D :D

Jeśli mogę poradzić co do kosztów to trzeba jeszcze dodać jakieś 50.000,00 na kuchnie!

...

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=342591&highlight=projekt+manuela#342591

Wszystkie zmiany OK, tylko po co ten trzeci balkon ??

 

 

1. masz większe okna w pokojach dziecięcych

2. jest gdzie wyłożyć pościel aby się wywietrzyła - niekoniecznie ganiając z nią przez pół domu

3. naprawdę miło jest otworzyć sobie drzwi balkonowe i posiedzieć w ciszy

4. można się fajnie ganiać z pokoju do pokoju, bo balkon jest wspólny :)

 

Popatrz sobie na naszych zdjęciach :)

 

Cholera tylko że kolejny balkon to kolejna kasa, najgorsza ta barierka (5m x 200 pln = następny 1.000 zł)

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=202826&highlight=#202826

własnie ... te koszty ... czy potrzebne oprócz zbrojonych belek az tona zbrojenia dodatkowo ...:-?

co do sensowności zbrojenia - nie znając rzutów i projektu więźby dachowej trudno powiedziec czemu aż tyle ... zgaduję, ze projektant nie miał zbyt wielu miejsc aby oprzec dach w srodku budynku, wiec ciężar dachu przeniósł na sciany zewnętrze ...

i chyba stąd tak horrendalne ilosci zbrojenia na słupy które maja trzymac dach aby nie przewrócił scian ... :-?

dla porównania podam Aga, ze u mnie - strop nad parterem (a robiłem całośc zbrojenia łacznie z wieńcem , belkami - strop również gęstożebrowy - słupem i schodami na budowie) poszło coś ok 800 kg stali ...

 

pada i ulewa zdaje sie nie miec końca ... 300 m ode mnie trwa akcja "pilnownie rzeki" ... ludzie cywilni i strazacy wyciagają "różności"

spod kilku mostków na rzece .... woda przystawia gałezie i smieci ... grozi wystąpieniem z brzegów ...

ziemia nie przymuje juz wody ... wszędzie stawy i kałuze

podtopione piwnice ... zalane do pełna studnie ... a deszcz pada ... pada ... pada ...

niebo płacze ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety u nas rzeczka wylała zalało okoliczne pola i domy, sytuacja jest ciężka, mąż był na działce w piwnicy było 7cm wody podłączył więc pompę powinno być dobrze, ale działka jest w opłakanym stanie glina jest nie do zniesienia dobrze że nasypaliśmy wszędzie trochę piasku bo inaczej nie dał by się tam wejść

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani poniewaz dzisiaj u nas jest bezchmurne niebo, postanowilem sprawdzic jaka nas czeka pogoda , bedzie lepiej slonce i cieplej, za tydzien bedziecie mogli nasza reprezentacje ( jak wygrywa ) ogladac pod golym niebem telewizor na tarasie lub pod drzewem, bedzie 26 stopni ciepelka :p

 

Tigermoth dzieki, zycze ci z calego serca zebys nam przekazal wlasnie taka wiadomosc, czasami dla co niektorych wiadomosc zycia !

i gratuluje postepiw na budowie,

takze dla Agi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jechaliśmy do siostry, do Tarnobrzega i widziałm szokujące ilości wody na polach, łąkach i drodze. Przez Wielopole nie przejechaliśmy (zamknięta droga - 50 cm wody), wybraliśmy się przez Zawadkę (czy ktoś z forumowiczów tam mieszka??? bo piękne domki tam widziałam) ale też chwilami nie było fajnie :evil:

Wracaliśmy przez Rzeszów.

U nas jest taki przesąd, ze będzie padało dopóki Wisłok nie wyleje a teraz woda jest równo z brzegami.

Mój mąż jak przejeżdżamy obok naszej działki to klnie jak szewc bo woda stoi, działka (Tak jak pisałam) rozbabrana. Normalnie bagno.

Już nawet słuszałam od niego, ze w tym roku chyba nie zaczniemy :cry: buuuu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam do wytynkowania kuchnie ( 7 m x 3 m x 2,7 m ) ~ 55 metrów kwadratowych.

 

Czy znacie jakąs ekipę z agregatem, która by mi to w miarę szybko wytynkowała (nawet jutro :) - no i w rozsądnych pieniądzach.

 

Nie jest to duzo - moze popoludniami (2, 3 dni to ktos zrobi :)

 

Tynk oczywiscie tradycyjny - obrzutka już zrobiona :)

 

Lokalizacja 5 km od Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...