Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wojciechb - pierwsze słysze taki dziwy o tych oknach - trudno owiedziec co s dzieje i dlaczego.ja ma remontowany dom nie ogrzewany z piwnica 5-cio momorowe okna pamoplastu od października - róznie bywalo z tymi temp i nic zni wewnątrz ani zewnątrz nie parowały. Wydaje mi się że może cos złego dizeje sie z odprowadzeniem wody lub moze odpowietrzeniem komory - a może cos nie tak ze skąłdem szkła - czasami zdarzają sie wadliwe partie szyb.

Jak moż3esz zrób zdjęcie tego zaparowania - postaramy sie pomóc no i zgłos koniecznie do punktu w którym kupiłes że taka rzecz ma miejsce.

Brzoza :lol: oby Marma przegr.... opps wygrała :lol:

 

Tomasz 3211 - wporzo ten hous-

Okna - tu cie pociągnie

Dach - sporo tego pokrycia też cie pociągnie, weź go tak nie tnij w uskoczki tylko zrób po całosni na około prosto :)

No i ten 3-ci komin dla grila zewnętrznego - kolejna dziura w dachu - jak wykonawca pokrycia dupa bedziesz sie wiecznie wnerwiał że cieknie - a tak wogóle po cholere ci ten gril przyklejony do chałupy i sru przez dach. Zrób se wolnostojący gdzies w ogrodzie - kącik do posiedzenia wypicia czego - za bym to zmienił.

Garaż wymaga podwójnej bramy - może warto zamienić w jedna poszerzoną do 1,5 (szersze skrzydła - jeden problem mósisz robic na specjalne zamówienia ale będzie taniej niz podwójna

Koniecznie przejście z garazu zrobiłbym bezposrednio do domu :)

Nie wiem czy wna parterze w łazience dobrym rozwiazaniem jest tak ogromne okno - bedziesz musiał nieźle w niej chajcowac- żeby czuć komfort cieplny - przyjemna łazienka to 26C - przy minus 20 robi sie dlata prawie 50C to juz sporo.

Zlikwidowałbym te występy okienna na parterze - łazienka i salon -wygodniej i taniej - trzasnąłbym to prosto.

Po co Ci dwie kabiny prysznicowe i jedna wanna ??

Wystarczy w zupełnosci 1 kabina i 1 wanna :)

To tyle co mi sie ni epodba cała reszta ok :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dzieki za uwagi wiele z nich podzielam, okna są wymiarowe, tak wię nic nie będe zmieniał co sie tyczy pomieszczeń to jest dużo zmian np jedna łazienka ta duż + WC , jedna cuża brama garażowa, spizarka z pomieszczeniem gosp staną się garderobą, pomieszenie gospodarcze i kotłownia zawędruje do piwnicy, poprzez obecną gerderobę tam będzie luk komunikacyjny garaż+kpiwnica+dom poky !) zmniejszy się o 60 cm,

 

gril już jest wolnostojący tak więc dziury w dachu nie będzie nad tarasem, który bedzie zdecydowanie większy.

P.S Sebo mam nadzieję że się połamiemy kiedyś kiełbsą przy piwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza dla tym na nizinach pewnie troche bardziej ta woda daje sie we znaki- a ja pochodze z tej czesci kraju gdzie raczej narzekamy na susze niz na powodzie, wiec wolalabym, zeby sie nie martwiac na zapas wezbranymi rzeczkami :) ale wspoczuje tym, co to deszcz juz odczuli na swojej skorze, albo lepiej- na swoich domach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza :lol: oby Marma przegr.... opps wygrała :lol:

 

:lol: :lol: :lol:

 

kadiya - musze Ci przyznać racje ...

teraz bardziej niekorzystnie połozone działki przeznacza sie pod budownictwo, a nie idzie w slad za tym melioracja ...

raczej odwrotnie ... do coraz bardziej zarośnietych i zapuszczonych rowów i strumyków wlewa sie wieksza ilość wody, brukuje i utwardza sie więcej ulic i placów ... woda nie ma gdzie wsiąkac

ulewy staja sie bardziej typowe dla tropików ... jak leje to zaraz jakies monsunowe deszcze ... a przeciez u nas klimat uwaza sie za kontynentalny a nie morski :-?

w Jasle - po takiej monsunowej ulewie ... połaczyły sie dwie rzaki osobno płynace w jedeną duża zlewnie i podtopiły część miasta

do tej pory w historii cos takiego jeszcze sie nie zdarzyło ...

to kaze dmuchac na zimne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwagi wiele z nich podzielam, okna są wymiarowe, tak wię nic nie będe zmieniał co sie tyczy pomieszczeń to jest dużo zmian np jedna łazienka ta duż + WC , jedna cuża brama garażowa, spizarka z pomieszczeniem gosp staną się garderobą, pomieszenie gospodarcze i kotłownia zawędruje do piwnicy, poprzez obecną gerderobę tam będzie luk komunikacyjny garaż+kpiwnica+dom poky !) zmniejszy się o 60 cm,

 

gril już jest wolnostojący tak więc dziury w dachu nie będzie nad tarasem, który bedzie zdecydowanie większy.

P.S Sebo mam nadzieję że się połamiemy kiedyś kiełbsą przy piwi :wink:

 

Się rozumie z tą kiełbasą - wiesz przecierz że licze na Ciebie (a raczej na Twoje auto) w trakcie przeprowadzki :D Pozdrawiam Ciebie, żonke oraz obie córy :D

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWWWRRRRRR......!!!!!!

Na dniach miał przyjsc do nas płytkarz, ....miał bo juz nie przyjdzie, nie ma czasu jest zawalony robota najwczesniej bedzie za miesiac, normalnie mnie cos trafia

Jak to miał przyjść, a nie przyjdzie

przecież u Ciebie to też jest robota, chyba że terminu sobie wcześniej nie rezerwowałaś. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadiya - zauważyłem dziąłki przejeżdzając - jedna na zaczerniu - wbita tabliczka z nr tel jakies 23 ar. - na 9 - kręcisz w prawo na zaczernie i jedziesz cały czas prosto jakies 1,0 czy 1,2 km przed ostatnim domem po prawej stronie jest ta działaka

Druga która zauważyłem to Kielnarowa - na drodze Tyczyn - Dynów - wjedziesz do Kielnarowej jakieś 200-300 m po prawej stronie przy drodze głownej - tą oferuje Kwaśniak.

brzoza - gratuluje Marmie - ale Rybnik dzielny był - no i ta wymina motoru na 7 sek przed czasem :o :D

kubolotku - szpicora temu płytkarzowi !!!!

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo

miałem okazje słuchac w radio relacji z końcówki meczu ...

"nerwówke" z wymiana motoru Pedersena przezywałem Marma wygrała ...

ale ja zazdroszcze ROW owi takich krajowych walecznych zawodników ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam umowiona z płytkarzem na poczatek lipca, ale podobno jakas firma w ktorej teraz robi dala mu jeszcze wiecej i sie nie wyrobi, ale tak po namysle moze to i dobrze....

zdaze wybrac i zamowic wszystkie płytki, wyszpachluja mi dom, nie okurza sie tak płytki, beda drzwi wewnetrzne,

a wogole to dzis zamowilam wkoncu płytki do łazienki gornej i przedpokoju:) strasznie sie ciesze, a wogole projekt łazienki wyszedł super - jak dla mnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo

ROW swoja walecznościa zasługuje na to aby jeździc w ekstralidze

jeździ przecież bez wzmocnień ...

 

Kubolotku - plusem zwłoki płytkarza jest tez to ze jastrych Ci wyschnie lepiej ...

 

a dzis szykuje sie niezły upał ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...