Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam :p ja również szukam dziłki pod budowę domu, ale nie stety bezskutecznie, interesują mnie działki w okolicach Rzeszów, boguchwała, zwieczyca, - do 16 km od Rzeszowa :roll:

jesli cos wiecie to prosze o informację :o

Moje okolice :p :wink: jak się dowiem że ktoś chce sprzedać to dam znać. A jak duża działka? Niedaleko mnie były działki do sprzedania po 10 arów. Nie wiem czy to nadal aktualne, bo właściciel ponoć nie żyje. A co zamierza spadkobierca nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje okolice :p :wink: jak się dowiem że ktoś chce sprzedać to dam znać. A jak duża działka? Niedaleko mnie były działki do sprzedania po 10 arów. Nie wiem czy to nadal aktualne, bo właściciel ponoć nie żyje. A co zamierza spadkobierca nie wiadomo.

martynka twoje okolice czyli jakie? :D ja chce blizej rzeszowa- do 7 km. swilcza, rudna mala, zwięczyca itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta agro włoknina ma być po to by chwasty nie rosły czy po to by cosik własnie na niej rosło

Ma być po to, żeby chwasty nie rosły - chcę sobie tym przestrzenie między krzaczorkami wyłożyć i korą przysypać.

Sebastian

Sorry za niewiedzę, ale co to jest ta folia jutowa?? Jak toto wygląda? Czy to takie coś, z czego dawno, dawno temu były podłogi w brezentowych namiotach?? Taka plecionka jakby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po sporym okresie milczenia. Podczytuję grupę od czasu do czasu ale nie wyrabiam. Praca w ogrodzie i obecnie walka z brakiem deszczu pochłaniaja nam calutkie dni a wieczorem nie ma na nic siły :)

 

A ta agro włoknina ma być po to by chwasty nie rosły czy po to by cosik własnie na niej rosło

Ma być po to, żeby chwasty nie rosły - chcę sobie tym przestrzenie między krzaczorkami wyłożyć i korą przysypać.

Miałem i ja tak zrobione. Czarna agrowłóknina 50 g/m2 przysypana korą. Wywaliłem wszystko po ponad roku lezenia agrowłókniny w ziemi. Chwasty przebijały ją i wyłaziły przez korę. Co prawda nie wszystkie ale wystarczjąco dużo. Poza tym chwast rosnące obok włókniny np. perz "wchodziły" kłączami pod włókninę bo było tam więcej wilgoci. Generalnie: totalna porażka!

Założyłem kiedys wątek na ten temat: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=35651&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejon!

Przeczytałam cały ten wątek i już całkiem zdurniałam... Nie mam zamiaru plewić tego cholerstwa na okrągło!! W tym sezonie to jeszcze by uszło, bo nie pracuję, ale z końcem lutego kończy mi się wychowawczy :cry: i do roboty trza iść. Więc chyba do latarni bym plewiła te chwaściory.

Powiedz mi co zrobiłeś - wywaliłeś tą agrowłókninę i plewisz? Czy ona tam sobie jest i dalej plewisz?

A tak w ogóle jak Wam się mieszka? Bo zupełnie zmieniliście warunki mieszkaniowe...

Czy w tym Waszym jeziorze/stawie(?) to można się kąpać?

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru!

Ad chwaściory:

Włókninę wywaliliśmy. Przed rozscieleniem kory starałem sie dokładnie wyplewić teren co oczywiscie sie nie udało. Obecnie pod korą mamy ze 4 ary - zuzylismy ok 30 m3 kory. Chwasty ciągle wyłaża. I te jednoroczne np. lebioda i te trudniejsze: skrzypy, perz no i jeżyny.

Żona raz w tygodniu z mozołem usuwa to co wyłazi nad korę. (Ja tzw. międzyczasie przygotowuję kolejne obszary pod trawnik :) )

 

Przymierzamy się do zlania chwastów na korze Roundup'em, osłaniając nasady.

 

 

Ad mieszkanie:

To jest inne zycie. Przede wszystkim przestrzeń i bliskość natury. Dom mamy w zasadzie urządzony. Ogród - kończymy. Nasady prawie skończone za wyjątkiem bylin. Trawa już w sporej częsci jest koszona, ale sa ogromne połacie gdzie zasiałem ja ze trzy tygodnie temu i ani źdźbła :(. Od ponad trzech tygodni nie spadła ani kropla deszczu, mimo, ze kilka kilometrów dalej parę razy padało. Podlewany do upojenia ale pozwala to jedynie utrzymac przy życiu to co wylazło z ziemi. Jak pisałem w poprzednim poscie - spędzamy w ogrodzie po kilkanascie godzin na dobe.

http://www.maciejon.republika.pl/images/PICT0044.JPG

 

 

Ad kąpielisko:

Pod koniec czerwca było ogłoszenie o badaniu wody przez Sanepid. Nie znam efektów ale dzisiaj (36 stopni w cieniu) parking jest pełen samochodów. Nie podchodziłem do końca działki by popatrzeć na plażę ale tam musi być ogromny tłok. Jaka woda nie wiem. Toalaty wyglądają na czynne. Nie ma tutaj natomiast żadnej infrastruktury gastronomicznej.

PS. Wybierasz sie w nasze strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku - pięknie zagospodarowałeś teren wokół domu !

współczuje z powodu suszy ... my tez omdlewamy z upału ...

a w TV podali powód z jakiego Zidane zaatakował i uderzył głową w klatkę piersiową Materazziego ...

podobno Materazzi zazartował, ze Zidana planują zrobic trenerem polskiej reprezentacji ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maciejon za odpowiedź.

Ja pewnikiem się jednak złamię i położę tą agro..., może skoczę do Jarosławia po nią.

A co do kąpieliska to wybieram się bardziej na północ od Ciebie bo nad Białe, ale to dopiero w sierpniu, a pytałam tak tylko - bo pamiętam fajne zdjęcie, które kiedyś zamieściłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku - pięknie zagospodarowałeś teren wokół domu !

współczuje z powodu suszy ... my tez omdlewamy z upału ...

a w TV podali powód z jakiego Zidane zaatakował i uderzył głową w klatkę piersiową Materazziego ...

podobno Materazzi zazartował, ze Zidana planują zrobic trenerem polskiej reprezentacji ...

Brzoza ja słyszłaem że mu walnął za to że Materazzi powiedział mu że gra jak Rasiak :D

Poszukuje dobrej rady na Bąki - tak mnie pochlały w sobotę że dzis butów nie mogłem załozyć tak mi szłapy spuchły.

 

Matko moja plaga bączysków :roll:

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

Poszukuje dobrej rady na Bąki - tak mnie pochlały w sobotę że dzis butów nie mogłem załozyć tak mi szłapy spuchły.

 

Matko moja plaga bączysków :roll:

Sebo8877

 

a wiesz ze i mnie lubia ... kosze rano i wieczorem międzyrzędzia w malinach

kosze bez koszuli - oczywiście ... bo lepi sie do ciała ...

ale maja bal .... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza moje mają nie tylko raj ale i discoteke - jak ktos by przywiązał mnie do drzewa za jakąs karę to zerzarłyby mnie w całości.

:D. Problemem jest to że widzę organoleptycznie że uczulonym na ten ich jad :-? :roll: Jakos przetrwamy Staszek nie przejmuj sie :p

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...