Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie

Czy ktoś z Was ma namiar na jakiegoś porządnego kierownika budowy, który nie będzie tylko odwalał roboty, ale faktycznie pilnował żeby wszystko szło zgodnie z projektem?

No i powinien być z okolic Sanoka/Leska/Ustrzyk Dln. lub bardziej na południe (żeby miał blisko na budowę :wink: )...

 

Zastanawiam się też nad inspektorem nadzoru, tylko jeszcze nie wiem czy potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie.

Maciejon pięknie, jak zwykle. Dom i otoczenie :)

 

U nas cisza :cry:

 

czekamy...czekamy... :evil:

 

Ogólnie na ugryzienia POLECAM puder w płynie. Kupuje się w aptece za 3,50 i smaruje.

Przestaje swędzieć przynajmniej (bąbel pozostaje).

 

Jak któreś z dzieciaczków miało już ospę to taki purer na pewno jest w domu.

 

Pa pa p a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaKar, Brzoza i Tomasz3211: dziękuję za miłe słowa.

A tak wyglada druga stona naszej działki, czyli widok od ogrodu. To szare na pierwszym planie to ponad trzytygodniowy trawnik :-?

(A wodmierz już sie zapętlił ;) )

http://www.maciejon.republika.pl/images/PICT0074.jpg

 

3 pytania odnośnie stropu: dlaczego taka technologia ?

jak to się ma do trwałości ?

koszt ?

Taka technologia była w projekcie. Budując, postanowiliśmy jak najmniej zmieniać i to się udało.

Trwałosc - nigdy nie myslałem tymi kategoriami a nie przyszło mi do głowy, ze bedzie to krótkotrwałe. Skąd u Ciebie takie patrzenie?

Koszt - drewno było kupowane dawno, bo zimą 2003/2004. Ceny w lesie były jeszcze znośne. Więźba jest bardzo solidna, projketowana pod dachówkę ceramiczna. Drewno kosztowało nas ok. 10 tys. (drewno, zrywka, tartak, transport), robocizna więźby - 2750 zł. Duuuzo droższe było jednak pokrycie dachówką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"6" dla projektanta ogrodu !!!!
Projekt robiło dwoje młodych adeptów kierunku projektowania zieleni. Koncepcja i układ ogrodu jest ich autorstwa. Tworzac ogród sami bardzo wiele zmienilismy, nie zmieniając zasadniczego układu funkcjonalnego.

Inaczej widzi sie ogród będąc w nim a inaczej patrząc na jego projekt. Dołożyliśmy wiele nasad (drzew i krzewów ozdobnych), chcąc osłonic czy wręcz zasłonić "nas w ogrodzie". Obecnie są to dość nieduże egzemplarze ale za kilka lat ... :)

Reasumując, malenki fragment tej "szóstki" przypisujemy sobie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się przywitać wszystkim mam zamiar się budować - papierkową robotę mam już za sobą teraz tylko rozpocząć budowe.

Projekt jaki wybrałem:

http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=377

Kierowałem się prostotą w budowie i ekonomią chciałbym jakiś porad w sprawie ekip budowlanych na podkarpaciu a konkretnie w moim regionie jeśli takich znacie i najlepiej z jakich materiałów polecacie budować. dzięki z góry i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku pamietam te ilosci ziemi jakie musiałes rozplantowac zanim otoczenie nabrało tego wygladu jaki teraz jest ... ale warto było -

otoczenie zrobione jest ze "smakiem" - piękny widok

witaj daw13

ekipy nie polece ... jutro pogrzeb Pana który murował u mnie ...:(

to był autentyczny mistrz murarski i zdunski

w sezonie sam stawiał ok 5 - 6 ciu domkow jednorodzinnych

jeszcze 2 lata temu robił mi wylewki ... aktywny do końca ... teraz kończył 89 lat ... w przyszłym miesiacu miałby 90 ... był za znaku LWA ...

perfekcjonista w tym co robił ... rzadki egzemplarz CZŁOWIEKA ...

materiały stosowałem rózne, ceramika (cegła pełna i dziurawka o poczwórnym module, pustaki szczelinowe max)

beton komórkowy (białe głogowskie, szare ze Stalowej Woli)

pustaki trocinobetonowe

do róznych warunków dobiera sie inny materiał ...

nie ma czegos uniwersalnego na wszystkie warunki

ale jesli miałbym polecic cos ... generalnie na cały dom ...to wybrałbym polski beton komórkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego budującego!

Daw13 - projekt obejrzałam - ładny domek, ale czy nie za mały? Wszystko zależy od tego ile osób tam zamieszka. Układ pomieszczeń fajny, ale spiżarka 1,7m kw? To co tam wejdzie? Za mała wg mnie. I jeżeli nie będziesz budował jakiegoś domku gospodarczego to zobaczysz, że będzie ci brakowało takiego pomieszczenia na wszelakie dziwne rzeczy, które nie widomo gdzie upchnąć. Ja też nie mam czegoś takiego i przez to mam wieczny bałagan w małej kotłowni.

Jeżeli tylko możesz, a tak chyba jest, bo bez garażu chcesz budować - przenieś wszystkie okna dachowe na ściany szczytowe. I oszczędność kosztów i praktyczniejsze. Tylko przy projektowaniu weź pod uwagę, żeby okna były maksymalnie jak najdalej odsunięte od ścianek działowych - to będą jedyne "normalne" ściany na poddaszu i tylko w tym miejscu możesz wstawić standardowe meble. Ja to przegapiłam, choć miałam miejsce, żeby je odsunąć. Rezultat: tylko płytkie regaliki, bo inne właziłyby w światło okna :evil: .

Masz też taki "kwiatek" architektoniczny jak i ja miałam: balkon pozbawiony dachu :evil: - stoczyłam walkę z mężem i udało się - jedna para krokwii więcej załatwiła sprawę: balkon jest zadaszony.

I na tym już chyba zakończę, bo się rozpędziłam zbytnio.

A co pytania o technologię... teraz budowalibyśmy ścianę jednowarstwową. Mąż twierdzi, że z keramzytu - jak AnetaS o ile dobrze kojarzę, a ja się waham między betonem komórkowym, a ceramiką na pióro-wpust (wahadło bardziej wychyla się w tą stronę :p ).

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie daw13 no domek całkiem zgrabny

Co do spiżarki Baru ma rację - trochę tam się zawsze musi zmieścić - Baru ma bliźniaczki + jeszcze kilka dziewczyn :wink: :) - tak więc spiżarka trochu prowiantu posiada :D i miejsca trochę zajmuje. Duża spiżarka pomoaga w tym że szafki kuchenne nie obrywaja sie od nieuzywanych mikserów, malakserów, i innych kserów- bo śmiało można je przetrzymywac w spiżarce - a w kuchi tylko rzeczy i sprzety używane codziennie.

Obecnie buduje także moją spiżarke i ma powierzchni około 9 m2

Przewidziałem miejsce na warzywa, słoiki, soki, pusdzki suchy prowiant i inne duperele tak jak pisałem rzadko w kuchi uzywane

Brzoza szkoda po 1000-kroć - kolejny fachowiec odszedł na nibieskie budowy naszego Pane :(

Co do LWA - masz rację one zazwyczaj sa dokładne i skrupulatne :wink:

Maciejon - Twój ogród jak i cała reszta jak zawsze zapiera dech w piersiach :D Gratuluje pomysłowości no i nie zazdroszczę ogromu pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daw13!

Tak sobie jeszcze dumam nad tym projektem... Dwa podwójne okna balkonowe/tarasowe w salonie - zostawiłam bym jedno, a drugie przerobiła na okno, duże okno, zaszklone tylko w ramie, nie otwierane (ja mam takie dwa i mam hopla na punkcie takiego czegoś - dużo światła, parter - nie ma problemu z myciem). Poza tym - jeżeli byś się zdecydował na przenoszenie okien na poddaszu na ściny szczytowe to i na dole byś tam musiał coś dać, bo tak dziwnie by ta ściana wyglądała.

Postaram się już nie czepiać :oops:

Tomasz!

Nie znam nikogo, kto zajmuje się przewiertami. Ale może idź do gazowni albo do kanalarzy io popytaj. Przecież oni znają firmy, które u nich przetargi wygrywają - może Ci kogoś polecą.

Sebastian!

Nie przesadzaj! Moja spiżarka ma raptem 1,4m x niecałe 3m :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowlanych !!

mam do wykonania przewiert pod drogą gminną fi 100-160mm, do odprowadzenia deszczówki - posiadam zezwolenie burmistrza, poszukuję wykonawcy :wink: niedrogiego.

 

Tomasz - poszło na priw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i najlepiej z jakich materiałów polecacie budować. dzięki z góry i pozdrawiam
Witaj w podkarpackiej grupie :)

Pytasz z czego budować. Tak jak pisał Brzoza, nie ma najlepszego materiału i wybór będzie Twój, według Twoich preferencji i możlwości techniczno-finansowych.

Ja budowałem jednowarstwowo z siporeksu z Kolbuszowej (sciana 42 cm, wpust i pióro no i na klej). Po analizach i kalkulacjach wielu wariantów ten wydał MI się najkorzystniejszy. Miejszkam od kilku miesiecy. Mrozów jeszcze nie było ale sa upały. W domu panuje bardzo przyjemny chłodek. Przy zamnknięciu okien, gdy na zewnatrz jest w cieniu 36 stopni w domu utrzymuje się nie więcej niż24. To dobry symptom i na zimę.

Zimą ekipa wykańczala wnętrza w czasie mrozów paląc w kominku bez DGP. Ściany też sie sprawdziły - dom łatwo dawał sie nagrzać.

 

Jezeli miałbym coś polecać, to tak jak Brzoza, polski siporeks.

Pamiętaj, że oprócz samego materiału bardzo wazna jest dokładnosc murowania (klejenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...