Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Powiem Ci Brzoza ze szpalety i drzwi to ja bym se już sam obrobił żeby tylko mi ściany wyciągnęli

A teraz pytam czysto od strony technicznej.

Listwy aluminiowe powiedzmy co 50 - 60 cm - powiedz mi mój przyjacielu sa one pogrążalne czy wyjmowane i ubytek po listwie jest zatynkowany.

Bo tak se siedze i myśle jakbym se połozył listwy co 50-60 cm wypoziomuje se je na zero no i lecę obrzytka narzutka no i zacierka filcówka i gąbeczką :). A jakby tak ostatnią warstwę pociągnąc tynkiem z worka - byłoby gładko i przyjemnie -na robocie by się zaoszczędziło to można zrobic "gładziej". tylko te cholerne listwy mnie neipokoja - bo tak na zdrowy rozsądek po grzmota je tam zostawiac - przeciez je widac będzie - to aluminium i grzbiet napewno wyjdzie na górę. tak więc z logiki i mojego myslenia wynika mi że te listwy to wyjąć trza.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sebo

ja listwy wyciagałbym ...

(w tynku zostawiłbym wyłacznie te w narozach - szpaletach -narazonych na obijanie)

"mój" tynkarz nie stosował listw . równał wyłacznie łatą

jedni daja oryginalne listwy inni listewke drewniana klejona gęsto plackami gipsu inni pręt gładki fi 10 mm

rozstaw listw robia rzadziej - tzn ile dadza rade ściagnąc łata po scianie ...

łata ok 1,5 m i taki mniej wiecej rozstaw ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak tez zrobie

 

matko moja przed chwilą obdzwoniłem paru wykonawców tynków cem-wap - wołaja 15zł/m2 połozenia, lub 25 zł/m2 z materiałem. Zbladłem :o :o 4 500 za robotę - 4dni - chyba sie przestawię na ten fach (pomimo że trudny i męczący) jak widac bardzo dochodowy :wink:

 

Mój tynkarz -byłem z nim umówiony na 5,60 zł + mój materiał za m2 - tylko mnie w puścił w maliny skubany ....

 

Widac że na rynku nastąpił wzrost popytu nad podarzą co niesie za sobą dramatyczny wzrost cen :o :o :o

Nasze kieszenie kochani będą się robiły lżejsze.

 

Postanowiłem tyle zarobić im nie dam - robię sam - POSTANOWIONE !!!

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowniczy j.s. IV RP

witam :)

Zależy jakie macie wymagania,

Biały kruk ma mniej pomieszczeń, nie ma pokoju na dole i co za tym idzie porządna łazienka jest tylko na górze. Jeżeli nie jest wam potrzebny dodatkowy pokój na dole to ten projekt ma bardzo funkcjolalne przejście kuchnia-jadalnia-salon, bardzo dobrze doświetloną jadalnię (mój ulubiony wykusz) i zadaszony taras - bardzo przydatna rzecz.

Dom w wiesiołkach jest większy ma dużo pokojów ale mi nie odpowiadają schody w salonie. Zależy co kto lubi.

Ja wybrałabym białego kruka tylko, że ja potrzebuję pokoju na dole. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedzi!

Jeśli chodzi o nasze wymagania - zdecydowanie potrzebujemy 5 pokoi. W związku z tym w białym kruku na dole musielibyśmy z salonu wydzielić pokój. Natomiast w wiesiołkach pokoje 5 i 6 byłyby połączone.

Jeśli chodzi o schody w salonie - nie jest to dla nas większy problem.

 

kruk ma wychodzace okna z kuchni na sciane garazowa, nie wiem czy to jest dobry widok

Fakt, celna uwaga. Trzeba to przemyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ile "chodzi" drewno do kominka na podkarpaciu? Ktoś mi proponuje dąb i brzozę za 125. Bardzo dużo czy w normie? Cena prawdopodobnie za porąbane, gotowe do palenia.

To nie są najlepsze gatunki do kominka... Najlepsze to buk i grab i w takiej cenie powinieneś kupić bez problemu. Wg mnie - ktoś chce się naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem - wróciłem - akumulatory naładowałem :) :D :wink:

A ja mam za 45 zł :p :-? :D :o

W szklarach jest mały tartak - mam zamówione bukowe obrzyny za 45zł/mp + 100 za przywiezienie do domu. Juz mi zbierają będzie tego a ze 12mp :wink: :wink:

Obrzynami mozna śmailutko palić w kominku - bo to przecież tez jest buka - tylko tyle że drobniejszy i wystarczy na cyrkulareczce sobie poprzycinać tak by weszło do kominka.

125zł/mp - to rozbój w biały dzięń no chyba ze to cena 2- letniego sezonowanego (w co osobiście wątpię)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem - wróciłem - akumulatory naładowałem :) :D :wink:

i bardzo dobrze ! :D

co do podanej ceny przez Maxa

sa za i przeciw

za - to ze drzewo "loco las" - cena wzrosła o 30 %

za - to ze porąbane - gotowe do palenia

za - cena z transportem

przeciw - objetość drzewa porąbanego będzie mniejsza niz w klocku czy złozonego w wiązke - jak u Sebo

jestem ciekaw czy czyta nas Grześ - Gregor456 ... bo miałbym prywatne pytanie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza tego mi trzebabyło wypoczołem - a na budowie nawet paru tynkarzy sie naszło :o :o :)

Jutro będę wiedział więcej szczegółow - to dam Wam znać co i jak :)

 

Wypiaskować karcherem - nastepnie nanieśc środek anty hydrofobowy (zmniejszający nasiąkliwość) i po sprawie.

Piaskowanie kamienia daje najlepsze efekty "wyczyszczenia go"

Raczej tym zajmuja sie kamieniarze, nagrobkowcy itp fachmani.

 

A co to za krzyże renowacji poddajesz Tomku- przypomina mi sie dialog z Nic śmiesznego

-...i ujrzał las

- Piękny las Panie reżyserze prawda??

- Gdzieś Ty mnie Kurwa przywióżl - po co mi Kur..wa ten las???

- No przecierz pisze w scenariuszu ujrzał las !!!!

- Przwróc strone idioto !!!

- i ujrzał las ... krzyży :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękny krzyż, co sie tyczy czyszcczenia to się domyślałem, że karcher, ale w nim są także ubytki i ładnie by było je czyś zagruntować i uzupełnić ? Kamieniarzy pytałem (dwóch), to mi powiedzieli że zrobić nowy: to nawet już, nie ma problemu, ale stary odnawiać poco, albo :"to pana nie stać"

A ja uważam, że stare jest piękne, przedstawia kawał jakies historii, i jak tyle stał - niechaj stoi nadal i cieszy oko.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - cieszę sie wrócił humor i ze problemy same sie rozwiązuja

mi tak w dzień betonowania płyty sie przydarzyło ... dałem zaliczke po skonczonych szlunkach i zbrojeniu ...

gość który tym wszystkim kręcił -taka "złota rączka" - jakoś dotarł do pracy ... ale na strasznym kacu - torsje i ból głowy ... mało widział na oczy

i tez jakoś trzeba było improwizowac, bo gruszka i pompa jechała juz do mnie

na szczescie budowa to nie apteka ...:wink:

 

Tomku

mysle ze można ostry piach zlepic lepiszczem na bazie zywic i tym uzupełnić ubytki krzyza

Foto Hurt - handluje greinplastem - takie mineralne kuleczki - które po zmieszaniu z klejem tworza mase stosowana np. na cokołach budynków

pogadaj tam z kims, ze chcesz kupic samego kleju

klej ma barwe mlecznobiała ale po wyschnięciu robi sie przezroczysty

sam nie próbowałem tego mieszac z piaskiem ale wydaje mi sie ze jesli dobierzesz kolorystycznie piasek powinno byc OK - mozesz próbe zrobic ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jesteśmy z Rzeszowa i mamy w planach budowę domu. Działka już prawie zakupiona, a nam nadal trudno się zdecydować na projekt.

Pomożecie :wink: ?

 

dom w wiesiołkach

biały kruk

Ponawiam pytanie, ponieważ bardzo zależy nam na czasie. Jeśli ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jesteśmy z Rzeszowa i mamy w planach budowę domu. Działka już prawie zakupiona, a nam nadal trudno się zdecydować na projekt.

Pomożecie :wink: ?

 

dom w wiesiołkach

biały kruk

Ponawiam pytanie, ponieważ bardzo zależy nam na czasie. Jeśli ktoś jeszcze mógłby się wypowiedzieć?

 

Ja zdecydowanie wybrałbym Białego kruka Dlaczego????

 

Dla mnie liczy się ergonomia - tutaj prosto, sympatycznie i wszystko na miejscu - bez większych udziwnień w miarę tani dach, rozsądnie podobierane pomieszczenia - praktycznie identyczne te projkty.

Iwesiołek pomimo swej prostoty na pierwszy rzut oka moż emieć droższy dach bo tu poruszamy się już po obrysie litery L.

Zastanów się czy te okna dachowe sa Ci aż tak strasznie niezbędne??? Każde z nich to min. 1000 zł.

Ogólnie wydaje mi się ze kruk jest ładniejszy. ale projekty podejrzewam że cenowo w realaizacji wyjda na to samo.

Ja wybrałbym Kruka

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobny wybór

wiesiołek to dla mnie bubel

róznica poziomów na parterze i poddaszu - to niewygodny schód o wys. ok 20 cm i ciagłe potykanie sie sie na takiej zawalidrodze

olbrzymi salon z kuchnia i schodami o powierzchni ok 50 m2 i takimż stropem - którego nie ma jak oprzec na scianach i trzeba było kombinować drogie i nie zawsze chciane w salonie podciagi

za to malutkie pozostałe klitki

pokój o pow. 8 m2 na parterze z dwoma oknami to nieustawne pomieszczenie na stół i szafe

kotłownio - korytarz o powierzchni - 3.5 m2 ... :-?

pomieszczonka po 1.5 m2 wielkości kredensu czy szafy - to tylko generowanie kosztów na scianki, drzwi, tynki

o wiele sympatyczniej wyglada parter u kruka - sensowny podział pomieszczeń

o ile miałbym wybierac - to wyeliminowałbym wiesiołka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...