Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sebo, upały ... pewno dlatego nikomu nie chce sie pisac ...

Aga G-F... w Rzeszowie ten dom ? choc i tak nie znam nikogo kto chciałby go rozebrac ...

dach z blachy ? moze jakiś złomiarz by sie zainteresował ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OD 1-15 Sierpnia ida na urlop roboczy na budowa :)

 

Życzcie mi mało odcisków :)

 

Sebo8877

życze Ci Sebo mało odcisków... duzo cienia i odpowiednio schłodzonego piwka !

- jak nie masz chłodziarki ... to siatke z piwem wpuszcza sie na 10 - 15 min do studni, a później cienkim stumieniem (po szkle - aby zbytnio sie nie pieniło :wink:) wlewa do halby z cienkiego szkła ...

(z tym ze sa dwie szkoły - jedni wola w halbie z cienkiego inni z grubego szkła ...) :roll:

mniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza u mnie studnia ma 20 m głębokości na 15 m ostatnio było około 5C - mierzyliśmy to term pokojowym.

U mnie tak - sznurek do główek z butelkami i mam studnie butelkowca :) z tym że harnasie wiszą najczęściej na uprzęży :)

 

Baru, - życzę skwaru jak cholera - Byś sie opaliła pięknie i dostojnie, twój chłop wypocząl i napił zimnego browara a dziewczyny nie doskiwerały zbytnio. Nocy zaś życże Ci chłodnych jak jasny gwint by grzać się trzebabyło niekoniecznie grzańcem :> :wink:

 

dziękuje ża życzenia niamania odcisków :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pochwalcie sie gdzie kupowaliśce kominy.. tzn. musze kupić jeden Zapela ( do kominka) a drugi albo będzie murowany z cegły albo może sie da jakoś z pustaków wentylacyjnych.. wiecie takich z dziurą i do środka np. rure kwasówke - do gazu... co myslicie? Jak wy z tematu kominów wybrnęliście?

 

pozdro

B@ha

http://republika.pl/piekielko2006/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najrozsądniejszy, najlepszy jest komin wykonany z cegły pełnej. Najlepszym przekrojem jest przekrój okrągły, potem kwadrat, potem prostokąt - zawsze jest to okrąg opisany po mniejszym wymiarze.

Pamiętaj komin od spodu do grzbietu zawsze z tego samego materiału na zaprawie cementowej M7 na pełnych spoinach. Komin spalinowy nad kalenicę min 60 cm - ocieplic w streafach zimnych.

Jeżlei zrobisz dobry komin ceramiczny rura zbędna (jeżeli tak jak zalecam przekrój będzie większy) zakładając że zrobią Ci komin 14x14 to tu wejdzie tylko rura 130 - to juz wymaga po 1 wkąłdu ze kwasówki (taki wkąłd tylko do gazu i oleju)

Hipotetycznie piec 20 kW rura spalinowa daje nam 132 cm2 - ciasno!!!

Choć wszyscy tak maja - stąd biora się na kominach przedłużki, strazaki itp smieszności.

Nie lepiej wykonac komin ciut większy ???

Zalecam komin na pełną cegłę.\

Zwsze mozna włozyc wkład 160 bardzo dobrze ocieplony a zasypke można wykonac z piasku kwarcowego ::)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru, - życzę skwaru jak cholera - Byś sie opaliła pięknie i dostojnie, twój chłop wypocząl i napił zimnego browara a dziewczyny nie doskiwerały zbytnio. Nocy zaś życże Ci chłodnych jak jasny gwint by grzać się trzebabyło niekoniecznie grzańcem :> :wink:

 

Nie dziękuję :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza u mnie studnia ma 20 m głębokości na 15 m ostatnio było około 5C - mierzyliśmy to term pokojowym.

...

taka studnia to majatek ... i wogóle woda w Waszych okolicach (Waszych tzn RS -a i Twoich) jest - zdaje sie - wyjatkowa

po cudownych uzdrowieniach przy źródle w lesie w Przylasku wybudowano kaplice ... ludzie z okolic Rzeszowa i nie tylko przyjeżdzaja po wode nabierając ile sie da ...

pewien lekarz zlecił badanie fizyko - chemiczne tej wody i porównano ją z woda z Loures ... wynik był ciekawy - woda ubozsza była tylko o jeden składnik ... tak opowiadaja miejscowi

 

B@ha - kominy mam z cegły i dołozone 2 oczka z takich pustaków wentylacyjnych - jak piszesz - maja srednice fi 16 cm i łatwo je przystosowac do gazu wkładajac w nie rure kwasówke lub rekaw foliowy przyklejany pod cisnieniem zwany inaczej ... no, mniejsza z tym :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czy ktoś z was forumowiczów wybudował sobie domek z tych pustaków :

http://www.silikaty.lezajsk.pl/oferta/oferta_p02.htm

bo w swoim regionie sanockim bede chyba pierwszym który ma zamiar z tych sylikatów wybudować.

Macie jakieś doświadczenia, wrażenia użytkowania domku z tego produktu proszę o wypowiedzi i jak wygląda to mniejk wiecej cenowo?

Dzięki i pozdrawiam

(jeszcze na 100% niezdecydowałem się an nie ale jestem mniej wiecej przekonany na 75%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze odpowiedzi pisząc to co teraz śpiesze sie bo kończe prace a neta mm tylko tam i pełno czaszu a wiec zaczne od początku właśnie stałem sie posiadaczem ładnej 22arowej działeczki koło Sanoka w miejscowości Zabłotce. Dostałem ją od teściowej wiec postanowiłem z żonką się wybudować kiedy - to jescze kwestia czasowa ale mam nadzieje szybko teraz zakupiłem projekt projektan mam wszystkie warunki teraz tylko projektant robi coś takiego jak nakreślenia na mapce kanalizacji i prądu. Domek wybrałem taki bo miał spiżarke małą ale na grzybki marynowane bedzie he eh jest nas tylko dwoje z żonką myśle że wystarczy nawet jak wypadnie dizecko jedno czy dwoje hoć już po 4 latach małżeństwa i nic się nie zapowioada narazie nie planujemy mam 27 latek pracuje w sklpeie komputerowym to tyle o mnie co się tyczy domku to nie bedzxie w nim okien dachowych może zostawie jedno w łazience lub sypialni bedą okan po bokach projektant to ma zmienić mam zamiar wybudować garaż na dwa samochody ale oddzielny i coś na styl domku kanadyjskiego nie opłaca sie garaż budować na 1 samochód jak ma się dwa wiec tak zadecydowałem a miejsce na działeczce jest kiedy zaczynam o tym może jutro chetnie coś wiecej sie wypowiem jeśli bedzie oczywiście chcieli mnie wspierać za co zgóry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj daw13

nie mam własnych doświadczeń z silikatami

 

pzdr

ja też i się trochę boje bo teściu namawia mnie na ceramike i jak nie postawi na swoim to pewnie nie bedzie się odzywał a do wszystkiego się lubi wtrącać. z drugiej strony ma trochę racji bo silikaty strasznie ciężkie.

a amm pytanko ma ktoś linka do wykonywania fundamentów monolitycznych i najlepiej ze zdjęciami szukam po dziennikach budowy ale wszyscy robią z bloczków podobno tansze i lepiej się robi ale ja domek bede miał w odległości 30 m od torów i wolałbym jako całe wylewane z betonu. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja domek bede miał w odległości 30 m od torów

Ło matko!! To jak Wy tam zamierzacie żyć?? Taż to mniej niż ja mam od domu do bramy :o. Może wpisałeś o jedno 0 za mało?? 300m??

Co do silikatów - nie mam pojęcia, a ściany fundamentowe mamy z amerbloków.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...