Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

:D

 

o cholera :p _Beti_ przeczytalem Twoj dziennik tak mniej wiecej bo cos mnie glowa boli :p ale zauwazylem ze jestesmy z tej samej "wioski" :))) Ty mnie nie znasz na 100% chociaz moze z widzenia ale watpie ;p ale moja siostre raczej znasz :PPP niestety nie bede ujawnial wiecej szczególow bo ten dom to jeszcze rodzinny sekret :p i by mnie "pocieli"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zalezy ile ta kolejka kosztuje- jak normalna cena to zapisz :) Dla mnie może być ten ostatni najbardziej cherlawy i bezpapierowy - i tak będę go kochał :wink:

sebo8877

Ile będzie kosztował to nie wiem, musiałabym się kumpeli spytać. A co do drugiej części Twojej wypowiedzi to widzę, że wyznajesz pogląd, że któreś tam szczeniaki z miotu nie mają rodowodów. TO NIEPRAWDA!! Każdy szczeniak z "legalnego" krycia czyli zgłoszonego do ZK dostaje metryczkę, na podstawie której można potem wyrobić rodowód.

PS. Po ostatnich numerach ze stronami nie dostaje w ogole powiadomien o odpowiedziach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D

 

o cholera :p _Beti_ przeczytalem Twoj dziennik tak mniej wiecej bo cos mnie glowa boli :p ale zauwazylem ze jestesmy z tej samej "wioski" :))) Ty mnie nie znasz na 100% chociaz moze z widzenia ale watpie ;p ale moja siostre raczej znasz :PPP niestety nie bede ujawnial wiecej szczególow bo ten dom to jeszcze rodzinny sekret :p i by mnie "pocieli"

 

to przeczytajcie sobie - jako przerywnik ciężkiej doli inwestora budowlanego - watek a'propos spotkania na forum ... Co sprawdzic przed zakupem działki?

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=93648&highlight=#93648

 

 

w tym wątku Rafał Sroka wykładowca Politechniki Wrocławskiej - jak sie przedstawia ... spotkał na forum MariuszaP...

napisał

On 2003-02-08 20:16, MariuszP wrote:

Jak jest z kosztami poprowadzenia pradu i wody? Lokalizacja pod Wrocławiem.

Koszt prądu jest stały - bodajże 2350zł przyłącze

Woda - 40-100zł za metr.

 

A gdzie pod Wrocławiem?

 

Rafał

PS. I jeszcze warto sprawdzić SĄSIADÓW. Czy jacyś nienormalni nie są. Bo walnięty sąsiad podobno może skutecznie zatruć życie.

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: sroka dnia 2003-02-10 15:22 ]

Taaaak, no znowu przez dłuższy czas nie pisałem. Wybaczycie? :smile:

 

A w sumie cośtam się działo:

Przede wszystkim znalazłem sąsiada :smile:

Gadam sobie z gościem na Forum, daję mu rady, żeby przed zakupem działki sprawdził między innymi, czy nie będzie miał upierdliwych sąsiadów. Cytuję samego siebie: "I jeszcze warto sprawdzić SĄSIADÓW. Czy jacyś nienormalni nie są. Bo walnięty sąsiad podobno może skutecznie zatruć życie."

A potem od słowa do słowa i okazuje się, że gość (MariuszP) kupuje działkę koło mnie :smile:. Mało nie spadłem z krzesła. :razz: Teraz Mariusz będzie sprawdzał, czy nie jestem nienormalny, hihi.

 

REDAKCJO: czy coś takiego już się tu zdarzyło?

 

A druga sprawa, to droga dojazdowa do naszych (mojej i Mariusza) działek. No więc nie ma jej. Tzn. jest na mapie, a w terenie jest pole. Myślałem, że Powiat da mi zgodę na wykonanie przepustu przez rów do drogi powiatowej. Ale się nie zgodzili i musimy zrobić ok. 60 m drogi gminnej wzdłuż tego rowu do najbliższego przepustu. Może gmina coś pomoże. Zobaczymy. Teraz jest nas dwóch, więc będzie raźniej :smile:. BTW - a może są jeszcze chętni na dwie sąsiednie działki? Jedna koło mnie, druga koło Mariusza?

 

To tyle na razie, Rafał

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: sroka dnia 2003-02-19 19:18 ]

http://forum.muratordom.pl/posting.php?mode=quote&p=76644

 

Sroka: Jaki masz numer działki, mam akurat mapkę, wiec bede wiedział gdzie jesteś. Moja ktora kupuje to 79/7.
79/6 :smile:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

 

ROTFL

 

Proszę o kontakt na priv.

 

Rafał

 

Zainteresowanych informuję, że obok nas są jeszcze dwie działki (875 i 800 m2) wolne :smile:

 

[ Ta wiadomość była edytowana przez: sroka dnia 2003-02-10 19:28 ]

ale zanim sie poznali Sroka dość sugestywnie "opisywał" sasiada na forum "szyjąc mu buty"... potem sporo z tego edytował ...

 

chodziły pogłoski ze obaj za te historie mieli dostac po kubku z nadrukiem ... ale z qubkami to chyba plotki były ...

a morał

dobrze jest poznac sasiada wczesniej .... :wink:

 

p.s.

a mnie własnie dzis odwiedził sąsiad forumowy ...:wink:

jakbyscie zobaczyli jaką maszyna ( motorem) do mnie przyjechał ...toby wam szczeka opadła ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje sie lekko zignorowany...

 

To bardzo mile iz przez 20 notek wszyscy sobie na wzajem slodzicie :p, ale bardzo prosze o mala pomoc i odpowiedz na pytanie malego dzikiegoslonia...

 

 

Ponawiam pytanie:

 

Czy ktos sie moze orietuje gdzie i za ile mozna w Rzeszowie wyporzyczyc sprzet budowlany? Chodzi mi konkretnie o betoniarke... a moze ktos z was chce mi ja porzyczyc na powiedzmy 1 miesiac, oczywiscie zaplace :).

 

Pozdrawiam,

Dz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikislon - podobnie jak AnetaS i tomasz3211 - nie znam wypozyczalni betoniarek w Rzeszowie :(

natomiast spotkałem sie z wersją, ze za wypozyczenie własciciel betoniarki liczył sobie dziennie tyle ile wynosi dniówka murarza ...

dlatego rada AnetyS wydaje mi sie bardzo sensowna ...

 

p.s.

rozwijając mysl - moze sie czasami okazac, ze kupując i sprzedając po 1 m - cu betoniarke miałes ja za darmo

a pozyczając - niepotrzebnie zapłacisz krocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to murarze mówili że wypożyczenie betoniarki kosztuje 30zł/dobę lub 50zł/dobę a ona jest potrzebna przez całą budowę stanu surowego, później zależnie jakie będą tynki no i teraz jak robią kostkę. Gdybym ją za każdym razem wypożyczała to więcej by mnie to kosztowało niż kupienie nowej.

Dlatego właśnie padła decyzja o zakupie.

A na kiedy ty będziesz potrzebował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kupnem betoniarki (nie wiem jak teraz) trzeba było wiedziec co i jak

nie nalezało mianowicie kupowac w centralach budowlanych a w agromie ...

dlatego ze tam nazywało sie to "mieszalnik pasz" i jako produkt dla rolnictwa miała narzucona inna akcyze

tak wiec betoniarka kupiona w agromie była (podobno) sporo tansza ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje sie lekko zignorowany...

 

To bardzo mile iz przez 20 notek wszyscy sobie na wzajem slodzicie :p, ale bardzo prosze o mala pomoc i odpowiedz na pytanie malego dzikiegoslonia...

Ponawiam pytanie:

 

Czy ktos sie moze orietuje gdzie i za ile mozna w Rzeszowie wyporzyczyc sprzet budowlany? Chodzi mi konkretnie o betoniarke... a moze ktos z was chce mi ja porzyczyc na powiedzmy 1 miesiac, oczywiscie zaplace :).

 

Pozdrawiam,

Dz,

Dzikisloniu!

Nie irytuj się!! Nie czuj się zignorowany!

Zaręczam Ci, że gdyby ktoś z nas wiedział - napewno by napisał. Jeżeli nie piszemy to możesz przyjąć za pewnik, że nie wiemy.

Czy chciałbyś przeczytać 20 postów tego rodzaju: Nie, Dzikisloniu, nie znam żadnej wypoŻyczalni betoniarek w Rzeszowie. Nie mamy nic do powiedzenia w tym temacie - nie piszemy po prostu... Po co zaśmiecać forum wypowiedziami, które nic nie wnoszą do rozmowy...

PS. Sory ale nie zdzierżyłam i wyjdę na zołzę wredną :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy ile ta kolejka kosztuje- jak normalna cena to zapisz :) Dla mnie może być ten ostatni najbardziej cherlawy i bezpapierowy - i tak będę go kochał :wink:

sebo8877

Ile będzie kosztował to nie wiem, musiałabym się kumpeli spytać. A co do drugiej części Twojej wypowiedzi to widzę, że wyznajesz pogląd, że któreś tam szczeniaki z miotu nie mają rodowodów. TO NIEPRAWDA!! Każdy szczeniak z "legalnego" krycia czyli zgłoszonego do ZK dostaje metryczkę, na podstawie której można potem wyrobić rodowód.

PS. Po ostatnich numerach ze stronami nie dostaje w ogole powiadomien o odpowiedziach :evil:

Baru przepraszam - ale taki miałem pogląd - teraz go zmieniam - bos mnie uświadomiła.

Zapytaj ile PLN-ów miałby kosztowac syn Axl-a:) - jak możesz oczywiście to dla mnie zrobic - bedę wdzięczny

 

pozdrawiam serdeczniunio

 

sebo88777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikisloniu - cały sprzęt ogrodniczy + ZAGĘSZCZARKI - mozna wypożyczyć w Tyczynie.

Betoniarki np tu http://www.interpetro.ipr.pl/

A wystarczy klepnąc w Googlach :)

Jeżli chodzi o betoniarkę - NIE WZPOYZCZAJ + kup se swoja np w Tyczynie jest sklep Agrorolniczy + tam kupisz mieszalnik za 1500 zl defacto betoniarka - ten sam mieszalnik kosztuje 1 700

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

 

A Januszka to mi brakuje, coś ostatnio nie zagląda do nas, a jeśli nawet to coś nie ma ochoty postukać w klawiaturę, podobnie jak inni.

 

Czuję sie wywołana do tablicy. :oops:

 

 

Niestety jakoś głupio mi ostatnio pisać - mimo, że czytam prawie regularnie (nie wliczając ostatniego padnięcia kompa :evil: - i przymusowy format dysk C i D ) - nie mam się czym chwalić. :(

 

Powodem braku chęci do pisania jest też ciężki dół budowlany, spowodowany ciąąąągnięciem i piep....eniem się wszystkiego co się da :cry:.

Moja ekipa murarzy nabrała za dużo na swoje siły robót i po setkach telefonów i próśb o dokończenie budowy do etapu dachu - wpadała na kilka godzin, żeby zatkać mi ględzenie i coś podciągnąć do góry. Taraz mając w końcu przygotowane poddasze do stawiania więźby to cieśla ma opóźnienie w robotach i wejdzie do mnie dopiero za dwa tygodnie bo ktoś mu się tam zbuntował z inwestorów (a zapewniał mnie koło 10.08 , że wejdzie na 100% zaraz po 15.08 ). Drewno przygotowane, dachówka przygotowana, rusztowanie wypożyczone leży i czeka, a kasa leeeeci. :x

 

Nadal nie zrobione wylewki zerowe, brak ścianek działowych , tarasów i schodów wejściowych, obsypania końcowego fundamentów i wyrównania działki. Może panikuję, ale dla mnie już się zbliża zima.

JA CHCĘ TO JUŻ MIEĆ ZA SOBĄ!!!! :cry: :cry: :cry:

 

Dodatkowo typowe rozterki co lepsze - ostatnio nurtuje mnie pytanie:

1. jak osadzić luksfery w ściankę działową, aby zlicować to później razem z płytkami? Luksfery tylko w układzie dekoracyjnym tu troszke tam troszkę.

oraz

2. jaki wybrać sposób wykonania schodów wejściowych i tarasu? - mam ochotę w celu ograniczenia kosztów wykonać łuki - balustrady tarasu i schodów z betonu, a resztę z kostki brukowej.

Dla przypomnienia podaję link do projektu:

Manuela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo typowe rozterki co lepsze - ostatnio nurtuje mnie pytanie:

1. jak osadzić luksfery w ściankę działową, aby zlicować to później razem z płytkami? Luksfery tylko w układzie dekoracyjnym tu troszke tam troszkę.

 

 

ja luksfery wstawiałbym bopiero na etapie układanie płytek. były by synetrycznie i zlicowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikisloniu!

Nie irytuj się!! Nie czuj się zignorowany!

Zaręczam Ci, że gdyby ktoś z nas wiedział - napewno by napisał. Jeżeli nie piszemy to możesz przyjąć za pewnik, że nie wiemy.

Czy chciałbyś przeczytać 20 postów tego rodzaju: Nie, Dzikisloniu, nie znam żadnej wypoŻyczalni betoniarek w Rzeszowie. Nie mamy nic do powiedzenia w tym temacie - nie piszemy po prostu... Po co zaśmiecać forum wypowiedziami, które nic nie wnoszą do rozmowy...

PS. Sory ale nie zdzierżyłam i wyjdę na zołzę wredną :roll:

 

Bardzo ciekawa notka, zwlaszcza iz po mojej drugiej notce a przed ta zacytowana, pojawily sie 4 wypowiedzi ktore wniosly do tematu cos wiecej niz tylko "nie wiem dzikisloniu".

 

Nie nazwe Cie wredną zołzą bo twoja notka wcale o tym nie swiadczy (piszac moja fochowata notke tez mi to co Napisalas przyszlo do glowy). Ale niestety jej tresc pojawiajaca sie po tresci innych odpowiedzi oznacza ze albo po przeczytaniu mojej notki nie czytalas tego co napisali inni w odpowiedzi. Albo, co gorsze, zignorowalas ich tresc gdyz nie miala dla Ciebie zadnego znaczenia bo i tak Chciałaś napisać to co ci przyszlo do glowy w pierwszej chwili.

 

A leniwy nie?

...

Ale od czego pomyślunek? Może tak spróbuj, zamiast robić sceny

 

Sloneczko: Zapytam cytatem "O co tobie idzie?"

Leniwy jestem, tak jak 90% mezczyzn na swiecie, to chyba dla panow dosc naturlany stan.

 

Ale z tym "pomyslunkiem" to troche tak jakby powiedziec o kims ze jest glupi.

 

Tak sie sklada iz wpisalem w googlach cos podobnego co w Twoim zamieszczonym linku. Lecz... Choc pytanie w mojej notce bylo bardzo bezposrednie i proste to oczekiwalem tez odpowiedzi innego typu. Ktore zreszta otrzymalem. Chodzilo mi o rady osob ktore juz przez to przeszly i wiedza z czym to sie je. I z rad tych wynika iz bardziej sie oplaca kupic uzywana betoniarke, lub nowa ale jako maszyne rolnicza niz ja wyporzyczac.

 

Wiem iz moja notka nie przyniesie mi popularnosci i ze czepiam sie w niej osob ktore tak naprawde nic strasznego nie napisaly. Ale niestety wynika to ze zmeczenia materialu. Nie wiem dlaczego kazde forum wczesniej czy puzniej wyglada podobnie. Czyli wiekszosc notek nie niesie merytorycznej tresci tylko jest wypelniaczem, gdzie ludzie ktorzy sie znaja juz od pewnego czasu wzajemnie sobie slodza. Dodatkowo jesli juz pojawi sie notka osoby "nowej" i zadawane jest konkretne pytanie to (na szczescie tutaj jeszcze odpowiedzi padaja pomocne) pojawiaja sie tez notki

o charakterystycznej tresci typowego forum czyli: wysmiewajace pytajacego/sugerujace mu aby sam poszukal a nie glupio pytal/protekcjonalne itd.

 

ufff... tyle.

 

Podsumowujac:

1) Nie uwazam iz notki "slodzace" byly czyms zlym na forum, jesli tylko nie zaczynaja byc jedyna trescia tego forum.

 

2) Prosze sie powstrzymywac od "typowych" w/w typow notek atakujacych (ostre slowo ale tak to mozna w sumie okreslic) "nowego" czlonka forum. Nie traktujmy sie jak male dzieci.

 

3) Wiem iz po mojej notce wiele osob sie na mnie, bezczelnego, obrazi, ale nie moglem sie powstrzymac. Przepraszam. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi na moje pytanie. I zapewniam iz wbrew pozorom jestem sympatycznym gosciem (grunt to miec dobre mniemanie o sobie ;))

 

4) Moja sytuacja wyglada tak:

Kupilem dom w zeszowie w stanie surowym otwartym.

Mam tynki wew. i wylewki na jednej z 3 kondygnacji.

Bede potrzebowal betoniarki do tynkow "klasycznych" (cementowych), okolo 600m^2 i to murowania scianek dzialowych (niekoniecznie w tej kolejnosci).

 

Elewacja zewnetrzna bedzie dopiero na wiosne bo dom nie potrzebuje ocieplenia.

 

Dodatkowo zastanawiam sie czy nie da sie do wylewek kupic calego samochodu (beczki) z cementem i czy to nie jest lepsze rozwiazanie. Wszelkie uwagi sa mile widziane.

 

 

Nie budowalem nigdy, dlatego wszelkie tematy z budownictwem sa dla mnie po prostu trudne.

 

Roboty rusza pod koniec wrzesnia/poczatek pazdziernika, gdyz musze poczekac na okna i brame garazowa... Wiec jesli ktos ma do sprzedania betoniarke to z checia porozmawiam na ten temat.

 

Pozdrawiam,

Wasz Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...