Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dobrze, już dobrze. Żona Cię bije, że musisz się gdzieś bezpiecznie wykrzyczeć? ;)

 

Pisząc o lenistwie, miałam na myśli pójście na łatwiznę i pokrzykiwanie, gdy nikt nie odpowiedział, dlatego zaproponowałam Ci szukanie w googlach.

 

I jeszcze jedno: jeśli my czytamy Ciebie, a jest tego sporo, czytaj i Ty nas, i... wypoŻycz sobie tę betoniarkę z sukcesem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aga 44 głowa do góry, do zimy jeszcze daleko :D

jak już wkroczy ekipa od dachu to im to idzie bardzo szybko

u nas więźbę zrobili w 3 dni, potem przerwa żeby murarze wykończyli ściany szczytowe i kominy

folia i łaty -2 dni

dachówka (bez okien i wykończeniówki) 3 dni

a murarze mogą w tym samym czasie stawiać ścianki działowe

My teraz wykańczamy dach i stawiamy ścianki działowe (majster twierdzi że zajmie to ok tygodznia). Na jesień 2006 mamy zaplanowane jeszcze rozprowadzenie instalacji, wylewki końcowe, tynki, wstawienie okien, drzwi i bramy, wyrównanie terenu i może podciąnięcie wody na działkę.

Uważam że czasu mamy jeszcze dużo, nawet licząc opóźnienia ekip.

Wyrobicie się napewno, ale zgadzam się, że takie opóźnienia są denerwujące. :evil: W dodatku nic nie można zrobić, bo znaleźć inną ekipę jest trudno: jak dobra to zajęta, a jak wolna to znowu obawa czy nie jacyś partacze jak w sezonie nie mają pracy.

Trzymam kciuki za waszych budowlańców, tzn żeby dotrzymali obiecanego terminu.

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikislon Ty to dzisiaj masz naprawdę ciężki dzień.

Człowieku wyluzuj trochę, na nerwy jeszcze będzie czas.

Teraz wiemy już, że stan surowy Twojego domu stoi a więc min. połowa czasu pracy betoniarki jest już wykonana. Może wcześniej również o tym pisałeś, ale jeśli tak to ja nie doczytałam :oops:

A cena wypożyczenia betoniarki w InterPetro na Przemysłowej to 15 zł/dobę za 150 l. lub 18 zł/dobę za 250 l. (ceny netto). Trzeba przeliczyć i sprawdzić, co się bardziej opłaci.

Jak moje orły skończą kostkę, to pewnie sprzedam betoniarkę (mieszalnik :wink: ) mam na 200 l i stuknęło jej 2 latka.

 

A poza tym to my lubimy sobie słodzić, a co nie wolno? :o :p

 

http://www.ulecha.pl/fotki/017m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help! Jak to nie mozna dokonywac zmian w projekcie? co to ma byc wogole :| dzwonie do Krakowa do głownej "siedziby" zeby sie dowiedziec czy to prawda.... (tylko ze cos nie odbieraja)

Dzisiaj pojechalismy do "urzedu" ktory pomaga to wszystko zaczac i pytamy sie czy mozna zmniejszyc kąt dachu lub wydluzyc jedną ze ścian.... i co? i okazuje sie ze nie mozna?

przeciez tyle postów czytalem i bardzo duzo ludzi tak robi wiec nie rozumiem :/

pomocy....

 

i jeszce wkleje link do tego domu i powiem ze chce wydluzyc ta sciane gdzie jest kotlownia, lazienka i pokój (patrząc na parter)

http://www.archigraph.pl/new/archigraph/ind.php?co=projekt&n=354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzikislon Ty to dzisiaj masz naprawdę ciężki dzień.

...

Jak moje orły skończą kostkę, to pewnie sprzedam betoniarkę (mieszalnik :wink: ) mam na 200 l i stuknęło jej 2 latka.

http://www.ulecha.pl/fotki/017m.jpg

 

AD.1 dzien ciezki bo jutro znow do roboty a dzis jeszcze sie lenie (czyt. biegam po urzedach i zalatwiam rozne sprawy z budowa)

 

AD.2 A kiedy planujesz skonczyc kostke? Betoniarka na 220V? Moze akurat sie zgramy w czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Gdzie w chwili obecnej kupie najtaniej styropian ( do docieplenia budynku grubości 10 cm )w Rzeszowie lub okolicach ?

Przerabiał ktoś z Was ten temat ostatnio ?

 

 

Pozdrawiam

 

A jak ja Ci powiem we Głogowie Małopolskim jest wytwórnia styropianu NTB http://www.ntb.pl/kontakt.html

Ceny dobre - jak ma sz sporo jeszcze lepsze.

 

 

Dzikisloniu - prawda jak zawsze pośrodku leży (za mało dałeś konkretów - może Cie nie zauażyliśmy :o :wink: ) ale miło ze któs zauważył że taki coś może mieć miejsce - nie mieliśmy zamairu nikogo olać i jeżeli Cię uraziliśmy - Ja za siebie przepraszam

 

Ps. Wcale się nie obrazilem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to droga jest następująca, trzeba zdobyć pisemną zgodę biura projektowego na możliwość wprowadzania zmian

przeważnie zmiany mogą być dość szerokie, ( u mnie projektant dorobił piwnice, poszerzył dom o 30cm )

ale musisz najpierw mieć wydany plan zagospodarowania terenu, bo tam masz podany jaki kąt nachylenia dachu powinien mieć twój projekt

ale proszę o potwierdzenie tych inf przez innych, bo pamięć bywa zawodna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie byłeś w biurze, pewnie w Ropczycach

:roll:

pewnie że sam nie możesz takich zmian nanieść, musi to zrobić projektant

U mnie wyglądało to tak ja miałam projektanta, architekta i kierownika budowy w jednej osobie :) osoba ta załatwiła mi także wszystkie dokumenty do uzyskania pozwolenia na budowę, ja nie miałam sił uganiać się za tymi wszystkimi formalnościami :-? Poza tym byliśmy zieloni w tych sprawach, dlatego oddaliśmy się w ręce fachowca :wink:

Jak sie później okazało fachowiec ten troszkę więcej sobie zawołał niż się umawialiśmy ale co zrobić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie staralem sie o warunki i pozwolenie bo w koncu kupilem "gotowca" ale troche sie naczytalem wiec:

 

To jest tak jak napisala Beti, czyli:

 

a) Aby ktokolwiek mogl zmienic projekt to osoba ktora go zrobila (np. biuro projektowe gdzie go kupiles) musi Ci wydac pozwolenie na dokonywanie zmian. Czesto wydaja pozwolenie na dokonywanie zmian tylko w jakims tam zakresie (nie mozna zrobic z domku letniskowego wierzowca), szczegoly powinny byc zawarte w jakiejs umowie czy cos, nie wiem, zawsze mozesz zadzwonic do nich i zapytac co mozesz zmienic. Jak masz to pozwolenie to wtedy znajomy architekt moze ci projekt lekko pozmieniac, np. dodac piwnice itd.

 

b) Jak juz sie starasz o warunki zabudowy to dostajesz je na pewien okreslony typ budynku. Tu moga powiedziec wiecej osoby ktore o takie pozwolenie wystepowaly. Ale generalnie musisz podac chyba wysokosc budynku, kat nachylenia dachu itd. I warunki zabudowy beda obowiazywaly tylko dla tych danych. Jesli cos zmienisz w tych danych (np. w projekcie podniesiesz wysokosc dachu) musisz ponownie wystepowac o warunki zabudowy. Z tym ze chyba mozna sie wtedy powolywac na ta poprzednia decyzje i teoretycznie powinno byc szybciej...

 

I chyba tyle.

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sushi ten pierwszy projekt jest oczywiście ładniejszy, ale zapewniam Cię będzie on o wiele droższy, nie tylko ze względu na dach, który jest dość wymodzony, ale zobacz jak sam dom jest powycinany, z tego wynika że fundamenty będą bardziej skomplikowane, murarzom dużej zejdzie go budować bo winklów sporo, Ty stracisz dużo powierzchni w środku

( ponieważ przy tylu winka trwoni się dość sporo powierzchni przy wykorzystaniu takiej samej lub nawet większej ilości materiałów ) a i geodeta na dzień dobry skasuje Cie na więcej przy tyczeniu :-?

Poza tym domy są porównywalne wielkościowo, ale pomyśl o kotłowni, są w obydwu malutkie, nie wiem czym chcecie palić w zimie jeśli gazem to nie ma problemu

pokoje w APS 100 na poddaszu przy skosach są dość małe

Jeśli chcecie coś zbudować tanio to na pewno ten projekt odpada :-?

Ale tu nam przedstawiłeś dwa całkowicie odmienne projekty

pierwszy średniej wielkości dom z bajki

a drugi średniej wielkości tzw stodołę, czyli dom z dwu spadowym dachem

może poszukajcie jeszcze jakiegoś projektu

Ja z mężem okropnie długo szukałam projektu, chwilami miałam już dość :x

ale znalazłam ten jedyny

 

 

Ktoś pytał o styropian ja ostatnio rozgryzałam ten temat, najtaniej było w Castoramie, ale oni chwilowo nie mieli towaru i kupiłam po 130 zł w miejscowym składzie budowlanym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomasz ja swojej ekipy od fundamentów nie polecam, (mimo, że u nas była z polecenia "solidni i terminowi") chociaż namiary mam i może by mieli czas. Były z nimi same problemy. :evil: Pan przyjechał obejrzał działkę i projekt, poprzeliczał i powiedział cenę. Przyjechali w terminie i zaczęło się: źle przeliczyli ilość akr, a ponieważ oni płacili za ich wypożyczenie to potem chcieli zwiększać cenę za usługę; :evil: były problemy z zamówieniem betonu (zapomnieli że trzeba wcześniej, a było umówione, że to oni zamawiają); :evil: fundamenty wyszły im powiedzmy lekko krzywe i tak że kolejna ekipa musiała poprawiać. :evil: :evil: A najlepsze, że nie zauważyli jednej ze ścian i jej po prostu nie zrobili. Jak mieli poprawić to majster ostro się bronił, że to nie z jego winy on dostał ksero projektu bez tej ściany. To my zrobiliśmy mu na złość i ją zamalowaliśmy, w kserze które on dostał. :o :evil: :evil:

Po zrobieniu fundamentów podziękowaliśmy fachowcom i poszukaliśmy drugiej ekipy. Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale oni nie mają wolnych terminów na wrzesień. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...