Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a za chwile zacznie sie weekend - wiec, do roboty !

8)

A Ty myślisz, że co ja dzisiaj robię?? Zapycham, Brzozo, zapycham... :lol:

 

Aneta!

Wystawy są zawsze w niedzielę, czasem tylko - w sobotę i niedzielę.

Wyjątkiem będzie World Dog Show w listopadzie - 4 dni. Chciałabym pojechać i mam nadzieję, że mi się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru ja wiem, że wystawy są przeważnie w niedziele i w tym jest problem.

Bo ja najbardziej pracowite mam te dni gdy inni odpoczywają, tzn. soboty, niedzielę i każde święto. W tygodniu to mogę sobie wygospodarować nawet dwa dni wolnego.

Jak powiedziałam w domu, że chciałabym z Lonią pojechać 10 do Przemyśla to popatrzyli się na mnie i powiedzieli "ZAPOMNIJ O TYM"

no i zapomniałam :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za chwile zacznie sie weekend - wiec, do roboty !

8)

A Ty myślisz, że co ja dzisiaj robię?? Zapycham, Brzozo, zapycham... :lol:

 

 

a miało byc tak pieknie ... miałem i ja zapychac - czyt. kosic trawe i piec ziemniaki w ognisku :)

 

 

a tu trawa rośnie a ja będe jadł chyba placki kartoflane :evil:

bo leje ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj na szczęście skosiłam cały zarośnięty tył (czyli to co za domem), natomiast na dzisiaj została trawka przed chatą - ta niby nowowysiana, tegoroczna.

Na małża czeka jeszcze brzeg do wykoszenia.

U nas na szczęście nie pada i oby tak jeszcze troszkę to zrealizuję swój plan.

Oczywiście rodzinka zdarła mnie swoimi krzykami przed 9-tą jest jestem wyspana... po pachy :lol:

No to ruszam do boju!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze

 

Dawno mnie tutaj nie było. No może byłem czasami ale tylko po to aby poczytać Wasze posty.

 

U mnie była dalsza część prac wykończeniowych, nawał pracy, pilnowania wykonawców. Teraz też nie jest lepiej.

Ciągle coś robimy - staramy się dużo prostych prac wykonać sami. Zawsze to trochę taniej.

 

Więc powiem tylko że na dzisiaj mamy wszystkie instalacje wewnętrzne, tynki, wylewki, zamontowane okna, drzwi do kotłowni, drzwi garażowe, prawie zakończoną zabudowę poddasza z ociepleniem.

Zdjęcia tutaj http://album.volny.cz/leskowspolna/browse.php?album_id=70812&browse_page=

 

Teraz jeszcze kominek i zabieramy się za wykańczanie łazienek.

 

Parkiet się robi. Własnymi siłami pracujemy nad ogrodzeniem, mam nadzieję w tym roku ogrodzić chociaż 2 strony (ogrodzenie docelowe).

 

Zamierzam też położyć na elewację styropian tylko zastawiam się nad położeniem tynku - teraz czy dopiero w przyszłym roku po zakończeniu wszystkich prac ziemnych wokół domu? jak robiliście u siebie?

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Tigermoth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gratuluję akumulacji widać że kotłownia na paliwko stałe bez strat mocy???

Ile zapłaciłeś za ten bufor - z podwójna wężownica jest ???

Co do ocieplenia i styropiianu musisz połozyć styropian i siatkę z klejem oraz zagruntować (rok wytrzyma) tynkowąc. Jeżli natomiast zostawisz styro narażone na UV czeka CIe mozolne szliwfowanie całej elewacji.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balchotrapez Świlcza 492 (17) 87 33 156

polecam b. dobre ceny, b. dobry kontakt, b. dobra realizacja.

 

http://www.blachotrapez.com.pl/filie.htm ja osobiści emam diamenta. Tłocza na Krupp tyssenie - tylko musisz im to zaznaczyć !!!

Nie widac zamków, nic ise narazie nie dizeje , nie trzeszczy przy nagrzewamiu jak trapez.

Rynny poleciałem ostro wziolem Systemowe SIBY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja opanowana blacha kupiona

dzięki sebo za inf, ale do tego faceta z Świlczy nie mam za grosz zaufania, jak mi opowiedział jak tłoczy się blachę w Polsce, to myślałam że padnę :o od razy wiedziałam że z blachą to on ma mało wspólnego łkał na maksa, ale co za czasy ze sprzedawcy (Polacy) wmawiają nam że wszystko co niemieckie fińskie itp czyli zachodnie jest o milion razy leprze niż nasze :evil:

i jak tu w Polsce ma być lepiej :( jak wszystko sprowadzamy a swoje mieszamy z błotem

to skąd te nowe miejsca pracy maja powstawać jak my i tak mało produkujemy, a to co juz wyprodukujemy jest fe :x

Polska rzeczywistość :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację sebo8877 w sprawie styropianu na elewacji. Zamierzam właśnie tak zrobić - położyć styropian, zaciągnąć klejem siatkę i zagruntować. W takim stanie będzie czekać do przyszłego roku. Wtedy zostanie położony tynk oraz płytki na wystającym fundamencie.

 

Kotłownia z piecem na węgiel i drzewo, drugi piec na gaz jednofunkcyjny, stojący zbiornik na wodę użytkową, instalacja solarna.

 

Ten stojacy zbiornik był w zestawie z instalacją solarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti co zrobisz każdy ma prawo decydowac o swoim marketingu :o

Ja blache od nich kupiłem na targach - wytargowałem jeszcze lepsza cene niż proponaowli na stoisku i jestem bardzo zadowolony. Takich smętków mi nie puszczał. :o

Gratuluję nowej blachy - pochwal się co to za cudo nabyłaś ???

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację sebo8877 w sprawie styropianu na elewacji. Zamierzam właśnie tak zrobić - położyć styropian, zaciągnąć klejem siatkę i zagruntować. W takim stanie będzie czekać do przyszłego roku. Wtedy zostanie położony tynk oraz płytki na wystającym fundamencie.

 

Kotłownia z piecem na węgiel i drzewo, drugi piec na gaz jednofunkcyjny, stojący zbiornik na wodę użytkową, instalacja solarna.

 

Ten stojacy zbiornik był w zestawie z instalacją solarną.

 

Napisz cosik więcej technicznego i ekonomicznego o tej solarnej instalacji

 

sebo887

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat ekonomiczności instalacji solarnej na razie niewiele mogę napisać - jeszcze nie mieszkam. Ciepła woda już jest. W czasie słonecznego dnia 300 litrów wody zostaje nagrzane do 45-50 C. Z doświadczeń innych wiem że wystarcza to dla 4 osobowej rodziny na bieżące użycie (kuchnia, łazienka, prysznic). Nie wiem jak będzie się to sprawdzało w przypadku wanny.

 

Całość instalacji solarnej kosztowała mnie 8500 brutto. Do tego montaż jakieś 1000. W tym jest dwa kolektory próżniowe o powierzchni 3,8 m2, kompletne zawory, pompa, płyn oraz zbiornik na wodę 300 L. Jesto to zestaw firmy WATT.

 

Mam nadzieję że koszty przygotowania ciepłej wody w okresie letnim będą dużo mniejsze i nie będą wymagały uruchamiania pieca c.o.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!!

 

Więc u mnie troszkę ruszyło - wylewka zerowa zrobiona :p . 13m3 betonu B15 poszło. Wiem, że mógłby być chudszy beton, ale w projekcie tak było. I tak troszkę zmniejszyłam jej grubość bo projekt zakładał 15 cm, a ja zdecydowałam się na około 10 cm. Jutro mają być stawiane działówki i kominy wentylacyjne na parterze. Nie wiem tylko czy to nie za szybko :-? , bo wylewali dzisiaj około 11.00., a o 16.00 jeszcze nie można było po niej chodzić.

 

Mam prośbę o opinię. Co sądzicie o tym ogrodzeniu.

Ogrodzenia od mojej strony jest jakieś 50m.

Sąsiadka podniosła się "trochę" (jej poziom zerowy w domu jest wyżej od mojego o około 50 cm) - w związku z tym nawiozła ziemi, żeby jakoś wyprofilować działkę. :-? Ja owszem też mam dom posadowiony wyżej niż w projekcie, ale tam gdzie będzie ogrodzenie nie zamierzam zmieniać wysokości działki. Mam dziwne uczucie :roll: , że te murki są za wysoko i przez tą dziurę pod nimi będzie wszystko uciekać na moją działkę (zarówno woda jak i piasek lub ziemia). Dodatkowo pod naporem nadsypanej przez sąsiadów ziemi te słupki będą przechylać się na moją działkę. :( :x :(

 

Co Wy uważacie piszcie proszę, bo czeka mnie niedługo rozliczenie.

 

http://foto.onet.pl/upload/21/55/_627570_n.jpg

 

http://foto.onet.pl/upload/42/34/_627569_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...