Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tomku - to pewnie jest rozwiązanie, ale kto za to miałby płacić?

Wygądu to też nie ma żadnego.

sorki ale nie rozumiem pytania, dot. płacenia.

A co do wyglądu to ja 20 cm od murku, piasek i kora potem 45 cm trawnik(na szerokość kosiarki)a następnie zasadziłem iglaczki na całej długości ogrodzenia i wyglada całkiem całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku z tym płaceniem to chodzi mi o to, że powiedziałam sąsiadom, że dołożę się do części ogrodzenia.

Jednak nie o takim wysokim ogrodzeniu myślałam.

Sąsiadka nie ustalała ze mną wyglądu ogrodzenia - z rozmowy wiedziałam, że będą dwa murki, ale myślałam, że od mojej strony 1 będzie lekko wkopany, a 2 będzie podtrzymywał teren sąsiadki, żeby woda opadowa nie spływała na moją stronę.

Działka moja ma 32 ary, a bok od strony sąsiada ma długość 50m. Chcąc podsypać swoją działkę, a nawet tylko jedną część, żeby wyrównać się miej więcej do sąsiadki i żeby był to jakiś wygląd to poszłabym z torbami. Ziemia przecież kosztuje, a przy budowie są ważniejsze wydatki.

Tak mi się wydaje, że jeżeli ktoś kto podnosi teren bez naniesienia tego w projekcie o ponad 70 cm powinien mieć też na względzie innych sąsiadów. Jeżeli się mylę to wyprowadzcie mnie z błędu.

Nadmieniam, że teren nie jest zalewowy, a woda gruntowa występuje na głębokości ponad 4 m od normalnego poziomu działki.

 

Anetko o chodzi mi właśnie, żeby mieć ten wpływ - jak za coś mam płacić to chciałabym, żeby było to dobrze zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu sie z Tobą agodzę, ja osobiscie stawiałbym sprawę jasno podniosła ogrodzenie, to podsypuje i nie wchodzi to do wspólnego rozliczenia. Wspólne rozliczenie to koszt wykonania ogrodzenia, a sprawa podnoszenia terenu to jej zachcianka, a swoją drogą to poniesienie terenu jest możliwe do 50 cm i to z wałem oporowym przy granicy lub murkiem.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz prawdę mówi i mu polać. Jak baba chce podności teren to po obu sronach płotu. Jeżli tego nie podsypiesz Aga (lub ona podsypie tylko ze swojej strony - po 1 zimie wam to sie porozchodzi (śnieg = lód podejdzie pod ogrodzenie i chcąc nie chcą popodnosi to w cholerę) - tak więc robota z tym ogrodzeniem może byc po zimie pójśc na marne.

 

Wczoraj poznałem kolejnego grupowicza naszego osboście - Pozdrawiam serdecznie Anetko, no i malutkiego 8-miesięcznego szczeniaka - Lonię - który o zgrozo ma z 70 cm wysokości i wazy chyba ze 40 kg - taki malutki słodki "niedźwiadek".

Pozdrawiam serdenie tego niedźwiedzia :wink:

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

art. 29 ustawa z dnia 18 lipca 2001 r. Prawo wodne.

(Dz. U. 2001.115.1229 z dnia 11 października 2001 r.)

 

Właściciel gruntu, o ile przepisy ustawy nie stanowią inaczej, nie może:

 

1) zmieniać stanu wody na gruncie, a zwłaszcza kierunku odpływu znajdującej się na jego gruncie wody opadowej ani kierunku odpływu ze źródeł - ze szkodą dla gruntów sąsiednich,

2) odprowadzać wód oraz ścieków na grunty sąsiednie.

2. Na właścicielu gruntu ciąży obowiązek usunięcia przeszkód oraz zmian w odpływie wody, powstałych na jego gruncie wskutek przypadku lub działania osób trzecich, ze szkodą dla gruntów sąsiednich.

3. Jeżeli spowodowane przez właściciela gruntu zmiany stanu wody na gruncie szkodliwie wpływają na grunty sąsiednie, wójt, burmistrz lub prezydent miasta może, w drodze decyzji, nakazać właścicielowi gruntu przywrócenie stanu poprzedniego lub wykonanie urządzeń zapobiegających szkodom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, ale mam dzisiaj dzień :evil:

rozliczyłam się z łosiami,

uwagi Seba przekazałam

doszło do mocnej wymiany zdań,

łaciny trochę poużywaliśmy

aż sąsiedzi postawali przy płocie i słuchali co się dzieje.

 

Sebo dzięki za odwiedziny, Loncia również pozdrawia i obiecuje wpuszczać Cię na podwórko. :lol:

 

Dzikislon

moja betoniarka pójdzie do sąsiada, wczoraj był że chciałby ją odkupić, a zbyt wiele mu zawdzięczam aby odmówić. Na początku budowy miałam od niego prąd, wodę, i nawet jeszcze przed budową jak coś trzeba było to nigdy nie odmówił i kasy też nie wziął.

Więc temat nieaktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS:[\B]

 

No trudno, bede wiec kupowac z anonsow :).

 

 

 

Probuje znaleźć ekipe to robienia tynkow wew. cmenetowo-wap na październik. I powiem wam że ciężko jest. Nikt nie chce robić. Zaczynam byc lekko zdesperowany. Szczegolnie iz przyszedl do mnie znajomy "specjalista" i powiedzial ze teraz to juz nie ma szans itd ze najlepiej w marcu na wiose ... troche mnie zdolowal ale z czasem stwierdzilem ze jestem po prostu zly. Bo to bez sensu siedziec z zalozonymi rekami i czekac na wiosne. Dlatego... Seba, trudno sie robi tynki i wylewki? Ty robiles samemu chyba prawda? Moze chcesz sie dac wynajac na weekend kiedys jako "nauczyciel" czyt. majster i przeszkolic mnie w tym kierunku? Jak nikt nie chce robic to sam bede popoludniami robic i tyle.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS:

 

No trudno, bede wiec kupowac z anonsow :).

 

 

 

Probuje znaleźć ekipe to robienia tynkow wew. cmenetowo-wap na październik. I powiem wam że ciężko jest. Nikt nie chce robić. Zaczynam byc lekko zdesperowany. Szczegolnie iz przyszedl do mnie znajomy "specjalista" i powiedzial ze teraz to juz nie ma szans itd ze najlepiej w marcu na wiose ... troche mnie zdolowal ale z czasem stwierdzilem ze jestem po prostu zly. Bo to bez sensu siedziec z zalozonymi rekami i czekac na wiosne. Dlatego... Seba, trudno sie robi tynki i wylewki? Ty robiles samemu chyba prawda? Moze chcesz sie dac wynajac na weekend kiedys jako "nauczyciel" czyt. majster i przeszkolic mnie w tym kierunku? Jak nikt nie chce robic to sam bede popoludniami robic i tyle.

 

Pozdrawiam,

Dz.

 

Dzikisloniu - noł problem :D :wink: - Mogę Ci pokazac jak to robiłem u siebie :) Zarówno wylewki, tynki, prądy, c.o., H2O, i wszystko co na budowie robię sam - tak więc Słoniu nie ma sprawy - mogę Cie poinstrowac co i jak.

Jako iż u mnie tez był krach z wykonawcą a podejrzewam ze ten krach będzie trwaaaaaaaaałłłłł dłuuuuuugoooo (bo albo któs nie ma czasu albo go najnormalniej nie stać) dlatego trzeba samrowąc dłonie i nie bać się roboty.

 

Aneta & Lonia - dzięki za pozdrowienai - mam nadzieję ze łosie poprawili to co schrzanili ???

 

Brzoza - jak dobrz pamiętam jest nowe prawo wodne z 2004 (mogę się mylic) i nie wiem czy nie ma zmian w wodach opadowych odprowadzanych z posesji ????

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś będzie przymierzał się do robienia kostki to ja mogę od razu dać namiar kogo nie brać!!!!!!!.

 

tak fantastycznej ekipy to przez całą budowę nie miałam

:D

\

Zrób reklamę DUŻĄ i ŚWIETLISTĄ - by sie nikt więcej nie dał wkręcać ???

 

Mam nadzieję ze pomimo piiii piiii piiii piiiiiiii - udało się cosik dogadać z łosiami

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DaKar - ciesze sie ze w zwiazku z pozwoleniem częsciej bedziesz gościć :)

 

Sebo - nie wczytywałem sie monitory i nie znam zakresu aktualizacji, ale podejrzewam zmiany ( o ile były ) to chyba jakies kosmetyczne - bo nie spotkałem sie opinia ze mozna u siebie podwyzszyc teren i kierowac wode do sąsiada

ale przy okazji sprawdze ...

Kubolotku ładna elewacja

tigermoth - długo nic nie pisałes ...a postepy w tym czasie ogromne zaszły u Ciebie

a ja dociepliłem kominy na strychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

W końcu i ja postanowiłem przypomnieć o swoim instnieniu i napisać co się u mnie dzieje.

Od mojej ostatniej wizyty grupa baaaardzo się rozrosła :) Bardzo dobrze.

Mimo, że mieszkam już od 2 lat to cały czas coś koło domu się robi. W tym roku właściwie wykonałem już założony plan. Teraz inne sprawy przeszły są ważniejsze. Na dniach spodziewamy się kolejnego potomka :))

Baru wszystko wskazuje na to że równam do Ciebie ;)

Mam w końcu ogrodzenie tylko na razie bez bramy i furtki ale może wkrótce to uzupełnię. Wysypałem całą drogę dojazdową do mojej działki żużlem i jestem bardzo zadowolony. Wszystko się ładnie ubiło i jeździ się bardzo przyjemnie. Jesienią planuję wreszcie posadzić jakieś drzewka.

W przyszłym roku może uda się w końcu zacząć budowę garażu bo na razie jest sam fundament.

Brzoza ja kominy na strychu ociepliłem w ubiegłym roku ale nie zdążyłem jeszcze zatrzeć ich klejem - jest sam styropian. W tym roku również kupiłem drzewo u Twoich sąsiadów. Tylko, że teraz wziąłem jeszcze 2 duże wiązki. Właśnie wczoraj skończyłem je ciąć.

Aneto jak się spotkamy to poproszę Cię o więcej informacji o tej ekipie od kostki. To jeszcze przede mną i nie chciałbym się kiedyś na nich naciąć :)

Pozdrawiam wszystki serdecznie i życzę dalszych sukcesów na Waszych budowach i nie tylko :)

ga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza ależ ja zaglądam przwie codziennie do Was, tylko nie wypowiadam się w tematach o których nie mam zielonego pojęcia :oops: :D

Pozdrawiam.

a tam ... nie trzeba byc monotematycznym i gadac ciagle o budowie

wystarczy wpadac na małe pogaduchy :)

w grupie raźniej i weselej :wink:

Grześ brawo ! :D

doganiasz nie tylko Baru ... :wink: :lol:

a ja wziołem sie za dość nieprzyjemna robote - czyszczenie sadzy i aby dokończyc temat - poszedłem za ciosem, ociepliłem kominy i naczynie wzbiorcze do c.o. na strychu ( w tamtym roku nie zdazyłem i miałem prowizorke)

a drzewo tym razem mam nie od "sasiadów" a z lasu i i parku ...bo ta drobnica kiedys mi sprawiła psikusa ... ułozona w piekny sztapel - chciała sie rozleciec ... co doprowadziło mnie do :evil:

pozdrowienia dla Ciebie i Stokrotki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...