Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich z Podkarpacia i nietylko. Nie wiem czy wiem co robię ale mam zamiar w przyszłym roku rozpocząć budowę domu. Będę budowć bez męskiego wsparcia, dlatego wszelkie Wasze rady będą dla mnie cenne.

Wybrałam projekt o nazwie ASP 96 ( biuro: http://www.archi-projekt.com.pl). Mam już działkę i załatwiłam parę formalności - zapewnienie przyłączy gazu i prądu. Na wydanie warunków przyłaczenia kanalizacji muszę czekać, aż Urząd Miasta zrobi projekt kanalizacji ma zrobić do końca grudnia, bo to ON będzie zakładał kanalizację na osiedlu, na którym bedę się budować. Będzie to nowe osiedle, dlatego nie jest jeszcze wyposażone w media.

Powiedźcie mi jak to jest z adaptacją projektu i z geodetą? Czy przed lub w trakcie adaptacji projektu wynajmowaliście geodetę do sporządzania mapy projektu? Ile zapciliście za adaptację bez zmian w projekcie, a ile ze zmianami, ile za uzgodnienia i ile geodecie za mapę projektu, a potem jeszcze za wytyczenie budynku.

Może macie namiary na niedrogich geodetów i osoby/ biura wykonujące adaptacje projektów, a także na niedrogie ekipy budowlane ( od fundametów po dach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

onka były lecz nie pamietam dokładnie jacy producenci, chodziłem wkurzony, bo nic dla mnie nie było, a wystawcy patrzyli we mnie błagalnym wzrokiem, a sprawę okien i dachówek zostawiłem sobie na targi wiosenne. Jedynie co to zadowolony byłem z degustacji trzy stoiska z patelniami i zero chętnych do kosztowania tak więc dedustowałem.

ps wstep 5 zł, od głowy,

tak więc kup sobie nowiny i masz wejściówkę dla całej rodziny za 1,5.

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - aldio i OGMA

OGMA - do zrobienia planu zagospodarowania działki potrzebny Ci wyrys z wypisem z rejestru gruntów - geodeta nie jest potrzebny

ja zdaje sie obszedłem to inaczej -zrobiłem ksero fragmentu mapy i powiekszyłem go do skali 1:500

adaptacja to koszt 600-1000 ... 1400 zł zalezy od zakresu zmian i u kogo ją zamówisz

wytyczenie budynku to koszt miedzy 300 a 600 a nawet wiecej zł ... tez zalezy kto robi i co chcesz miec w tym, ile budynek ma narozników,

czy tylko budynek mieszkalny... a moze dodatkowo garaz wolnostojacy itp

jeden geodeta włozy w ziemie 4 prety zbrojeniowe jako narozniki a inny przywiezie własne paliki i je porządnie wbije, gwożdzie czy łaty i dodatkowo naniesie Ci poziom zero ... choc juz tego nie musi

zostawi własny sznurek czy zyłke wytyczy zarówno obrys jak i osie ścian

wyznaczy kominy, wyznaczy ścianki działowe ... czyli pełny wypas ...

stad te róznice w cenie

zwiedzających jak na lekarstwo :lol: .

byłem na kilku poprzednich targach ... i chyba podobne wnioski

organizatorzy chcieli sie nachapac podwójnie i inkasowac kase od tych którzy wystawiaja i tych którzy zwiedzaja

nawet od uczniów czyli dzieci ... :evil:

dlatego wystawców coraz mniej i publiczność olewa taka organizacje

a kiedys do hali POLAMU do Pogwizdowa autobus co godzina - gratis - z Rzeszowa dowoził dziennie setki zwiedzających, hale pełne wystawców, Słowacy i Ukraińcy,konkursy, promocje, gratisy - było na co popatrzec i przyjemnie pozwiedzac, wystawa przypominała festyn a ludzie walili tam całymi rodzinami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie forumowicze.

 

Szczególnie witam tych którzy dopiero zaczynajš wielkš przygodę z budowaniem.

 

aldio napisała

mieszkam w Lesku i znam większoœć nowych domów. Czy Twój jest jakoœ ukryty, bo go nie kojarzę. Taki domek zauważyłabym od razu, bardzo mi się podoba. Podobny mieliœmy budować, ale ostatecznie zrobiliœmy zupełnie inny projekt. Na Twoich zdjęciach widoki takie swojskie, jak z mojego albumu.

 

Coœ w tym jest. Dom nie jest prawie widoczny z drogi głównej ale do niej jest tylko 200 metrów. Tak dobrze jest usytuowany że prawie nie słychać przejeżdżajšcych samochodów.

 

A widoki sš piękne, szczególnie z dachu. Doœwiadczyłem tego w czasie robienia więŸby. Teraz mogę co najwyżej popatrzeć na nie z balkonu.

 

I tylko wtedy gdy mam chwilę między jednymi pracami a drugimi.

 

W przyszłym tygodniu pewnie zacznie się robić górna łazienka i wreszcie będę miał swój pršd. Czekam na podpisanie umowy przez prezesów ZE oraz założenie licznika. Tej jesieni pewnie jeszcze będzie mnie czekać przyłšczenie gazu, przyłšcz już się projektuje a wewnętrzna instalacja gotowa.

 

 

Teraz zajmuję się ogrodzeniem a jeszcze przede mnš ocieplenie zewnętrzne (ale to już ekipa).

 

Pozdrawiam z prawie jesiennych Bieszczad.

 

Tigermoth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Podkarpaciany :)

 

Ciebie witam RS szczególnie ciepło i gorąco - witaj brachu :) Na usta Ciśnie mi się jedno pytanie - gdzie można zobaczyć tą panoramę która ostatnio pstrykałeś (w mojej obecności) :wink:

 

Witam wszystkich noweych - bardzo gorąco pozdrawiam i życzę WYTRWAŁOŚCI i CIERPLIWOŚCI

 

U mnie - pokazuję nowe fotki (upragnione szczegolnie przez Tomka 3211 :)) stan na 10 lipca 2006 (po tym czasie nie mam czasu zrobic:)

Nowe fotki tu http://www.bastki.friko.pl/bryla/drenaz.html tu http://www.bastki.friko.pl/drzwi/drenaz.html i tu http://www.bastki.friko.pl/kociol/party.html

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OGMA witaj, dasz radę!!!

 

My dziś mamy geodetę do tyczenia (jak znam życie to przyjedzie jutro :D :evil: ). Płacimy 350 zł, przyjeżdżają z własnym materiałem. Ale projekt mamy prosty (4 narożniki).

Za adaptację projektu z drobnymi zmianami wyszło, jeśli dobrze pamietam coś ponad 360 zł (CHYBA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście :lol:

 

Brzoza smiejesz isę z mojej awangrady :wink: - kasy brak w kotłowni na paliwo stałe i tak non stop syf - tak wie c tu nie ma być pieknie tu ma byc praktycznie :wink:

U mojego ojca 20 lat nie tynkowane i sie pali ze choo chooo :) :D :wink:

 

DarKar - powieram ojca i męza - i grtuluję zaparcia - to nic trudnego - najważniejsze że im się chce- pójdzie gładko nie martw się.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo - alez ja sie nie smieje,

i zdaje sobie sprawe dobrze jakie panuja warunki gdy sie pali sie węglem i drzewem ... wiadomo kurz i pył

 

na usmiech mnie zbiera gdy sobie wyobrazam salon, dywany parkiety i codzienne wnoszenie taczek drzewa do kominka kiedy ktos ma kominek jako jedyne lub głowne zródło ogrzewania

a jednoczesne argumenty ze w domu to powinien byc wiatrołap czy przedsionek ... (bo zimno jesli go nie ma i tam zostawia sie buty ... ) a drzewo do salonu wnosi sie prosto z pola, osniezone buty ... i na parkiet :-?

 

DaKar - jesli sa uzdolnieni manualnie ... :D

a serio

dwie zdolne i chetne do pracy osoby, zgrane z soba moga zrobic wiecej niz "ekipa" 5 osob która odwala robote na czas

jesli maja juz doświadczenie budowlane - wierze ze sobie dadza rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarKar - powieram ojca i męza - i grtuluję zaparcia - to nic trudnego - najważniejsze że im się chce- pójdzie gładko nie martw się.

sebo8877

Ja sie nie martwię, ja jestem przerażona :D

 

Przerazisz się dopiero jak zaczną kopać :D

Brzoza - święte słowa -Jak zawsze nasz Guru - masz racje :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...