Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ogma

W moim przypadku:

- mapke do celów projektowych wykonał geodeta jeœli dobrze pamiętam za 400 zl

- wykonana mapkę dołšczyłem do reszty dokumentów ( projekt, warunki itp ) i zaniosłem do architekta ( w moim wypadku jeszcze potrzebny byl konstruktor, ale ja juz za tym nie chodziłem )

- architekt wykonał adaptację projektu ( nie mial nic do roboty), plan zagospodarowania ( musiał uwzglednić nachylenie działki ) i przyłšcza wod/kan i pršdu ( to robili inni ale mnie nie obchodzilo, za to wszystko zaplacilem 2900 zl

- wytyczenie budynku pod fundament kosztowało mnie 450 zł ale geodeta miał naprawde co robić i zrobił to dobrze, materiał miał swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki wszystkim za wieści. Wzięłam sobie dzisiaj wolne i trochę pobiegałam po mieście. Dowiedziałam się, że geodeta i owszem jest potrzebny, a cena jego usług od 400 + VAT do 500 + VAT.

Pogadałam z potencjalnym kandydatem na wykonawcę i odradzał mi budowę z pustaków Max (firma Leier), że fuj i że twarde do roboty i będzie drożej. Proponował beton komórkowy, a jeżeli się uparłam na ceramikę to Porotherm 25, broń Boże 30 -tka, też niedobra.

Jakie macie doświadczenia w tym temacie, może ktoś budował z Maxa? Czy to prawda co on prawił?

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie sąsiadów zza miedzy -z Leska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beti, ja oczywiscie juz zapomnialem jak nazywa sie miejscowosc gdzie kupowalem parkiet, bylo to za Przemyslem w kierunku Bieszczad, cena 65 za m2, dab pierwsza klasa, kupilem tez druga klase tzw. dab z bialym i polozylem go na gorze w przedpokoju,

tak naprawde nie widzialem jeszcze efektu koncowego pomalowania parkietu po poprawkach mialem maly szok jak zobaczylem robote juz prawie skonczona i kazalem poprawic panu wykonawcy (jak nie to armata czeka) Brzoza sie domyslil, on jest nie tylko goru ale i jasnowidz :wink:

a tak wogole to wiecie gdze stoi ta armata (chyba kazdy tam byl)

za odpowiedz nagroda :-)

pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra Gregor - Mała armata (to raczej działó przeciw lotnicze) stoi przy drodze Rzeszów -Dynów przy skręcie na Błazową :D. A propos jak by tak wypaliła - to może może mogła by sięgnąc mojej chacjendy :)

A takj poważnie - ile płaciłes za ułożenie parkietu, cyklinowanie, malowanie ???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie !!!

 

Czytam codziennie Wasze posty z wielka przyjemnością i kiedys już napisałam dłuuuugiego ale przy końcu pisania mi go wcieło.. :-?

 

Mój projekcik za tydzień będzie całkiem gotowy, a pozwolenie powinno być na przełomie listopada i grudnia... :p

 

Mam jeszcze mały problem z drzewami na działce (3 ogromne topole o obwodzie 250cm) które pewnie oddam kto weżmie (oczywiście niech wcześniej zetnie), myślałam, że może choć na deski do szalunków je przetrę, ale pewnie sie nie opłaci... :-?

 

Szukam już ekipy do budowy od fundamentów po dach, mam dwie wyceny, które zwaliły mnie z nóg więc szukam dalej... :wink:

 

 

Ogma nie budujesz czasem na nowym osiedlu Sanok-Olchowce?Jeśli tak to będziemy siąsiadkami... :p Mogę Ci polecić dobrego architekta do adaptacji, on tez załatwia geodetę (dobre ceny)... a Twój projekt ...możesz zobaczyć na żywo w Sanoku,,,już zamieszkały :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dobra odpowiedz Sebo8877, :lol:

to jest bardzo powazna miejscowosc, podpowiem ze nie do zdobycia (nie tylko dzieki dzialom) a dzieki komu ?

za malowanie, cyklinowanie i ukladanie 25 zl. za m2 plus szerokie listwy wszedzie dookola

 

Toś mię zagiął - W Polsce ???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce Sebo

i Anetka wie ze na Slasku ! to raczej wie dokladnie gdzie :p

myślę że tak na 99,99% wiem dokładnie gdzie to działko stoi :p

 

 

Dziś to jakiś piękny dzień, udało mi się coś co wydawało mi się nie możliwe, a mianowicie odezwała się Renia i napisała co u niej słychać i nas wszystkich pozdrawia.

A oto fragment postu Reni:

 

Pozdrawiam Cię bardzo gorąco, jak masz ochotę to pisz, odpiszę jak tylko będę miała chwilę wolnego czasu. No i pozdrawiam wszystkich starych i nowych przyjaciół w naszej podkarpackiej grupie, życzę przyjemnego budowania a potem przyjemnego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako "nowa", czuję się przez Renię pozdrowiona A na miano przyjaciółki pewnie jeszcze nie zasłużyłam, ale będę się starać

 

Aaa, odebrałam dziś projekt naszego domu i jutro dyrdamy do Starostwa

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/1front.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/2tyl.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/3bok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym donoszę że kopią nam studnię. Jestem chyba jedną z niewielu osób, którym się wydaje, że wszystko idzie w zawrotnym tempie. Studnie mieli nam kopać gdzieś w lipcu, potem w sierpniu. Ostatnio Pan obiecywał, że do 30-go września zacznie kopać u sąsiada, a potem u nas. I co? U sąsiada wykopano i już 12-go zaczęli kopać u nas. Prawda jak wszystko szybko idzie. Jestem zdziwiona, bo już myślałam, że jak się zaczną deszcze to nie dojadą do nas ciężkie auta aż do wiosny. A tu proszę woda będzie jednak w tym roku!

 

Pochwalcie się jakie okna wstawiliście, kogo polecacie.

 

Gregor 456

Wielkie dzięki! Zrobię dzisiaj wywiad. Z montażu jesteś zadowolony, czy miałeś jakieś zastrzeżenia?

Nie mam haaarmaty na podorędziu do postraszenia, a właśnie źle wykonanego montażu boję się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekko mi zarysowali to najwieksze okno, dalem mu nawet wiecej pare groszy za montaz i powiedzialem zeby przyjechal z farba i to pedzelkiem lekko zatarl, powiedzial ze nie ma sprawy i do dzisiaj go nie widzialem, rowniez jak mi miezyli okna okazali sie za malo profesjonalni, wymizyli za nisko do posadzki gdzie nie bylo jeszcze wylewki i przez to musialem dac 7 cm. styropianu a nie 10, przez to bede mial niestety zimniejsza podloge, no ale to nie jest ich dom co ich to obchodzi ze ty bedziesz musial w roku wydac 300 zl moze 500 za gaz wiecej,

przeciez 90 % procent wykonawcow nie interesuje twoja kieszen i to ze bedziesz musial z tymi usterkami zyc, oni kasuja i ich wiecej nie zobaczysz - reklamacja ? ich to nie interesuje, poniewaz tak wiele fachowcow wyjechalo za granice ze oni nie maja konkurencji, skacza z budowy na budowe, zamowien maja na pare miesiecy w przod, jaka reklamacja to sie nie oplaca oby dalej i oby wiecej kasy zarobic,

nigdy nie polecalbym tynkazy takich jak Florek, nieuczciwy !!! omijajcie go z daleka,

niedlugo stworzymy liste niesolidnych budowlancow na Podkarpaciu,

piszcie umowy z wszystkimi wykonawcami uwzglednijcie gwarancje i kary za przeciagniecie terminu nie placic ani centa przed wygladzeniem ostatniej sciany stojcie nad nimi i patrzcie im na rece, bo zawsze sa zdolni do tego zeby cos ukryc przed toba i to zatuszowac w znamy tylko im sposob, jestem naprawde wsciekly na niektorych wykonawcow, kiedys sie za nich wezme, bo nie moge o tym myslec jak mnie potraktowali za to jakim obdazylem ich zaufaniem,

to bylo zaufanie a oni mysleli ze to byla naiwnosc, banda !

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

AAgnieszko, zgadłaś bedę sie budować na Olchowcach.

Namiary na architekta, kierownika budowy, wykonwcę itd. mile widziane.

 

Rozumiem, że masz pozwolenie na budowę tzn, że wydali ci warunki w zakładzie kanalizacji. Mnie poinformwali, ze Urząd Miasta opracowuje projekt i jak opracuje wtedy mi wydadzą. Oczywiście jeżeli chcę mogą mi wydać, na takiej zasadzie jak bym miała doprowadzać sobie wszystko sama.

 

Czy masz na myśli dom na Dąbrówce? Widziałam go w środku. Za pierwszym razem jak salon był pusty wydawał mi się wystarczająco duży, ale za dugim razem jak juz stało trochę mebli odniosłam wrażenie, że może być od strony balkonu deko za wąski dla moich mebli, dlatego rozmyślam nad poszerzeniem, ale nie za dużo ok.0,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponował beton komórkowy, a jeżeli się uparłam na ceramikę to Porotherm 25, broń Boże 30 -tka, też niedobra.

Jakie macie doświadczenia w tym temacie, może ktoś budował z Maxa? Czy to prawda co on prawił?

 

Ja mam z porotermu 44 i to byl blad. Wysokie koszty a i tak pewnie trzeba bedzie docieplic. Ogolnie poroterm to dobry material tylko za drogi troszke. Z wad podam iz pustaki te przy 44 maja nie rowne długości, różnice są do 0.5cm na pustaku. Ponoc do dopuszczalne odchylenie ale potem jak chcesz miec równe ściany to masz maly problemik... Ale wiem ze bardzo czesto sie buduje z porotermu 33 + 12 cm steropianu. Przy 25 pewnie trzebe by dac z 15cm, nie wiem. Mysle ze policz le wchodzi czego na metr i co ci taniej wyjdzie. Docieplac i tak i tak bedziesz musial. Dodatkowo do protermu polecana jest jeszcze specjalna zaprawa ktora ma przepuszczalnosc cieplna zblizona do pustaka, aby ci sie nie tworzyly potem mostki cieplne. Problem jest z nia taki iz jest 3 razy drozsza niz normalna. Wiec tez trzepe po kieszeni. Generalnie do porotermu trzeba miec naprawde dobra ekipe (inaczej masz jak jasz szpary na wylot w scianie ktore bede musial czyms zapchac, jeszcze nie wiem czym hehe). Choc ponoc w ceramice mieszka sie potem przyjemnie, zobaczymy, mam nadzieje w tym roku.

 

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...