Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pogadałam z potencjalnym kandydatem na wykonawcę i odradzał mi budowę z pustaków Max (firma Leier), że fuj i że twarde do roboty i będzie drożej. Proponował beton komórkowy, a jeżeli się uparłam na ceramikę to Porotherm 25, broń Boże 30 -tka, też niedobra.

Jakie macie doświadczenia w tym temacie, może ktoś budował z Maxa?

My budowaliśmy z Maxa. Do naszego maxa nie mieliśmy ani nasi budowlańcy zastrzeżeń. Nie słyszałam opini, że "fuj i twarde do roboty", jednak chyba wychodzi drożej niż beton komórkowy. Mój mąż twierdzi, że gdyby budował jeszcze raz to właśnie z betonu komórkowego. Na materiałach chyba nie ma dużych różnic, ale za to z betonu komórkowego buduje się bardzo szybko (duże, lekkie elementy) - stąd mniejsze koszty robocizny.

pozdrawiam

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

byl prawie kazdy Polak

a wielu było pieszo :D :D

 

to duza podpowiedz ...:wink::D

 

 

Mam jeszcze mały problem z drzewami na działce (3 ogromne topole o obwodzie 250cm) które pewnie oddam kto weżmie (oczywiście niech wcześniej zetnie), myślałam, że może choć na deski do szalunków je przetrę, ale pewnie sie nie opłaci... :-?

nie wiem jak topola spisuje sie jako szalunek ...natomiast wiem ze pod wpływem wilgoci kreci ja bardzo tak ze nadaje sie na pewno na kołyski ...

natomiast szerokie lekkie dechy topolowe sa przewspaniałe na rusztowania

ja mysle AAgnieszk@, ze sie opłaci sciac

Słoneczko - ciesze sie ze machina ruszyła ...jak masz projekt to teraz juz z górki ... :wink:

 

ciesze sie, ze sa wiadomości od Ciebie Reniu - pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko - ciesze sie ze machina ruszyła ...jak masz projekt to teraz juz z górki ... :wink:

 

A-ha, na pewno :D

 

W Starostwie trzeba czekać na zgodę 6 tygodni, potem na uprawomocnienie jeszcze 2. W międzyczasie dostarczyć jakieś brakujące papierzyska... A to mapka działki przeterminowana (bo przez 2 lata musiała się zmienić, że ho ho ;)), a to trzeba kawałek odrolnić, bo narożnik domu wchodzi w "pole" w naszym sadzie, a to jeszcze coś tam...

 

Będzie dobrze. Okazało się, że z nowym dyrkiem w tym ważnym urzędzie... jestem na "ty", bo znaliśmy się wcześniej.

Jak dostarczę brakujące dokumenty, będzie priorytet ;)

 

Jak dostarczę... W innych urzędach już wszyscy obcy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@ha mysle ze mapy terenów wodonosnych ma geodeta powiatowy,

moze je miec równiez były geodeta gminny (kiedys gminy miały i zatrudniały geodetów - mógł sobie ksera zostawic ...)

a najprosciej pogadaj z kims kto ma studnie wiercona w poblizu i zapytaj na jakiej głebokości dowiercił sie do wody

Słoneczko ... - przy taaakich znajomosciach mysle, ze budowa pójdzie jak z płatka ... no bo .... kto Ci podskoczy ?

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru - własnie czytam se Super Nowości i co widze - Mojego znajomego Rudego Axla - Zdobył BEST in THe Show - Moje gratulejszyn dla Axla i Pani Barbary :) - A jak Twoja Nadia ???

Sebo8877

No i miałam napisać Ci o tym ale takiego mam młynka, że zapomniałam :oops:

I jeszcze jedna wiadomość: Kimcia dostała cieczkę, więc gdzies za jakieś dwa tygodnie będą robione szczeniaczki. Potem ok. 60 dni ciąży, potem jeszcze z 7 tygodni minimum i będą małe rudzielce do odbioru.

 

Mój Nadiuch, niestety przegrał z ową lwowską suką, z którą wygrała w Rzeszowie :D. Jedziemy za tydzień w niedzielę zdobywać Wrocław. I proszę trzymać kciukasy, bo to międzynarodówka będzie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sie zachmurzyło ... :-?

a ja mam do pocięcia i porąbania kolejna partie drzewa, ładnie pachnie zywicą ... świerkowe

 

Spotyka się dwóch sąsiadów. Jeden mówi:

- Czy ty wiesz Franek, że moja świnia mówi po francusku?

- Chyba jesteś pijany, albo zwariowałeś!

- Nie wierzysz? To założymy się!

Sąsiedzi poszli do chlewu do świni mówiącej po francusku. Jej właściciel pyta:

- Kaśka, umiesz mówić po francusku?

Świnia nic. Wtedy chłop ją kopnął, a świnia:

- Łi, łi, łi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...