Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Razem mialy 298 punktow + kto zgadnie ile wazyly :wink:

 

Sebo8877

spróbuje .... cztery kilo dwadziescia deko ! :)

Sebo to było na rzece czy jezioro ?

jesli to woda z własnej studni tej co ma 5*C ... to masz wspaniałości w domu !

DaKar trzymam kciuki, zeby nie lało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

czy ogrzewanie podłogowe może współpracować z kotłem na paliwo stałe.

Inaczej, czy jeśli zamierzam założyć podłogówkę + kociał gazowy to robić dodatkowy komin dymowy z myślą o ewentualnym dodatkowym kotle na paliwo stałe. Pozdrawiam

Jonasz

Może współpracować z kotłem na paliwo stąłe z tym że musisz mieć podmiesznie (zastosować mieszzacze ciepłej wody z zasilania oraz zimnej wody z powrotu- rozwiązuje się to zaworem czterodrogowym z zaworami termostatycznymi i siłownikiem

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Razem mialy 298 punktow + kto zgadnie ile wazyly :wink:

 

Sebo8877

spróbuje .... cztery kilo dwadziescia deko ! :)

Sebo to było na rzece czy jezioro ?

jesli to woda z własnej studni tej co ma 5*C ... to masz wspaniałości w domu !

DaKar trzymam kciuki, zeby nie lało

Brzoza - pomyłka 298 gramów - słozyły sie na to 3 płoteczki :)

To było na gospodarstwie agroturystyczny w Woli Zarczyckiej :)

Tak woda ta ze swojej studni ma 5C - :D - piweczko będzie miało dobre chłodziwo :) :D

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pójdę za ciosem.

Czy budując kominy warto zastosować systemowy komin z kamionki do przyszłego kominka z wkładem grzewczym ?

Czy taki sam komin (kamionkowy) zastosować do nowoczesnego kotła (z redukcją spalania) na paliwo stałe ?

Jaki komin przewidzieć dla spalin gazowych ? Też systemowy z kamionki czy lepiej wymurować z cegły pełnej a potem wsponąć rurę z odpowiedniej stali?

Pozdrawiam

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pójdę za ciosem.

Czy budując kominy warto zastosować systemowy komin z kamionki do przyszłego kominka z wkładem grzewczym ?

Czy taki sam komin (kamionkowy) zastosować do nowoczesnego kotła (z redukcją spalania) na paliwo stałe ?

Jaki komin przewidzieć dla spalin gazowych ? Też systemowy z kamionki czy lepiej wymurować z cegły pełnej a potem wsponąć rurę z odpowiedniej stali?

Pozdrawiam

Jonasz

Jonasz - wg mnie najsensowniej najtaniej i najtrwalej wybudowac komin z cegły pełnej na pełne spoiny.

Uczulam na stosowanie takiego samego materiału od dna do czybka komina. Stosując odpowiednie przekroje przewodów (np piec dolnospalający na paliwo stąłe kanał min 400cm2) wszystko zagra Ci jak w dobrze dobranej orkiestrze,

Wentyl;acyjne - 14 x 14

Spalinowy dla gazówki - ja zrobiłbym 27x14

Dymowy dka kotła na paliwo stałe 20 x 20

Kominek z otwartym paleniskiem - min 60 % powierzchni palenista

Kominek z wkąłdem - min 27x15 - zalecam 20 x 20

Ja zrobiłbym tak a czy Ty zastosujesz kominy systemowe szchiedle, bolesławce itp cuda - twoja sprawa.

Acha i jeszcze jeden pewnik komin w zimnych strefach musi być zawsze i na pewno ocieplony - oraz to co już powiedziałem materiał z jakiego jest wykonany od dołu do góry taki sam.

Jak masz jeszcze jakieś pytania Wal jak w DYM :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Aga widzisz domek to chyba będzie wporzo :)

 

Może się im cosik postrykało :o :o rzeczywiście :)

 

Jak reklama to się zdenerwowuję. Toż jak widac reklame to to niezalezne odemnie jest nooo :wink: wtedy to trzebabędzie strone przenieść na jakomś innom darmochę :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Sebo, ciąg dalszy pytań na temat komina :).

 

Ja mam niestety komin 14x14 (przerobiony jeden z przewodow wentylacyjnych), jako plus moge powiedziec iz ma wysokosc ponad 9m. Mozesz w przyblizeniu powiedziec jak sie liczy ciag komina? Jak to spradzic... hmm... doswiadczalnie? Czy ktos to moze sprawdzic? Jesli tak to kto? Kominiaz?

 

Jak to jest z wentylacja? Ja mam 3 przewody pionowe kolo siebie, w tym jeden przerobiony na komin do CO gazowego, chcialbym przerobic drugi na komin do CO na pliwo stale dla fex'a 20 ktorego planuje zakupic w przyszlym roku, ale nie wiem czy jeden pion wentylacyjny to nie bedzie za malo. Dodatkowo pewnie czeka mnie z takim malym kominem zakup hybrydy...

 

I wogole.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

czy ogrzewanie podłogowe może współpracować z kotłem na paliwo stałe.

Inaczej, czy jeśli zamierzam założyć podłogówkę + kociał gazowy to robić dodatkowy komin dymowy z myślą o ewentualnym dodatkowym kotle na paliwo stałe. Pozdrawiam

Jonasz

Może współpracować z kotłem na paliwo stąłe z tym że musisz mieć podmiesznie (zastosować mieszzacze ciepłej wody z zasilania oraz zimnej wody z powrotu- rozwiązuje się to zaworem czterodrogowym z zaworami termostatycznymi i siłownikiem

Sebo8877

 

W sumie ekspertem nie jestem ale jest jeszcze chyba mozliwosc zbudowania 2 systemow obiegowych wody c.o. Jeden otwarty do kotla na paliwo stale i jeden zamkniety na kociol gazowy+grzejniki. Łączy sie te dwa obiegi płytowym wymiennikiem ciepła. Wymiennik ten ma pewna bezwladnosc przez co przegrzanie wody w instalaji zamknietej ktora jako jedyna nagrzewa grzejniki + podlogowke, jest praktycznie niemozliwe. Dodatkowo podlogowka ma jeszcze zawory odcinajace czy cos takiego co nie puszcza temperatury wiekszej niz 35-45st.C.

 

Myle sie?

 

I rozwin prosze mysl z tym silownikiem, co to po co i ile kosztuje :).

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Sebo, ciąg dalszy pytań na temat komina :).

 

Ja mam niestety komin 14x14 (przerobiony jeden z przewodow wentylacyjnych), jako plus moge powiedziec iz ma wysokosc ponad 9m. Mozesz w przyblizeniu powiedziec jak sie liczy ciag komina? Jak to spradzic... hmm... doswiadczalnie? Czy ktos to moze sprawdzic? Jesli tak to kto? Kominiaz?

 

Jak to jest z wentylacja? Ja mam 3 przewody pionowe kolo siebie, w tym jeden przerobiony na komin do CO gazowego, chcialbym przerobic drugi na komin do CO na pliwo stale dla fex'a 20 ktorego planuje zakupic w przyszlym roku, ale nie wiem czy jeden pion wentylacyjny to nie bedzie za malo. Dodatkowo pewnie czeka mnie z takim malym kominem zakup hybrydy...

 

I wogole.

 

Pozdrawiam,

Dz.

 

Cześć dziki :)

 

Jak na piec 20 kW i piec na paliwo stałe - to komin 14x14 stanowczo za mały.

Tak jak rozmawialiśmy - pocieszajace jest to że masz te 9m - ale ale- zawsze można sie wspomóc hybrydą -jeżeli kocioł to

1. albo górnospalajacy (obojętnie jaki)

2. dolnospalający jedynie z hybrydą.

Niezależnie od systemuspalania przewagę ma kocioł wyciagowy nad nadmuchowym - to tez pewnik.

Jak sprawdzić cug ??? :)

Można wyliczyć to teoretycznie Natomiast zalecem najnormalniejszego kominiarza - sprawdzi nie tylko cug ale szczelnośc i ogólnie stan całego kanału.

Jeżeli chodzi o wentylację.

Możesz nie dostac odbioru dla domu.

Wentylowac musisz

1. łazienke

2. Kuchnię

3 Kotłownię

to min co musisz wentylować.

Do jednego przewodu wentyl. powinienes podłączyć 1 - góra dwa pomieszczenia. najlepiej dwie łazienki razem (choć nie powinno sie tego robić) Tak więc cos musisz dobudować.

Ja zalecałbym postawić komin DYMOWY min 27x14 - lepiej 20x20. To wydaje mi sie najsensowniejsze i najbardziej ekonomiczne i najlogiczniejsze.

 

I wogóle pozdrawiam :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko:

czy ogrzewanie podłogowe może współpracować z kotłem na paliwo stałe.

Inaczej, czy jeśli zamierzam założyć podłogówkę + kociał gazowy to robić dodatkowy komin dymowy z myślą o ewentualnym dodatkowym kotle na paliwo stałe. Pozdrawiam

Jonasz

Może współpracować z kotłem na paliwo stąłe z tym że musisz mieć podmiesznie (zastosować mieszzacze ciepłej wody z zasilania oraz zimnej wody z powrotu- rozwiązuje się to zaworem czterodrogowym z zaworami termostatycznymi i siłownikiem

Sebo8877

 

W sumie ekspertem nie jestem ale jest jeszcze chyba mozliwosc zbudowania 2 systemow obiegowych wody c.o. Jeden otwarty do kotla na paliwo stale i jeden zamkniety na kociol gazowy+grzejniki. Łączy sie te dwa obiegi płytowym wymiennikiem ciepła. Wymiennik ten ma pewna bezwladnosc przez co przegrzanie wody w instalaji zamknietej ktora jako jedyna nagrzewa grzejniki + podlogowke, jest praktycznie niemozliwe. Dodatkowo podlogowka ma jeszcze zawory odcinajace czy cos takiego co nie puszcza temperatury wiekszej niz 35-45st.C.

 

Myle sie?

 

I rozwin prosze mysl z tym silownikiem, co to po co i ile kosztuje :).

 

Pozdrawiam,

Dz.

 

Jeżlei chodzi o to co napisałes - Nie mylisz sie - mając jednak mieszacz podlogówki masz szafki z obwodami , na każdym obwodzie masz termostat który reguluje ci temp obwodu. Małe podłogówki mozna robić na ograniczeniu powrotu - tj na zaworze RTL

Oczywiście połączenia kotła stałego z gazowym (czytaj instalacji otwartej z zamknięto ) odbywa się zawsze przez wymiennik ciepła ZAWSZZE !!!!

Jeżlei chodzi o siłowniki (napędy) to tu masz więcej http://www.termsystem.com/zawory_napedy.htm

A tu masz cenniczek przykładowy http://www.termsystem.com/cenniki/jpg/zawory_mieszajace.jpg

 

sebo8877

 

Pozdrawiam serdecznie

 

P.s. Jak tam tynkowanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...