Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro mowa o oknach, mam dylemat.

 

Nasz dom ma wymiary 16 x 9,5 m.

W pierwszej wersji zaprojektowano nam okna o wym. 180x130 cm.

Potem w gotowym już projekcie, zmieniono na 160x120 cm, tlumacząc nam że są bardziej dostępne i przez to tańsze.

 

I teraz jestem w kropce. Bić się o te większe okna, czy nie?

 

Jakie Wy macie?

Ja mam najwięcej okien 150 x 150, mam też 180 x 150 i 210 x 150. Nie za nieskie te okna masz projektowane??

Pozdrówka dla budujących, wykańczających i mieszkających :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o oknach, mam dylemat.

 

Nasz dom ma wymiary 16 x 9,5 m.

W pierwszej wersji zaprojektowano nam okna o wym. 180x130 cm.

Potem w gotowym już projekcie, zmieniono na 160x120 cm, tlumacząc nam że są bardziej dostępne i przez to tańsze.

 

I teraz jestem w kropce. Bić się o te większe okna, czy nie?

 

Jakie Wy macie?

Ja mam najwięcej okien 150 x 150, mam też 180 x 150 i 210 x 150. Nie za nieskie te okna masz projektowane??

Pozdrówka dla budujących, wykańczających i mieszkających :lol:

 

Może Byś się tak pochwaliła co tam nowego :)

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DarKar - zero to już coś - a jak u Ciebie z grzaniem. Przemyśł dobrze jakie paliwo -tak jak sugeruje jonasz juz na etapie zero warto wiedziec jaki powinnaś miec komin

 

Nie wiem czy wiem o co Ci chodzi, u nas kotłownia raczej na pewno na paliwo stałe. Baba Ci odpowiada.

 

No to DarKar zastanócie się już teraz na rodzajem paliwa i rodzajem, spalania - górne czy dolne (od tego zalezy przekój komina) ekogroszek, drewno, miał ??

To pozwoli uniknąc Wam problemów kominowych w przyszłości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Nic nie ma nowego. Kilka krzaczków przybyło, kilka wredny Nadiuch przyciął w połowie wysokości :evil: :x.

Przymierzamy się w końcu do zakupu bramy garażowej. Czekamy na drewno do kominka. I tu mam problem - przywiozą metrówki, a gość, z którym byliśmy umówieni na cięcie nie żyje - wczoraj był pogrzeb :cry: . Muszę teraz kogoś innego znaleźć. Dalej ciągnę nocki no i jakoś to wszystko idzie do przodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pochwal się swoim domkiem, bardzo chętnie bym go zobaczył.

mówisz masz :wink:

nasz domek do obejrzenia tu

etap 1

http://modrzew1.photosite.com

etap 2 (jeszcze bez zdjęcia drzwi)

http://modrzew3.photosite.com

my też chcemy skończyć w przyszłym roku. Lato 2007 planowana przeprowadzka. :lol: :D

pozdrawiam

Aga

 

Bardzo ładny dom. Ja niedługo też będę się chwalił swoim ;)

Wyprzedzasz mnie o rok, tak więc życz mi szczęścia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mowa o oknach, mam dylemat.

 

Nasz dom ma wymiary 16 x 9,5 m.

W pierwszej wersji zaprojektowano nam okna o wym. 180x130 cm.

Potem w gotowym już projekcie, zmieniono na 160x120 cm, tlumacząc nam że są bardziej dostępne i przez to tańsze.

 

I teraz jestem w kropce. Bić się o te większe okna, czy nie?

 

Jakie Wy macie?

Ja mam najwięcej okien 150 x 150, mam też 180 x 150 i 210 x 150. Nie za nieskie te okna masz projektowane??

Pozdrówka dla budujących, wykańczających i mieszkających :lol:

 

No ja mam jak baru, wiekszosc 150x150 do max 210x150. Ogolnie duze okna sa fajne bo ladnie w mieszkaniu wygladaja, tzn. widac troche swiata i te sprawy, ale trzeba pamietac iz bardzo dobre okno ma przepuszczalnosc cieplna 1W/m2 a dobrze docieplona sciana na ponizej 0,3W/m2, czyli powierzchnia okna oddaje cieplo trzy razy szybciej. Tak wiec czym wiecej okna tym wiecej placisz za c.o. Oczywiscie powierzchnie okien w stosunku do powierzchni scian sa bardzo male, ale zawsze mozna rowniez i to brac pod uwage.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

SZEFIE :D Zeszło - od 6.00 do 18.00, do poziomu ziemi, do "zera" będzie w przyszłym tygodniu + kawałek ścianki na skrzynkę.

najwazniejsze to "wyjść" z ziemi - mówia - błoto Cie ominie

ekipe masz zawalistą - SZEFOWO :wink:

Słoneczko - wielkość okien dobiera sie do procentowo do powierzchni podłogi - byc moze te wielkosci wystarczą

powinny tez współgrac z elewacja (wieksze okna bardziej podkreslaja elewacje)

ale też tak jak pisze dzikislon jest argument zeby w wymiarach nie przesadzać bo okna zima wyziebiaja dom ...

czy są "bardziej typowe" ... hmmm jakoś dziwnie argumentuja bo jeden z wymiarów (120 jest typowy a drugi 160 jest nietypowy ... w poprzedniej wersji było dokładnie to samo ...180 było wymiarem typowym a 130 nietypowym

gdyby okna były 148 x 145 to mogliby powiedziec ze zaprojektowali typowe

ja mysle ze jednak czymś innym sie kierowali robiąc te zmiane ....a czym

- trudno zgadnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wklejałam elewacje, ale pozwólcie że je przypomnę :)

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/1front.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/2tyl.jpg

 

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/3bok.jpg

 

Pomieszczenia parteru są wysokie na 260 cm i będziemy je podnosić do 270, tak jak jest na poddaszu i boję się, czy okna 160x120 nie będą za małe.

 

Dom ma wymiary 16x9,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko!

Po mojemu Brzoza ma rację - jak zwykle z resztą - z tymi typowymi i nietypowymi rozmiarami okien. Chyba wysokość 150 jest najpopularniejsza - ale to oczywiście tylko moje zdanie. Te 120cm projektowane u Ciebie to za niskie wg mnie.

A co do dużych powierzchni okien to 210 x 150 jest tylko zaszklone w ramie, więc żadne poprzeczki widoków na sąsiadowe pole mi nie zasłaniają. Zawsze podobało mi się takie duże okno, choć jeszcze 5-6 lat temu ani mi się śniło, że będę mieszkać w domu a nie w bloku.

Dakar!

Gratulacje i oby tak dalej!!

 

W niedzielę Nadiuch będzie się prezentował na wystawie we Wrocławiu, zobaczymy jak tym razem nam pójdzie. Trzymajcie za nas kciuki gdzieś w okolicach 11.30 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słoneczko!

Po mojemu Brzoza ma rację - jak zwykle z resztą - z tymi typowymi i nietypowymi rozmiarami okien. Chyba wysokość 150 jest najpopularniejsza - ale to oczywiście tylko moje zdanie. Te 120cm projektowane u Ciebie to za niskie wg mnie.

A co do dużych powierzchni okien to 210 x 150 jest tylko zaszklone w ramie, więc żadne poprzeczki widoków na sąsiadowe pole mi nie zasłaniają. Zawsze podobało mi się takie duże okno, choć jeszcze 5-6 lat temu ani mi się śniło, że będę mieszkać w domu a nie w bloku.

Dakar!

Gratulacje i oby tak dalej!!

 

W niedzielę Nadiuch będzie się prezentował na wystawie we Wrocławiu, zobaczymy jak tym razem nam pójdzie. Trzymajcie za nas kciuki gdzieś w okolicach 11.30 :lol:

Nie jestem w temacie, ale bardzo interesuje mnie rasa Twojego pieska,

i kiedy będą szczenięta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, ale bardzo interesuje mnie rasa Twojego pieska,

i kiedy będą szczenięta ?

Mój Nadiuch to czarny terier rosyjski. A szczenięta to nie wiem nawet czy w ogóle będą.

A tak poza tym to ostrzegam - są to psy owszem - bardzo piękne, 95% ludzisków się za nią ogląda jak idziemy ulicą, ale na ten wygląd trzeba zapracować. I to pracuje oczywiście właściciel. Regularne czesanie - tak ze dwa razy w tygodniu przynajmniej, strzyżenie - ze 3-4 razy w roku jeżeli nie jeździsz na wystawy. Jeżeli jeździsz - przed każdą wystawą... Odpowiedni szampon i odżywka, odpowiednia karma - nie pedegree i nie coś tam z marketu... Czyli kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

Czy aby napewno chcesz mieć dalej czarnego teriera? Ahaaa! A cena szczeniaka z rodowodem waha się w granichach od 1700zł do nawet 2500.

Jeżeli nie odstarszyłam to popatrz tutaj:

http://www.terier.itmgc.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie, ale bardzo interesuje mnie rasa Twojego pieska,

i kiedy będą szczenięta ?

Mój Nadiuch to czarny terier rosyjski. A szczenięta to nie wiem nawet czy w ogóle będą.

A tak poza tym to ostrzegam - są to psy owszem - bardzo piękne, 95% ludzisków się za nią ogląda jak idziemy ulicą, ale na ten wygląd trzeba zapracować. I to pracuje oczywiście właściciel. Regularne czesanie - tak ze dwa razy w tygodniu przynajmniej, strzyżenie - ze 3-4 razy w roku jeżeli nie jeździsz na wystawy. Jeżeli jeździsz - przed każdą wystawą... Odpowiedni szampon i odżywka, odpowiednia karma - nie pedegree i nie coś tam z marketu... Czyli kasa, kasa i jeszcze raz kasa.

Czy aby napewno chcesz mieć dalej czarnego teriera? Ahaaa! A cena szczeniaka z rodowodem waha się w granichach od 1700zł do nawet 2500.

Jeżeli nie odstarszyłam to popatrz tutaj:

http://www.terier.itmgc.com

Biorąc pod uwagę to co napisałaś..........................

.......rezygnuję ;)

Co nie zmienia faktu, że piesek jest śliczny ;)

Pozdrowionka Kuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten pies ... cos w sobie ma ....

 

 

Facet miał wypadek samochodowy, w którym oprócz rąk i nóg doznał również złamania żuchwy. Leży w szpitalu prawie cały w gipsie, szczęka też unieruchomiona jakąś szyną, gdy wtem wpada jego żona :

- Kochanie, ble,ble, ble... tak mi przykro... ble, ble, ble... musisz się teraz lekko odżywiać... ble, ble, ble... przyniosłam ci sucharki... ble, ble, ble... muszę już lecieć do pracy, co ci przynieść jutro?

 

Facet patrząc na nią z błyskiem w oku mamrocze zły:

 

- Oszechóf, kurfa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...