Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystkie systemu wg mnie są do bani - zbyt duże napręzenia temp na poszczegolnych el konstrukcji. 10-15 lat i taki system do wymiany - cegła pełna Cie przeżyje :)

TO moje zdanie - można sie z nim zgadzać lub nie :D

 

sebo8877

 

 

Zgadzam się w 100%.

 

A teraz z innej beczki !!

Błagam pomóżcie !!

Ile się stanawia na tzw. wiechę ? Goście zalali fundament, jutro szalują

i znowu zalewają napewno będa chcieli żeby coś postawić ??!!

Pytam ile flaszek ;) Są: Majster i trzech pomocników.

Czekam na info :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kominów systemowych - myśle tak Wy ! ... i nie przekonuje mnie gwarancja 30 letnia ... kto znajdzie w domu swistek sprzed 30 lat to jedno ... a dwa producent wykpi sie i wykaże, ze nabywca uzytkował komin niezgodnie z instrukcją ... a przyczepić sie moze o każdy drobiazg ...

...Pytam ile flaszek ;) ...

mr_kuba

po jednej na głowe

o,75l oczywiście

przynajmniej my tak pijemy na spotkaniach grupy podkarpackiej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie wszystkich moich "ziomkow" z Podkarpacia po dlugiej letniej przerwie.

Prace przy mojej budowie troszke zwolnily tempa ale mam juz zniwelowany teren pod przyszly dziedziniec,

okna, okablowanie, hydraulike i byc moze wkrotce i elektryke?

Te trzy ostatnie holernie niewdzieczne bo niczego nie widac (lacznie z kasa...)

Zamiescilem nowe zdjecia na mojej stronie i jak zwykle zapraszam wszystkich do jej odwiedzenia

Dwa swieze linki to:

 

http://republika.pl/siedlisko2005/niwelacja.html

 

http://republika.pl/siedlisko2005/okna.html

 

I raz jeszcze goraco wszystkich witam po dlugiej przerwie

 

 

 

MonteChristo

http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_1_71.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarne chmury nad rzeszowskim zuzlem ... stadion ma byc przekazany miastu, a Marma wycofuje sie ze sponsoringu ...

 

Brzoza pisz szczegóły - co i dlaczego - przeciez Pani Póltorak do niedawna jeszcze zapewniała ......

 

MonteChristo - pięknie .... ot tyle co mi sie ciśnie na usta. Gratuluje.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak na poważnie ;)

mr_kuba

myśle, ze 2 flaszki ... ale 1 na wszeki wypadek trzeba miec w pogotowiu ...na zapas :wink:

MonteChristo - pałac nabiera szlifów !

Sebo - z tego co zrozumiałem - stadion nie spełnia warunków na ekstralige

Marma jest zainteresowana wyłacznie sponsorowaniem zawodników a nie zapleczem

pytanie - czy miasto zechce wziąść stadion ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak na poważnie ;)

mr_kuba

myśle, ze 2 flaszki ... ale 1 na wszeki wypadek trzeba miec w pogotowiu ...na zapas :wink:

MonteChristo - pałac nabiera szlifów !

Sebo - z tego co zrozumiałem - stadion nie spełnia warunków na ekstralige

Marma jest zainteresowana wyłacznie sponsorowaniem zawodników a nie zapleczem

pytanie - czy miasto zechce wziąść stadion ...

 

Ja słyszałem że jak miasto nie właczy sie w właśnie finansowanie żużla o którym piszesz Marma szczeli tym w cholerę :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam już ekipy do budowy od fundamentów po dach, mam dwie wyceny, które zwaliły mnie z nóg więc szukam dalej... :wink:

Witam

AAgnieszko, czy możesz się podzielić informacjami na temat tych ekip? Jak już pisałem w wątku o więźbie w przyszłym roku wiosną chcę ruszyć z budową. Właśnie jestem na etapie szukania ekip. Z tym że ja chcę to podzielić na kilka etapów: najpierw wziąć firmę która zrobi mi od A do Z piwnicę (będzie miała swoje koparki, swoje szalunki, swój beton, gruchy, pompę itd). Wiem że to wyjdzie drożej ale przynajmniej w 3-5 tygodni będę miał gotową piwnicę ze stropem. Drugi etap to ekipa która pociągnie dalej stan surowy otwarty. A dalej... to będzie z grubsza za rok więc w tzw. międzyczasie będę szukał albo przedłużę prace tej ekipie od stanu surowego jeśli będzie dobra.

 

Na dniach chciałbym pogadać z ekipami, dać im projekt do wyceny...

Na razie mam na oku firmę z Hoczwi - w przyszłym tygodniu mają mi robić wycenę.

 

W każdym razie wszelkie namiary mile widziane. :wink:

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak na poważnie ;)

mr_kuba

myśle, ze 2 flaszki ... ale 1 na wszeki wypadek trzeba miec w pogotowiu ...na zapas :wink:

...

 

Bylo tak:

Szybkie rozdanie 0,75, doszliśmy do połowy, przyjechał beton, chłopaki nabrali chęci do pracy (a była już 18:30) o 19:15 beton był wylany

wyrównany do poziomu, dokończyliśmy wspomnianą 0,75, a że umorowali się

przez cały dzień z szalunkami to mi się ich trochę szkoda zrobiło więc jeszcze

0,5 'pękło' :lol:

Na grilla umówieni jesteśmy dopiero na wiosnę jak będą płytę wylewać ;)

Pozdowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam już ekipy do budowy od fundamentów po dach, mam dwie wyceny, które zwaliły mnie z nóg więc szukam dalej... :wink:

Witam

AAgnieszko, czy możesz się podzielić informacjami na temat tych ekip? Jak już pisałem w wątku o więźbie w przyszłym roku wiosną chcę ruszyć z budową. Właśnie jestem na etapie szukania ekip. Z tym że ja chcę to podzielić na kilka etapów: najpierw wziąć firmę która zrobi mi od A do Z piwnicę (będzie miała swoje koparki, swoje szalunki, swój beton, gruchy, pompę itd). Wiem że to wyjdzie drożej ale przynajmniej w 3-5 tygodni będę miał gotową piwnicę ze stropem. Drugi etap to ekipa która pociągnie dalej stan surowy otwarty. A dalej... to będzie z grubsza za rok więc w tzw. międzyczasie będę szukał albo przedłużę prace tej ekipie od stanu surowego jeśli będzie dobra.

 

Na dniach chciałbym pogadać z ekipami, dać im projekt do wyceny...

Na razie mam na oku firmę z Hoczwi - w przyszłym tygodniu mają mi robić wycenę.

 

W każdym razie wszelkie namiary mile widziane. :wink:

Z góry dziękuję.

 

 

Projekt w takiej sytuacji musi Ci grać na 102 - nikt nie może popełnic rzadnego błędu!!! bo jeżlei powalą cos Ci z wymiarami czy poziomami w piwnicach ci na piętrze będą kleli lub co gorsza zaczna przerabiać.

 

Jeztem za tym byś zdecydował sie na jedną firmę od piwnić po dach. - jeżlei gdzieś popelnią jkaiś błąd (a tego raczej nie unikniesz) będą go z konsekwencją toczyli do samej góry..

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tak na poważnie ;)

mr_kuba

myśle, ze 2 flaszki ... ale 1 na wszeki wypadek trzeba miec w pogotowiu ...na zapas :wink:

...

 

Bylo tak:

Szybkie rozdanie 0,75, doszliśmy do połowy, przyjechał beton, chłopaki nabrali chęci do pracy (a była już 18:30) o 19:15 beton był wylany

wyrównany do poziomu, dokończyliśmy wspomnianą 0,75, a że umorowali się

przez cały dzień z szalunkami to mi się ich trochę szkoda zrobiło więc jeszcze

0,5 'pękło' :lol:

Na grilla umówieni jesteśmy dopiero na wiosnę jak będą płytę wylewać ;)

Pozdowionka

Kuba - ciesze sei ze chłopcy wypili- robotę skończyli a Ty jesteś zadowolony.

 

Tylko tak dalej.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeztem za tym byś zdecydował sie na jedną firmę od piwnić po dach. - jeżlei gdzieś popelnią jkaiś błąd (a tego raczej nie unikniesz) będą go z konsekwencją toczyli do samej góry..

Sebo8877

 

sebo8877 - Popieram w 100%

 

ansemo - Unikniesz narzekania a co za tym idzie dodatkowych kosztów

Bo co zrobisz jak ta druga ekipa powytyka błędy tej pierwszej ...?

....Ty za to zapłacisz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo tak:

Szybkie rozdanie 0,75, doszliśmy do połowy, przyjechał beton, chłopaki nabrali chęci do pracy (a była już 18:30) o 19:15 beton był wylany

wyrównany do poziomu, dokończyliśmy wspomnianą 0,75, a że umorowali się

przez cały dzień z szalunkami to mi się ich trochę szkoda zrobiło więc jeszcze 0,5 'pękło' :lol:

mr_kuba - doping jest wAżny ! (stosowany w odpowiednim momencie i stężeniu ... oczywiście :D)

kiedy zawodnik pod koniec dnia traci siły - bez koksu ani rusz .... :wink:

GRATULACJE !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt w takiej sytuacji musi Ci grać na 102 - nikt nie może popełnic rzadnego błędu!!! bo jeżlei powalą cos Ci z wymiarami czy poziomami w piwnicach ci na piętrze będą kleli lub co gorsza zaczna przerabiać.

 

Jeztem za tym byś zdecydował sie na jedną firmę od piwnić po dach. - jeżlei gdzieś popelnią jkaiś błąd (a tego raczej nie unikniesz) będą go z konsekwencją toczyli do samej góry..

 

Sebo8877

 

Racja, racja, tym bardziej ze wszyscy znamy możliwości naszych fachowców :D

 

Nawet u prawie sąsadów mam przykład, mogę komuś ODRADZIĆ ekipę jakby co, ale z powiatu strzyżowskiego to nik się na razie nie buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt w takiej sytuacji musi Ci grać na 102 - nikt nie może popełnic rzadnego błędu!!! bo jeżlei powalą cos Ci z wymiarami czy poziomami w piwnicach ci na piętrze będą kleli lub co gorsza zaczna przerabiać.

 

Jeztem za tym byś zdecydował sie na jedną firmę od piwnić po dach. - jeżlei gdzieś popelnią jkaiś błąd (a tego raczej nie unikniesz) będą go z konsekwencją toczyli do samej góry..

 

Sebo8877

Kurcze, to teraz zabiłeś mi ćwieka... :roll:

Do piwnicy chciałem brać firmę która ma cały sprzęt (łącznie z gruchami, pompami itd) swój. Oczywiście taka firma będzie w stanie wybudować dalej ale obawiam się wtedy kosztów...

 

Można też wziąć ekipę tańszą która zacznie od piwnicy i pociągnie dalej, ale wtedy musiałbym dodatkowo szukać koparki, szalunków, samemu kupować beton, załatwiać sprzęt itd...

Muszę to wszystko sobie przekalkulować. W każdym razie dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...