Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Nie bój się - jestem z tych raczej cierpliwych - powtarzam raczej....

 

Sebo8877

no .... baaa

to ja bardzo przepraszam ze tego "dekoratora" ....wiecej sie to nie powtórzy ...

 

jeszcze raz przepraszam .... :oops:

bardzo ... :oops:

 

jonasz - zakładam ze deski miałeś gr 32 ... szerokie na 14 cm

a słupki 7 x 7 cm

przy takim założeniu tartak sprzedał Ci ok 0,35 m3 drzewa po 540 zł/m3

i to nie jest wygórowana cena ...

oczywiscie lepiej sie opłaca drzewo kupic w kolcu i zlecic przetracie ...

a hasła takie ...boje sie jeszcze nie raz usłyszysz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a ja byłem właśnie w (bardzo)pobliskim tartaku bo trzeba mi na czwartek deski do wytyczenia fundamentów:

4 szt x 3 metry

4 szt x 1,5 m

6 szt x 1 m

albo bardziej jednolicie:

8 szt x 3 m

2 szt x 2 m

 

a do tego słupki lub stemple do wbijania/zakopywania:

8 szt x 1,3 m

4 szt x 1,6 m

4 szt x 1,9 m

8 szt x 2,2 m

Oczywiście może też być bardziej jednolicie np.

12 x 1,6 m

12 x 2,2 m

 

Właściciel tartaku był łaskaw wycenić na łączną kwotę 174 zł, zaznaczając że tak w ogóle to mu się i tak nie opłaca. I co wy na to ?

 

Kup sobie od razu ze 4m3 desek do szalowania fundamentów to Ci facet z tartaku

dorzuci jeszcze te kilka słupków i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie bój się - jestem z tych raczej cierpliwych - powtarzam raczej....

 

Sebo8877

no .... baaa

to ja bardzo przepraszam ze tego "dekoratora" ....wiecej sie to nie powtórzy ...

 

jeszcze raz przepraszam .... :oops:

bardzo ... :oops:

 

Brzoza Mysmy się chyba nie zrozumieli - ty mnie przyajcielu nie przepraszaj- bo nie ma za co.

Moja żona bawi sie w dekoratora - czym znacznie uprzyksza mi życie - tak samo jak ten Twój uprzykrzał Tobie.

Tak więc dekorator rzecz wg mnie zbedan bo ten to osobnik wprowadza jeno zamęt w spokojen budowanie :)

 

A dzikisłoń - pojętnym uczniem okazał się :) Zalążki ścianek dzialowych ma - pierwszą warstwę - gdzieniegdzie drugą:) Teraz Pokierowany radami byragdzisty kryzysa -kontunuje dzieło sam.

 

Jak wiecie jestem po architekturze - jak wczoraj zobaczyłem projekt to przez 12 h szukałem rąk bo mi odpadły :) :wink:

Połowy wymiarów trzebabyło sie domyślić :wink: a co tam daliśmy radę.

Wczoraj zgłupiałem - wprawdzie miałem paruletnią przerwę od budownictwa - ale przypomnijcie mi jak się wymiaruje drzwi wewnętrzne - chodzi o otwór. Powiedzcie mi jak się wymiaruje otwory drzwiowe - bo ja chyba chodziłem do jakiejś innej szkoły :) i jak to się ma do to do tego co muruje murarz???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEBO - to Ty jesteś na etapie projektu ?

Myślałem że wykończenia...

Pozdrawiam

Jonasz

 

Nie Jonasz ja wykańczam - tylko wczoraj u naszego forumowego kolegi dzikiego słonia -stawiałem ścianki działowe (ściślej - szkoliłem przyszłego murarza :)) - i mieliśmy tam projekt wg którego to trzeba wymurować - stąd moje pytania :)

Ogólnie to jestem zadziwiony pomysłowością tego projektanta :) Thebeściak :) poprostu.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiecie jestem po architekturze - jak wczoraj zobaczyłem projekt to przez 12 h szukałem rąk bo mi odpadły :) :wink:

Połowy wymiarów trzebabyło sie domyślić :wink: a co tam daliśmy radę.

Wczoraj zgłupiałem - wprawdzie miałem paruletnią przerwę od budownictwa - ale przypomnijcie mi jak się wymiaruje drzwi wewnętrzne - chodzi o otwór. Powiedzcie mi jak się wymiaruje otwory drzwiowe - bo ja chyba chodziłem do jakiejś innej szkoły :) i jak to się ma do to do tego co muruje murarz???

 

Sebo8877

 

Sebo z tym projektantem wnętrz - to taki zart ...:wink:

co do otworów spotkałem sie z dwoma oznaczeniami

- rozmiar w swietle ościeży poszerzony o miejsce na uszczelnienie

czyli np dla drzwi 70 - tek oznaczenie 80/210(205)

- lub symbolami D1, D2, D3 itd - gdzie w dalszej częsci projektu z zestawienia stolarki mozna było dość do tego jaki otwór ...

a co wymłodził ten architekt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymłodzil

- drzwi wstawił 90-tki (wejściowe i wiatrołap) czyli otwory powinny byc na 102 (musi się przecież zmiescić ościeżnica) dla ścisłości wszystkie drzwi sa wrysowane z ościeżnicami.

Murarz porobił otwory na 90 - czyli z drzwi 90-tek robia sie 80-tki :)

 

Niby szczegół - tylko że to wejściowe są na 80 - a jak trzebabędzie wnieść chorego z noszami to bokiem ???

Albo siakiś wózek z inwalidą - to co tysz bokiem ???

 

Mnie uczyli inaczej - czyli jak drzwi mają być 80- tki otwór wrysowywało sie na 92 w nim ościeznice i wiadomo było że jak były ościeżnice to trza wymurowac otwór na 92

Jak był otwór bez ościeżnic wpisywało się tylko drzwi jakie mają być a muraż to już se odejmował.

Wg mnie tak było zawsze drzwi 80-tki zawsze i wszędzie sa podawane jako szer szkrzydła a nie skrzydła z ościeznicą???

Chyba że się mylę .....

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze sie nie mylisz Sebo

projekt powinien byc zrozumiały dla murarza i zwymiarowany "pod niego"

terminologia 80 tki jest dla handlowca który te drzwi sprzedaje

słyszałem o sytuacji ze po włożeniu zwłok do trumny w domu zapomniano ze drzwi sa wąskie ... trumne wynoszono oknem

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sebo ja na rzutach wpisuję wymiary skrzydła i dodatkowo wymiaruję otwory.

Coby nikt się nie zastanawiał co oznacza dana liczba.

Ale w projekcie gotowym mojego domku nie ma zwymiarowanych otworów są podane tylko wymiary skrzydeł.

 

No to fajnie że w dobrej szkole mnie uczyli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie, ze sie nie mylisz Sebo

projekt powinien byc zrozumiały dla murarza i zwymiarowany "pod niego"

terminologia 80 tki jest dla handlowca który te drzwi sprzedaje

słyszałem o sytuacji ze po włożeniu zwłok do trumny w domu zapomniano ze drzwi sa wąskie ... trumne wynoszono oknem

 

:-?

 

Dokładnie (nie chciałem przytaczać trumny (bo Słoń może sobie pomyśleć że go pochowac chę:)) ale dokładnie tak jest .

Teściowie kupili stary dom drewnany w mojej okolicy (dokłdnie w sąsiedztwie) wszystkie drzwi wewnętrzne to 100 w świetle ościeżnic - wiecie jaka wygoda - wszystko sie mieści :)

 

Nie rozumiem jednej rzeczy - człowiek robi uprawnienia- a nie zna podstaw- takich tylko na szafot :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...