Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Jestem nową osobą na tym forum. Po wielu poszukiwaniach, dyskusjach itd., zdecydowaliśmy sie z mężęm na budowę domku.Prawie kupiliśmy już działkę, architekt już widział działke i projekt jaki wybraliśmy (BARWNY z muratora).

Teraz sterta papierków do załatwienia i ruszamy na wiosnę.

Będziemy budować się w okolicach Stalowej Woli , w gminie Pysznica.

Szukamy ekipy budowlanej , oczywiście poleconej i sprawdzonej przez kogoś w praktyce.Moze macie jaieś namiary na dobrych fachowców.

Czekam również na wsze opinie o projekcie oraz na rady dla "zielonych" inwestorów , takich jak my z mężem;-)

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Na budowę nie idziemy!

 

:wink:

wot szutniki - wycwanili sie

do biura pewno by chcieli :D

Lepper postulował otworzyc rynek dla Ukraińców, a tu trzeba sięgnąć głebiej ... po Chińczyków

za 5 $, pare garści ryzu na mleku i sałatka z bambusa, komin postawiliby :D

 

Witaj Aniu - A&G

o ile dobrze znalazłem projekt to na poddaszu tu wszysko slicznie wyglada ... cukierkowo wręcz ...

http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_374_4.jpeg

tyle tylko ze nie zaznaczyli skosów ... taka wanna pod skosem ... wykąpałbym w niej projektanta :evil: bo wyprostowac tam sie nie sposób !

spanie pod skosem to dla mnie równiez nieporozumienie ... wiecznie guzy na głowie - przy wstawaniu ... chyba ze człowiek dojdzie do takiej wprawy i będzie się rano wyslizgiwał z łożka bez wstawania ... jak wąż ... :-?

wizualizacja parteru - wejście do kotłowni jest przez garaż http://images2.fotosik.pl/131/edbf98f2756b6edfmed.jpg

na jakie paliwo będzie piec w kotłowni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj Aniu - A&G

o ile dobrze znalazłem projekt to na poddaszu tu wszysko slicznie wyglada ... cukierkowo wręcz ...

 

tyle tylko ze nie zaznaczyli skosów ... taka wanna pod skosem ... wykąpałbym w niej projektanta :evil: bo wyprostowac tam sie nie sposób !

spanie pod skosem to dla mnie równiez nieporozumienie ... wiecznie guzy na głowie - przy wstawaniu ... chyba ze człowiek dojdzie do takiej wprawy i będzie się rano wyslizgiwał z łożka bez wstawania ... jak wąż ... :-?

(...)

 

Witaj brzoza

Nie mogę się z Tobą zgodzić, że wszystkie skosy na poddaszu użutkowym są do bani.

Te zdjęcia ponieżej przedstawiają poddasze w domu u mojej Teściowej, ja aranżowałem wszystkie pomieszczenia na tym piętze i mieszkałem tam przez dwa lata, musze jednoznacznie stwierdzić, że mieszkało się calkiem fajnie i nigdy guza sobie nie nabiłem wstawając rano z łóżka a tym bardziej kładąc sie wieczorem :D

 

Pkój dzienny:

 

http://www.republika.pl/vat/dom/lr.jpg

 

Sypialnia :

 

http://www.republika.pl/vat/dom/br.jpg

 

Łazienka (ta pralka stała tam trochę za długo z racji wykańczania pralni):

 

http://www.republika.pl/vat/dom/wr.jpg

 

Oczywiście wszystko zależy od wysości ścianki kolankowej

 

Pozdrowionka, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witaj Aniu - A&G

o ile dobrze znalazłem projekt to na poddaszu tu wszysko slicznie wyglada ... cukierkowo wręcz ...

 

tyle tylko ze nie zaznaczyli skosów ... taka wanna pod skosem ... wykąpałbym w niej projektanta :evil: bo wyprostowac tam sie nie sposób !

spanie pod skosem to dla mnie równiez nieporozumienie ... wiecznie guzy na głowie - przy wstawaniu ... chyba ze człowiek dojdzie do takiej wprawy i będzie się rano wyslizgiwał z łożka bez wstawania ... jak wąż ... :-?

(...)

 

Witaj brzoza

Nie mogę się z Tobą zgodzić, że wszystkie skosy na poddaszu użutkowym są do bani.

Te zdjęcia ponieżej przedstawiają poddasze w domu u mojej Teściowej, ja aranżowałem wszystkie pomieszczenia na tym piętze i mieszkałem tam przez dwa lata, musze jednoznacznie stwierdzić, że mieszkało się calkiem fajnie i nigdy guza sobie nie nabiłem wstawając rano z łóżka a tym bardziej kładąc sie wieczorem :D

 

Pkój dzienny:

 

http://www.republika.pl/vat/dom/lr.jpg

 

Sypialnia :

 

http://www.republika.pl/vat/dom/br.jpg

 

Łazienka (ta pralka stała tam trochę za długo z racji wykańczania pralni):

 

http://www.republika.pl/vat/dom/wr.jpg

 

Oczywiście wszystko zależy od wysości ścianki kolankowej

 

Pozdrowionka, Kuba

 

 

witam, jest tylko mała różnica, że skosy u twojej teściowej są wysokie a w projekcie "barwny" ma 90 cm, a odsuwając się do wysokości ok 150 cm, znacznie zmniejszy się powierzchnia pokoi

ale moge się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zgodnie z projektem:

Wysokość parteru 2,66 m

Wysokość poddasza/piętra 0,94-4,30 m

Myślę że przy takiej wysokości da się normalnie funkcjonować i nie trzeba ćwiczyć umiejętności czołgania;-)

Ale mogę się mylić.Dzisiaj porozmawiam o tym z naszym znajomym architektem.

Pozdrawiam,Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Wysokość poddasza/piętra 0,94-4,30 m

Myślę że przy takiej wysokości da się normalnie funkcjonować i nie trzeba ćwiczyć umiejętności czołgania;-)...

własnie pod te 94 cm będzie wsunieta wanna ...

po drugiej stronie wanny będzie oczywiście wyzej

ale czy wystarczająco ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie było to zbyt piękne żeby mogło być prawdziwe, Portugalia jest przecież 2 drużyną Europy, a grała jak patałachy

juz zaczęłam myśleć czy to możliwe żeby taki mecz był ustawiony :o

bo coś mi tu nie gra :-?

ale ja z natury jestem podejrzliwa

:wink:

 

a w wielki powrót naszych nie mogę jakoś uwierzyć :roll:

nawet po zmianie trenera, choć bardzo dobrym krokiem było wystawienie tyle młodych piłkarzy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrali smurfysyny 2:1

 

Najfajniejsze to to że grali jak w transie, wyporzedzali przeciwników, atakowali - oddali 16 celnych strzałow - kazda akcja była zagrożeniem pod bramką Portugali. Normalnie Brzoza wczoraj to im chyba krew przetoczyli - bo chodzili jak maszynki - całe 90 minut.

 

Beti pragnę zauważyć że Portugalia jest słabiuteńka teraz jak babie lato - z Finlandią 1:1 a z Azejdżerbanem:) tylko 3:0 tak wiec jak narazie Ci wielcy nic nie pokazują - hitem w naszegrupie wg mnie sa Finowie -graja jak z nut :)

 

Ale Rasiak to mnie zdenerwował sromotnie - do pustej brami nie podac- kolegów przepraszał ponoć 50 sekund :)

 

A to powiedział trener Portugalczyków :0

...- O sukcesie Polaków zadecydowało ich bardzo dobre przygotowanie fizyczne. W 90 minucie nadal sprawnie poruszali się po boisku - powiedział po przegranym 1:2 meczu z Polską trener reprezentacji Portugalii Luiz Felipe Scolari.

 

- My popełniliśmy drobne błędy w kryciu przy obu golach, to pozwoliło rywalom je strzelić i wygrać mecz. Polska była bardzo dobrze zorganizowanym zespołem i zwyciężyła zasłużenie. Nie jestem zaszokowany wynikiem, to normalny rezultat. W ostatnich mistrzostwach świata graliśmy bardzo dobrze, ale teraz sytuacja była inna".

...

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem i nie mogłem uwierzyć w to co się wczoraj działo w Chorzowie.

 

Ale teraz pokazali że jednak umieją grać, może to ci młodzi, nowi zawodnicy zmotywowali tych starszych.

Widać było że nie ma straconych piłek.

Wreszcie pokazali na co ich stać. Oby nie było to tylko pojedyńcze dobre spotkanie.

 

Ale dzisiaj już czas wrócić do budowlanej rzeczywistości.

Na początek mam dla budujących ofertę - sprzedam trzy formy z desek do robienia łuków nad drzwiami (cena jakaś symboliczna).

Zacząłem robić porządek i nie mam co z nimi zrobić a pociąć i spalić mi szkoda.

Mam też do sprzedania drzwi garażowe drewniane używane dwuskrzydłowe. Idealnie nadają się na zamknięcie budowy na zimę.

U mnie były rok czasu, teraz mam już nowe więc te chętnie sprzedam po koszcie zakupu 250 zł.

 

Wymiary to prawdopodobnie 245 szer x 210 wys. Chociaż muszę to sprawdzić. Ale zawsze przy większym otworze można przybić deskę.

To te ze zdjęcia

http://album.volny.cz/show_image.php?file=/t/tigermoth/c7ba950e936c986323792d13ee5b09f4_tmb

 

 

Pozdrawiam z zimnego Leska (2 st.C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Wszystkim

tym którzy budują, budowali, lub mają zamiar budować

a i oczywiście tych którzy już rozkoszują się mieszkaniem w swych nowowybudowanych domach.

Przepraszam Wszystkich że nie dawałem znaku życia, ale całkiem po prostu mnie nie było, musiałem odciąć się od tych codziennych spraw, problemów, i pojechać tam gdzie nikt i nic mnie nie bedzie obchodziło.

 

Wróciłem do kraju i nadal mnie trzyma zachwyt nad tym co widziałem..

Chiny to ogromny i piekny kraj, (że nie wspomną o chinkach :wink: )

 

jakby kiedyś jakieś spotkanko 8) to bedzie co opowiadać...

 

Pozdrówka :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...