Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z nowości na mojej małej wojnie z budowa

1 - zamówiłem piec C.O.

2 - zakupilem membranę dachową , styropian pod wylewki, styropian pod ogrzewanie podłogowe, właz dachowy.

3 - ciężarówka z materiałami czai się za rogiem (piasek cement pod wylewki) - stoi w blokach ale nie dojedzie bo błoto :)

4 - dzis przemurowywuje komin ponad kalenica :o dam radę - znaleźć murarza na taka robotke graniczy z cudem wyobraźcie sobie :o :o :o

5 - jutro reszta poglebiania piwnic pod ocieplenie :p

6 - a w przyszłym tygodniu to dopiero będzie się dzialo !!!!

 

Sebo8877

 

Sebo - z powyższego wynika, że masz ogrzewanie podłogowe.

Jaki piec zastosowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jonasz widze żeś wertował forum :)

 

Tak było - ale się zmieniło na etapie realizacji.

Jako iz podłogówka wchodziła w grę - (maiło być jej 20m) i po analiziestwierdziliśmy że koszt mieszania, RT-li (bo ta opcja jest tańsza) podbija zancząco nam koszt instalacji - a jako iż miedź mi cholernie skoczyla -(a kasa z kredytu - wydzielona na zadania z kalkulatorem :wink: ) to zrezygnowalismy z podłogówki. Całe lata żylismy bez to żonka stwierdziła że i tera da se radę :) Mi to rybka - bo dla mnie optimum to 18 C (dobrze się czuję) żone zimno i przy 27 C :wink:

 

co do kotła to na mojej stronce zobaczysz kocioł.

 

jest to piec na paliwo stałe - węgiel, drewno, (oraz wszystki pochodne tych dwóch paliw) zagazowujący, dolnospalający polskiej produkcji Fex Plus pracujący na wyciągu.

O fex-ach możesz przeczytać na forum.

Kocioł znałem od dłuższego czasu - ale zamontowany u siebie przewyższył mje oczekiwania. Jak masz jakies pytania co do spraw technicznych i cenowych - zapraszam.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, dzięki za dobre chęci. Z pewnością skorzystam...

 

Tomasz 3211 - o kredytach znalazłem na str.78, ale praktycznie NIC tam nie ma.

 

Ja mogę polecić stronę http://www.expander.pl, daje trochę ogólnej teorii, oraz dodatek do Rzeczpospolitej "moje pieniadze" z 26.10.06., który w całości poświęcony był kredytom mieszkaniowym.

Moi znajomi skorzystali ostatnio z usług expandera i są zadowoleni.

Ja na początek wybieram się do Millennium I Nordea(i) i może BPH bo mam tam ROR i plany lokacyjne ale większych nadzieji sobie z nim nie wiążę.

Na nieszczęście mamy obecnie rekordowo niski kurs CHF co znacznie zwiększa ryzyko kredytu w tej (skądinnąd wspaniałej) walucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, dzięki za dobre chęci. Z pewnością skorzystam...

 

Tomasz 3211 - o kredytach znalazłem na str.78, ale praktycznie NIC tam nie ma.

 

Ja mogę polecić stronę http://www.expander.pl, daje trochę ogólnej teorii, oraz dodatek do Rzeczpospolitej "moje pieniadze" z 26.10.06., który w całości poświęcony był kredytom mieszkaniowym.

Moi znajomi skorzystali ostatnio z usług expandera i są zadowoleni.

Ja na początek wybieram się do Millennium I Nordea(i) i może BPH bo mam tam ROR i plany lokacyjne ale większych nadzieji sobie z nim nie wiążę.

Na nieszczęście mamy obecnie rekordowo niski kurs CHF co znacznie zwiększa ryzyko kredytu w tej (skądinnąd wspaniałej) walucie.

 

 

dzięki bardzo

 

 

ja mam rora w bph, a w millenium warunki bardziej mi odpowiadają ... decyzję czas podjąć :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetko modle sie o to razem z Tobą - dla mnie zima może być dopiero w przyszlym sezonie :wink: sebo8877

Ja też, ja też -

chciałabym żeby zimy w tym roku nie było akurat w Bieszczadach.

Choć podejrzewam, że w całym kraju są ludzie, którzy czekając na wykonawców (O święta cierpliwości zstąp na nas!) nie zdążyli przed zimą zrealizować wszystkich planów budowlanych. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej przerwie, szczególnie ziomala sebo8877 :wink:

Nie odzywałem się bo nie miałem nic do napisania.

Ale teraz to już sie coś dzieje.

Warunki zabudowy dostałem i staram się (a tak naprawdę to mój Kierbud) o pozwolenie na budowę. Nie idzie to jak "po maśle" ale mam nadzieję że do późnej zimy zdąży abym wczesną wiosna rozpoczął budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIECH DZIAŁAJĄ Z KOLEJNYMI a teraz to tylko cisza w temacie.

masz racje

były czasy ze obiecywali ...

mi torbe ...

Sebo tez miał cos dostac ...

to nic ze nie wysłali ... ale obiecywali ... przynajmniej cos sie działo

 

a teraz nic ... cisza :-?

 

O to bardzo ciekawe, nie wiedziałem o tym, dobrze że chociaż gazeta i forum są fachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIECH DZIAŁAJĄ Z KOLEJNYMI a teraz to tylko cisza w temacie.

masz racje

były czasy ze obiecywali ...

mi torbe ...

Sebo tez miał cos dostac ...

to nic ze nie wysłali ... ale obiecywali ... przynajmniej cos sie działo

 

a teraz nic ... cisza :-?

 

O to bardzo ciekawe, nie wiedziałem o tym, dobrze że chociaż gazeta i forum są fachowe.

 

Ło - :) - ja dalej czekam na zająca Wielkanocnego :)

 

Dzięki Bogu - fachowość Tego forum to Ludzie - a tych rozsądnych, rzeczowych i fachowych jest większośc :)

 

Co do samej gazety - niestety jest coraz bardziej sprzedajna - jak przysłowiowa .... Coraz częściej pisze to za co zapłaci - slono zapłaci - ten co chce się reklamuje :)

 

Siem znów zdenerwowałem .... :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...