Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Beti, jak będziesz u gościa rozejrzyj się dokładnie i popytaj, może znajdziesz coś dla siebie.

Ja, nie rozejrzałam się za bardzo, akurat w drodze do niego, zadzwonił kolega i poprosił, żeby go scholować, bo miał wypadek. Więc tyle że do gościa dotarliśmy i praktycznie z powrotem. A na drugi dzień spadł śnieg, trochę mrozu i mi wybili kamień na ten sezon budowlany.

 

Może uda się coś utargować. Właściwie nie wiem jakie ceny takiego kamienia jak ja szukałam, są gdzie indziej. Porównywałam jedynie do imitacji z betonu, które są w hipermarketach jednak droższe.

No i trzeba jeszcze doliczyć coś do konserwacji piaskowca, nie wiem jeszcze ile to z kolei kosztuje.

A gdzie Wy chcecie go położyć?

Mam nadzieję, że znajdziesz coś odpowiedniego. Czekam na wieści.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam - jak w temacie : poszukuje ekipy do postawienia domu okolo 250m , garaż dwu stanowiskowy i zrobienie ogrodzenia

mam ogrzewany barak , na dzialce jest prąd, woda

miejscowość znajduje sie około 30 km od warszawy w stronę gdańska

czy ktoś może mi polecić brygadę ? prace chciałbym rozpocząć na wiosnę

dziekuje za pomoc i pozdrawiam

 

Te gapcia a Ty gdzie tę chałupę chcesz postawić - Nie w tej grupie sie ogłaszasz. A jeżeli to ogłoszenie zamierzone - to dlaczego chcesz sćiagąc ekipe z tak daleka?? :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może gapcia słyszał, że na Podkarpaciu są najlepsze ekipy i dlatego chce ciągnąć aż do Wawy

 

Baru ty to masz już pewne informacje w sprawie naszego drzewa?

Bo jak z nim rozmawiałam to powiedział, że dopiero dzisiaj będzie coś wiedział.

Ale mimo to jadę dziś gdzie indziej zobaczyć, co jest i za ile. No i muszę sobie transport znaleźć. Jak mi co wyjdzie to biorę drewno z obydwu stron.

To co dzisiaj jadę ponoć jest rok przesuszone i pocięte na kawałki (takie prosto do kominka) może mnie cena nie zwali z nóg, bo przez telefon nie dowiedziałam się.

 

A na szkolenie już nie chodzę, bo się zraziłam. Na ostatnim naszym spotkaniu p. Iwona takiego kopa usadziła swojej psince, że aż podskoczyłam z wrażenia. I więcej już się nie pokazałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta!

Dlatego mówiłam Ci, żebyś zdecydowała się na grupę Agnieszki. Wg mnie jest zdecydowanie lepsza w szoleniu.

Jak już będziesz wiedziała po ile ten drewniany gotowiec jest - puśc sms-a. My też przeciez musimy gdzieś kupić.

A w temacie gapcia-gapci - myślę, że poszukiwania na naszym terenie mają powód finansowy. Nie ma co porównywać wynagrodzenia tamtejszych i naszych murarzy. Gapciu! Nie posiadam namiarów na godną polecenia ekipę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru

w temacie gapcia mysle podobnie

zerknałem w profil i okazuje sie ze wiekszośc postów to powtarzajace sie ogłoszenia porozrzucane po całym forum

oto jedno z nich

 

potrzebuje fronty do kuchni i łazienki ale mieszkam w warszawie a tu sa strasznie drogie !!! może ktos mi poleci firme ktora nie wyssie ostatniej zlotowki ze mnie ?? nie musi byc to drewno moze byc MDF

i ewentualnie blaty tez by sie przydaly

 

dziekuje za pomoc

pozdrawiam slawek

 

Gapciu! ja równiez nie posiadam namiarów na godną polecenia ekipę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kooleżanki -tak dla informacji - jak będziecie miały jakies wieści z tym drewnem to mi tyż sms-a zapodajcie :)

 

Co do Gapcia :) Nie polecię Ci ekipy - bo sam robię a te które znam to zainteresowane raczej lokalnym wykonastwem. Najslodniejs i są górale :wink: :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru

w temacie gapcia mysle podobnie

zerknałem w profil i okazuje sie ze wiekszośc postów to powtarzajace sie ogłoszenia porozrzucane po całym forum

oto jedno z nich

 

potrzebuje fronty do kuchni i łazienki ale mieszkam w warszawie a tu sa strasznie drogie !!! może ktos mi poleci firme ktora nie wyssie ostatniej zlotowki ze mnie ?? nie musi byc to drewno moze byc MDF

i ewentualnie blaty tez by sie przydaly

 

dziekuje za pomoc

pozdrawiam slawek

 

Gapciu! ja równiez nie posiadam namiarów na godną polecenia ekipę!

hmmm czy to coś złego pytać , szukać , zamieszczać posty na forum dokładnie związanym z tematem forum ??? moim zdaniem nie !!! dlatego pytam , szukam i zamieszczam ale widzę że potwierdza się ogólna opinia że polak jak nie pomoże to na pewno zaszkodzi , a fronty do kuchni znalazłem w Wadowicach - opłacało mi się jechać z warszawy autem kupić je byłem jeszcze 3 dni w zakopanem i jeszcze zaoszczędziłem troche pieniedzy ( w porównaniu z warszawą ) więc moje posty i być może trochę chaotyczne szukanie ma jednak sens - ja przynajmniej tak myślę , a pisać po to by obsmarowywac i wyśmiewać innych - chyba lekka przesada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru

w temacie gapcia mysle podobnie

zerknałem w profil i okazuje sie ze wiekszośc postów to powtarzajace sie ogłoszenia porozrzucane po całym forum

oto jedno z nich

 

potrzebuje fronty do kuchni i łazienki ale mieszkam w warszawie a tu sa strasznie drogie !!! może ktos mi poleci firme ktora nie wyssie ostatniej zlotowki ze mnie ?? nie musi byc to drewno moze byc MDF

i ewentualnie blaty tez by sie przydaly

 

dziekuje za pomoc

pozdrawiam slawek

 

Gapciu! ja równiez nie posiadam namiarów na godną polecenia ekipę!

hmmm czy to coś złego pytać , szukać , zamieszczać posty na forum dokładnie związanym z tematem forum ??? moim zdaniem nie !!! dlatego pytam , szukam i zamieszczam ale widzę że potwierdza się ogólna opinia że polak jak nie pomoże to na pewno zaszkodzi , a fronty do kuchni znalazłem w Wadowicach - opłacało mi się jechać z warszawy autem kupić je byłem jeszcze 3 dni w zakopanem i jeszcze zaoszczędziłem troche pieniedzy ( w porównaniu z warszawą ) więc moje posty i być może trochę chaotyczne szukanie ma jednak sens - ja przynajmniej tak myślę , a pisać po to by obsmarowywac i wyśmiewać innych - chyba lekka przesada

 

Jezu Chryste widzę że nie zroumiałeś pytania :wink: Pytałem dlaczego szukasz tu (tak z czystej ciekawośc) zarówno Baru jak i Brzoza odpoweidzieli dlaczego szukasz (bo u nas taniej)

Najnormalniej pomyślałem ze pomyliłeś Grupy.

 

Jesteśmy tu żeby sobie pomagać (Tobie też !!!) i nikt nikogo wcale a wcale nie chciał obrazić.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mieszane uczucia jak czytam Twój gapcio - ten sam post w tresci -umieszczony 6 razy na forum w różnych miejscach typu

"witam

polecam ekipę pana Mariusza z Warszawy..." itd

mi to przypomina nachalne spamowanie i reklame

 

nie widze nic złego w szukaniu ekip po całym forum

natomiast szukanie ich na podkarpaciu czy w grupie krakowskiej (górale i "biedne Podhale") ma ewidentnie podtekst finansowy ...

jakbys przeczytał wczesniejsze - ale niedawne - posty w grupie podkarpackiej i poszukiwania przez samych forumowiczów - podkarpacian ekip ... n- ty raz błagania i sciaganie murarzy z lubelskiego ukrainy i podlasia to zrozumiałbys, ze tutejsze ekipy nie chca juz za marne grosze robic (sorry za epitet) u warszawiaków

a sam mam ambiwalentne odczucia jak czytam w jednych postach "... może ktos mi poleci firme ktora nie wyssie ostatniej zlotowki ze mnie ..."

a w kolejnych "...poszukuje ekipy do postawienia domu okolo 250m , garaż dwu stanowiskowy ..."

 

napisz prosto - stac mnie na duzy dom i podwójny garaz ... ale chce maksymalnie zaoszczedzic na ekipie - i to będzie uczciwe postawienie sprawy

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, brzoza robisz z igly widly :p tzn. nadinterpretujesz, to chyba naturalne ze czlowiek chce zaoszczedzic, a to ze to juz nie te czasy ze robotnicy robili za pol darmo byle tylko cos robic to juz inna sprawa.

 

gapcia: Co do Polakow to mozna jeszcze powiedziec iz lubia wyglaszac szybkie i ostre sady, co widac w Twojej notce.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio akcje z robotnikiem.

 

Moja ekipa tynkarzy miala do srody skonczyc robote, ale... w piatek pomocnik (ten od tachania zaprawy) , wrzucil sobie do oka wapno, i to tak konkretnie. Nic mi o tym nie powiedzial i chowal sie jak przyjezdzalem na budowe przez 2 dni (tzn. unikal mnie). Po 2 dniach w koncu sie pokazal, oko napuchniete, zaropiale i wogole bonanza (pokazal sie bo chcial poprosic o jakies srodki przeciwbulowe od glowy bo spac nie moze... no coments). Oczywiscie zawiozlem go na pogotowie, przed czym sie bronil jak mogl bo nie mial ani dowodu ani nic innego z dokumentow przy sobie no i bal sie ze pani doktor bedzie mu grzebac w tym oku a to go boli... LOL!

 

Tak wiec ekipa po wszystkim pojechala sie kurowac, do domu. Na szczescie po przemyciu na pogotowiu i masciach + tabletkach oko zaczelo sie poprawiac wiec w poniedzialek maja wrocic skonczyc (zostalo jeszcze tylko z 70 metrow).

 

Generalnie, jak sciagacie ekipe to lepiej ja codziennie ogladajcie od stup do glow czy przypadkiem wszyscy zyja bo potem moze byc przykro.

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza nie chciałem robic kolejnej Bobnanzy jak nazywa to Dziki - tak więc przygłaskalem sprawe -ale Twój post odzwierciedla waszystko to co mi na sercu lezy i powiem to co myśle (jak już sie rozpętało to niech się dzieje wola nieba)

Na usta me skromne :wink: cisnie się jeszcze jedno -

Jak Warszawka potrzbuje pomocy - to zaraz wszyscy - mają lecieć pomagać, robic za Bóg zapłać. Natomiast jak trzeba wspomóc dzieci (głodne dzieci z Bieszczad) to Pokazuje nam ..Plecy.

Cały czas cyckaja wszyskich(śląsk z wegla, podkarpacie z Gazu) oni mają miec za free - bo to solyca - a my mamy pąłcić i to srogo.

Żyjecie na WYŻSZYM poziomie - płaćcie - podwykonawcom z wyższego poziomu (czytaj ze stolicy)

My tyle czasu radziliśmy sobie bez Pomocy stolicy i dalej sobie radzimy (bo dalej nam plecy pokazują) to dlaczego mamy robić Wam przysługi

 

Może ten mój post zabrzmi "ekstrawagancko i faszystowsko" ale denerwuje mnie postawa stolicznych i nieraz dali mi odczuć ze jestem gorszy bo jestem ze śląska czy teraz z galicji - stąd też wypłukałem sobie flaki :roll:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem ostatnio akcje z robotnikiem.

 

Moja ekipa tynkarzy miala do srody skonczyc robote, ale... w piatek pomocnik (ten od tachania zaprawy) , wrzucil sobie do oka wapno, i to tak konkretnie. Nic mi o tym nie powiedzial i chowal sie jak przyjezdzalem na budowe przez 2 dni (tzn. unikal mnie). Po 2 dniach w koncu sie pokazal, oko napuchniete, zaropiale i wogole bonanza (pokazal sie bo chcial poprosic o jakies srodki przeciwbulowe od glowy bo spac nie moze... no coments). Oczywiscie zawiozlem go na pogotowie, przed czym sie bronil jak mogl bo nie mial ani dowodu ani nic innego z dokumentow przy sobie no i bal sie ze pani doktor bedzie mu grzebac w tym oku a to go boli... LOL!

 

Tak wiec ekipa po wszystkim pojechala sie kurowac, do domu. Na szczescie po przemyciu na pogotowiu i masciach + tabletkach oko zaczelo sie poprawiac wiec w poniedzialek maja wrocic skonczyc (zostalo jeszcze tylko z 70 metrow).

 

Generalnie, jak sciagacie ekipe to lepiej ja codziennie ogladajcie od stup do glow czy przypadkiem wszyscy zyja bo potem moze byc przykro.

 

Pozdrawiam,

Dz.

 

Pilnuj ich- bo Wapno niepostrzeżenie (no temu się nie udalo) Ci wynoszą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza nie chciałem robic kolejnej Bobnanzy jak nazywa to Dziki - tak więc przygłaskalem sprawe -ale Twój post odzwierciedla waszystko to co mi na sercu lezy i powiem to co myśle (jak już sie rozpętało to niech się dzieje wola nieba)

Na usta me skromne :wink: cisnie się jeszcze jedno -

Jak Warszawka potrzbuje pomocy - to zaraz wszyscy - mają lecieć pomagać, robic za Bóg zapłać. Natomiast jak trzeba wspomóc dzieci (głodne dzieci z Bieszczad) to Pokazuje nam ..Plecy.

Cały czas cyckaja wszyskich(śląsk z wegla, podkarpacie z Gazu) oni mają miec za free - bo to solyca - a my mamy pąłcić i to srogo.

Żyjecie na WYŻSZYM poziomie - płaćcie - podwykonawcom z wyższego poziomu (czytaj ze stolicy)

My tyle czasu radziliśmy sobie bez Pomocy stolicy i dalej sobie radzimy (bo dalej nam plecy pokazują) to dlaczego mamy robić Wam przysługi

 

Może ten mój post zabrzmi "ekstrawagancko i faszystowsko" ale denerwuje mnie postawa stolicznych i nieraz dali mi odczuć ze jestem gorszy bo jestem ze śląska czy teraz z galicji - stąd też wypłukałem sobie flaki :roll:

 

Sebo8877

hmmm przeczytaj swój post jeszcze raz i może postaraj sie zrozumieć co właśnie napisałeś a o czym ja napiałem w swoim poście :

wydaje mi się że że to forum ma służyć w wiadomej sprawie ( ogólnie budownictwo ) więc po 1 mam chyba prawo pisać posty po 2 mieszkam gdzie mieszkam - i nie w samej warszawie więc te docinki są skierowane chyba nie do mnie po 3 jestem spokojnym czlowiekiem bardzo lubie innych ludzi bez względu na to kim są i gdzie mieszkają byleby by byli uczciwi po 4 trudno nic wielkiego się nie stanie jak dzięki temu forum nie znajdę ekipy - jakoś radze sobie w zyciu więc dam radę i teraz po 5 słowa "faszystowskie" same w sobie są obrażliwe i świadczą żle nie o mnie "warszawiaku" a o piszącym je tu i w tym kontekście po 6 wielu z forumowiczów szuka porządnych fachowców w różnych dziedzinach ja akurat taką firmę znam wiec z czystym sumieniem polecam w taki sposób jak umiem w póżniejszym terminie sam chętnie z nich skorzystam a są to ludzie ze stolicy wiec tani nie są ( ale rewelacyjnie wykonują swoją pracę )

po & dom 250 m to chyba nie jest jakas przesadna rezydencja ? garaż dwu stanowiskowy to też jest chyba przy całych kosztach budowy mała sprawa a znając życie i nie chcąc powielać błędów np rodziny czy znajomych chyba każdy robi czy buduje tak by było dla nie najlepiej ???

to chyba na tyle , wiem ze i tak nie zmienię świata - cóż takie życie

pozdrawiam i nie mam zamiaru się na nikogo obrażać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapcia - tak jak pisałem powiedziłem to co mi leżalo na wątrobie - jezli sie nie obraziłeś to jesteś wporzo :) (miałeś takie prawo)

 

Tak jak pisałem wiele razy odczułem że jestem gorszej kategori człowiekim bo jestem nie z Warszawy.

 

Kazdy z nas tutaj zasuwa i szuka oszczędności. Niejednokrotnie zapierdzielamy sami, a zdarzają się ludzie którzy traktują nas "z górki' bo jesteśmy z Galicji.

 

Jeżlei uraziłem Cie to przpraszam - ale mam jakąś chandrę dzisiaj i na Ciebie trafiło :-?

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapcia - tak jak pisałem powiedziłem to co mi leżalo na wątrobie - jezli sie nie obraziłeś to jesteś wporzo :) (miałeś takie prawo)

 

Tak jak pisałem wiele razy odczułem że jestem gorszej kategori człowiekim bo jestem nie z Warszawy.

 

Kazdy z nas tutaj zasuwa i szuka oszczędności. Niejednokrotnie zapierdzielamy sami, a zdarzają się ludzie którzy traktują nas "z górki' bo jesteśmy z Galicji.

 

Jeżlei uraziłem Cie to przpraszam - ale mam jakąś chandrę dzisiaj i na Ciebie trafiło :-?

 

Pozdrawiam

 

Sebo8877

spoko ja też zasuwam i myśle jakby tu było mi lepiej... stąd moje nieszczęsne posty :) aż wstyd się przyznać żona mi mówiła żebym na necie nie szukał ekip bo nic z tego nie wyjdzie a ja ... taki zapalony netowiec rzekłem jej : kobieto nie wiesz co mówisz ( jak zwykle zresztą ) ja to znajdę nawet jak nie będę szukał..... i co ja jej teraz powiem ??? :)

totalna porażka ale fakt jest też taki że znam kilka ekip które przyjechały do pracy do wawki z głębi kraju niestety nie umieją sami o siebie zadbać biorą pośrednika i on znając ceny warszawskie łupi klientów na dużą kasę robotnikom płacąc jakieś grosze lub też inny manewr: przyjeżdża ekipa do wawy dwa lub 3 domy stawia jakoś tak rozsądnie potem już wie jakie są tu ceny i koniec tematu albo płacisz albo płaczesz :) i tego właśnie staram sie uniknąć po pierwsze pośrednika po drugie ekipy pracującej za podwójną stawkę, jestem w stanie za wymurowanie domu dać powiedzmy 30 do 35 tys , murarz nie z wawy weżmie około 20 tyś natomiast brygada ze stolicy chce minimum 45 tys więc rozumiesz o co tak walcze ? przy czym uważam że to co mogę dać jest rozsądne żadne tam wykorzystywanie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uch.....

ale się tu politycznie zrobiło... :o :o :o

 

Czy ktoś zastanawiał się czy zmiana pokrycia z dachówki na blachodachówkę przynosi "wymierne" oszczędności ?

W projekcie mam dachówkę, w RCMB widziałem Brass po 26 zł/mkw - to taniej niż niejedna blachodachówka, no i praktycznie nie ma odpadu. A jednak "mówią" że dach z blachodachówki tańszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się powstrzymać:

 

Gapcia - gratuluję mieszkania 75 mkw , domu pod Krakowem - jak wynika z Twoich postów z 2005r. - no i teraz kolejnej inwestycji pod Warszawą.

 

My z Bieszczad nie mamy takiego wypasu mimo że ekipy u nas tanie jak barszcz.

 

Przy okazji - pozdrowienia dla pana Mariusza z W-wy i jego ekipy - powinien być Ci wdzięczny za tak intensywną reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...