Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

uch.....

ale się tu politycznie zrobiło... :o :o :o

 

Czy ktoś zastanawiał się czy zmiana pokrycia z dachówki na blachodachówkę przynosi "wymierne" oszczędności ?

W projekcie mam dachówkę, w RCMB widziałem Brass po 26 zł/mkw - to taniej niż niejedna blachodachówka, no i praktycznie nie ma odpadu. A jednak "mówią" że dach z blachodachówki tańszy...

 

 

Jonasz teraz juz praktycznie nie jak blacha było po 20 zł (a nie było to tak dawno jak w maju :) to się kalkulowala blacha.

 

Cenę dachówki kształtuje jednak wykończenie - dachówki brzegowe, gąsiory - sprawdź te ceny - no i konstrukcja dachu - pod dachówke zawsze większy przekój krowki

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Chłopaki , co jest ?

Zejdźcie z Gapcia, toć się zagapił w te stronę, ale i wyprostował.

Sebo - koniec chandry, jutro będzie cieplej!

Dawajcie wieści z placu boju, zdjęcia pięknej łazieneczki pokarz na przykład.

A u nas:

- Murarze nie muszą się spieszyć dekarze się spóźnią, przynajmniej o tydzień. :)

 

+ Mąż rozmawiał z kominiarzem od Anetki, super gość. Będzie po mojemu! :lol:

 

Jakby jednak było cieplej - ach, to wybieramy się w niedzielę we trójkę w góry z naszym szkrabem. Cudnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się powstrzymać:

 

Gapcia - gratuluję mieszkania 75 mkw , domu pod Krakowem - jak wynika z Twoich postów z 2005r. - no i teraz kolejnej inwestycji pod Warszawą.

 

My z Bieszczad nie mamy takiego wypasu mimo że ekipy u nas tanie jak barszcz.

 

Przy okazji - pozdrowienia dla pana Mariusza z W-wy i jego ekipy - powinien być Ci wdzięczny za tak intensywną reklamę.

nie no i znowu to samo :( a czy to grzech coś mieć, posiadać, budować ???

przecież tu aż bije nienawiścią kompletnie nie zasłużoną przynajmniej w moim wypadku ! fakt mam mieszkanie w wawie i buduje dom , ale czy to coś dla Was czytających te posty coś zmieni ??? mam to co mam inni może mają więcej jeszcze inni mają mniej kurcze czy to jest tu ważne ???

widziałem kiedyś piękny apartament pokazany w dzienniku budowy naprawdę był extra i tak sobie właśnie myślałem że ktoś coś zrobił i pięknie mu to wyszło a nie zastanawiałem sie skąd to ma i co ma jeszcze i po co i na co mu , to żarty chyba te forum jakaś totalna paplanina dla paplaniny a napisałem wcześniej że lubię ludzi i jestem przyjazny dla wszystkich czy lepiej będzie jak będę chamem ? burakiem ze stolycy ??? tak myślicie ??? jeśli tak to faktycznie nie mam tu czgo szukać ! i jeszcze fakt reklamowania Mariusza : powtarzam jest to człowiek bardzo sumienny ma fantastyczne pomysły jest naprawdę expertem we wszelkiego rodzaju remontach i pracach wykończeniowych - czy to że polecam na tym forum jego usługi jest aż tak dziwne ??? facet jest uczciwy , pracuje ciężko , nie naciąga klientów , jest bardzo szczgółowy i dokładny - czy to nie są wystarczające argumenty aby go zareklamować ??? ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ludek_kawa.gif To i ja się wtrącę, bo Gapcio, jak to Gapcio, zawędrował ze swoim ogłoszeniem wszędzie, do grupy krakowskiej też ;)

 

Nie wiedział, że umieszczanie na forum identycznych tekstów w różnych wątkach, jest spamem i można za to zostać wykluczonym z forum...

 

Teraz już chyba wie?

 

A wystarczyło zajrzeć na stronę główną ze spisem tematów, by znaleźć ten odpowiedni: http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=48 i nie tylko napisać własne ogłoszenie, ale przeczytać, co napisali inni.

 

Więc nie rób scen, Gapcio, bo nie każdy wie co kombinujesz ;) http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ludek_pali.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ludek_kawa.gif To i ja się wtrącę, bo Gapcio, jak to Gapcio, zawędrował ze swoim ogłoszeniem wszędzie, do grupy krakowskiej też ;)

 

Nie wiedział, że umieszczanie na forum identycznych tekstów w różnych wątkach, jest spamem i można za to zostać wykluczonym z forum...

 

Teraz już chyba wie?

 

A wystarczyło zajrzeć na stronę główną ze spisem tematów, by znaleźć ten odpowiedni: http://forum.muratordom.pl/viewforum.php?f=48 i nie tylko napisać własne ogłoszenie, ale przeczytać, co napisali inni.

 

Więc nie rób scen, Gapcio, bo nie każdy wie co kombinujesz ;) http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ludek_pali.gif

ehh ani się nie gorączkuje ani nie wiem jakim prawem tak swobodnie operujesz słowem gapcia/gapcio ... - czy znając znaczenie tego słowa chcesz mi dokopać, poniżyć itp ??? na to wygląda - widze że tu sie nie dogadam z "ludżmi" aż przykro czytać

te nauki, wywody i pouczenia . po prostu przykro

pozdrawiam wszystkowiedzącą grupę ludzi / nadludzi z jedynie słusznym podejściem do innego człowieka - oszusta , kombinatora ,naciągacza........ ehh - ja nim nie jestem !!! a jeśli napisałem za dużo postów czasem o podobnej treści i w wielu wątkach to baaaardzo przepraszam - żeby tylko takie błędy inni ludzie w waszym otoczeniu popełniali - wstyd !!!![/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pozwolicie, że nie będę się już wtrącać do powyższej rozmowy, a zacznę o czymś innym.

Przed chwilką przeglądam dzisiejszą prasę i co widzę. Oczka przecieram, bo nie dowierzam. A tu zdjęcie, naszego kolegi i jego profesjonalne rady (Super Nowości).

Januszek ten artykuł wytnę i oprawię w ramki.

 

Dzisiaj uzgodniłam sobie dostawę drewienek do kominka. Przyjedzie w sobotę. Drogo mnie to wyniesie, ale trudno nie będę teraz szukać dalej. A w przyszłym roku to pewnie kupię na wiosnę, co by nie było problemów

Za kubik płacę 140 zł, są to kloce porąbane na ćwiartki o długości 1m, sezonowane przez rok. Biorę 10 m3. Do tego załatwiłam sobie transport, za który też muszę zapłacić (250 zł) Moje drewienka będą jechać z okolic Sokołowa Młp. Gościu ma jeszcze drewno, ale nie porąbane i nie sezonowane po 120 zł/m3 :-? Jeśli kogoś to interesuje to mogę dać namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh ani się nie gorączkuje ani nie wiem jakim prawem tak swobodnie operujesz słowem gapcia/gapcio ... - czy znając znaczenie tego słowa chcesz mi dokopać, poniżyć itp ???

 

Chciałam obrócić w żart Twoją działalność na forum i w ten sposób po prostu ostrzec Cię przed skutkami ponownej inwazji takich samych postów w każdym zakątku forum.

 

Oburzasz się, zamiast podziękować?

 

A oburzaj się dalej, bo nie chce mi się już z Tobą gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe, brzoza robisz z igly widly :p tzn. nadinterpretujesz, to chyba naturalne ze czlowiek chce zaoszczedzic, a to ze to juz nie te czasy ze robotnicy robili za pol darmo byle tylko cos robic to juz inna sprawa.....

dzikislon - moze nadinterpretuje Gapcia

a moze Gapcia szuka (sory za wyrażenie) jelenia

bo pisze

... znam kilka ekip które przyjechały do pracy do wawki z głębi kraju niestety nie umieją sami o siebie zadbać biorą pośrednika i on znając ceny warszawskie łupi klientów na dużą kasę robotnikom płacąc jakieś grosze ...

 

Gapcia przepraszam za słowa - jesli Cie obraziły obraziły ale ja tez mam prawo do własnego - niekoniecznie zbieżnego z Twoim - zdania

wiec moja rada bedzie taka ... jesli znasz takie ekipy na miejscu ... w

Warszawie, które przyjechały "z głebi kraju" ... nie umieja o siebie zadbac , które biorą pośrednika ... bądź szybszy i obrotniejszy od posrednika ! :D

zaoferuj im pare groszy wiecej ... powinni z radością przyjąć korzystniejsza poropozycje ...

moze Cię jeszcze będą za to po rekach całowac ... :wink:

Anetko - dzięki za info o Januszku

JAnuszku - gratulacje !

Słoneczko - miło, ze nas dzielnie wspomagasz !:D

jonasz - mysle tak samo jak Sebo

dachówka podstawowa jest w celach marketingowych niedowartościowana a inne elementy sa przewartosciowane

klienci daja sie czesto nabrac na ten chwyt

dwa to wieksze przekroje krokwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no no :D

Melduję ze stal zdrożała o 107 zł na tonie :evil: , kupiliśmy wczoraj do pierwszej płyty.

W nast kolejności - styropian, który na razie tanieje :o ale nie dużo.

 

Robimy zapasy na zimę :D

 

Szukałam Januszka w dzisiejszej prasie - a to chodziło o wczorajszą :oops: No i znalazłam. Gratulacje !!

Za to w dzisiejszej artykuł o burzeniu Hotelu Rzeszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie gRupa pokazała.... gratuluję.

 

Gapcio nie nabieraj se do głowy..... :

jadna jaskółka wiosy nie czyni....

 

pozdrawiam

 

 

oooo... Stefan, fajnie że ciągle z nami jesteś bo myślałem żeś się na nas obraził. Ty też nie bierz do głowy !

 

Swoim pierwszym postem trochę podgrzałeś atmosferę ale myślę że chciałeś poprzez "małą prowokację" zostać zauważony a na pewno nie miałeś zamiaru nikogo urazić. Co do "ekspertów", to naprawdę dobrze że tacy są i że chcą (w końcu bezinteresownie) wspomagać radami mniej doświadczonych. Oby byli tutaj jak najdłużej ! Może napiszesz nam czy zacząłeś już budować czy dopiero planujesz ?

 

Sebo, Brzoza - dzięki. Przed podjęciem decyzji o dachu sprawdzę cenę elementów wykończeniowych, a idealnie byłoby mieć wycene w 2 wariantach. Co do krokwi - w projekcie są wyspecyfikowane wymiary i ilości pod dachówkę. Skąd wiedzieć jak zredukować wymiary pod blachę (w razie czego).

 

Mój majster od fundamentów i murów (to na wiosnę) radzi kupić więźbę w zimie, składować i suszyć do lata, zaimpregnować na placu budowy przez malowanie. Kto ma to już za sobą proszony jest o info: jak Wy to robiliście/robicie ?

 

Jeszcze słowo odnośnie posiadania: oczywiście że każdemu wolno mieć mieszkanie, dom, i w ogóle co tam jeszcze sobie chce.

 

Pozdrawiam Wszystkich

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może współpracować z kotłem na paliwo stąłe z tym że musisz mieć podmiesznie (zastosować mieszzacze ciepłej wody z zasilania oraz zimnej wody z powrotu- rozwiązuje się to zaworem czterodrogowym z zaworami termostatycznymi i siłownikiem

Sebo8877

 

Sebo -to było odnośnie współpracy podłogówki z kotłem na paliwo stałe.

 

Czy wiesz jakie są szacunkowe koszty tego dodatkowego osprzętu ? Czy to jest bezpieczne dla instalacji ? Z podłogówki nie chciałbym rezygnować, bo mam wysoki, otwarty salon. U znajomych jest podobnie i podlogówka super im się sprawdza, ciepło nie ucieka po ścianach pod stropodach. Inny z kolei znajomy ma instalację tradycyjną - kaloryfery, do tego dwufunkcyjny Buderus a w garażu dodatkowy kocioł na stałe i bardzo sobie to rozwiązanie chwali. Moja kotłownia ma wspólną sicianę z garażem wieć też mógłbym tak zrobić.

Decyzja na tym etapie (tzn. tak gdzieś do wiosny :wink: ) jest o tyle ważna, że rzutuje na ilość przewodów dymowych komina, który chyba razem ze ścianami się muruje... Z góry dziękuję za konstruktywne podejście do omawianego zagadnienia... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonasz - nam Teść ścinał drzewa w zimie, upierał się, że muszą wyschnąć do jesieni i przygotwał więźbę, choć projekt jeszcze nie był gotowy i nie znaliśmy rozmiarów (póżniej trzeba było kombinować).

 

Siostra - zamówiła drewno jakieś dwa tygodnie przed robieniem więźby i przyjechało praktycznie prosto z lasu.

Wszyscy malowaliśmy boramonem i drewnochronem już na budowie.

Goście, którzy robili więźbę - super wykonawcy, dzięki nim odzyskaliśmy wiarę w fachowców :D - zrobili obie więźby jednakowo szybko i porządnie.

Różnica była w malowaniu, w suche drewno pierwsza warstwa boramonu wnikała głęboko i z boku prawie nie widać, że malowane dwa razy. Podobnie z drewnochronem, dużo więcej go "wlaliśmy" w drewno. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy właz dachowy jest niezbędny, czy można go sobie odpuścić?
aldio - nie jest niezbędny ...ale

powinas umozliwic kominiarzowi dostep do kominów na dachu w najgorsza nawet pogode - inaczej licz sie z tym ze nie podejmie sie czyszczenia komina (kominów)

jesli dach jest stromy i sliskie pokrycie nalezy takze zapewnic mu stopnie i ławy kominiarskie na dachu - tak mówi przepis

z tym ze ...przepisy przepisami a zycie zyciem ... wszystko ma swoja cene w dzisiejszej sytuacji z kominiarzem mozna negocjowac ...

ja robiłem 2 wyłazy (przeszklone grafitowym szkłem) mam dzieki temu dobre doswietlenie strychu oprócz wygodnego dostepu do kominów

... Co do krokwi - w projekcie są wyspecyfikowane wymiary i ilości pod dachówkę. Skąd wiedzieć jak zredukować wymiary pod blachę (w razie czego)...
jonasz

nie znam konstrukcji Twojego dachu (krokwiowy, krokwiowo - jętkowy czy krokwiowo płatwiowy i rozpietości podparć - ale zaryzykuje 7 x 14

Mój majster od fundamentów i murów (to na wiosnę) radzi kupić więźbę w zimie, składować i suszyć do lata, zaimpregnować na placu budowy przez malowanie. Kto ma to już za sobą proszony jest o info: jak Wy to robiliście/robicie ?

ja to robiłem jak radzi Twój majster ...

dwa razy impregnowałem - raz na dole - raz na górze po wykonanu zaciosów ciesielskich

ale ... sa opinie, ze lepiej wchłania sie impregnat solowy w drzewo prosto z lasu ... w mokre

równiez co do moczenia czy malowania - sporo zwolenników ma moczenie - czyli impregnacja zanurzeniowa

wykopany dół wyscielasz folia i moczycz po kilka krokwi przez pare dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może współpracować z kotłem na paliwo stąłe z tym że musisz mieć podmiesznie (zastosować mieszzacze ciepłej wody z zasilania oraz zimnej wody z powrotu- rozwiązuje się to zaworem czterodrogowym z zaworami termostatycznymi i siłownikiem

Sebo8877

 

Sebo -to było odnośnie współpracy podłogówki z kotłem na paliwo stałe.

 

Czy wiesz jakie są szacunkowe koszty tego dodatkowego osprzętu ? Czy to jest bezpieczne dla instalacji ? Z podłogówki nie chciałbym rezygnować, bo mam wysoki, otwarty salon. U znajomych jest podobnie i podlogówka super im się sprawdza, ciepło nie ucieka po ścianach pod stropodach. Inny z kolei znajomy ma instalację tradycyjną - kaloryfery, do tego dwufunkcyjny Buderus a w garażu dodatkowy kocioł na stałe i bardzo sobie to rozwiązanie chwali. Moja kotłownia ma wspólną sicianę z garażem wieć też mógłbym tak zrobić.

Decyzja na tym etapie (tzn. tak gdzieś do wiosny :wink: ) jest o tyle ważna, że rzutuje na ilość przewodów dymowych komina, który chyba razem ze ścianami się muruje... Z góry dziękuję za konstruktywne podejście do omawianego zagadnienia... :wink:

 

Jonasz - jak najbardziej jest to bezpieczne i ma sens

Jak wnioskuję sporo będzie tej podlogówki (cały salon kuchnia łazienka) w związku z powyższym koszt w porównaniu z kaloryferami - będzie na tych pomieszczeniach większy o około 20%.

Najsensowniej byłoby to zrobić na jednej szafce rozdzielaczowej (jeżlei tak się da) z trzema obwodami - do tego system sterowania i mieszacz.

Instalacja tak ka jest w pelnibezpieczna i jeżlei masz taką możliwość i kase to zainstaluj takze gaz (do cieplej wody w lecie oraz podtrzymywania temp w domu przy dłuższej nieobecności w okresie zimowym) Jeżlei będziesz na miejscu - tylko opał stały.

Jak juz pisałem wyżej instalacja taka to wykonanie instalacji otwartej dla kotła stąłego i zamkniętej dla kotla gazowego (musi miec cisnienie żeby pracował) wszystko połączone poprzez wymiennik.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI !

 

Ze mną jest tak:

najpierw nie załapałem się na dużą ulgę budowlaną (do 2002 r),

teraz nie łapię sie na ulgę odsetkową (do końca 2006) bo w międzyczasie odliczyłem 1 tys. zł. wkładu budowlanego do spółdzielni... :evil:

- no to nie muszę się śpieszyć z kredytem do końca roku.

Z tego samego powodu nie łapie się pod nowa ustawę PIS o dopłacie państwa do odsetek.

 

A czy różnicę w Vat każdy może odliczać czy też są jakieś obostrzenia ? Słyszałem tylko że to możliwe dla wydatków Vat poniesionych do końca 2007 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI !

 

Ze mną jest tak:

najpierw nie załapałem się na dużą ulgę budowlaną (do 2002 r),

teraz nie łapię sie na ulgę odsetkową (do końca 2006) bo w międzyczasie odliczyłem 1 tys. zł. wkładu budowlanego do spółdzielni... :evil:

- no to nie muszę się śpieszyć z kredytem do końca roku.

Z tego samego powodu nie łapie się pod nowa ustawę PIS o dopłacie państwa do odsetek.

 

A czy różnicę w Vat każdy może odliczać czy też są jakieś obostrzenia ? Słyszałem tylko że to możliwe dla wydatków Vat poniesionych do końca 2007 roku.

 

i dobrze slyszałes

 

Faktura moze byc najpóźniej wystawiona 31.12.2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...