Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sloneczko

takie koromysło na deszczówke wymyslił lonly ale oprócz tego ze wkopał w ziemie dwa pojemniki po piwie ...nawkładał tam okraglaków i nasypał żwiru ... ni hu hu .... nie qumam :-?

Zrobiłem studnie chłonną dla deszczówki U mnie jest podłoże gliniaste ale tak na ok 50 cm. Przekopałem się do warstwy przepuszczalnej i wstawiłem konstrukcję zrobioną ze starych pojemników na piwo i złączonych do siebie górą skrzynek i znitowanych nitami zrywalnymi. Pojemniki owinięte geowłokniną. Dno skrzynki jest bardzo wytrzymałe więc bez problemu można po tym chodzić. Coś podobnego ma chyba Marley w ofercie. Do środka dałem żwir i okrąglaki - tak do połowy. Dodatkowo na wierzchu położyłem folię i obsypałem tą konstrukcję piaskiem, przysypałem gliną dla uszczelnienia wyprowadzając rurką fi 50 jako przelew. Rurka osadzona jest w górnym dnie skrzynki po nacięciu jej w krzyż i wciśnieciu w kratownice skrzynki a więc po nastąpnieciu na nią nie wpadnie do środka. Poziom wyprowadzonej rurki jest poniżej poziomu rewizji osadnika przy rynnie. Przelew jest zamkniety przykrywką z bocznymi rowkami (kapsel z dużej 5 l butelki na wodę mineralną) które to przy szybkim napełanianiu odprowadzą powietrze z pojemników a przy dużej ulewie woda wypchnie go na zewnątrz ale dalej nie popłynie gdyż przykrywka mocowona jest linką do gwożdzia wbitego w poprzek rurki. Woda z rury spustowe poprzez osadnik z sitkiem dochodzi do skrzynki poprzez rurę kanalizacyjną fi 110. Rura w ostanim odcinku jest ponawiercana. Po ostatnich ulewach wszystko działało OK. Woda wsiąka bez problemu. Ja zastosowałem skrzynki po piwie ale oczywiście mogą być równiez po innych napojach.
lonly jest zdaje sie z grupy radomskiej ... a napisał to w dziale sondaże - sprawdziło sie polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ja prawde mówiąc tez nie kumam - ale rysuneczek ładny :)

(te skomplikowane opisy działaja na wyobraźnie :wink:)

mój sasiad zrobił to prosciej

wykopał dołek ... nasypał tam kamieni i czyms nakrył ... stara firanka czy folia ... mniejsza ... i zasypał ciut wierzch

wpuscił tam wode z rynny

i też działa :lol:

p.s.

po głebszym zastanowieniu sie dochodze do wniosku ze te pojemniki po piwie słuza jako szalunek ... zeby sie ziemia z wykopu nie obwoziła ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomysły jak przekonać psinę, aby weszła tej budy...

moze by wstawic w budzie jakas farelka ...

wyłacznik w domu taki pstrykany zeby samemu nie wychodzic i jak bedzie zimno - włanczac ogrzewanie ...

Brzoza myślisz, że jak nagrzeję w tej budzie to wejdzie. :-?

To mi nie przyszło do głowy. Trzeba wypróbować.

Może jeszcze jakieś podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mi się kurna spodobał ten system odwadniania,

tylko u mnie ta warswa chłonnna jest na głebokości ok 0,7 m,

ale gdyby tak ze 3 warstwy skrzynek i z pięć wzdłuż to kto wie kto wie ??

Dało by radę.

Pozrdawiam

PS z psiakiem jest tak, ze jak się zaweźmie to nie wlezie za żadne skarby i zimno go do tego nie przekona, ja tak miałem, aż tu nagle któregoś pięknego dnia.... no właśnie deszczowego dnia !!

Odp. Deszcz go przekonał,

budę wniosłem na schody do domu

postawiłem wejściem w stonę bramy i tak się przyzwyczaij że jak odniosłem ją za swoje miejsce to siedział w niejscu gdzie kiedyś stała.

wniosek : buda musi stać w takim miejscu by piaczek siedziąc w niej widział drzwi domu oraz bramę, wtedy ją polubi., bo one są leniwe i lubią mieć na wszysto oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończą nam dach i mamy dylemat: wykonawcy twierdzą , że nie musi sie dawać stopni kominiarskich ani włazu dachowego wogóle, a że w naszym przypadku kierownik budowy poradził zeby nie ocieplac kominów przed dachem, tylko dokładnie przybic blache dookoła komina a potem dopiero po dachu skonczonym ocieplic kominy tzn. zeby szczelniejszy byl kołnierz dookola komina ( żeby kiedy sie nie okazalo ze przecieka woda miedzy kominem a styropianem). I dlatego ze na wiosne beda ocieplane kominy panowei od dachu wymyslili ze nie założązamkow na kika dachowek zeby mozna bylo łatwo wchodzic na dach przesuwając dachowki. Kupowac stopnie czy nie?

co wogole o takim pomysle sądzicie?

 

 

 

 

http://republika.pl/piekielko2006/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę Podkarpacką. Do grona budujących dołączę (mam nadzieję) za jakiś rok jak się uda. Teraz zastanawiam się nad kupnem działki. Czy możecie mi poradzić w tej kwestii?

Z których biur nieruchomości warto skorzystać (jakieś namiary),

czy może warto kupić dwa razy większą i sprzedać za jakiś czas połowę?

Dysponuję oczywiście adresami kilku biur, ale może ktoś z Was posiada dobre i sprawdzone kontakty.

Myślę o 12 - 15 arach budowlanych za około 30 tys. zł w odległości około 15 km na południe od Rzeszowa.

Czy warto zainteresować się działkami rolnymi i przekształcić następnie na budowlaną? Na ile skomplikowane, kosztowne lub czasochłonne to jest? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B@ha rada kierownika o izolacji komina po obróbkach jest bardzo dobra

co do wyłazu i stopni kominiarskich ... wydaje mi sie ze w interesie wykonacy jest sobie upraszczac robote ...

trudno mi prorokowac jakim opałem będziesz palic i jak czesto będziesz musiała korzystac z usług kominiarza ... byc moze wykonawcy zrobili tak wyczystki ze wchodzenie na dach okaze sie niepotrzebne

a byc moze ze kominiarzowi przyjdzie zmagac sie z sadzami na osnieżonym dachu w zimie ...

najlepiej zadzwoń do kominiarza który bedzie Ci podpisywał protokół odbioru kominów, czy podpisze protokół bez stopni i czy w razie czego poradzi sobie z czyszczeniem z dachu zimą

 

witaj Nikoa

co do biur - kompletnie sie tym nie interesuje, nie doradze

natomiast działki -mysle ze nie jest problem przekształcic z rolnej na budowlana jesli na działce sa media lub sasiednia działka jest zabudowana

z posrednictwa biur nie musisz korzystac, czasem informacje uzyskasz w gminie, u sołtysa lub pytając mieszkańców w miejscu które Cie interesuje

moze również kupisz jakies zabudowania i zrobisz remont budynku polegajacy na rozebranu starego budynku i wybudowaniu nowego ...

przemyslec mozesz wiele wariantów

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa gazem - to upraszcza sprawe

 

wyjatkowo piekna pogoda jak na te pore roku ...

pobliskie budowy równiez jada pełna para, jedna z nich zaczeta prawie na wariackich papierach, miesiąc temu od podstaw ... za kilka dni pewno zabetonuje strop ...

dla budowlańców to wręcz idealne warunki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla budowlańców to wręcz idealne warunki ...

 

Brzoza, do nas koparka przyjechała w poniedziałek, 20-go:

 

http://img396.imageshack.us/img396/2192/koparka600eu6.jpg,

 

a 4 dni później, od piątku jest tak:

 

http://img424.imageshack.us/img424/3966/200611790600wo4.jpg

 

I nie zepsuli ani jednego drzewka! :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...