Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mroźny dzis poranek

Aldio zdjęcia poogladałem, gratuluje odważnego wypadu spaceru po górkach i połoninach

piękne sa krajobrazy nawet w tak zniechęcajacej porze jaka jest późna jesień

mysle ze warto było

 

witaj Lena z Rzeszowa

koneserzy pieknych widoków wybieraja okolice Tyczyna Kielnarowej, Borku czy Hermanowej, po wode do Przylasku ciągna ludzie z odległych okolic ...

i wcale sie nie dziwie, ze Ty tez te strony wybrałas ...

 

tylko patrzec jak te okolice Rzeszowa ogłosza sie uzdrowiskiem i sanatoria pobubuduja

 

nasi oficjele byli już na rekonesansie na Słowacji i Wegrzech aby ciałem swoich przedstawicieli rzeszowiacy sprawdzili czy ciepłota źródeł geotermalnych jest dostateczna

i stwierdzili ze do kapieli jest w sam raz ...

/Baru moze cos na ten temat opowiedziec, bo zażywała - zdaje sie - ciepłych kąpieli zimą na Słowacji .../

jesli te plany sie ziszczą to teraz będziemy jeździli aby wykapać sie w zimie na swierzym powietrzu w Twoja okolica ...

 

Lena a Ty nie myslisz o jakims basenie z ciepła woda przy nowo budowanym domu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tak sie zastanawiam ... jakbysmy kupili długie wiertło, kaster piwa i do roboty ...

ile by nam zeszło ...

ale potem zylibyśmy sobie tylko z turystów, kuracjuszy i kuracjuszek :D

 

w siatkówce odstawilismy 3:0 Serbie

w półfinale MŚ trafiamy na Bułgarie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i dzięki za ciepłe przyjęcie!!

 

Okolice Tyczyna to była moja "miłość od pierwszego wejrzenia" ze względu na te piękne widoczki. Pochodzę z równin, bo z Lublina, tak więc nic dziwnego, że wybrałam tamte okolice.

Ja się nauczę dołączać zdjęcia to zapodam trochę "gołej działeczki", o przepraszam ze studnią.

Moja działka jest na samym wzgórzu, w pobliżu cmentarza w Kielnarowej:-)), przy asfalcie, ale z dala od sąsiadów.

I tak się sama sobie dziwię, iż po przejściach z zakupem działki, nie odechciało mi się tej całej budowy, ale co mnie jeszcze czeka.....!!!!

 

Projekt domu to: Dom w orlikach 3 z Archonu. Niestety pierwszy dom powstaje dopiero koło Wawy, i nie widziałam go na żywo. Jestem właśnie po ZUDzie i zbieram papierki do pozwolenia na budowę, wywierciłam również studnię.

 

A co do baseniku, to faktycznie planuję, ale wszyscy mi mówią iż to kasa wyrzucona, bo ciężko wyczuć pogodę w sezonie, czy zdążę zmoczć nogi. Tak czy owak, mniejszy czy większy - będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Wpadlem zeby sie pochwalić. roboty sie u mnie "posuwaja" powoli do przodu, oczywiscie fauna sprzyja, oby jak najdluzej. Od dzis mam wszystkie okna i C.O. Teraz robi sie woda i kanalizacja, i koncza tynki od jutra (zostalo 70 metrow). Tylko ze juz teraz maly mrozik mi ani robotnikom nie straszny, w domku + 12 stopni :).

 

Oczywiscie pojawily sie tez i problemy. W gorhucie skonczyly sie rury stalowe ocynk 1/2". I cholera wie kiedy beda, dziwne to troche bo przeciez stal miala byc tak niepopularna a tu kupa :(.

 

Pozdrowienia,

Dz.

 

P.S. Gdzie mozna kupic w sensownej cenie styropian 5mm esp100 (twardy). Potrzebuje okolo 70 metrow kw. a 190zl za 1m3 to troche sporo jak na grudzien...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena - to link do twojego projektu http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m4448af5397b3a

ładny i funkcjonalny, spora powierzchnia uzytkowa i kubatura,

jest dośc dobrze zrobiny i aktualny kosztorys ... choc trzeba go powiekszyć o VAT

w sumie - ciekawy projekt

co do basenu

cięzko wyczuc pogode ale gdyby było takie

upalne lato jak w tym roku ... to basenik sie sprawdzi

 

dzikislon - gratuluje postepow w budowie !

ze styropianem nie jestem w stanie nic doradzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

Wpadlem zeby sie pochwalić. roboty sie u mnie "posuwaja" powoli do przodu, oczywiscie fauna sprzyja, oby jak najdluzej. Od dzis mam wszystkie okna i C.O. Teraz robi sie woda i kanalizacja, i koncza tynki od jutra (zostalo 70 metrow). Tylko ze juz teraz maly mrozik mi ani robotnikom nie straszny, w domku + 12 stopni :).

 

Oczywiscie pojawily sie tez i problemy. W gorhucie skonczyly sie rury stalowe ocynk 1/2". I cholera wie kiedy beda, dziwne to troche bo przeciez stal miala byc tak niepopularna a tu kupa :(.

 

Pozdrowienia,

Dz.

 

P.S. Gdzie mozna kupic w sensownej cenie styropian 5mm esp100 (twardy). Potrzebuje okolo 70 metrow kw. a 190zl za 1m3 to troche sporo jak na grudzien...

 

Próbuj RCMB, Merkury Market, LIROY i Casto - ciężko - o styropianie było już mówiłem - wyobraź sobie że jeszcze podrożeje :-?

Możesz jeszcze próbowadź dzwonić do NTB w Głogowie Małopolskim (mają tam fabrykie) Dane znajdziesz na necie

 

Lena buduj buduj - jak pogoda będzie to sie wprosimy na ten basen :) całą grupą -tak więc weź pod uwagę ze by większy był

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Lena buduj buduj - jak pogoda będzie to sie wprosimy na ten basen :) całą grupą -tak więc weź pod uwagę ze by większy był...

 

Sebo8877

 

Tak, i najlepiej zrob plywajacy grill, zebysmy mogli jesc nie wychodzac z wody :D.

 

A tak ogólnie to jesli was stac to prywatny basen to fajna sprawa. Najlepiej sie jeszcze zorietuj ile kosztuje utrzymanie takiego czegos i zadecydujcie :).

 

Pozdrawiam,

Dz.

 

P.S. Aha jesli ktos ma sprawdzonych gosci od wylewek mechanicznych to niech sie nie krepuje i da znac, za 7-10 dni trzeba bedzie mi wylac 130metrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Lena, bardzo ładny projekt, dużo przestrzeni i to mi się bardzo podoba. Życzę powodzenia i szybkiego przebrnięcia przez papierologię.

 

Dzikislon - pan który robił u mnie wylewki, ponoć już nie robi, kilka postów wcześniej pisała o nim Aga44

 

Aldio, widoki ze spaceru urocze, życzę więcej takich wypadów na łono natury. :D

 

Nikoa niestety nie mogę polecić żadnego biura nieruchomości, bo nie korzystam z nich. Wydaje mi się że lepiej szukać na własną rękę, wtedy nie płacisz za pośrednika. Życzę owocnych poszukiwań.

 

Baru to czym grzejesz? Bo ja na razie wieczorami zapalam w kominku. Fajnie jest. Choć nie wiem czy to będzie jakaś oszczędność bo to moje drewno było drogie. Ale dla samej przyjemności siedzenia przed kominkiem, gdzie ogieniek tańczy było warto.

 

Pomału przyzwyczajam się do nowej szaty graficznej.

 

Ostatnio natrafiłam na grupę podkarpacką zaczynającą 2007 r. I wiecie co tak mi się głupio zrobiło, chętnie bym poczytałabym o poczynaniach , co tam słychać itd. ale niestety nie kwalifikuję się do tego grona i a z drugiej strony żal mi że powstał rozłam naszej grupy. Ale to tylko moje odczucie.

 

A jeśli chodzi o moją Loncie to nadal nie wchodzi do budy. A jak włożę jakiś smakołyki to wrony wynoszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem w 2006 na podstawie papierów z 2005

to do zaczynających w 2007 chyba się nie przeniosę

- to tak tytułem usprawiedliwienia że jeszcze tu jestem :wink:

A że małomówny jestem to inna sprawa...

:-?

 

Nic sie nie przejmuj :) :wink: Walnij setę przed wejściem na forum to się rozgadasz :) :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego powstała grupa podkarpacia 2007. Już wczesniej powstawały grupy rozpoczynajacych budowe w 200x, ... teraz doszły regiony.

Tylko czekac az pojawi się np grupa budujących z jakiegoś regionu budująca w technologii ... ;)

Cóz - widac jest "taki trynd"

W nowych grupach pewnie beda przważali młodzi (stażem i doświadczeniem) budowniczowie.

Moze doswiadczenia "dinozaurów" sa nieinteresujące? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem w 2006 na podstawie papierów z 2005

to do zaczynających w 2007 chyba się nie przeniosę

- to tak tytułem usprawiedliwienia że jeszcze tu jestem :wink:

A że małomówny jestem to inna sprawa...

:-?

 

Nic sie nie przejmuj :) :wink: Walnij setę przed wejściem na forum to się rozgadasz :) :wink:

 

Sebo8877

 

tak robię, tzn. jak już coś pisze to znaczy że jestem po... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem w 2006 na podstawie papierów z 2005

to do zaczynających w 2007 chyba się nie przeniosę

- to tak tytułem usprawiedliwienia że jeszcze tu jestem :wink:

A że małomówny jestem to inna sprawa...

:-?

 

Nic sie nie przejmuj :) :wink: Walnij setę przed wejściem na forum to się rozgadasz :) :wink:

 

Sebo8877

 

tak robię, tzn. jak już coś pisze to znaczy że jestem po... :p

 

żartujesz :p

 

jak kończycie zdanie "..." to można sobie tyle dopowiedzieć :oops:

 

oficjalna wersja tego co sobie pomyślałam to "... po śniadaniu" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego powstała grupa podkarpacia 2007. Już wczesniej powstawały grupy rozpoczynajacych budowe w 200x, ... teraz doszły regiony.

Tylko czekac az pojawi się np grupa budujących z jakiegoś regionu budująca w technologii ... ;)

Cóz - widac jest "taki trynd"

W nowych grupach pewnie beda przważali młodzi (stażem i doświadczeniem) budowniczowie.

Moze doswiadczenia "dinozaurów" sa nieinteresujące? :-?

 

Maciek - jak zawsze się zgadzam - ale czy My tacy starzy już jesteśmy ??? No wpradzie dzieci mowią mi już Dzień Dobry ale.... żeby tak nas traktować ..... Ja odbieram to jak Zdrada Panowie i Panie Zdrada ... :wink:

 

Jonasz - musze Ci powiedziec - masz zdrowie Panie masz .... :wink:

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnetaS

 

w tym przypadku kontekst jest taki, że wynika "po secie",

ale fakt że dopowiedzieć sobie mozna różne rzeczy, z twojego rumieńca wnioskuję, że teraz myślimy o tym samym... :wink:

 

 

 

 

A tak w ogóle - jasne że żartuję :roll:

 

No dobra dobra się nie tłumacz.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zacząłem w 2006 na podstawie papierów z 2005

to do zaczynających w 2007 chyba się nie przeniosę

- to tak tytułem usprawiedliwienia że jeszcze tu jestem :wink:

A że małomówny jestem to inna sprawa...

:-?

 

Nic sie nie przejmuj :) :wink: Walnij setę przed wejściem na forum to się rozgadasz :) :wink:

 

Sebo8877

 

 

 

Sebo no to pięknie.. ty chłopie to masz zdrowie, sa dni ze trzy razy tu zaglądasz :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...