Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

uppss - przejęzyczenie

styopian jest OK :)

 

ale jak juz na kupowanie stropow nam temat sie omsknał ... :wink: to dodam, ze kupowałem wpierw same pustaki stropowe, rozładunek z samochodu był prosto na szalunek ...

zakup odbywał sie z dnia na dzień ... zero magazynowania

wystarczyło pomiedzy nie włozyc szkieleciki na belki z drutu i na drugi dzień wlac beton

te stropy były szybkie w wykonaiu, bardzo lekkie i tanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, pisałeś wcześniej, że węgiel z gliwickiego Piasta nie jest najlepszy. Jaki, Twoim zdaniem, jest dobry? Bo my właśnie palimy tym z Piasta, może już czas na zmianę. Tylko nie wiem jaki węgiel można w Sanoku kupić, chyba będe musiała bardziej zainteresować się tym tematem.

Witaj ziomalu Kuba. Ja buduję moją chatkę na Łanach (Posada), ale nie na tym nowym osiedlu, tylko troszkę dalej. A Ty gdzie się budujesz? Uśmiałabym się jeśli gdzieś po sąsiedzku :lol: Na jakim etapie budowy jesteś w tej chwili?

 

Pozdrawiam Wszystkich bardzo CIEPŁO, bo na zewnątrz zimno jak w zimie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, pisałeś wcześniej, że węgiel z gliwickiego Piasta nie jest najlepszy. Jaki, Twoim zdaniem, jest dobry? Bo my właśnie palimy tym z Piasta, może już czas na zmianę. Tylko nie wiem jaki węgiel można w Sanoku kupić, chyba będe musiała bardziej zainteresować się tym tematem.

Witaj ziomalu Kuba. Ja buduję moją chatkę na Łanach (Posada), ale nie na tym nowym osiedlu, tylko troszkę dalej. A Ty gdzie się budujesz? Uśmiałabym się jeśli gdzieś po sąsiedzku :lol: Na jakim etapie budowy jesteś w tej chwili?

 

Pozdrawiam Wszystkich bardzo CIEPŁO, bo na zewnątrz zimno jak w zimie. :wink:

 

Baśka - zimno to dopiero będzie :wink: a co do węgla - jeżlei może Ci ktoś zagwarantować ze ma wegiel z kopalń:

Chwłaowice, Marcel, Anna wszystko Rybnicka spółka węglowa - bierz bo wart jest żeby nim palić.

Jeżlei masz możliwośc wzięcia kazdego innego wegla niż tego z kopalń Piast i Budryk - zmień.

Chciałbym zaznaczyć iż nie pracuję w żadnej firmie z węglem związanej - może mnie ktos o reklamę posądzić :wink:

 

Kuba - no właśnie jakieś zdjęcia byś pokazał nowe...

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebo, pisałeś wcześniej, że węgiel z gliwickiego Piasta nie jest najlepszy. Jaki, Twoim zdaniem, jest dobry? Bo my właśnie palimy tym z Piasta, może już czas na zmianę. Tylko nie wiem jaki węgiel można w Sanoku kupić, chyba będe musiała bardziej zainteresować się tym tematem.

Witaj ziomalu Kuba. Ja buduję moją chatkę na Łanach (Posada), ale nie na tym nowym osiedlu, tylko troszkę dalej. A Ty gdzie się budujesz? Uśmiałabym się jeśli gdzieś po sąsiedzku :lol: Na jakim etapie budowy jesteś w tej chwili?

 

Pozdrawiam Wszystkich bardzo CIEPŁO, bo na zewnątrz zimno jak w zimie. :wink:

 

Baśka - zimno to dopiero będzie :wink: a co do węgla - jeżlei może Ci ktoś zagwarantować ze ma wegiel z kopalń:

Chwłaowice, Marcel, Anna wszystko Rybnicka spółka węglowa - bierz bo wart jest żeby nim palić.

Jeżlei masz możliwośc wzięcia kazdego innego wegla niż tego z kopalń Piast i Budryk - zmień.

Chciałbym zaznaczyć iż nie pracuję w żadnej firmie z węglem związanej - może mnie ktos o reklamę posądzić :wink:

 

Kuba - no właśnie jakieś zdjęcia byś pokazał nowe...

 

Sebo8877

 

 

 

 

Witaj Sebo8877 i Baśk@t,

Nie mam niestety żadnych nowych zdjęć, na mojej budowie nie dzieje się

nic ekscytującego co pozwoliloby pochwalić się na 'forumie' :lol:

Fundament stoi, więźba dachowa zamówiona, czekam teraz na prąd, wodę

i zimę :lol:

Zastanawiam się nad zakupem pustaków jeszcze w tym roku i może wplacę

na okna jakąs zaliczkę żeby zalapać sie na niższe ceny.

Jak wszystko dobrze pójdzie bedę miał stan surowy wmaju lub czerwcu i wtedy zaczna się dopiero schody z wydawaniem mamony :lol:

 

Baśk@t Ja buduję dom w Zagórzu na tym nowym osiedlu, ale zastanawiałem się nad zakupem tego domu na Łanach jak tylko mijasz fabrykę

drzwi. Stoi juz kilka lat, właścicielem jest mój były kumpel, który...... a z resztą

nie ważne, ale nie doszło do transakcji, więc kupiłem działkę i buduję od podstaw.

Napisz na jakim jesteś etapie, bedziemy mogli wymienic doświadczenia ;)

 

Pozdrowionka dla wszystkich

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja własnie kupiłem miału u chłopaków (oni systematycznie dość dowożą)

mieszam to z trocinami i i na noc jest dobre - tli sie raczej niz pali ale podtrzymuje ogień

ale na pytanie czemu miał mokry - odpowiedz, bo wybucha suchy

na pytanie z jakiej kopalni Piast czy Marcel - odpowiedz, z wagonów

i bądź tu mądry ...

 

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wylewki!

 

Yuppi!

 

Ekipa przyjechala o 8:33 rano. 5 chlopa. O 15:00 byli juz po robocie, 130 metrow wylane, rowniutenko i wogole.

 

Oczywiscie jak przyjechali to styropian folia i siatka byla juz ulozona, wiec zrobili z dodatkowych rzeczy tylko jeszcze dyletacje. Ale i tak szybko im poszlo. No i 8 zl za metr robocizny tylko :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wylewki!

 

Yuppi!

 

Ekipa przyjechala o 8:33 rano. 5 chlopa. O 15:00 byli juz po robocie, 130 metrow wylane, rowniutenko i wogole.

 

Oczywiscie jak przyjechali to styropian folia i siatka byla juz ulozona, wiec zrobili z dodatkowych rzeczy tylko jeszcze dyletacje. Ale i tak szybko im poszlo. No i 8 zl za metr robocizny tylko :D.

 

Jak widać budowa to przyjemność

byle jak najwięcej takich momentów

 

GRATULUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomnialbym.

 

Napiszcie prosze gdzie w Rzeszowie kupowaliscie materialy wykonczeniowe takie jak plytki panele itd. Chodzi mi o to czy ktos z was porownywal ceny w sklepach i moze wie ze gdzies tam sprzedaja taniej niz gdzieindziej.

 

Dodatkowo ciekawy jestem czy ktos porownywal ceny drzwi zewnetrznych. Sebo wiem ze w pamoplascie, napisalbys tylko jeszcze jakie kupiles, tzn. z ociepleniem? Painka ocieplane czy styropianem? 3 zawiasowe czy 4? ile cie mniejwiecej kosztowaly (rzad wielkosci) i czy sa fantastyczne ;).

 

Generalnie to przymiezam sie do ostatecznego wykanczania domku i niestety zasob pieniazkow niebezpiecznie sie kurczy...

 

Pozdrawiam,

Dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, zapomnialbym.

 

Napiszcie prosze gdzie w Rzeszowie kupowaliscie materialy wykonczeniowe takie jak plytki panele itd. Chodzi mi o to czy ktos z was porownywal ceny w sklepach i moze wie ze gdzies tam sprzedaja taniej niz gdzieindziej.

 

Dodatkowo ciekawy jestem czy ktos porownywal ceny drzwi zewnetrznych. Sebo wiem ze w pamoplascie, napisalbys tylko jeszcze jakie kupiles, tzn. z ociepleniem? Painka ocieplane czy styropianem? 3 zawiasowe czy 4? ile cie mniejwiecej kosztowaly (rzad wielkosci) i czy sa fantastyczne ;).

 

Generalnie to przymiezam sie do ostatecznego wykanczania domku i niestety zasob pieniazkow niebezpiecznie sie kurczy...

 

Pozdrawiam,

Dz.

 

dziki - teraz to dopiero poczujesz jak kasa wyfruwa z portmonetki :wink:

 

Ja tak najlepsza cne na płytki (łazienka) dostałem w Danex-ie, na resztę kupiłem w wyprzedaży zarówno Danex jak i CTB na Przybyszówce.

 

Co do moich drzwi - dzwi ok - trojzawiasowe, mają zamykanie ktory dociska je w 3-ech punktach zamykany u góry i na dole.Drewno RedMeranti - wsystko fajnie tylko smurfysyny miękkie - trzeba uważać. Ocieplone. wszystko pełne drewno. nie wypaczyły się. jedyny mankament - (mają przyjechac porawić) zastosowali ciulową piane i wycisnęła mi rame przy zamku - i zaczynaja mi ocierać. maja przyjechać poprawić. Kosztowąły mnie 1860 zł z montażem. Ogólnie jak narazie jestem zadowolony - Oby tylko jak najszybciej usunęli mi tę usterke.

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Dzikislon gratuluję wylewek, to już chyba niedługo koniec prac na budowie? Wiem, że to pytanie o drzwi nie było do mnie, ale znalazłam firmę z Biłgoraja, która sprzedaje niedrogie drzwi zewnętrzne. Mają dosyć duży i ciekawy wybór. Sądzę, że mają jakiegoś przedstawiciela w Rzeszowie (w Krośnie mają dwóch). Można składać zamówienia również przez internet, wówczas dowóz gratis (wiem, bo do nich dzwoniłam). Adres internet.: http://www.domex-drzwi.pl

 

Sebo, dzięki wielkie za namiary na węgiel, jak tylko taki u nas znajdę, to z pewnością kupię. A zimą, to mnie nie strasz, bo tam gdzie mieszkam (4 km od centrum miasta!) wiatr potrafi zrobić zaspy nawet na 1,5m i wtedy przez trzy dni mie można dojechać autem do głównej drogi. Nie uśmiecha mi się brnąć przez te zaspy.

Kuba, o tym domu na Łanach, to krążą już różne historie, ale nikt nie wie co tam ma być. Sama kiedyś myślałam żeby go kupić, ale się rozeszło po kościach.

My w tej chwili jesteśmy na etapie podłączania prądu, potem instalacja wod.-kan. itd., ale to już chyba na wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wylewki!

 

Yuppi!

 

Ekipa przyjechala o 8:33 rano. 5 chlopa. O 15:00 byli juz po robocie, 130 metrow wylane, rowniutenko i wogole.

 

Oczywiscie jak przyjechali to styropian folia i siatka byla juz ulozona, wiec zrobili z dodatkowych rzeczy tylko jeszcze dyletacje. Ale i tak szybko im poszlo. No i 8 zl za metr robocizny tylko :D.

 

Podasz namiary na porządnych fachowców? Wylewki dopiero przed nami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza a nie jest to rzeczny?? ten mial

 

Ile z niego popiołu - tyle i le wrzucisz??

 

Masz górniaka??

 

Po ile u nich wongiel chodzi 0 :oops: no bo jak z wagonów...??? :D

 

Sebo8877

Sebo

popiołu jest w ch .... :evil: ...do piernika znaczy ... nie wiem czy wiecej z trotów czy miału ...ale wszysciutko ładnie przelatuje sobie przez ruszta :)

czy mam górniaka ? trudne pytanie ...

kupiłem go jako górniaka ale po wymurowaniu w nim scianki z szamotki to juz teraz raczej dolniak będzie

wongiel sprzedaja po 400 , miał po dwiesta

sa bardzo mili, młodzi i ładnie po slasku zagadują wiec kazda babka u nas ich zamawia :D

 

co do materiałów kupowałem głownie w RCMB, BOZie i NOMI

elektryczne w AMPLI

 

przychodzi przedszkolak z podrapana buzia i mama pyta co sie stało

on - pani w przedszkollu kazała nam tańczyć wokół choinki -

choinka duza a nas było mało ... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza a nie jest to rzeczny?? ten mial

 

Ile z niego popiołu - tyle i le wrzucisz??

 

Masz górniaka??

 

Po ile u nich wongiel chodzi 0 :oops: no bo jak z wagonów...??? :D

 

Sebo8877

Sebo

popiołu jest w ch .... :evil: ...do piernika znaczy ... nie wiem czy wiecej z trotów czy miału ...ale wszysciutko ładnie przelatuje sobie przez ruszta :)

czy mam górniaka ? trudne pytanie ...

kupiłem go jako górniaka ale po wymurowaniu w nim scianki z szamotki to juz teraz raczej dolniak będzie

wongiel sprzedaja po 400 , miał po dwiesta

sa bardzo mili, młodzi i ładnie po slasku zagadują wiec kazda babka u nas ich zamawia :D

 

co do materiałów kupowałem głownie w RCMB, BOZie i NOMI

elektryczne w AMPLI

 

przychodzi przedszkolak z podrapana buzia i mama pyta co sie stało

on - pani w przedszkollu kazała nam tańczyć wokół choinki -

choinka duza a nas było mało ... :-?

 

Brzoza toż te synki to jakis chachory i chapole- tak drogo muł sprzedować.

NA 100% rzeczny - jak go wożom że ślaska - jak z wagonów - nie wierza ze to muł - bo za muł tutaj jak oglądałem wszędzie wszyscy uznaja przepad u nas (taki z takimi małymi kawałeczkami wegla)

Pieronie a jak na tych chopców reagują młodsze Panie :wink: Jo tesz umia zagodać po naszymu :)

U nas na skąldzie w Borku węgiel -378; miał (czytaj przepad) 230 nie wiedzą sami co to za kopalnia -ale popiołu malo z maiłu - węgiel zapiszczony - trzeba spalac w wysokiej temperaturze.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie, patrzcie uważnie...Bo dwa tygodnie temu odebrałam moją Agę z przedszkola z podbitym okiem - zabawa andrzejkowa była i zaliczyła łokciem pod oczko :lol:. A że to miejsce wrażliwe, więc mimo okładów z lodu limo piękne miała. A jakie wychowawczynie przerażone były... :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...