Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Renia napisała :
Ale tacy techniczni też są potrzebni, nie sądzisz ?
Do Technicznych ! Napewno BK.Tylko czy BK 500 ściana jednorodna 36cm z Głogowa, czy BK 600 Długi Kąt 30cm +8cm styropian ? :-? Sama tak "kompinuje" :lol: Czekam na opinie kolegów technicznych. A z moimi technicznymi też sobie pogadam :lol: .Ja techniczna ale nie po tej linii :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie, witajcie :D :D :D :D

W słotny wieczór lutowy :D

Piszeta tak piszeta o tym spotkaniu, że i jak cóś napiszę.

A znak rozpoznawczy w postaci ksera Muratora moze być?

Bo potem mogą się zapodziać tak cenne egzemplarze.....

Cieszę się że RS odkopany :D ale i tak by ich od wczoraj "olało" i odpuściło :lol: :lol:

I nie czepiajta sie Brzozy, mówie w imieniu kobitek, bo on nam śle wonne kwiecie, a wiersze.... w dzisiejszym czasie (wypełnionym gorączką dnia codziennego, zapachem pieniądza wydanego, za krótkiej doby etc) to juz wogóle luksus z górnej półki :D

Napiszcie tez cos konkretnego o tych planowanych, ze tak powiem brzydko - kotłach.

O przyziemna gadzino... znów do ziemskich spraw wracamy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Tatanka
Napiszcie tez cos konkretnego o tych planowanych, ze tak powiem brzydko - kotłach.
Też się teraz interesuję tym tematem .Jutro spróbuję porozmawiać z gościem od tej stronkihttp://www.cichewicz.com/pl/kotly_kiturami.htm co to za cudo zobaczę. Napewno będzie to najlepsza rzecz na rynku :wink: :lol: a może któś, cóś wie z naszych technicznych :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Witam Damy techniką zainteresowane :lol:

Choć januszek słusznie zauważył, że wieczorne :p ( ja dodałbym wieczorno-nocne :wink: )

Zawstydzacie mnie kobiety, a szczególnie ty tampiko.

Ja skromnie techniczny gdy weszliście na "śliskie" tematy przeniosłem się przezornie na inne strony :oops:

A tu takie teksty!!! Dlaczego to ja mam gwałcić swoja żonę. :lol:

Czy już niema innych sposobów na zjednanie względów płci przeciwnej? :-? To chyba nie wypada (ja 80 kg a moja lepsza połowa 40 kg :D czyli dosłowna połowa :lol: ) nie ta kategoria wagowa.

Tak naprawde to dostałem pozwolenie od razu, tylko chciałem wciągnąc żone w tą imprezę. :wink:

 

Do Reni:

Dajesz nie duży wybór :-?

Z dwóch zaproponowanych to wariant drugi czyli BK600 30cm +styropian 8cm. Mam kolegę który teraz wprowadził się do domu z Ytonga 36cm dom zbudowany idealnie (a nie wzorcowo) i czuje niedosyt :-? spowodowany izolacyjnością termiczną tego materiału.

A ja z własnego doświadczenia wiem, że Ytong ma lepsze parametry od naszych bloczków np. z Cisu.

Wiem,że podjełaś decyzję ale przeanalizuj jeszcze ścianę trójwarstwową zbudowaną z dowolnych tanich mat. konstr.(nawet rozw. BK) bo moim zdaniem jest to najlepszy wybór.

to tylko mój wybór, ale jeszcze 2 lata temu byłem zagorzałym zwolennikiem ścian dwuwarstwowych

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW,

Nareszcie jakies konkrety.

Kocioł to brzmi dumnie :))

Czy ktos z Was, a raczej znajomych ma kocioł tej firmy?

Jak tampiko wpadłaś na te firmę?

Ja jakos jestem nieufna do produktów nieznanych firm, jesli chodzi o duze, poważne zakupy.

A Wy?

Noooo....

Chyba rozgorzeje dysputa na tematy gorące :)

A ja wracam do tematu kominkowego.

Mielimy swiety zamiar - szczególnie ja- zamontowac kominek z płaszczem wodnym. Koszt jednak, całego ustrojstwa wypadł b. niekorzystnie dla kieszeni. Zrezygnowaliśmy. Zostajemy przy kotle gazowym + kominek, z niechcianym przeze mnie rozprowadzeniem. Może macie fachowca, godnego polecenia?

 

Pozdróweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie podobają mi się tylko Xenta solo i Xenta central, i to nie oznacza że nie znalazłem kiturami.

Chodzi mi o zapewnienie komfortu korzystania z ciepłej wody korzystając z kotła dwufunkcyjnego bez zasobnika.

Przede wszystkim nie jestem w tej dziedzinie fachowcem ale poco eksperymentować "na własnym żywym przecież jeszcze organiźmie" :lol:

 

Pytanie myślę powinnaś zadać na forum ogólnopolskim jeżeli nie światowym bo wątpie, że znajdzie się ktoś na podkarpaciu kto eksploatuje ten kocioł przynajmniej 1 sezon grzewczy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że lubię nowinki, a japończyk kojarzy mi się z najlepszą myślą techniczną.Spróbuję dotrzeć do tego gościa z Kielc, a swoja drogą to namierzyłam ten link na forum.Ktoś sie chwalil, że ma ten kocioł trzeba tam też zaciągnąć języka, o tej Xencie też muszę się popytać może warto.Wszyscy na forum jak widzę preferują tylko kotły z górnej półki a co drogie wcale nie musi być dobre. Pewne rzeczy są przereklamowane a i przedstawicieli handlowych na forum nie brakuje którzy zachwalają swoje firmy.Trzeba na to trochę obiektywniej patrzeć. Nie ukrywam,że chodzi mi o kocioł tani i dobry. Do Sławka !

Dlaczego to ja mam gwałcić swoja żonę.

Ale się wstydzę :oops: :oops: mnie nie chodziło o dosłowny gwałt tylko o usilne namawianie żony na udział w naszym spotkaniu :oops: Boże jak wszyscy faceci zrozumieli to dosłownie to się narobi bałaganu :( . Chłopy! odwołuję to- NIE GWAŁĆCIE tylko NAMAWIAJCIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze w sprawie kotłów. Namawiają mnie na kupno Niedźwiedzia SD. Czytałem o nim conieco na forum ogólnopolskim. Nie jest to kocioł z górnej półki. A co Wy o nim sądzicie?

Jeśli chodzi o spotkanie to moja żona na pewno chętnie by uczestniczyła (zresztą czasami skrobnęła coś na Forum) ale co z dziećmi? Chociaż może na chwilkę..... zobaczymy.

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sprawach kotłów

to tak jak w sprawie kuchenki jest taki wybór że ho ho :roll: a jak przyjdzie wybrać coś konkretnego to :-?

i najgorsze że nie istnieje rozwiązanie idealne. trzeba by byc konstruktorem tych urządzeń aby wybrać model najlepszy do własnych potrzeb. Ja osobiście nie mam doświadczenia własnego ale koledzy chwalą się czasami co mają i

1 kupił termet za 800zl (na tamte czasy) zainstalowal i zapomniał że go ma (zadnych problemów)

2 kupił vailanta (jakoś tak) i cały czas coś tam marudzi że spodziewał się rewelacji a tu nic nadzwyczajnego.

ale taka jest nasza psychika jak są trzy wyroby

1 super w super cenie

dwa pozostałe na tym samym poziomie technicznym, ale jedem nieco droższy drugi nieco tańszy to:

zawsze kupimy ten nieco droższy bo przecież najtańszej tandety nie będziemy mieli w domu.

alem się rozpisał a niby nic nie mam do powiedzenia (jak baba) :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatanka26, zrobiłaś mi nadzieję i porzuciłaś... :( chcę kominek z płaszczem wodnym + kocioł gazowy + wodne ogrzewanie podłogowe w łazienkach. Straszą intensywnie tym płaszczem, że to niewypał, ale... co tam. A nadzieja, bo chyba jesteśmy mniej więcej na tym samym etapie i leciałoby się fajnie...

januszek - ja wcale nie jestem pewna, czy Ty aby nie masz ochoty nas poobrażać :evil: alem się rozpisał a niby nic nie mam do powiedzenia (jak baba), że pozwolę sobie zacytować. Żeby mnie to było przedostatni raz, bo jak odrobimy, to z nawiązką!

A co do kotłów: olałam temat. Coś mi się wydaje, że zdam się na doradcę (zaprzyjaźniony), bo i tak nie umiem wybrać (chyba, że zamknę oczy i dziabnę palcem z okrzykiem "ten!" :wink: ). I umiała nie będę. Pan Mąż też się nie zna. A opinii tyle ile opiniujących.

 

I sprawa najważniejsza, aczkolowiek drugorzędna. Sala jest zarezerwowana. Nie ma odwrotu. Sobota, 26 lutego, 16.00 Rynek ileś tam (Restauracja "Wspólnota" w Domu Polonii). Hugh!

A teraz proszę o życzenia co do menu i ewentualnie napojów. A najlepiej: januszek Ty, jako główny prowokator skontaktuj się ze mną. Nawet już, w tej chwili. Bo nie dostaniesz Muratora z kuchniami!!! Nr tel. masz na priv.

Pozdrawiam, A

 

P(rzed scriptum): piszcie, bo czas ucieka! A.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika :p

no coś Ty obrażasz się na babę przecież Ty (z tego co wiem) jesteś super babeczką :wink: a to nie to samo co baba

ale skoro to Ci przeszkadza to sory :oops: :oops: :oops:

więcej nie będę

sprawa najważniejsza to skąd u Ciebie w sobotę to 26 ja w kalendarzu mam 21 ale może mam zły kalendarz :-?

pisz do mnie bezpośrednio

masz na priw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RS: zrezygnowałam z Ytong'a, ponieważ przestraszyłam się technologii. Ta cienka spoina i iście zegarmistrzowska precyzja... Nie żałuję, ponieważ postanowiłam sobie, że nie będę żałowała tego, co już zrobiłam. Zakodowane mam tam gdzieś pod włosami, że wszystko co już jest zakupione i przymocowane na stałe jest najlepszym rozwiązaniem pod słońcem. I nawet, kiedy ktoś zaczyna rozmowę od słów "... ale mogłaś to zrobić..." natychmiast zaczynam rozmawiać nt. wakacyjnych (ew. weekendowych) ofert biur podróży. :p

Wykonałam bk 600, 30 cm, dowalę ocieplenie i myślę, że wystarczy. I proszę mnie nie straszyć. Nigdy nie brałam pod uwagę Max-a, ponieważ "po babsku" wydawał mi się strasznie zimny :oops: .

januszek, czy ja mogłabym uprzejmie poprosić Cię o rozwinięcie Twojej ostatniej wypowiedzi? A głównie o skomentowanie: bk i styropianu????? I czekam na telefon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raaaany!! Jasne, że 21. Powtarzam 21!!!!

26 zrobiło mi się z 16 godziny :oops: :oops: :oops: Pracuję na dwóch kompach jednocześnie: na jednym mam prywatne sprawy, na drugim służbowe. Za chwilę przestanę panować i nad jednym i nad drugim :wink: Ale już kończę służbowe.

A za "babę" się nie obrażam (zresztą już jeden taki na Forum zaproponował mi sposób na blondynkę - blondynka jestem faktycznie i sposób jest rewelacyjny, używam go od lat :p ) tylko ostrzegam!! bo baby są straszne :wink: No masz, właśnie zauważyłam Twojego ostatniego posta. Dalej lecisz "babową" dróżką. Mnie wolno. Bo nie dość, żem baba, to jeszcze blondi :p Widziałam skrzynkę, nawet odpisałam!

 

Brzoza, gdzie jesteś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...