Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę, że po budowie da się sprzedać albo może wykorzystać gdzieś na końcu (80 metrowej) działki - choć piękny to on nie jest...

jonasz

 

Ale może być, gdy obsadzić go jakimś kwitnącym pnączem (np. milinem amerykańskim)

 

http://img454.imageshack.us/img454/2884/milinamerykaskipnczeatwfs8.jpg, ,

albo zimozieloną winoroślą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ja buduję z komórkowego i ocieplam styropianem bo nie mam kasy na EATONGa

 

Pozdrowionka, kuba

 

Kuba, a zewnętrzne ściany jakie robisz, 30 czy 24 ?

Ile w tej chwili płacisz za bloczki ?

Ja mam ofertę na 30 po 7,75 z dowozem i rozładunkiem.

 

Ja kupiłem wczoraj po 6,29 . Ściany to 24cm+12st...

 

Witam

 

Prośba do Mr_kuba i Jonasza,możecie podać namiary na hurtownie w których kupiliście pustaki z BK? Potrzebuje ok 670 szt bloczków 12x24x59 a ceny, które podaliście na 24 i 30 wyglądają dośc ciekawie :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj andrew,

byłem w ubiegłym tygodniu na "wycieczce" w Głogowie u producenta bloczków.

Otrzymałem ceny:

30 cm - 7,39

24 cm - 5,90

12 cm - 2,95

Cena w zakładzie, nie obejmuje transportu. Ceny są ważne przy odbiorze towaru do końca stycznia i nie ma możliwości ich negocjacji, rabatu itd.

Z tego co zauważyłem to hurtownicy mają swoje rabaty i do cen podanych przez producenta dodają "tylko" po ok. 40-50 groszy na pustaku 30 i 24 cm oraz połowę z tego dla szerokości 12 cm. Ważne jest żeby hurtownia była blisko działki bo wtedy nie liczą dodatkowo za transport.

A gdzie Ty budujesz ? Rozumiem że 12 cm potrzebujesz na ścianki działowe ?

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę budował na wiosnę, w Budziwoju. Materiał - BK 42 P+W (jednowarstwowa) i 24 P+W nośne wew. ,wszystko na klej. Działówka z 12 na zaprawę. Szukałem w hurtowniach, które zapewnią mi ew przechowanie materiału do wiosny.

 

 

Rozumiem, że ceny które podałeś dotyczą pustaka zwykłego, bez pióra i wpustu? Orientujesz się ile może wynieść transport z Głogowa do Budziwoja i ile wyniesie koszt rozładunku?

 

Info o cenach mogę podesłać na priva, ale wydają mi się dość interesujące :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o piec z zasobnikiem na np. groszek

ponieważ chętnie odwiedze kogoś kto go posiada :wink:

 

no i Sebo miał rację.

:oops:

 

Beti nie mam takiego kociołka.

 

Witaj Mac Iek miło, że zawitałeś to naszej grupy, napisz coś więcej, jaki domek budujesz i z której strony Rzeszowa, może ktoś z nas to Twój sąsiad. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooooo....ktoś mnie zauważył, to miłe AnetaS :p ....

Działkę mam w Kielanówce a projekt z HB Studio - Oliwka - to taka mała nieskomplikowana chatka (ok. 123 m2). W tej chwili jestem na etapie adaptacji i z niecierpliwością czekam na pozwolenie na budowę. Przed jej rozpoczęciem muszę jeszcze zdążyć z podciągnięciem wody i prądu...mam nadzieję, że nie potrwa to pół roku (wszystko tuż za miedzą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mack Iek- cześć i czołem Witam w Grupie :) No i do dzieła :)

 

Beti - rozważyłas ekonomię tego paliwa u nas na podkarpaciu ???

Groszek kosztuje sporo i będzie drożał (nie ma siły jak wszystko) Moze lepiej taki kocioł co trzeba jednak pobiegac do kotłowni ?? :-?

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Prośba do Mr_kuba i Jonasza,możecie podać namiary na hurtownie w których kupiliście pustaki z BK? Potrzebuje ok 670 szt bloczków 12x24x59 a ceny, które podaliście na 24 i 30 wyglądają dośc ciekawie :D

 

Pozdrawiam

 

Ja kupiłem bloczki w RCMB pod koniec grudnia. Cena jaką podałem jest ceną brutto z transportem i rozładunkiem.

 

kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beti ja również zastanawiam się nad takiem wlasnie piecem ze względów na mozliwość zasypania na kilka dni - ze względu na pracę w domu będziemy przebywać dopiero późnym wiczorem i takie rozwiązanie byłoby najwygodniejsze. oglądaliśmy kilka różnych firm ale jeszcze nie zastanawialsmy się konkretnie.

 

 

 

gg 3863391

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrew,

 

ceny dotyczą pustaków zwykłych na grube spoiny.

Koszt transportu podany przez producenta to 970 zł/transport wraz z za- i rozładunkiem, przy czym potrzebne są 2 transporty.

Dlatego w sumie lepiej dogadać się z pobliską hurtownią, która skalkuluje ceny z dostawą na działkę. Dogadanie się odnośnie składowania do wiosny w hurtowni byłoby oczywiście najlepszym rozwiązaniem.

 

jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziekuję wszystkim za odpowiedź w sprawie garażu blaszaka.

Chyba kupimy nowy, a potem może komus odsprzedamy;-)

 

Mam pytanie dotyczące przyłącza tymczasowego energii elektrycznej.Jak to u was wyglądało. My złożyliśmy wniosek o warunki dostawy prądu .Natomiast jeśli chodzi o przyłącze tymczasowe czy musimy składać jeszcze raz wniosek?Facet w energetyce jest bardziej zielony niż ja, albo poprostu jest złośliwy, ponieważ niczego nie mozna się od niego dowiedzieć;-(

Ile kosztowało was przygotowanie tymczasowego przyłącza en.elektrycznej?

Moze jakieś rady w tym temacie?

 

Pozdrawiam was serdecznie

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie tzw. "warunki" to dopiero połowa drogi (a nawet mniej ;-)

Teraz musicie mieć pozwolenie na budowę, które obejmować będzie również budowę przyłącza energetycznego. Wtedy składa się w zakładzie energetycznym nowy wniosek na budowę przyłącza i resztą zajmuje się zakład. Organizuje przetarg, wyłania wykonawcę, zleca i odbiera budowę przyłącza. Od Ciebie pobiera tylko koszty zryczałtowane, typowo jest to ok. 1000 zł.

Przy czym cały czas mowa jest o przyłączu docelowym/stałym.

 

Przyłącza tymczasowego nie opłaca się robić (chyba nikt takiego już nie robi) bo jest ono droższe, dostarczane nim energia jest też droższa, a potem i tak trzeba występować jeszcze raz o przyłącze docelowe.

 

pozdrawiam

jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcemy aby w tym piecu można było palić i groszkiem węglem drzewem miałem wszystkim co się da, niestety w tym temacie leprzy jest mój mąż więc ze mną nie pogada :oops:

ale chętnie zobaczylibyśmy u kogos taki piec

 

Beti zapomnij że tkai piec gdziekolwiek dostaniesz :wink:

 

Zasada jest jedna-

1. jak ekogroszek to ekogroszek (to będzie chodziło z podajnikiem) jeżlei będzie ów piec miał palenisko awaryjne może zapalisz czymś innym ale buiegac będziesz musiała czesto

2. Jak miał drewno czy wegiel - to nie ma podajnika

3. Z podajnikiem sa tez pelety i pestki wiśni oraz owies.

4 Bez podajnika natomiast cała biomasa, słoma brykiety, makuchy

 

Sebo

 

Tak więc sprawa staje się bardziej skomplikowan niż sie wydaje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące przyłącza tymczasowego energii elektrycznej.Jak to u was wyglądało. My złożyliśmy wniosek o warunki dostawy prądu .Natomiast jeśli chodzi o przyłącze tymczasowe czy musimy składać jeszcze raz wniosek?Facet w energetyce jest bardziej zielony niż ja, albo poprostu jest złośliwy, ponieważ niczego nie mozna się od niego dowiedzieć;-(

Ile kosztowało was przygotowanie tymczasowego przyłącza en.elektrycznej?

Moze jakieś rady w tym temacie?

 

Ja nie robiłam niczego takiego jak przyłącz tymczasowy. Na początku budowy ciągłam prąd od sąsiada (był to etap fundamentów i ścian parteru)

Jak już miałam ściany parteru został wykonany przyłącz prądu. Dogadałam się z panem który wygrał przetarg i za dodatkową opłatą oprócz podejścia pod skrzynkę zrobili mi wejście do domu, założyli skrzynkę rozdzielczą i wykonali 2 gniazdka zwykłe i jedno na siłę, a w papierach wpisali że mam wew. instalację elektryczną. Spisałam umowę i rachunki były rzędu 20 zł/2miesiące. Teraz mam o jedno zero więcej :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziekuję wszystkim za odpowiedź w sprawie garażu blaszaka.

Chyba kupimy nowy, a potem może komus odsprzedamy;-)

 

Mam pytanie dotyczące przyłącza tymczasowego energii elektrycznej.Jak to u was wyglądało. My złożyliśmy wniosek o warunki dostawy prądu .Natomiast jeśli chodzi o przyłącze tymczasowe czy musimy składać jeszcze raz wniosek?Facet w energetyce jest bardziej zielony niż ja, albo poprostu jest złośliwy, ponieważ niczego nie mozna się od niego dowiedzieć;-(

Ile kosztowało was przygotowanie tymczasowego przyłącza en.elektrycznej?

Moze jakieś rady w tym temacie?

 

Pozdrawiam was serdecznie

Ania

 

Jonasz ma całkowitą rację ja najpierw wystapiłem o prowizorkę, i bujałem się przez trzy miesiace żeby się z tego wyplątać, a ilu wrogow sobie narobiłem,

 

na początek to TYLKO prąd od sąsiada.

Pozdrawiam. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na samym poczatku zostało wykonane przyłącze - elektrownia strasznie się napracowała :lol: przyłącz mamy ziemny od sąsiada do skrzynki w granicy o długości 4 metrów i to nas kosztowalo ok 1400,- a następny fragemet do domu (ponad 40 metrów) robił prywatny wykonawca i też mniej więcej w tej cenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...