Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

brzoza ,sebo - moje gratulacje

 

sebo -nasza zasługa to czysta formalność, zgłoszenie i oddanie głosu

 

Na ten tytuł ,sami sobie zasłużyliście, swoją wiedzą i chęcią podzielenia się nią

 

Kochani kolejne pytanko do Was

Powiedzcie mi ,jak można umieścić obrazek lub animacje pod niciem?

I jak dokonać zmiany w profilu ? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...kontynuując wątek "kaloryferowy"....

sebo8877 mam podobny problem w kuchni....

1. nie mam możliwości zamontowania kaloryfera pod oknem na ścianie zewnętrznej (tak jest ponoć zalecane), jedyne wyjście to ściana działowa, co o tym myślisz?

2. jeśli już ta ściana to przydałoby mi się go schować we wnęce, bo wypada mi na przejściu (nie chciałbym o niego zachaczać :) ). Czy są wymogi co do takich wnęk, żeby efektywność takiego kaloryfera była "przyzwoita"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ,jak można umieścić obrazek lub animacje pod niciem?

I jak dokonać zmiany w profilu ? :oops:

Co do zmian w profilu to na górze strony koło linku CZAT jest Profil......dalej już nie powinno być problemów :)

 

Jeżeli chodzi o obrazek to w pozycji Emblemat trzeba podać link to tego obrazka tzn. fizycznie ta fotka musi być zamieszczona na jakimś serwerze np. jakiś album zdjęć w Onet Foto czy gdzieś indziej......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...kontynuując wątek "kaloryferowy"....

sebo8877 mam podobny problem w kuchni....

1. nie mam możliwości zamontowania kaloryfera pod oknem na ścianie zewnętrznej (tak jest ponoć zalecane), jedyne wyjście to ściana działowa, co o tym myślisz?

2. jeśli już ta ściana to przydałoby mi się go schować we wnęce, bo wypada mi na przejściu (nie chciałbym o niego zachaczać :) ). Czy są wymogi co do takich wnęk, żeby efektywność takiego kaloryfera była "przyzwoita"?

 

Musisz wziąc pod uwagę że- kalafiory :wink: montuje si epod oknami w celu lepszego wymuszenia cyrkulacji powietrz (wiadomo że z okna "ciagnie" zimne powietrze) stąd cyrkulacja ciepła w pomieszczeniu jest korzystniejsza.

Tak moze ktos powiedziec -a co z drabinkami w łazience???

A i owszem ok - ale warunek drabinka jest dobierana na większa moc :) cyrkulacja jest lecz nie ma takiego skutku jak kalafior pod oknem.

Stąd wniosek - kaloryfer ok na ścianei działowej ok - warunek przyjmij 110 W/m2.

Co do wneki może byc - ale musisz wykonac ją tak by kaloryfer miał te 15-20 cm z dołu i z 20-40 cm z góry luzu by wspomóc ten ciag powietrza. stąd tez zalecam wykonanie wnęki na całej wysokosci ściany (można wtedy zastosowac tam fajny grzejnik ozdobny (trochę kosztuje ale efekt miód malyna) wysoki i wąski by miał spora powierzchnię (na wysokosci) oddawania ciepła.

 

Pozdrawiam

 

sebo8877

 

Ps. Grzejnik wwcale nie musi być obrzydliwy

 

http://www.tanie-ogrzewanie.pl/files/products/andromeda.jpg

poniżej inastalator zje..ł podłaczenie grzejnika obrzydzając jego efekt :-?

http://dom.money.pl/i/nieruchomosci/remont/1/1063/delfin.JPG

 

http://dom.money.pl/i/nieruchomosci/remont/1/1111/perla.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sebo8877 za nowe inspiracje. Co do wnęki na całą wysokość ściany to u mnie się nie da bo za śnaką mam schody tzn. mam limit mniej wiięcej do połowy kondygnacji....ale ten zapas kilkudziesięciu centymetrów z dołu i góry da się zrobić....

Opcje podłogówki też rozważałem ale jakoś bardziej przychylam się do wariantu jednolitego systemu ogrzewania............chociaż do etapu instaliacji mam jeszcze trochę czasu i wiele może się zmnienić....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne te grzejniczki :lol: nawet nie myślałam o tym że można zainstalować troszeczkę inne - muszę o tym pomyśleć. teraz właśnie szukamy ekipy do tynków a później centralne. nie mogę się doczekać kiedy się już to skończy a zacznie typowa wykończeniówka typu: płytki, podłogi, drzwi, meble :p rozmarzyłam się :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne te grzejniczki :lol: nawet nie myślałam o tym że można zainstalować troszeczkę inne - muszę o tym pomyśleć. teraz właśnie szukamy ekipy do tynków a później centralne. nie mogę się doczekać kiedy się już to skończy a zacznie typowa wykończeniówka typu: płytki, podłogi, drzwi, meble :p rozmarzyłam się :cry:

Ojjj, jeszcze zatęsknisz do czasów kupowania tylko pustaków, cementu i innych takich nieskomplikowanych!

Zobaczysz, jak zaczniesz oglądać płytki, wanny, brodziki, umywalki, kibelki, baterie, dobierać kolory farb do poszczgólnych pomieszczeń i ... zaczniesz nabijać kilkometry, czacha Ci będzie dymić. Nooo, chyba, że kasiurki masz przeznaczoną na wykończenie słuszną ilość to wtedy sama przyjemność. Jedziesz, podoba Ci się - kupujesz i finisz.

Gratulacje dla Brzozy i Sebastiana!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloneczko - wielu ludzi - tu czuło i czuje sie dobrze ...

Kantor wracał myslami pisząc sztuke "Wielopole Wielopole", Roman Turek - pisząc powieść" Palacz z hrabowskiej likierni" sławił Łańcut, wytórnie likierów i ordynata Potockiego

Zdzisław Beksiński - malarz - wrócił do Sanoka - niestety już po smierci ...

tu kiedys zgodnie obok siebie zamieszkiwali Polacy, Ukraińcy, Żydzi, Niemcy,Ormianie a nazwisko Turek, Turczyn - jest w tych terenach bardzo popularne bo osiedlano wzietych do niewoli Turków, tu mieszały sie kultury wschodu i zachodu ...

ludzie sa pewno ubożsi, ale goscinniejsi

witaj i czuj sie jak w domu :)

 

Pięknie, pięknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajne te grzejniczki :lol: nawet nie myślałam o tym że można zainstalować troszeczkę inne - muszę o tym pomyśleć. teraz właśnie szukamy ekipy do tynków a później centralne. nie mogę się doczekać kiedy się już to skończy a zacznie typowa wykończeniówka typu: płytki, podłogi, drzwi, meble :p rozmarzyłam się :cry:

 

Ojjj bernadetta - Tak jak Baru pisze - zatęsknisz za pustakami..... :o :-?

 

Wykańcza dopiero wykończeniowka, pal licho z robota bo to sama przyjemnośc i wreszcie widac ze coś się zmienia- ale kasa..... praktycznie przydalaby sie nieskończona :-?

 

wczoraj na ten przykład - potrzebowałem butlę gazowa do kuchenki, reduktor, węzyki, przejściówki, dysze (bo mam propan) węże i strzeliło pod 200 PLN-ów.

I tak spitala tak kasa - tu 100 tam 200 tu 1200 (panele only 30 m2) i sie robia tysiące.

Oj zatęsknisz za stanem suroowymm :)

 

Ale się nie ząłamuj - najwazniejsze to cieszyć się ze już niedługo będzie się na swoim.

 

dzięki wszystim za gratulejszyn :)

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylu NAJ z Podkarpacia to jeszcze nigdy nie było.

 

I ogromnie mnie to cieszy!!! :lol:

W takim tempie Redakcja reaguje, że nawet nie zdążyłam zagłosować :( Ale najważneijsze, że tytuł jest :p

 

Sebo moje gratulacje!!!

 

P.S. Co możecie powiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PCV?

Mnie podobają się drewniane, ale moja połówka uparła się na plastiki, argumentując dłużym okresem używalności bez bawienia się z restaurowaniem ich i to co przedewszystkim, że nie będą się wypaczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PCV?

Mnie podobają się drewniane, ale moja połówka uparła się na plastiki, argumentując dłużym okresem używalności bez bawienia się z restaurowaniem ich i to co przedewszystkim, że nie będą się wypaczać.

Mam drewniane. Drewno - meranti. Pierwszą zimę ogrzewanie zaczęło działac dopiero w marcu. Drzwi zaczęły się lekko wypaczac. Patrzac na odległość skrzydła od ościeżnicy przy zamku widoczna była różnica rzędu 1.5-2 mm. W środku, przy klamce szczelina była większa. Efektem było utrudnione zamykanie.

Przy montażu drzwi wewnętrznych monterzy z salonu gdzie kupowałem podregulowali trochę przy zawiasach i podłożyli cienka uszczelkę w ościeznicy. Trudności zniknęły.

 

Gdy zrobiło się ciepło - zapomnielismy o zimowym problemie.

 

Tej zimy w bardzo minimalnym stopniu problem powrócił. Tzn., zamknięcie drzwi wymaga małej staranności - trzeba lekko dociągać. Mam co prawda zapas przy srubach mimośrodowych w ościeznicy, ale problem jest tak mało uciążliwy, że z regulacji nie korzystałem.

 

 

Tyle o moich doświadczeniach na temat paczenia.

 

Gdybym mial jeszcze raz wybierać, wybralbym drewniane. Plasitk nie przemawia do mnie. Nie ma "duszy" Ale to moje, subiektywne ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytania niekoniecznie budowlane:

 

1. W jaki sposób wyszukac swoje posty, w których wstawiało się odsyłacze do zdjęć? Jak szybko wejśc do edycji tych postów?

 

2. W jaki sposób szybko wejść na np. 57 stronę postów Podkarpackiej grupy?

AnetaS, Mac Iek i Brzoza: Dziękuję za odpowiedź na pytanie. Swoją drogą skąd znaliscie zależność, że na jednej stronie miesci się 60 postów ?

 

A z pytaniem nr 1 jeszcze powalczę. Dam znać o efektach :)

Jest efekt, połowiczny ale prowadzacy do celu. Zainteresowanych odsyłam do odpowiedzi ponury63'ego w wątku: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1584021#1584021
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Co możecie powiedzieć na temat drzwi zewnętrznych z PCV?

Mnie podobają się drewniane, ale moja połówka uparła się na plastiki, argumentując dłużym okresem używalności bez bawienia się z restaurowaniem ich i to co przedewszystkim, że nie będą się wypaczać.

 

Cześć Aga , ja mam drzwi z PCV w kolorze złotego dębu ocieplane itd. :wink:

 

I są do d....... :evil:

Serwis był już tyle razy, że przestałam liczyć.

 

jak chcesz sobie takie sprawić to mogę podać firmę. :p

oczywiście gdzie nie kupować!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzoza ,sebo - moje gratulacje...

...Powiedzcie mi ,jak można umieścić obrazek lub animacje pod niciem?

I jak dokonać zmiany w profilu ? :oops:

DANUTAAA, Baru, DaKar - dziękuje ! :)

DANUTAAA

wpisujesz adres emblematu, który chcesz wykorzystać ...tylko jego szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 6kB

czyli czesto: trzeba ten obrazek zmniejszyć, umieścic zmniejszony na jakims darmowym serwerze i podac do niego adres

Paweł76 - mysle, ze najlepsza będzie wizja lokalna na tej trasie, "upatrzenie" sobie czegoś i rozmowa z sąsiadami

AGA44 - drzwi mam drewniane, stolarzowi kazałem umiescic wokół oscieznicy uszczelke gumowa (taka mniej wiecej jak przy oknach), zeby uniknąc efektu "trzaskania" (przy przeciagach) spisuja sie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...