Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam :wink:

Mam pytanie i proszę o pomoc. Buduję dom 150 m2 i problem mój to strop. Czy fert jest drogi i czy 7000 za niego to dużo .jestem z rzeszowa. I jeszcze jedno co mnie smuci ....czy to prawda że pustak MAX u 22o kosztuje 3,oo zł za sztukę ? :( pozdrawiam

My mamy ferta 45, ale cena jest z zaświatów jak na chwilę obecną - kupowaliśmy w paździreniku 2003r i wyszedł nas coś koło 4000zł co już wtedy było dobrą ceną. Nasz dom ma 159m kw pow. użytkowaej.

Pustaki kupowaliśmy jeszcze wcześniej - sierpień 2003 i nie będę Was dołować cenami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam :wink:

Mam pytanie i proszę o pomoc. Buduję dom 150 m2 i problem mój to strop. Czy fert jest drogi i czy 7000 za niego to dużo .jestem z rzeszowa. I jeszcze jedno co mnie smuci ....czy to prawda że pustak MAX u 22o kosztuje 3,oo zł za sztukę ? :( pozdrawiam

My mamy ferta 45, ale cena jest z zaświatów jak na chwilę obecną - kupowaliśmy w październiku 2003r i wyszedł nas coś koło 4000zł co już wtedy było dobrą ceną. Nasz dom ma 159m kw pow. użytkowaej.

Pustaki kupowaliśmy jeszcze wcześniej - sierpień 2003 i nie będę Was dołować cenami :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam, nie bardzo rozumiem, ... jeśli możma o podpowiedź bo mnie to własnie teraz interesuje.

 

PS szukam: Kierownika budowy pilnie takiego normalnego finansowo.

stropy szalowałem azurowo ( przy Fercie deska co 40 cm, przy DZ cie co 60 cm)

strzemiona do belek mozna wykonac samemu (kształt albo trójkąt ostroramienny albo odwrócona litera T (kształt odwróconego "T" strzemion jest dośc oryginalny dla zbrojarza i chcac go wykonac trzeba sobie przygotowac wczesniej odpowiedni klucz zbrojarski) ale to można jeszcze inaczej ... jako dwie litery "L" plecami do siebie i połaczone górą

a dobry zbrojarz poradzi sobie z tym bez problemu - zakładam teoretycznie ... :wink:

mozna tez spróbowac kupic same strzemiona do belek tam gdzie mają profesjonalna gietarke do strzemion (zbrojarnia, zakład prefabrykacji)

w dół trójkata czy odwróconej litery T czy dwu L wsuwa sie 2 pręty fi 10, 12 (a przy duzych rozpietościach nawet fi 14), góra to pojedynczy fi 8, czy fi 10 - stabilniejsza beleczka)

jak ktoś nie chce byc rozrzutny i dawac za duzych srednic a KB i projektantowi nie chce sie tego liczyc - to mozna podpatrzec w betoniarni przy kupnie pustaków jakie druty daja do jakich rozpietosci belek i "zmałpowac" to samo :)

mając je przygotowane powiązane, kładzie takie beleczki na każdej desce szalunku

nastepnie układa rzedy pustaków w odstepie co 12 cm opierając minimalnie równiez na desce

na koniec zalewa wszystko betonem - łacznie z wieńcami, podciagami, belkami zebrami i z warstwa nadbetonu 3 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

witam, nie bardzo rozumiem, ... jeśli możma o podpowiedź bo mnie to własnie teraz interesuje.

 

PS szukam: Kierownika budowy pilnie takiego normalnego finansowo.

stropy szalowałem azurowo ( przy Fercie deska co 40 cm, przy DZ cie co 60 cm)

strzemiona do belek .............

 

nie można było dokładniej....

 

Dzieki WIELKIE. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie można było dokładniej....

 

Dzieki WIELKIE. :D

nie ma sprawy, Tomku :D

 

poniewaz dysponowałem zarówno pustakami (garami) od stropu Fert (odkupiłem od kogoś kto źle sobie policzył ilości) jak i pustakami stropu DZ zrobiłem część w jednej techologii a cześc w drugiej

pod płyte monolityczna wymagane jest pełne deskowanie

pod Ferta który ma 40 cm dł wystarczy co 40 deska na oparcie brzegów pustaka (w miejscu gdzie kładzie sie belke)

pod DZ który ma 60 cm - wystarczy deska co 60 cm

przy tym sposobie wykonania stropu oszczednośc jest w deskach, robociznie ciesielskiej i belkach - czyli szybko, łatwo i przyjemnie ... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr_kuba ciesze sie równiez z dzisiejszych sukcesów sportowych :D

swistaka Filla lubie sobie co roku obejrzec - po tym filmie mam fantastyczny humor :lol:

Pieter ... - ja tak jak Baru robiłem ten strop kilka lat temu

to były zupełnie inne ceny

stal o wiele tańsza

beton o wiele tańszy

pustaki stropowe DZ produkowane z wiórobetonu kupowało sie bardzo tanio

to był zupełnie inny rząd wielkosci niz dzis ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie można było dokładniej....

 

Dzieki WIELKIE. :D

nie ma sprawy, Tomku :D

 

poniewaz dysponowałem zarówno pustakami ....... :wink:

 

Zle mnie zrozumiałeś, chciałem wyrazić, że zobrazowałeś to tak dokładnie że nawet moja żona która o tym nie ma zielonego :oops: pojęcia zrozumiała,

 

Nadal szukam kiero-stero-wnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć banda :)

 

łikend mnie nie było - bo na wsi swej netu jeszcze nie mam ale dziś już jestem :D

 

O stropach było :)

 

A ja mam dla wszystkich ciekawych i szukajacech normalniejszych rozwiązań metode firmy sukiennik

 

http://www.thermodom.pl/image/template/download/tech_inst_firmowa.pdf

 

http://www.sukiennik.pl/

 

Ta sama technologia- ale troche nowocześniejsza, bezpieczniejsza, tańsza (zapomnijcie o jaimkolwiek ociepleniu czy wygłuszeniu) - co do cen - musiscie sprawdzić - podejrzewam że cena 99% będzie taniej niż zwykłe ceramiczne. Stopy takie powstaja dośc częśto w moich rodzinnych stronach - może warto spóbowac tutaj..???

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć banda :)

 

łikend mnie nie było - bo na wsi swej netu jeszcze nie mam ale dziś już jestem :D

 

O stropach było :)

 

A ja mam dla wszystkich ciekawych i szukajacech normalniejszych rozwiązań metode firmy sukiennik

 

http://www.thermodom.pl/image/template/download/tech_inst_firmowa.pdf

 

http://www.sukiennik.pl/

 

Ta sama technologia- .......może warto spóbowac tutaj..???

 

Sebo8877

 

 

Siemasz, no niestety tu sie mylisz, jest to piekne i łatwe ale bardzo drogie. Mój braciszek tak sobie zrobił, bo mu się spieszyło i miał kasę. ja tak zamierzam zrobić sobie skosy na opoddaszu - bo nieufam wełnie i płytom k/g.

 

Zastanawiam sie nad płytami Ferta ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian!

Zapomniałam napisać, że Kimcia (Nie Płacz Kiedy Odjadę) zdobyła 2 miejsce na BIS-ie czyli po ludzku mówiąc była drugą psią pięknością całej wystawy rzeszowskiej (ponad 1000 psów) a młody Yogi też nieźle zawojował na BISie, ale on jeszcze młodzież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...