Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ha i znowu akcent rzeszowski ;)

 

Wszystkie (no prawie) swoje iglaki kupowałam na Allegro u tego samego sprzedawcy: http://www.allegro.pl/show_user.php?search=Wesly i z kilkudziesięciu przysłanych dorodnych drzewek, nie przyjęło się tylko jedno. Dostałam za nie bonusa w postaci kilkunastu maleńkich sosenek :)

 

Na razie Wesly nie wystawił nic na sprzedaż, ale na wiosnę powinien zacząć sprzedawać. Mam do niego maila: [email protected] . Na imię ma Wiesław i szkółkę prawdopodobnie gdzieś w okolicach Rzeszowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Co tu się dzieje? Ostatni wpis z 8-go?? :o Gdzie Was wywiało?
Sloneczko... jakby tu powiedziec ...

nooo ... siedzimy i myslimy ...

:-?

jakiej firmy ? i jaka udało sie wynegocjowac cene typowego - powiedzmy 150 x 150 - okna ?

Pamoplast - my akurat 150x150 nie mamy ani jednego.. ale mamy np. 120x120 (nie dzielone) i kosztowalo po rabatach 475zł plastikowe barwione jednostronnie z montażem. duzo?

dzieki B@ha - ja mysle ze zrobiłaś dobry interes z tymi oknami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zaczynam budowę w tym roku, powiedźcie mi z własnego doświadczenia ile i jakiego rodzaju (mniej więcej) trzeba desek i stempli na budowę. Gdzie je załatwialiście i jakie są ceny tego drewna. Dom będzie miał rozmiary 10X13 niepodpiwniczony.

 

Może dacie mi jakiś praktyczne rady o co należy zadbać przed rozpoczęciem budowy, jak przygotowaliście plac budowy i jakie materiały mieliście na początek czyli na fundamenty. Pytam, bo niestety o wszytko muszę zadbać sama. Czy mieliście kłopoty z załatwieniem koparki , gruszki z betonem, na ile wcześniej załatwialiście tego typu rzeczy.

Jak robiliście fundamenty czy robiliście szalunki czy nie, opiszcie jak zrobiliście fundamenty żelbetonowe. Czy dawaliście tylko beton z gruszki czy tez na spód kamienie i co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

u mnie dom 10 x 11

stempli miałem 160 sporo, ale nie musiałem kombinowac - po zaszalowaniu płyty - czym podsteplowac nadproza drzwiowe i okienne, czym balkony, schody

desek - na poczatek miałem ok 5 m3

ceny stempli moga byc rózne

stemple okorowane lub surowe, dłuższe lub krótsze

odsprzedajacy (z ogłoszeń forumowych) cenili sobie 2 zł/szt

dochodzi tez łut szczescia - ktoś chce sie pozbyc - Tobie potrzeba, itp

kamienie w fundament - do ław (zbrojone) nie dawałem

natomiast w sciane fundamentowa - nie widziałem przeszkód aby wrzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Zaczynam budowę w tym roku, powiedźcie mi z własnego doświadczenia ... Dom będzie miał rozmiary 10X13 niepodpiwniczony.

 

Może dacie mi jakiś praktyczne rady o co należy zadbać przed rozpoczęciem budowy,

Ja jestem swiezo po starcie(przynajmniej tak mi sie wydaje,bo jeszcze rok temu w miejscu domu byla laka).Wydawalo mi sie,ze bylam dobrze przygotowana do budowy a jednak w pewnym momecie wszystko zaczelo sie toczyc swiom torem(z roznych przyczyn) i temu biegowi trzeba bylo sie poddac.

Mysle,ze takie ogolne porownania nie maja zbyt wielkiego sensu-np ilosc stepli.Zalezy ona od rodzaju stropu i wogle,kazdy dom jest inny.Jesli chcesz wiedziec ile potrzebujesz czegos wez projekt i pytaj konkretnie o wariant dla tego konkretnie przypadku,a unikniesz ,byc moze ,wielu niespodzianek(cenowych).

Jak najwiecej rzeczy staraj sie wiedziec wczesniej(dzwon,pytaj,czytaj),bo i tak znajdzie sie wiele naglych sytuacji,wiec dobrze jest miec jak najwiecej spraw juz zalatwionych(adresy,telefony, np.skad wziasc steple,ile dni wczesniej trzeba zamowic beton).Pisze jakos o tych steplach,bo mi np .wydawalo sie,ze problem stepli to pikus.A w efekcie byl to jeden z trudniejszych do zalatwienia material :o .Wszelkie pomysly zapisuj,i zabieraj notatki na budowe,bo mozesz latwo o czyms zapomniec zaskoczona jakims nowym problemem przedstawionym przez ekipe budowlancow.

:) I nie pozwo aby Ci sie udzielil nastroj"wielkiej budowlanej afery" :wink: ,ciesz sie tym ,ze budujesz.Nawet jak cos wyjdzie inaczej nie znaczy gorzej.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za rady, zdaje sobie sprawę, że ilość materiału potrzebna na każdy dom może być inna, ale daje mi to jakiś przybliżony obraz co do potrzebnej ilości i co do problemów związanych z ich załatwieniem dostawą itp.

Wszelkie informacje osób które maja bagaż doświadczeń wysoko sobie cenię gdyż dzięki nim nabywam faktycznego rozeznania na rynku. To co się czyta w czasopismach i na stronach internetowych dostawców często odbiega od rzeczywistości.

Dlatego często będę wam zawracać głowę pytaniami. Mówią przecież kto pyta nie błądzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz ten wiersz Mac Iek ...

brawo !

 

chciałem aby Ci którzy dzis dzierżą ster władzy - pomyśleli o naszej spuściznie i historii i zanim zaczną zamykac polskie szpitale i zaczną je budowac w Afganistanie

zastanowili sie ...

w jakim celu pakuja nas w kolejna wojne ...

czy Afgańczycy nas pragną u siebie ...

czy Polacy chcą tej wojny ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...