Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mac Iek

chciałbym to prosto wyjasnic

nie zrobisz stropu nad jednymi pomieszczeniami cienkiego a nad innymi grubego

jesli masz duzy salon połaczony z aneksem jadalnym i załózmy otwarty hol

i nad tym wszystkim strop - to beda duze rozpietości i dlatego gruby strop wyjdzie nad całością

jesli pomieszczenia małe - sa pod nimi sciany konstrukcyjne i jest na czym strop oprzec - strop nad tym samym domem - moze byc cienki

Ty planujesz monolityczny - czyli cały z betonu

jesli kierownik zna Twoje pomieszczenia, zna grubośc stropu - to łatwo mu to ocenic co sie lepiej sprawdzi

 

u mnie wychodziły tak duze ilosci zbrojenia i tak duzo betonu ze ekonomiczniej było mi kupic pustaki /gary/ i zrobic gestozebrowy

 

mysle ze gdybym zrobił monolityczny - byłby równie dobry - tylko drozej by mnie kosztował ...

ja robiłem symulacje pod moje układy i warunki - ale cos co mi sie opłacało Tobie

w obliczeniach moze wyjśc odwrotnie

nie ma jednej idealnie pasujacej recepty do wszystkich domów

 

zaufaj kierownikowi - przedyskutujcie to - i tego sie trzymaj

I to się nazywa NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!

O to mi chodziło. Zaproponowano mi taki wariant i planuję go zaakceptować. Obawiałem się jedynie, że posypią się zaraz komentarze typu - Nie warto bo tak to się budowało 50 lat temu. Dlatego chciałem się upewnić. Jeszcze raz dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... Miał ktoś może godną polecenia ekipę do więźby dachowej albo całego dachu ? Wprawdzie nie mam jeszcze murów ale wiem że tartaki więźbę już na lipiec sprzedają ...

 

Jonasz

 

Jonasz jeśli nadal jesteś zainteresowany ekipą do wykonania dachu to mam kilka namiarów, które mogę podesłać na priva. Wszystkie były z polecenia i robotę każdej widziałem na własne oczy.

 

Co do ceny drzewa na więźbę to udało mi się ustalić, że kształtują się one od 540 - 600PLN/m3 netto (w rejonie Rzeszowa). Za 625zł. można kupić już z impregnacją ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak sie Wszyscy rozdyskutowali :wink: ,to ja sie wlacze i powiem Wam,co mi sie przydazylo podczas tego tworzenia domu.

Wymyslilam se dodatkowy piec w kuchni.No wiecie,taki wiejski,bo wies to i taki piec musi byc.No i mi zrobili.Ino tak sie jakos zlozylo,ze ten komin to przechodzi przez poddasze(dziwne :o ,no nie?)i akurat wyrosl w miejscu drzwi do jednego z pokoi.

No ,jakos sie wczesniej tym nie przejelam,bo staram sie wyjsc z zalozenia,ze przy dobrej aranzacji z wszystkiego sie da zrobic ladne wnetrze,no ale...

Zrysowalam juz z ryze papieru:kreskami,kwadratami ,byly trojkaty i troche sie trwoze,bo zaczynam kolka.Mam nadzieje,ze nie strzeli mnie jakis trojkat albo nie dostana pomieszania kolek.W karzym razie leb juz mam od tego kwadratowy :( ,a rozwiazania nie widze :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyslilam se dodatkowy piec w kuchni.No wiecie,taki wiejski,bo wies to i taki piec musi byc.No i mi zrobili.Ino tak sie jakos zlozylo,ze ten komin to przechodzi przez poddasze(dziwne :o ,no nie?)i akurat wyrosl w miejscu drzwi do jednego z pokoi...

No ,jakos sie wczesniej tym nie przejelam,bo staram sie wyjsc z zalozenia,ze przy dobrej aranzacji z wszystkiego sie da zrobic ladne wnetrze,no ale...

Zrysowalam juz z ryze papieru:kreskami,kwadratami ,byly trojkaty i troche sie trwoze,bo zaczynam kolka.Mam nadzieje,ze nie strzeli mnie jakis trojkat albo nie dostana pomieszania kolek.W karzym razie leb juz mam od tego kwadratowy :( ,a rozwiazania nie widze :( .

 

Farida, zmuszasz mnie, bym o tej porze głośno się śmiała? :o http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/haha_zielony.gif Nie z pieca, bo sama o takim marzę (pokaż fotki http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ave.gif do odgapienia), ale z Twojego opisu :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem z rzeszowa

Witam witam.. do miłego czytania ;)

 

Wiecie.. wczoraj bylismy u znajomych i po ogladnięciu grzyba na ścianach w ich domu.. mój mąż dzis obudził sie prawie z krzykiem i postanowieniem "jednak zrobimy rekuperator". Zostawił mnie w domu z mysla < i pojechał na budowe wycinac kanały w pustakach pod prąd.. och.. nieżle nam sie zaczęła ta sobota ;) a Wam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrezygnujemy z tego garażu w domu. Sama nie wiem.

Byłoby miejsca więcej.

I chyba lepiej by domek wyglądał.

 

No nie wiem.

 

Pomyślę jeszcze.

Pozdrowienia dla Wszystkich!

 

A może przyjemne z pożytecznym? Wiata na auto i pergola?

 

http://mloda.ekrakow.pl/!ola/wiata.jpg

 

Znalazłam gdzieś w necie, ale wtedy adresu nie zapisałam. Autora projektu przepraszam, ale jest tak ładny, że musiałam go wkleić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Farida, zmuszasz mnie, bym o tej porze głośno się śmiała? :o http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/haha_zielony.gif Nie z pieca, bo sama o takim marzę (pokaż fotki http://www.mloda.ekrakow.pl/!ola/ave.gif do odgapienia), ale z Twojego opisu :D :D

 

Sloneczko drogie,po pierwsze co Ty robisz w srodku nocy na naszym forumowym niebie? :o

po2.zeby mi tak bylo do smiechu :cry: :wink:

po3.pieca nie mam,tylko ten nieszczesny komin.Ale mam czlowieka do piecow i kilka fotek.Caly czas szukam inspiracji-jak cos masz to slij!

po4.jak wklejasz takie fajne emotikonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...