Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Beti, to ja poproszę o te namiary na tani styropian, coś się w interesach ruszyło więc może będzie kasa na zakupy.

 

Ja to mam dzisiaj zakręcony dzień. Rano wybrałam się na zakupy, zostawiłam samochód na parkingu i poszłam do sklepu. Po chwili wracam, wkładam kluczyk do zamka, i kaplica, ani w prawo, ani w lewo. Kręcę, kombinuję, zaczynam wpadać w panikę, że nie dostanę się do samochodu, już miałam dzwonić po pomoc (męża), a tu podchodzi do mnie gość i pyta co ja robię z JEGO autem :o . Dopiero wtedy zauważyłam, że to nie jest mój samochód. Mój stał obok, pomyliłam się bo były identyczne, ta sama marka i kolor nawet tak samo brudne, wcześniej tego auta nie było, a stanął tak , że zasłonił moją brykę. Wyobraźcie sobie jak mi się zrobiło głupio i wstyd, najchętniej to bym się zapadła pod ziemię. :oops: Facet tylko uśmiechnął się z politowaniem, no tak" baba za kierownicą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tylko ze ja komputerowy Australopitek,nie potrafie wklejac fotek :( .

ale dzieki za te linki-potrenuje.I wtedy drzyjcie :D.

 

No to ćwicz teraz :)

 

Weź jakąkolwiek fotkę, ale z netu, nie z dysku, bo fotka musi stać na jakimś serwerze, aby mieć adres.

Kilkasz w nią prawym przyciskiem i kopiujesz ten adres z właściwości.

 

Ten adres wklejasz pomiędzy znaczniki [ img ] i [ /img ] (bez spacji), które masz nad okienkiem na odpowiedź. I już :)

Albo klikasz w znaczek 'img' potem adres obrazka, a następnie w "zamknij tagi" i samo się zamnkie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z podkarpacia , mam nadzieje ze moge sie do Was dolaczyc.

 

Moj dom jest na etapia wykonczenia tak jak i ja z mezem.

mam pytanie, bo w tej grupie na pewno ktos slyszal o Firmie Pamo-plast z Ustrzyk Dolnych. Mam okna z ich firmy PCV na razie nie moge ich oceniac bo mam je dopiero rok, ale teraz mam zakladac drzwi zewnetrzne i to na zamowienie bo maja nietypowe wymiary. Moze mi ktos doradzic czy sa one dobre czy warto je kupowac.

Ogladalam ich oferte na internecie wiec cena to ok. 4.000-5.000 zl, w zaleznosci czy to sosna ,czy red meranti czy dab.

A moze ktos ma drzwi dobre ale nie za drogie innych firm?

:roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Beti, to ja poproszę o te namiary na tani styropian, coś się w interesach ruszyło więc może będzie kasa na zakupy.

 

zostawiłam samochód ...............: Facet tylko uśmiechnął się z politowaniem, no tak" baba za kierownicą".

 

 

pomału.. pomał... zrobiłem taki sam numer w 1995 roku jak mi się córka urodziła, tylko że w środku nocy i na parkingu pod szpitalem..... skończyło się na tym, że dostałem po łbie najpierw od właściciela, a p[otem od ochroniarza ....zaciągnęli mnie do środka i wszystko zostało wyjaśnione po pokazaniu dowodu rejestracyjnego .... od tamtej pory nie lubię szpitali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzozajakie ladne piece!Popatrzylam na ta strone i ten jest chyba jednym z ladniejszych.Pewnie sie nawet do nich wybiore przy okazji .A moze masz jakies patenty na to,jak zaprzac taki piec do roboty?Zeby np.wspolpracowal z CO albo CWU?Patrzac na foty z katalogu mam wrazenie,ze wiekszosc to oryginalna oprawka dla nowoczesnych sprzetow agd do zabudowy.

sloneczko,nie moglam trenowac,bo bylam na wlosciach.Maz charatal(czyt.przycinal)drzewa wiec mosialam nadzorowac,bo wiesz,facet z pila...No nie moglam go zostawic tam samego :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję powrót z wypoczynku, uczestnicy wyjazdu powrócili w całości. I jeszcze się muszę pochwalić, że nasza Aga rozpoczęła swoją przygodę z nartami i całkiem jej dobrze poszło. I co najważniejsze - podobało się!!

Witam nowe twarze w naszej grupie - szczególnie sąsiada z Łańcuta (gdzie się budujesz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem z podkarpacia , mam nadzieje ze moge sie do Was dolaczyc.

 

Moj dom jest na etapia wykonczenia tak jak i ja z mezem.

mam pytanie, bo w tej grupie na pewno ktos slyszal o Firmie Pamo-plast z Ustrzyk Dolnych. Mam okna z ich firmy PCV na razie nie moge ich oceniac bo mam je dopiero rok, ale teraz mam zakladac drzwi zewnetrzne i to na zamowienie bo maja nietypowe wymiary. Moze mi ktos doradzic czy sa one dobre czy warto je kupowac.

Ogladalam ich oferte na internecie wiec cena to ok. 4.000-5.000 zl, w zaleznosci czy to sosna ,czy red meranti czy dab.

A moze ktos ma drzwi dobre ale nie za drogie innych firm?

:roll: :roll: :roll:

 

Dżem Dobry

 

Mam wszystko z Pamoplastu - u nas na Grupie takze kilka osób m.in. Kubolotek Z okien jestem zadowolony - mają rok - drzwi mam od marca - jak na razie wszystko OK - poza montażem - byli i poprawiali (ta ekipa montująca już nie pracuje) - teraz wszystko OK

Drzwi kosztowały nas 1900 zł z montażem (rabat 42%) Drewno Red Meranti ma jedną wadę - jest cholernie miękkie i trzeba uważać jak się cokolwiek wnosi - na dębowe mnie nie było stac :-? Wygląda to tak

 

http://bastki.atspace.com/drzwi/slides/PICT0036.html

 

Idzie wiosna.... :D :D :D

 

Sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Sebo :D

 

Ogladalam Twoje drzwi sa ladne i kolor tez mi sie podoba. Obejrzalam rowniez dom Kubolotka i bylam pod wrazeniem nie tylko drzwi ale i calego domu.

Kiedys probowalam przebrnac od poczatku przez wszystkie strony Grupy Podkarpackiej ale ich jest mnostwo wiec doszlam tylko do 50 i zrezygnowalam.

Mieszkam ok 20 km od pamoplastu stad moje pytania poniewaz jezeli ekipa cos juz zamontuje to mam blisko serwis w razie problemow.

Mysle zeby razem z drzwiami zamowic moze parapety i zeby wszystko zamontowali od razu.

Napisales ze miales duzy rabat na te drzwi i oni tak od razu daja rabat czy sie trzeba troche targowac?

Z tego co pamietam to przy oknach nie dostalam raczej rabatu a sie pytalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz Sebo :D

 

Ogladalam Twoje drzwi sa ladne i kolor tez mi sie podoba. Obejrzalam rowniez dom Kubolotka i bylam pod wrazeniem nie tylko drzwi ale i calego domu.

Kiedys probowalam przebrnac od poczatku przez wszystkie strony Grupy Podkarpackiej ale ich jest mnostwo wiec doszlam tylko do 50 i zrezygnowalam.

Mieszkam ok 20 km od pamoplastu stad moje pytania poniewaz jezeli ekipa cos juz zamontuje to mam blisko serwis w razie problemow.

Mysle zeby razem z drzwiami zamowic moze parapety i zeby wszystko zamontowali od razu.

Napisales ze miales duzy rabat na te drzwi i oni tak od razu daja rabat czy sie trzeba troche targowac?

Z tego co pamietam to przy oknach nie dostalam raczej rabatu a sie pytalam.

 

Djbobo - ciesze się ze jestes kolejną kobieta - budowlańcem :)

 

Ja zaopatrywalem się w okna i drzwi w salonie w Rzeszowie. Targowałem się ostro - najpierw były okna potem drzwi- na okna jak dobrze pammiętam 38% rabatu a na drzwi 42%

Te moje drzwi to koszt 1900 zł - do Twoich 4000 to wychodzi że musisz wydebić jakiś rabat.

Jeżeli miałabyś dać za drzwi w Pamoplaście 4000 to idź do GERDY !!! - kupisz o niebo lepsze drzwi za te same pieniądze.

 

sebo8877

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w Pamoplascie mam wycenione drzwi na 3.888, tylko drzwi drzwiom nierowne.Moje maja byc z doswietleniem:calosc1406x210,red-Meranti,ale slupki machon(?).Na drzwi mam rabat 15% i cena jaka podalam to juz to uwzglednia.Na okna dostalabym rabat 27%(okleina obustronna),ale gdyby byly biale to cos okolo 30scipare i pare lat dluzsza gwarancje.I wcale sie nie targowalam :o ,pani sama powiedziala jaki rabat moge miec przy zakupie czego.Mnie sie wydaje,ze nam sie tylko wydaje,ze sie tak swietnie targujemy ,a oni te rabaty to juz maja tak poustawiane i daja nam tyle ile im sie chce a MY sie cieszymy :-?

No ja tez sie zastanawiam czy kupowac te czy szukac innych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mnie sie wydaje,ze nam sie tylko wydaje,ze sie tak swietnie targujemy ,a oni te rabaty to juz maja tak poustawiane i daja nam tyle ile im sie chce a MY sie cieszymy :-? ...

Święta racja. Trzeba porównywać ceny a nie patrzeć na wielkość rabatu. Mam znajomego, który sprzedaje materiały budowlane i opowiada mi czasami o magii rabatów i o klientach, którzy nie patrzą na cenę tylko na to czy mają np. 11 czy 12 procent rabatu.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mnie sie wydaje,ze nam sie tylko wydaje,ze sie tak swietnie targujemy ,a oni te rabaty to juz maja tak poustawiane i daja nam tyle ile im sie chce a MY sie cieszymy :-? ...

Święta racja. Trzeba porównywać ceny a nie patrzeć na wielkość rabatu. Mam znajomego, który sprzedaje materiały budowlane i opowiada mi czasami o magii rabatów i o klientach, którzy nie patrzą na cenę tylko na to czy mają np. 11 czy 12 procent rabatu.... :wink:

 

Prawda? Choc sa to czesto nasi "matki ,zony i kochanki" a takze przyjaciele naszych przyjaciol,to w pewnych okolicznosciach sa to ludzie stojacy po "drugiej stronie barykady".Czesto z takimi jak My maja duzo wiecej doswiadczenia niz my z takimi jak oni.Maja cale machiny zwodzenia,zachecania i znaja mnostwo sposobow jak nas oskubac.W koncu oni tez musza sobie radzic.Ot,podniosa sobie cena a potem opuszcza troche a my sie cieszymy,ze takie z nas szczwane lisy :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Farida ja mam tez drzwi z doswietleniami razem ich wymiar to 200x255 same drzwi to chyba normalny rozmiar 100x200 .

W pamoplascie wlasnie moga zrobic na wymiar a np Gerda to chyba sobie sporo doliczy za te extra doswietla. Wiem jak bylo z oknami, tez mialam nietypowe rozmiary +szprosy i oferta pamplastu byla najtansza w porownaniu z rehau ,oknoplastem i paru innymi.

Ale to dopiero poczatek moich dylematow bo przede mna jeszcze wybor:

1.Pieca do co i cwu, chce jakis piec na gaz kondensacyjny od 6-24kw,

caly dom ma miec ogrzewanie podlogowe {moze Beretta? jakies opinie????}

2.calego oprzyzadowania do podlogowki tzn nie wiem jakiej firmy rury

3.Instalatora ktory to wszystko zrobi, nie wiem czy od razu nie kupic w jednym sklepie wszystkiego razem z zainstalowaniem wtedy to byloby taniej

4.Sklepu z dobrymi ale niedrogimi plytkami ceramicznymi

Jesli ma ktos dobre namiary albo doswiadczenia glownie z okolic Leska i Sanoka to bylabym wdzieczna za informacje :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

... A moze masz jakies patenty na to,jak zaprzac taki piec do roboty?Zeby np.wspolpracowal z CO albo CWU?...

Farida

hydraulik sobie z tym powinien poradzic - to dość proste

u mnie taka kuchnia grzeje ciepła wode w bojlerze na codzien w okresie od wiosny do jesieni (dodatkowo w układ mam wpiety drugi bojler elektryczny gdy nie korzystam z kuchni)

w zimie odkręcam dodatkowe zawory i kocioł centralnego przejmuje funkcje grzania ciepłej wody (oprócz c.o.)

kłopotliwym moze byc znalezienie tylko odpowiednio centralnego połozenia bojlera, tak aby woda z niego - do kranów kuchni i łazienki ... poddasza i parteru - była odpowiednio krótka ...

 

A ja sobie tak pomyslalam:ze moze zalozyc tam jakies rury i miec zapasowe,szybkie ogrzewanie powietrzem?najlepiej,zeby dzialalo bez produ i bylo niezawodne kiedy na naszej podkarpackiej wsi braknie pradu np.Albo zeby szybciutko ogrzac powietrze w jakies wilgotno chlodne popoludnie .ma to sens?Bo normalnie to chyba bede miala ogrzewanie z kądinąt (tylko jeszcze nie wiem na 100% z kad)

 

 

A ja widzialam dzis cale drzewo szpakow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Farida ja mam tez drzwi z doswietleniami razem ich wymiar to 200x255 same drzwi to chyba normalny rozmiar 100x200 .

W pamoplascie wlasnie moga zrobic na wymiar a np Gerda to chyba sobie sporo doliczy za te extra doswietla. Wiem jak bylo z oknami, tez mialam nietypowe rozmiary +szprosy i oferta pamplastu byla najtansza w porownaniu z rehau ,oknoplastem i paru innymi.

Ale to dopiero poczatek moich dylematow bo przede mna jeszcze wybor:

 

Nie chce sie licytowac kto ma gorzej :wink: ,ale ja musze sie zdecydowac tez na to wszystko i jeszcze kupe innych rzeczy :( .A myslalam,ze jak juz zdecyduje z czego sciany to juz bedzie z gorki...

Co do okien to chyba kupie te Oknoplasty,bo jak jedni maja cos,albo sa tansi,to czegos tam nie robia albo jeszcze co innego.W tych cenach,to pewnie nic lepszego nie znajde.Tylko sie jeszcze na kolor musze zdecydowac :( .Chyba powinnam miec pseudo :NIEZDECYDOWANA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie jak z tymi ekologami ... ktos rzucił hasło ze trzeba ratowac "Doline Rospusty" ...

moment ...i juz siedzieli na drzewach ...

 

Ta cala ekologia to w/g mnie tez jest chora :cry: zajeli by sie drobnymi sprawami dnia codziennego w drobnych miastach i wioseczkach-tu dopiero sie masakra dzieje :( .Swoja droga,ciekawe ile spalaja ich samochody.I czemu nie powalcza zeby ekologiczne zrodla oogrzewania byly np dofinansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...