Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich ponownie

 

ale ruch się zrobił na Grupie, szczególnie witam nowych budowniczych

 

aldio masz świętą rację że to już nie jest budowa ale dom - jakoś ciężko mi się do tego przyzwyczaić. Pewnie o domu będę mówił jak się już wprowadzimy ale do tego jeszcze upłynie trochę czasu.

 

Miło mi jeśli mogłem Wam pomóc, zawsze jestem otwarty na pytania, można też do woli oglądać nasz dom.

 

 

djbobo namiary na ekipy wyślę Ci na priv.

 

pokrótce odpowiem na Twoje pytania, może jeszcze się coś komuś przyda.

 

Ad.2 C.O. robił mi zaprzyjaźniony instalator, on też robił zakupy tego co było potrzebne. ( w ELBO)

Piec gazowy jest zwykły jednofunkcyjny - to ma być tylko zasilanie rezerwowe, całość ogrzewania ma opierać się na drewnie i węglu. Piec Zębiec 25 KW.

 

Ad.3 Wszystko na priv lub osobiście. Nie chcę się za dużo rozpisywać. Po prostu musiałem zrobić projekt instalacji i uzyskać pozwolenie na budowę. Trochę to krócej trwa niż pozwolenie na budowę domu.

 

Ad.4 Okna też mam z Pamoplastu drewno mahoń, drzwi na razie mam tylko jedne - do kotłowni, robione u stolarza na Bykowcach. Miałem własny materiał a robocizna + wyposażenie (zamki, klamka, szyba) kosztowała 1560 zł.

Szukam drzwi wejściowych ale na razie brak funduszy aby je zamówić, w orbicie zainteresowań jest firma Pawełko.

 

Ad.5 Solary - temat rzeka, nie korzystam jeszcze z większej ilości ciepłej wody ale widzę że powinienem być zadowolony. Dzisiaj (sobota) było trochę słońca, 300 litrowy zasobnik został zagrzany do 40 st. C. Pewnie jeśli będę używał tej wody w ciągu dnia trzeba będzie dogrzewać ale już wiosną powinno być OK.

 

Wszyscy zachwalają moje widoki i powiem Wam że jest pięknie. Ale co będzie wiosną - zieleń lasów, łąk. Piękne widoki mnie czekają.

 

Co do mojej obietnicy - spełniam ją. Dołożyłem zdjęcia do mojego albumu "Prace wykończeniowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

TIGERMOTH baaaardzo dziekuje za odpwiedzi na moje pytania wiem ze ich bylo sporo, tym bardziej ze pewnie sporo masz teraz na glowie. :p

 

Przylacze gazowe to jest problem .

Nie dosyc ze musze zaplacic za przylacz ok. 4000 zl to jeszcze powiedzieli mi ze zrobia to za pol roku i wlasnie do tego czasu mam zalatwic projekt instalacji wewnterznej a to jest znowu duzo papierologii.

Mam powoli dosyc tych wszystkich pozwolen. wnioskow itd.

 

Co do tych solarow to tez myslalam nad prozniowymi ale czytajac opinie na forum to dalej nie moge sie zdecydowac czy jednak nie beda to Hewalexy plaskie.

Zycze powodzenia przy dalszych pracach wykonczeniowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Proponuję spot na targach w Rzeszowie...

 

spot i co sie dziwisz ...

 

 

P.S. Ja zwożę już pustaki na działkę...budujemy nowy dom....

bardzo dobry pomysł z tym spotem !:)

ciesze sie Mr_Kuba ze ruszyło !

 

 

dzis niestety o poranku smutna wiadomośc mnie poruszyła

zmarł Tadeusz Nalepa, król bluesa, który z Rzeszowem był mocno związany

urodził sie w Zgłobniu, grał w rzeszowskich knajpach m. in. Parkowa ( która chyba później zmieniła nazwe na Cristal ...)

cwiczył z zespołem Blackout w klubie Łacznościowiec (poczta głowna przy Moniuszki)

tu powstały przeboje "Anna", "Julia", "Te bomby lecą na nasz dom" (po tym jak amerykanie napadli na Wietnam)

 

http://music.tet.pl/breakout/breakout.jpgBreakout 1969 - od lewej: Józef Hajdasz, Michał Muzolf, Mira Kubasińska i Tadeusz Nalepa

 

Tadeusz Nalepa - To mój blues

 

Żegnaj mała

Że mnie rzucisz dobrze wiem

Żegnaj mała

Może jutro jest tym dniem

To nie było trudne, czuję chłód

Już cię nie zobaczę, tu zostawiam list

To mój blues

 

Żegnaj mała

Już odchodzę w otchłań snu

Żegnaj mała

To dla ciebie jest ten blues

Nic nie mogłem dać ci prawie nic

Pozostaną nasze smutne dawne dni

I ten list

 

Żegnaj mała

Żegnaj mała jestem tam

Żegnaj mała

Z aniołami dzisiaj gram

Cóż innego mogłem zrobić cóż

Słuchaj, to dla ciebie z aniołami gram

Ten swój blues

 

 

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Wszystkich:

Wykonawca prosi o decyzję czy ma być strop monolityczny czy fert czy jakoś tak (?). Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym fertem. Co byście doradzili ?

Czy ktoś wie co jest lepsze a/i co tańsze ? Koszt robocizny zadeklarował taki sam.

Tak w ogóle to w projekcie jest teriwa ale nie chcę zmuszać wykonawcy (sprawdzonego skad innąd) do roboty z którą nie ma doświadczenia.

Pozdrawiam

Jonasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do Wszystkich:

Wykonawca prosi o decyzję czy ma być strop monolityczny czy fert czy jakoś tak (?). Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym fertem. Co byście doradzili ?

Czy ktoś wie co jest lepsze a/i co tańsze ? Koszt robocizny zadeklarował taki sam.

Tak w ogóle to w projekcie jest teriwa ale nie chcę zmuszać wykonawcy (sprawdzonego skad innąd) do roboty z którą nie ma doświadczenia.

Pozdrawiam

Jonasz

 

monolityczny to znaczy:

szlujesz na całej poiwierzchni deskami (dokładnie) układasz zbrojeniew tzw kratownicę o oczku ok. 25 cm i zalewasz całość betonem na grubości ok 10 cm.

fert /teriva jadno znaczy układasz gotowe belki zbrojone stropowe co 60 cm pomiędzi nimi pustaczki teriva (betonowe, ceramiczne, keramzytowe) wieniec zbrojeniowy do okoła, w poprzek środkiem tzw żebro roździelcze i całość stęplujesz tYlko w odstępach ok 2, bez szalunków i zalewasz betonem ok 4 cm ponad bloczek

 

koszt

teriva drożej w materiałech

monolityczny pracochłonne deskowanie, duża ilość desek, stempli, gwoździ i przedewszystkim, źle wykonane stemplowanie lubi "kosić" cału strop.

 

JAK SIE MYLĘ POPRAWCIE

 

PS ja robię teriva, bloczki betonowe koszt 1 m2 ok 70 zł z betonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monolityczny pracochłonne deskowanie, duża ilość desek, stempli, gwoździ i przedewszystkim, źle wykonane stemplowanie lubi "kosić" cału strop...

 

Też się tego boję :roll: . U mnie ma być monolityczny ale ekipa ponoć wprawiona w tej metodzie.........okaże się........ :roll:

Generalnie wykonawca przekonywał mmie, że wyjdzie taniej od fereta czy terivy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jonasz - jeżeli ekipa jest dobra i porządnie zrobi Ci strop monolityczny to ja na Twoim miejscu nie zastanawiałabym się.

:D Ja mam Terivę i na powierzchnię około 140 m2 stropu kasa jaką musiałam zapłacić to ponad 16 800 PLN.

Strop robiony w 2006 r. - fakt, że mam zazbrojony jak pod wieżowiec bo stali poszło 930kg, do tego 20,5 m3 betonu, 2,5 m3 desek i 50 stempli.

Bloczki i belki stropowe wyszły około 6253,00 - z czego zostało mi 40 szt bloczków - jakby co to są do sprzedania :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można wziąć wycenę materiałów do ferta ?

Jonasz

Wez projekt i idz do przyzwoitego skladu budowlanego niech Ci poprostu wycenia ile potrzebujesz materialu-np bloczkow i za ile to sprzedadza.jesli sprzedaja stal to tez powinnienes miec w jakims zestawieniu ile trzeba.Majster powinien Ci wyliczyc ile pojdzie betonu i dech oraz stepli.Cene robocizny juz znasz.Jesli masz Terive to upewnij sie czy mozesz bez przeszkod zrobic monolityczny jak taki bedziesz chcial.

Tak sie dowiesz ile bedzie kosztowal TWOJ strop jako teriva albo jako monolityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd można wziąć wycenę materiałów do ferta ?

Jonasz

Wez projekt i idz do przyzwoitego skladu budowlanego niech Ci poprostu wycenia ile potrzebujesz materialu-np bloczkow i za ile to sprzedadza.jesli sprzedaja stal to tez powinnienes miec w jakims zestawieniu ile trzeba.Majster powinien Ci wyliczyc ile pojdzie betonu i dech oraz stepli.Cene robocizny juz znasz.Jesli masz Terive to upewnij sie czy mozesz bez przeszkod zrobic monolityczny jak taki bedziesz chcial.

Tak sie dowiesz ile bedzie kosztowal TWOJ strop jako teriva albo jako monolityczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...