Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Miejsce na przyjacielskie rozmowy niekoniecznie o budowie

To cytat ze strony głównej Klubu Budujących :lol: czyli tu można rozmawiac o dupie marynie :lol: :lol:

Ale się recholiłam buahahaha jesteście niesamowici.

Kurczę -podtekst jeden, o d.....e Chyba czujecie już wiosnę, co? bierze was na te włoski :lol: i kizianie :lol: i fryzurki tu i tam :lol:

 

Babis napisał

wyobraźcie sobie takiego kotecka na gładko...brr..

Czyli na gładko na jeża :lol: :lol:

RS

dodam jeszcze konieczność czyszcenia nasadki, już mi kiedyś zaschła miałem problemy oj miałem.

Temu znowu nasadka zasycha :lol: Moze trzeba Ci pomóc oddrapać ? to sie pazurami załatwi, własnie wyostrzyłam sobie :lol: :lol:

Ale jesteście jajcarze :lol: Pozdrawiam wszystkich jajcarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą Renia obrazowo opisała podawanie tabletki kotu. Tak a propo's, jak Ci się udaje ją utrzymać brzuszkiem do góry???

 

Potrzebni są do tego dwaj członkowie rodziny a i trzeci czasem pomaga. Wszyscy mamy podrapane ręce tudzież kolana, a kot warczy prawie jak pies. Istny horror. Ale za to na co dzień obecność tego małego zwierzątka jest nieoceniona: koi moje zszarpane nerwy, zamruczy na pocieszenie, rano zbudzi do pracy, wieczorem zaciągnie do łóżka..... najmilsza jest jak dotyka noskiem moich rzęs i dmucha na oczy powietrzem.

Żaden pies nigdy nie dorówna kotu (no, naraziłam się niektórym...).

 

Januszku,

zaczynam się przekonywać do stropu ceramicznego, ale na razie ciągle kalkuluję, sumuję, z jednego rezygnuję bo za drogie, inne dodaję bo dobre i pewno warto, a wynik wychodzi zawsze ujemny !!! :cry: Brakuje ciągle tej samej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Pozdrawiam nowych grupowiczów. Krzemienica to fajna miejscowość. Mam tam kumpli. Byłem tam raz nawet na weselu. Oj działo się.........

Obecnie mam urlopik więc nie bardzo mam dostęp do sieci i brak czasu (jak to na urlopie) na Forum :( Oczywiście urlop spędzam na budowie. Jak dobrze pójdzie jutro skończę wstępne malowanie ścian. Z pomocą przyszedł mi kuzyn więc robota idzie :) Rzeczywiście trochę mnie zasypało i po raz pierwszy w tym roku nie mogłem dojechać na działkę. Wspominałem kiedyś, że moim najbliższym sąsiadem jest kółłko rolnicze. Mają tam traktor z pługiem. Poprosiłem i chłopaki w try miga odśnieżyli mi dojazd. Mi zajęło by to ze dwie godziny a no i nie daj Boże mógłbym znowu zgubić telefon ;)

Tak pobieżnie przeglądnąłem posty - ale się ich namnożyło :o No i jak wesoło :) Tak trzymać. W temacie włosów to ja nic nie będę pisał z wiadomych względów :roll:

W sprawie kotecków to też nie wiele mam do powiedzenia. Może tylko to, że w ubiełym tygodniu zdechł kocur mojemu kumplowi :( Fajny był. Czasami widywałem go pod oknami domu. Największy na osiedlu.

Aniko widzę, że przymierzasz się do wylewek. Ja w podobnym okresie robiłem je w ubiegłym roku. Ekipa w ogóle zaczęla sezon na mojej budowie. Ledwo skończyli a tu jak nie sypnie śniegiem i do tego mróz. Oj najadłem się strachu. Na szczęście nic im sie nie stało i mam śliczne wyleweczki.

Ja też bradzo prosiłbym o zdjęcia z imprezki. Jak można je otrzymać?

To na razie. 3majcie tak dalej.

pozdrówka

 

P.S. Niedźwiedź grzeje, oj grzeje. Tylko nie wiem czemu boję się popatrzyć na licznik gazu :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anika dołączam się do gratulacji.

Forumowicz to brzmi dumnie. :p

Daleko mi jeszcze do takich osiągnięć. Ale poczekajmy może się uda.

Anika ja również jestem zainteresowana zdjęciami.

 

Co do pierniczka to u mnie się ostał. Jest w nienaruszonym stanie. Ale nie obiecuję że przetrwa do przeprowadzki (oczywiście mam na myśli mój domek, którego jeszcze nie ma).

 

Czekam na wiosnę, ale jakoś nie chce przyjść. Chyba drogę zgubiła :-? , a może od razu lato będzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy ludzie, ci, którzy macie ten mjut już za sobą! Pomóżcie! Potrzebuję namiary na dobrych "wylewkarzy" i moze jeszcze wod.-kan i co. Macie kogoś godnego polecenia i nie zdzierającego oczywiście okrutnie...

pozdrówka

PS. Moja nieżyjąca już niestety suka bardzo ładnie łykała tabletki na robale a potem ustawiała się przed lodówką i cierpliwie czekała na nagrodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rację, dlatego ja tylko pieski... Strasznie czekam, żeby się w końcu przeprowadzić do tego domu bo wtedy będę mogła znowu mieć psa... a właściwie sukę...

I oczywiście owczarka niemieckiego, czarnego, tylko łapy troszkę podpalane. Taka była moja Kim, ale niestety musiałam ją uśpić w styczniu:-( paskudne przeżycie... nie życzę nikomu.

A tak na zmianę tematu to Wam sie pochwalę, że dziś skończyły roczek moje bliźniaczki: Martusia i Justysia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani ! Nie znam się na kotach jestem psiara, ale myślę że da się takiego delikwenta oszukać. Ja swojego Gonza /boksio/ przerabiam tak:plastereczek szyneczki i w toto tableteczka i za 2-3 plastereczkiem idzie :lol: .Może tak sprobujecie? A jak w płynie to strzykawką bez igły oczywiście i do mordki i po bólu.Spróbujcie tak.

Pozdrawiam kociarzyhttp://jarnet2.opalnet.pl/images/gpal.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tampiko witaj! Może jednak przeniesiesz się na I zmianę. Wiesz, nie będę wysyłała Ci płytki pocztą. Pracuje ze mną kolega, który codziennie jeździ do Tarnobrzega. Dzisiaj lub jutro podrzuci Ci do sklepu płytkę. Będzie, prawda?

Baru - buziaczki dla bliźniaczek. Co ja się o kombinowałam, jakby tu machnąć taką dwójeczkę na raz, mówię Ci... Wszelkie parametry spełniałam (bliźnięta w każdym pokoleniu) ale się nie udało.

Mogę podać Ci namiary na moje ekipy. Są niedrodzy, mądrzy i chwaleni. U mnie jeszcze nie zrobili, więc osobiście nie mogę nic o nich powiedzieć. Natomiast widziałam ich robotę - spoko.

A powiem Wam, że ja mam i pieska i kotka. Każde jest cudne, każde w swoim rodzaju. Nie da się porównywać. Chociaż bardziej cenię niezależność kota, uwielbiam spontaniczność psa. Trzeba mieć oba zwierzaki, żeby doświadczać tej pełni obcowania z nimi.

AnetaS - buziaczki :)

Grześ, a po diabła masz patrzeć na licznik gazu?? I tak dostaniesz paszkwil :wink: , choćbyś nie wiem, jak patrzył. Płytkę możesz odebrać u mnie. Chyba, że chcesz otrzymać ją pocztą. Drżę również o te moje wylewki, ale machina ruszyła, nie da jej się zatrzymać. Poumawiałam ludzi od instalacji tak, że nie mogę czekać za bardzo. W końcu ileż tego mrozu może być w marcu?? Zobaczymy, czy mam chody tam, na górze :wink:

I zobaczcie: mam oficjalne pozwolenie na wykorzystanie Wojtka. Wojtuś - dziękuję :D

 

OGŁOSZENIE: płytka ze zdjęciami jest za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za życzonka, przekażę za parę lat moim artystkom

Anika: to ja poproszę te namiary. A co do bliźniaczek to u mnie w rodzinie były oooochooochoo kiedy... ze 150 lat temu, ale nie przeżyły - takie to były czasy. A tabletki spożywałaś? Bo u mnie po tabletkach właśnie :lol:

Może jeszcze spróbujesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baru, wiesz, chyba już raczej nie. Moja parka daje mi się nieźle we znaki. I trochę za stara jestem (ale tylko trochę :wink: ). A tabletki nie pomogły.

Namiary wyślę Ci jutro na priv. Nie mam przy sobie. Myślę, że będziesz zadowolona. A jak nie, to zalejemy jakoś robaka.

Chociaż nie wiem, jak to będzie z c.o, bo ja jestem zła, ponieważ pan odradza mi twardo piec kondensacyjny. Wręcz odmawia wykonania takiego (bo się nie opłaca). A jak przekonuję go o 108 % wydajności, to mi mówi, że to pic na wodę i fotomontaż. Ale skoro ogrzewanie mam głównie wodne podłogowe (oj, te wysokości), kominek z płaszczem wodnym, to nie wiem, czy on ma rację. Tu właśnie potrzebuję porady fachowców. Ja wiem, że na Forum kupa wątków ogrzewaniowych, ale co post, to inne zdanie :cry:

O, Januszek, właśnie: na diabła Ci zbiornik 400 l??? Aż taki jest potrzebny? Ja mam ochotę na piec dwufunkcyjny (też mi odradza), więc, coby pana nie dobić, myślałam o zbiorniku 120 l. Za mały???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, Anika, nie pękaj! Ja tyż młódka nie jezdem - za trzy tygodnie skończę 28 lat - po raz któryśtam z rzędu :lol:

A co do CO to miałam dwóch fachmanów na oględzinach i jeden namawiał mnie na piec kondensacyjny, a drugi prawie pukał mi w głowę: po co pani piec kondensacyjny?? I powiem ci, że mi się ten drugi zdecydowanie nie podobał. I nie mówię tu o fizjonomii... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzozaaa - wiesz, te zdjęcia są takie sobie :oops: . Talentu to ja nie mam, a poza tym oko mi drgało :wink: . Ale zawsze to pamiątka. I mam dla Ciebie domek pierniczkowy (cały :D ). I melduję, że złapałam drugi oddech!

 

Anika- mi też nie wiem czemu drgało .... :-?

 

moje grzeczne( wrrr) dziecko chyba sie zgłosi po pierniczek do Ciebie ...

(spróbuje wypchnac to przystoniejsze od ojca ... ) a co ! nich podziwia jak ja podziwiałem ... :oops:

 

kupujcie stal i zeliwo ... mnie bedą cucic za chwile ... chyba

 

no i teraz dylemat - Grześ ... jaki ma być brzuszek ?

 

- pianka i golenie

- zel i "na jeżyka"

- czy nie ruszać nic ... i na kotecka

 

a moze dziewczyny coś poradzą ... :wink:

 

Renia.. spróbuj przymiarke do ceramicznego Ackermana ..

ten daje oszczednośc stali i desek szalunkowych blisko o połowe ... lekki gestozebrowy ....

gdy zechcesz mocniejszy proponuje DZ z wylewanymi na mokro belkami

A górna połka to Fert i Teriwa z gotowymi belkami

Ty decydujesz ...

RS czy w razie co ... uzyczysz swojej stronki ?

- bo moze pokazemy innym forumowiczom jaka NAS SIŁA !!!,

AUTORKE ZDJĘĆ ... i ta sala kominkowa ...

i pierniczki o niezwykłym kształcie i DARCZYNCE NASZEGO... Kochanego

i babisa - bo on na kazdym zdjeciu fajnie wyszedł ...

a moze jescze kogoś kto ładnie sie uśmiecha

babis ... zgadzasz sie ? :wink:, zeby to była np. (zaproponuj) .......... :roll: :roll: :roll:

 

no prosze januszek równocześnie ze mna ... :D

czesto razem ... jeszcze sobie coś ktos o nas pomyśli ... :wink:

 

brzoza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie Panie

bliźniaczki :roll: to jest to też bym chciał mieć, ale ja jestem za stary na takie fiki miki

Wylewki mam namiar na ekipę co robiła u grega i jest to jedyna (druga) ekipa którą z czystym sumieniem polecę każdemu

Wylewki:

Woźniak Władysław

tel. 8545648, kom. 602600634

co do kotła :-? kondensacyjny ? przypomina mi się bajka o perpetum mobile nie ma energi za darmo te 108% to taki chwyt marketingowy, ale widać że działa.

normalny kocioł ma sprawność rzędu 90% załóżmy

ale spaliny wylatują z niego samoistnie bez dodatkowej porcji energii

kondensacyjny ma sprawność 108% ( :-? ) ale spaliny muszą ze względu na temperaturę być wyrzucane wentylatorem który to niestety pobiera energię elektrycznę i ta energia to jest te brakujące 18%

oczywiście moża by snuc dalej wywody że mniej pobiera energi elektrycznej a więcej oddaje cieplnej, ale jak bysmy dokładnie zbilansowali koszty energii włożonej do kotła (gaz + prąd ) to suma sumarum dostaniemy to samo, ale w przypadku kotła kondensacyjnego za nieco większą kwotę

ale Wojtek to lepiej Wam wyjaśni

myslę że lepiej zakupić kociol turbo bo oszczędza się na kominie.

zbiornik 400 :-? dlaczego taki a nie inny (mniejszy)

jak planujesz kolektory słoneczne to 400 jest raczej skromnym rozwiązaniem.

 

 

bużki i całuski :p :p :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Januszek, jak coś nie zrobisz ze swoją skrzynką, nie dostaniesz już ode mnie żadnego emila. Twój administrator odrzuca mi odpowiedź! Zbiornik już rozumiem. No i pewno padnie mi ten kondensacyjny piec. W sumie nie ma tego złego. Chyba...

Wojtek dowal jeszcze Ty.

Brzoza :oops: Może pogoda taka była, że oki drgały? Słuchajcie: komu jeszcze oki drgały na imprezie? Przyznać się! Będziemy jednak publikować? A te pierniczki to mam na zdjęciu, tylko ludziom poobcinało głowy :-? A moment był taki uroczysty. Tampiko Januszkowi wręczała... Cóż, imprezę trzeba powtórzyć...

RS: imadełko zdecydowanie odradzam. Koteczek nigdy w życiu nie wybaczy Ci tego. Może nawet odejść z domciu. Może lepiej skorzystaj z pazurków Tampiko, co?

Parę dowciapnych opisów nasuwa się samo przy oglądaniu zdjęć. Nie chciałabym Cię dobijać, ale pokazujesz również Brzozie palec wskazujący. Też nie wiem, o co chodzi.

Projektuj stronę. Ja daję Ci wszelkie błogosławieństwa. Są takie fajne zdjęcia, gdzie kilka osób siedzi z baaardzo mądrymi minami nad jakąś kartką papieru, będzie dowód, że spotkanie naprawdę było robocze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...