Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witajcie!

 

no to i mamy docieplony fundament. po jutrze ma się zjawić ekipa do murowania poddasza i szalowania drugiego stropu. ma na dniach zjawić się też firma od przyłączy elektrycznych - ich geodeta był już 2 tyg. temu,

następny tydzień zapowiada się "obfity" - uwaga jeśli tradycji stanie się zadość po zalaniu betonu na drugi dzień zacznie padać i będzie tak przez 3 dni!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 14,2k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Donan ale pędzisz !!! :)

Super gratuluje. Ja mam juz drzwi zewnetrzne i moze w przyszlym tygodniu bedzie tynk. Wciaz masz zaproszenie do mnie na budowe :)

Czyli robisz podbitke na krokwiach, ja juz mam sliczna podbitke prostopadla do elewacji. Niestety nie mam czasu umiescic zdjec w dzienniku ale moze sie jakos jutro wyrobie.

 

Pedzelito - ja podlewalam 3 dni wylewke przy zamknietych oknach przez 7 dni dopiero potem zaczelismy wietrzenie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Grupę!

 

wczoraj zjawili sie elektrycy i wykonali przyłącz kablowy. czyli duży krok w kierunku własnego zasilania za nami.

ekipa od poddasza nie zjawiła się- nie martwię się , powinni rozpocząć w tym tygodniu.

powoli zaczynam się rozglądać za ekipą od tynków, może ma ktoś namiar na kogoś solidnego w rozsądnej cenie?

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogus33 - dobre tempo !

 

a w finale piłkarze Hiszpani nie dali pograc Niemcom

byli autentycznie dobrzy

dzis Hiszpanom mogli zagrozic ewentualnie Turcy

Hiszpańskich piłkarzy raczej nie uda sie naturalizowac na Polaków ale z Turkami ta sztuczka moze sie udac

jakby tak Leo wysłac nad Bosfor to za 4 lata mozemy miec niezła druzyne ...

 

chyba :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Co do betonu, to CIS ok ...

 

No to dorzucę łyżeczkę goryczy do tego garnka miodu ...

 

Ekipa która u mnie buduje,

wylewała u pewnego inwestora fundament.

Na betonowej ławie w szalunkach (acra).

Nie było więc problemów z policzeniem potrzebnej ilości.

Zamówili beton w Cis'ie ... i zabrakło, i to 2,5 m3 !

Po ponownym przeliczeniu okazało się że zamówili ile trzeba,

Cis zapewniał że wlali to co było zamówione.

Czyli 2,5 m3 "wyparowało" po drodze.

Cis stanowczo odmówił uznania reklamacji, więc trzeba by szukać rzeczoznawców, sądy itp. a tu fundament stygnie.

Po kilku nerwowych rozmowach inwestor zdecydował się dokupić 2,5 m3,

żeby nie zwlekać z czasem.

Od tego czasu omijają Cis-bet szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie trop sie wyjalł pięknie w sobotę. Co do betonu to akurat ja nie mam żadnych zarzutow co do CIS-u. Zamówiłem przezornie 0,5 kubika więcej betonu niż obliczyłem i akurat te poł kubika zostało, ale wyjało się na drogę dojazdową także sie nic nie zmarniło. Operatorzy mili, pogadani, lali beton rowno powoli a nie jak ci z Transbetu z Zarzecza.

 

Dziś na budowie robi się przyłącz prądowy, jutro ma być ich geodeta, wszystko szybko wrysować w mapki i mam obiecane, że za 3 tyg. powinienem juz mieć prąd w domku, co mnie juz całkowicie uniezależni od życzliwości sąsiada.

 

Rozglądam sie także za jakimś wyciągiem budowlanym. Jak ktoś wiedził lub miał takowy do sprzedania to proszę o namiary. Będę wdzięczny

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was.

Czy orientujecie sie, gdzie w Rzeszowie-Przemyślu (i okolicach) można dostać w dobrej cenie blachodachówkę z Blachotrapezu (o składzie w Głuchowie wiem) oraz Ruukki?

Oraz będe potrzebował folię wysokoparoprzepuszczalną i Fobos (ewentualnie co mozecie polecic do impregnacji).

Z góry dzieki za namiary

[listek]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Co do betonu z Cisu wszystko było u nas ok zawsze gdy mąż zamawiał ciut więcej to zostawało.

A teraz pytanie czy jak mamy pozwolenie na budowę już 3 miesiące a projekt przyłącza prądu jeszcze nie został złożony na przetarg w zakładach energetycznych(nawet nie ma jeszcze zatwierdzenia projektu przez ZE) to chyba coś jest nie halo. Dodam ,że nie ma żadnych przeszkód typu sprzeciw sąsiada czy coś podobnego. U Was też tyle to trwało?

 

Przyłącze gazu robicie? Nam powiedzieli że dopiero po zrobieniu instalacji gazowej w domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

pozwolenie na budowę już 3 miesiące a projekt przyłącza prądu jeszcze nie został złożony na przetarg w zakładach energetycznych(nawet nie ma jeszcze zatwierdzenia projektu przez ZE) to chyba coś jest nie halo. Dodam ,że nie ma żadnych przeszkód typu sprzeciw sąsiada czy coś podobnego. U Was też tyle to trwało?

 

Przyłącze gazu robicie? Nam powiedzieli że dopiero po zrobieniu instalacji gazowej w domu .

 

Niestety tak to trwa, u mnie ze słupana mojej działce trwało to 9 m-cy, natomiast z gazem, robię to teraz - i jeśli skrzynka jest na budynku to musi on stać, ale nie musi być instalacji wewnetrzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

 

a ja w ubieglym tygodniu zrobilem slepa wylewke, pozniej przyszla ekipa i zaizolowala fundamenty i pomalowala jeszcze raz dysperbitem, od niedzieli nie ma mnie w kraju, wszystkich spraw z budowa pilnuje moja przyszla zona, ekipa miala zaczynac murowac we wtorek ale jeszcze nie zaczeli, na szczescie nie spieszy mi sie teraz za bardzo, jutro bede do nich dzwonil to bede mogl cos wiecej napisac

 

]pozdrawiam

DAFIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Przymierzam się do siatki zrobienia tymczasowego ogordzenia i w związku z tym mam pytanie czy ktoś z szacownych forumowiczów ma może na zbyciu własne, juz nie potrzben ogordzenie w postaci np. słupków drewnianych i siatki????

 

Odkupie z czystą przyjemnością...

 

Pozdrwiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...